Hat napos munkahét után ma (vasárnap) fél 7-7 körül ébredtem, aztán neki is álltam a házimunkának, mert sok volt a dolog. Nem írok mindent, de többek között főztem (Karfiol krémleves, indiai zöldséges tészta) és sütöttem kenyeret.
Ebéd után ledőltem. Aludni megint nem tudtam, de bóbicáltam másfél órát. Aztán többek között bolt, és az új kenyérből szendvics holnapra. Ebédet is pakoltam, már csak időt kellene szakítanom az elfogyasztására.
Tegnap a szavalóverseny után kis ebéd, röpke szieszta, aztán M. meghívott moziba. A Túlélők című filmet néztük. Az elején megijedtem, amikor kivetítették a 18-as "karikát", mert az én vattacukor lelkem nem szereti a túlzott durvaságot, gyilkolászást, egyebeket. Voltak véres jelenetek, de ilyenkor a technikai dolgokra koncentráltam: most sérült meg és már megalvadt a vér?, az előbb még véres volt a cipője, a következő snittnél már nem, a lány az előbb hányt és minden televolt, most meg tiszta az arca, a ruhája... Maga a téma érdekes volt (nem spoilerezek), egyszer megnézhető.
Jaj hát nagyon jó ez a mozinézős pár sor. Én is így nézem...:)
VálaszTörlés