2018. január 15., hétfő

Hétvége

Kapsz ajándékba egy wellness hétvégét. Először el sem hiszed, aztán megbarátkozol a gondolattal, majd ha közeleg az időpont, elkezdesz készülni: ezt meg azt csinálom majd, ide meg oda megyek majd, szuper lesz. Aztán két nappal az út előtt kezdesz megbetegedni, az indulás reggelén pedig rosszabbul érzed magad, mint egy pállott mosogatórongy. Sebaj, indulás. Végigprüszkölöd az utat, majd pár km-re a céltól érzed, hogy a beleid különös táncba kezdenek. Becsekkolsz, és alig várod, hogy felérj a szobába, irány a wc, és ott hagyod névjegyed meglehetősen komoly illatorgiával. Majd kicsit később mindezt megismétled. Éjjel nemcsak te nem alszol a köhögéstől, de a szálloda többi lakója sem. Szóval ideálisan indult a dolog.

Mellékzöngék nélkül:

Vonyarcvashegy. Szálloda a dombon, szoba kilátással a Balatonra.


Csodás szoba. Imádom a szállodai fürdőszobákat, a szállodai tusfürdőt.


Imádom a Balatont, a vizet, a dombokat.




Imádom a csodás esti kilátást.


Imádom a svédasztalos étkezéseket.




Főleg a reggelinél a szállodai rántottát és a kávét.







Imádom, hogy minden szép kint is, bent is.



A wellness részleget nem használtam ki.


De volt borfürdő...





... borsoros vacsora.


Mesés környezet, fantasztikusan kedves, mosolygós, rugalmas személyzet.




És mini kultúra Keszthelyen.





Jött Kungfu is, a család világutazója.











A végére már sokkal jobban voltam.


És leesett a hó is.



Ezer hála és köszönet K-éknek és M-nak mindenért!

2018. január 12., péntek

Köszönöm

Azzal kezdtem volna, hogy rosszabbul vagyok és hogy hosszú idő után ma lemostam a kocsit (igen, esőben, de már nem láttam ki az ablakokon, olyan sárosak voltak), és felfedeztem, hogy az őz az ajtón is nyomot hagyott, amikor ez bepottyant:

"... Kérlek, ne a megjegyzéseknél tedd közzé, hanem bejegyzésben. Mert ezt olvasnod kell, akár naponta. Nem szövegként, hanem inkább hangként. Hallgasd úgy, mintha a belső hangod súgná, lágyan, kedvesen. 

Ismerem a történetedet. Naponta olvasom. Mintha egy film peregne a vásznon, benne te vagy a hősnő. A főszereplő, akinek izgalmas élete van. Több országban jártál, sok érdekes emberrel dolgoztál, ott van az indiai szakács Olaszországban, a főnökeid, az osztrák sztorik. Több nyelven beszélsz, sok területen kipróbáltad magad, voltál boltos, tanító, szobalány, mosogató, felszolgáló... A magánéleted sem unalmas, rengeteg dolgon keresztül mentél, átéltél kegyetlen mélységeket, de mindig találtál megoldást, mindig megtaláltad a kiutat. Csodás ívet ír le az életed. Lefogytál, recepteket kreáltál, rengeteg embert motiváltál és teszed ezt a mai napig. Sokaknak segítettél életmódot váltani. Ne hidd, hogy ezek apróságok. Jó vagy, értékes, kreatív, humoros, csupa szív. A bejegyzéseidet olvasva néha az az érzésem, hogy vannak még benned blokkok, amik nem engedik, hogy előjöjjön belőled mindaz, ami még ott mélyen benned lakozik. Ha elhinnéd, hogy jó vagy, hogy nagyon sok jó tulajdonságod van, sokat segítene. Erős vagy, kitartó, következetes tudsz lenni, előrelátó. Te is tudod, hogy vannak rosszabb napok, rossz szériák, de egyszer elvonulnak majd a sötét fellegek és újra szikrázóan sütni fog a nap. Igazi harcos vagy, csak  engedd meg most életed egén a nehéz, szürke felhőket és hagyd, hogy felébredhessen az a szunnyadó oroszlán! ... "

2018. január 11., csütörtök

Csórikám

Itt az ideje felkészülten lezárni az előző évet és köszönteni a csodálatos, üres lapokkal nyitott 2018-es évet. A legideálisabb pillanat arra, hogy összeállítsd a tervedet! (forrás)


Konkrét tervem nincs 2018-ra, azért elképzelésem igen. Na most a dolgok homlokegyenest máshogy alakulnak. Elütöttem egy őzet (vagyis az ütött el), rendeltem egy ekkor tönkrement jobb oldali visszapillantó tükröt, ami nem stimmelt, így vissza lett küldve. Az ügy óta meglehetős gyomorideggel vezetek. Anyuéknál eltörtem egy üveg bort, ami beterítette a kamra padlót. Lett rendelve máshonnan tükör, lassan egy hete, a csomagnak se híre, se hamva. Köhögök, fáj a torkom, csöpög az orrom. Megmértem volna a testhőmet, de két darabban maradt a kezemben a lázmérő... És még sorolhatnám. Hát ezért nem írok gyakrabban, elég, hogy folyamatosan ilyen dolgok történnek, remélem, nem a teljes 2018-am fog így telni.

A döntés a tiéd