A következő címkéjű bejegyzések mutatása: nagyon hamis guba. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: nagyon hamis guba. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. október 25., péntek

Recept: Paleo guba

Hú, rengeteg gubát készítettem még anno, életmódváltásos korszakom elején. És mivel finom, most készült egy -prototipus- paleo változat.
 
 
 
Hozzávalók:
 
- 1/4 piskóta kockákra vágva
- túró (a reci fele elég)
- kókuszsűrítmény
- édesítőszer (pl. eritrit)
- rum (vagy aroma)
- meggy
 
Így készült:
 
- A kockázott piskóta felét egy tál aljára tettem.
 
 
- A túrót összekevertem kókuszsűrítménnyel, édesítővel, rummal. Csöpp vízzel lehet higítani, hogy a piskóta majd fel tudjon szívni folyadékot és puhább legyen. De a piskóta előzőleg meglocsolható langyos kókusztejjel vagy (főzött) kávéval is.
- A piskótára került a túró-kókuszsűrítmény-édesítő-rum keverék fele.
- Erre jött egy újabb réteg piskóta (kockázott).
 
 
- Majd rákerült a túrós keverék másik fele.
- Én meggyel díszítettem.
 



 

2013. március 15., péntek

Ribizlis guba

 
Hozzávalók:
- 1 db kornspitz kifli (még mindig fenntartom, hogy az aldis a legfinomabb)
- 100 g natúr joghurt (sparos, laktózmentes)
- 180 g túró (sparos, laktózmentes)
- 1 adag fehérjepor (bioteches, vaníliásat használtam)
- 100 g ribizli (házi, anyuék kertjéből)
- csöpp tej.

 
Elkészítés:
- A kiflit vékony karikákra vágom.
- A túrót összeturmixolom a joghurttal, fehérjeporral. Ha kell, kis tejet öntök hozzá a könnyebb turmixolhatóság, a lágyabb állag érdekében.
- A ribizlit mikróban majdnem teljesen kiolvasztom.
- A kiflikarikák felét egy tál aljára helyezem, lecsöpögtetem tejjel.
- Erre kerül egy réteg túrómix.
- Újabb kifliréteg, újabb tejcsöpögtetés.
- A tetejére kerül a maradék túrómix.
- A legtetejére jön a gyümölcs.
 
521 kcal, 51 g F, 41 g CH, 13 g zsír

2013. február 9., szombat

Recept: Elég hamis mákos guba

Mai reggelim elég hamis mákos guba volt. Mivel régebben sosem ettem az "igazi" mákos gubát, megkérdeztem a nagymamámat, ő így szokta észíteni:

Szikkadt kiflit felkarikáz, leönti tojássárgájaval kevert meleg, cukrozott tejjel, megszórja mákkal, a tetejére felfert tojásfehérje kerül. Fedett edényben kábé 20 percig sütöben süti.
 
Az enyém (megint memókártya nélkül sikerült fotóznom, de megvan már a kábel, otthon ráteszem a képet.
 
itt

Hozzávalók:
- 1 kornspitz kifli
- 125 g túró
- 100 g natur joghurt
- fél dl tej
- édesítő
- 1 adag fehérjepor (én vaníliásat használtam)
- 5 g mák
 
Elkészítés:
A kiflit felkarikázom.
Egy réteg kiflit egy tál aljára fektetek.
Meglocsolom az édesített tej felével.
Erre kerül egy réteg túrós-joghurtos-fehérjeporos keverék.
Majd újabb adag kifliréteg, csöpp tej, túrós keverék.
A tetejét megszórtam mákkal.
 
Hm, nyami :)

2012. december 24., hétfő

Recept: Epres guba

Egy db kornspitz kiflit felkarikáztam. Egy tál aljára tettem annyi szeletet, amennyi belefért. Leöntöttem kb negyed dl édesítős, langyos (laktózmentes) tejjel. Erre jött egy réteg a túrós keverékből (100 g (laktózmentes) túró+50 g tejföl (Kunsági, 20 %-os)+1 agag vanília ízű fehérjepor, nagyon pici tejjel higítva az állagán). Erre került egy réteg szeletelt eper. Majd megint kiflikariikák, tej, túrós keverék, a tetején eper.

509 kcal, 42 g F, 39 g CH, 20 g zsír

2012. október 27., szombat

Recept: Nagyon hamis guba

Nem tudom, hányadik változata ez a gubáimnak... :)
Első gubám itt:

Második gubám itt:


És a mai, recepttel:


Hozzávalók és készítés:
  • 1.5 kornspitz kiflit felkarikázva a tál aljára tettem.
  • Leöntöttem 1.5 dl langyos, édesítős tejjel.
  • A mixerkémbe tettem 150 g sovány túrót, 1 adag csokis fehérjeport, 10 g zabpelyhet és annyi tejet, amennyivel mixelhető volt.
  • A túrós izét a kiflire öntöttem, és 75 g meggyel díszítettem.
Tipp:
  1. A kornspitz helyett bármilyen kenyér vagy kifli használható.
  2. A fehérjepor helyett 5 g zsírszegény kakaó is csodás megoldás lehet.
  3. A zabpehely elhagyható.
  4. A mixeléshez natur joghurtot is lehet használni tej helyett.
  5. Meggy helyett bármilyen gyünölcs mehet. Meggyel mondjuk nagyon finom, és a meggynek szuperek a makroi is.
Ez másfél adag.
565 kcal, 34 g F, 95 g CH, 5 g zsír


2012. szeptember 21., péntek

Reggeli: Nagyon hamis guba 2


Egy feldarabolt kornspiztet leöntöttem 1 dl meleg tejjel. Hagytam állni, közben a mixerbe tettem 100 g túrót, kis édesítőt, 0.5 dl tejet, 5 g kakaóport, összemixeltem. Ezt öbtöttem (kanalaztam) a kifli tetejére. 50 g szőlővel isssteni volt! :)

377 kcal
13 g F
65 g CH
6 g zsír

Egy másik nagyon hamis guba receptet itt találsz.

2012. július 18., szerda

Reggeli


Reggeli a Duna-parton, egy teraszon, az ébredező nap fényében, a fák alatti kellemes hűvösben, a hugim két tündér gyerekével és G.-ral... Ha valaki állandó zajban dolgozik, és a város legforgalmasabb kereszteződésében lakik, és az albérletében árad a falakból a hetek óta összegyűlt forróság, az tudja szerintem igazán értékelni ezeket a pillanatokat.
A többieknek nagyon hamis gubát dobtam össze reggelire, most aldis tejes kifliből (amit, ha eszel liszteset, feltétlenül próbálj ki, mert az a kifli maga a fél mennyország), szilvalekvárral. P. segített kóstolni, mert ez cukorral készült, azt meg én évek óta nem eszek. :)
Magamnak kornspitz szendvicset készítettem egy kis májassal, paprikával és sajttal. Nem bánom, hogy kihagytam a gubát, mert az az aldis kornspitz három negyed mennyország !! :)
A reggelit P. fotózta :)

Facebook oldal: Boszorkánykonyha

2012. július 15., vasárnap

Reggeli: Nagyon hamis guba




Előkészítem:
  • 65 g rozskenyér (mert hogy kornspitz nincs itthon)
  • 150 g túró
  • 120 g natur jogi (mert hogy ennyi van itthon)
  • 50 ml tej (2.8 %-os, mert hogy hosszú hónapok kísérletezgetése után sikerült végre kiderítenem, hogy a 1.5 %-osat nem bírja a gyomrom, de akié bírja, használjon 1.5 %-osat)
  • 27 g lekvár (mert pont ennyi van itthon, sztem 30 g a max belőle, ha lehet, diabetikusat használj, de még jobb, ha cukormenteset teszel bele)
  • édesítő (ízlés szerint)
  • és odaképzelek reszelt citromhéjat :), de te tedd bele! :)
Elkészítem:
  • szikkadt kenyeremet falatokra aprítom
  • az édesítős tejet meglangyosítom, rácsurgatom a "gubára", kicsit átforgatom, hogy az édes-langyos tejci mindenhol érje
  • a többi hozzávalót (lustik) turmixgéppel, vagy (praktikusak) botmixerrel, vagy (mosogatni nem szeretők, mint ééén!) villával krémes állagúra alakítom és egyenletesen eloszlatom a (meleg tejtől már édesen alvó) alapon
  • s végül jön a lekvár, amit egyéni hangulattól és kreativitástól függően oszlatunk el az egész tetején.
Megjegyzés: begépelni a recit tovább tartott, mint az egészet elkészíteni :))

Facebook oldal: Boszorkánykonyha