A következő címkéjű bejegyzések mutatása: zabkeksz. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: zabkeksz. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. május 24., szombat

Fehérjés zabkupac, avagy süssünk zabkását!



Újabb egyszerű és nagyszerű recept. És újra itthoni alapanyagokból. Sőt megint csak minimális konyhai tözörgéssel és a lehető legkevesebb mosogatni valóval. Mert én így szeretem ;)

- 100g apró szemű zabpehely került egy tálba.
- Megszórtam 2 tk őrölt fahéjjal.
- Leöntöttem annyi forró vízzel, hogy ne lepje el, de mindenhol érje kicsit a víz keverés közben.
- Szóval meg is kevertem.
- Aztán jött egy csöpp sütőpor. Újabb keverés.
- Állni hagytam, de csak rövid időre...
- ... amíg 2 adag fehérjeporból kevés vízzel puding sűrűségű masszát kaptam. (Mindig ezzel a puding sűrűséggel jövök, pedig soha életemben nem szerettem a pudingot...)
- A fehérje massza (és még mindig nem a Felipe) az ázott zabra került.
- Gyorsan összedolgoztam egy kanállal.
- Sütőpapírral bélelt tepsibe a kanállal kis halmokat raktam, amiket picit eligazgattam, hogy keksz féle formát öltsenek.
- Előmelegített sütőben 200 fokon légkeveréses funkción 20 percig sütöttem.

Öt alapanyag, 25 perc, fincsi, értékes csemege :)

Nekem most 8 kupac sikeredett.

1 darab tápértéke: 76 kcal, 7g F, 9g CH, 1g zsír

Zabkeksz recept itt.

Facebook oldal: Boszorkánykonyha

2014. május 23., péntek

Zabkeksz (liszt-, tej-, cukormentes)

 Hozzávalók:

- 100g olvasztott kókuszzsír
- 40g kókuszreszelék
- 2 tojás
- 1 cs. sütőpor
- édesítő (folyékonyat használtam, kb. 5 ml-t)
- csöpp só
- 2 tk őrölt fahéj
- 250g apró szemű zabpehely



Készítés:

A zabpelyhen kívüli hozzávalókat összekevertem egy tálban.
Hozzákevertem a zabpelyhet is.
Öntöttem hozzá egy csöpp vizet.
Újra átkevertem. Egy sűrű, majdnem kemény, de formázható masszát kaptam.
Fél órára hűtőszekrénybe került.
Majd kézzel lappancsokat formáltam belőle.
Sütőpapírral bélelt tepsibe került.
200 fokon légkeveréses funkción 25 percig sütöttem.

Nekem most 16 darab lett.

1 db tápértéke: 143 kcal, 3g F, 11g CH, 10g zsír.

Reggelinek kiváló.

Facebook oldal: Boszorkánykonyha

2013. április 14., vasárnap

Napi tipp

Sokszor van úgy, hogy az embernek nincs kedve készíteni, főzni, sütni, akár már reggel.
Jó, ha van otthon tiszta alapanyokból készült, tartós harapnivaló.
Ez jól jöhet hirtelen helyzetekben, vagy utazáskor is: készen van, nem igényel hűtést, kis helyen elfér, dobozolható-csomagolható. Így nem érheti az embert meglepetés, és véletlenül sem kell beszaladni az első boltba holmi fehér-finomlisztes pékáruért vagy csupa műanyag fornettiért.
Nem mellékes, hogy gyerekek is ehetik, vihetik, de még buliba is tudom ajánlani.
Érdemes kikísérletezni azt a változatát, amit szeret az ember, és ami az összetevőiben is megfelel.

kép
kép

kép

Egy tipp: Boszi féle zabkeksz (liszt-, tojás-, cukormentes).
A receptet itt találod.

2013. április 11., csütörtök

Boszi féle protein sütike

 
Hozzávalók:
 
140 g zabpehely (apró szemű)
5 tojásfehérje
1 tk őrölt fahéj
50 g (2 adag) vaníliás fehérjepor (BioTech Iso Whey Zero)
 
Elkészítés:
 
Mindent összekevertem, formába tettem, 15 percig sütöttem (gáz sütő 8 maxból a 7-es fokozaton).
 
12 db lett.
 
1 adag tápértéke:
 
68 kcal
6g F
8g CH
1g zsír
 
 

Boszi féle zabkeksz (tojás-, liszt-, cukormentes)

 
Hozzávalók:
 
150g sajtkrém (Linessa, 5 % zsír)
1 dl tej (laktózmentes, 1.5 %)
200g (apró szemű) zabpehely
150g kókuszreszelék
vanília aroma
2 tk citromlé
1 tk őrölt fahéj
1 adag fehérjepor (BioTech Iso Whwy Zero- elhagyható)
 
Elkészítés:
 
Minden hozzávalót összekevertem egy tálban kézzel (kemény massza lesz, és még mindig nem Felipe), kekszet formáltam, 12 percig sütöttem (majdnem a legmagasabb fokozaton gáz sütőben).

 
Nekem 14 darab lett.
 
1 db tápértéke:
 
150 kcal
6g F
13g (lassan felszívódó) CH
8g zsír

2012. december 7., péntek

Recept: Zabpehelykeksz fehérjeporral

Ezen az oldalon rengeteg jó recept van, érdemes néha bekukkantani: https://www.facebook.com/#!/TestepitokDietasEteleinekReceptGyujtemenye
Itt találtam ezt is: egyszerűnek és nagyszerűnek tűnik, talán az én bicskám sem törik majd bele :)

"Hozzávalók: 
1 bögre natúr zabpehely
5-6 tojás fehérje
4 mérőkanál csokis fehérje por
2 teáskanál barna cukor
1 teáskanál őrölt fahéj 1 evőkanál méz
1 fél aszalt gyümölcs (mazsola, szilva...)
(ha túl sűrű a massza akkor minimális zabtej)


Elkészítése:
Az összetevőket elkeverjük, míg egyenletes masszát nem kapunk, amiből kis lapos korongokat formálunk. Ezután sütőpapírra helyezzük őket és előmelegített sütőben kb. 15-20 percig sütjük, amíg a szélük meg nem barnul!

(Ezzel a recepttel olyan nasira tehetünk szert ami sütinként kb. 12-17 gramm fehérjét tartalmaz emellett lassú felszívódású szénhidrátot és "jó zsírokat" amelyek szintén elengedhetetlenek a fejlődéshez!)"

 
Zabpehelykeksz fehérjeporral:


Hozzávalók:

1 bögre natúr zabpehely
5-6 tojás fehérje
4 mérőkanál  csokis fehérje por 
2 teáskanál barna cukor
1 teáskanál őrölt fahéj
1 evőkanál méz
1 fél aszalt gyümölcs (mazsola, szilva...)
(ha túl sűrű a massza akkor minimális zabtej)

Elkészítése:

Az összetevőket elkeverjük, míg egyenletes masszát nem kapunk, amiből kis lapos korongokat formálunk. Ezután sütőpapírra helyezzük őket és előmelegített sütőben kb. 15-20 percig sütjük, amíg a szélük meg nem barnul!

(Ezzel a recepttel olyan nasira tehetünk szert ami sütinként kb. 12-17 gramm fehérjét tartalmaz emellett lassú felszívódású szénhidrátot és "jó zsírokat" amelyek szintén elengedhetetlenek a fejlődéshez!)

2012. szeptember 3., hétfő

Uzsonna és vacsora

Uzsonna:
3 db zabkeksz és fél szilva. Takarítás közben voltam, nem akartam nekiállni közben a salikészítésnek.

Vacsora:
Paradicsom saláta:

5 paradicsomot felcikkeztem, hozzászeleteltem egy kis fej vöröshagymát, ment rá só, kis oliva olaj, kis fehér borecet és oregano.