"Inzulinrezisztencia étrend
AZ INZULINREZISZTENCIA ÉTREND ALAPELVEI:
1.) Miért kell 3 óránként étkezni?
Inzulinrezisztenciában a vércukorszint minden étkezés után (általában) 1-4 órával a normális szint alá csökken, ami károsítja a szervezet (sejtek-szövetek-szervek) működését. Ezt a vércukor leesést kell kivédeni a 3 óránkénti, azaz 5+1 étkezéssel.
2.) Hány órakor kell reggelizni?
7 órakor, illetve lehet ennél korábban, de legkésőbb 8 óráig meg kell reggelizni az inzulinrezisztencia étrend szerint.
FIGYELEM!
Ezen az oldalon a diabetológusok által előírt hivatalos diétás oktatás inzulinrezisztencia étrend útmutatásait olvashatja. Tapasztalataink és eredményeink alapján javasoljuk ezt módosítani, mert:
- A hivatalos diétás oktatás egyelőre nem tanítja a paleolit étrendet. A paleolit étrend mellett az inzulinrezisztencia és PCOS az esetek nagy részében gyors ütemben elkezd meggyógyulni (inzulinrezisztencia étrend módosítása: ld. paleolit étrend oldal).
- A hivatalos diétás oktatás egyelőre nem ismeri és nem tanítja a máj tehermentesítésének fontosságát. Inzulinrezisztenciában a máj működése eleve rossz, ezért csupán a májat tehermentesítő megfelelő vacsorától mindenkinél javul az inzulinrezisztencia (inzulinrezisztencia étrend módosítása: ld. bármilyen étrend váza oldal).
3. A hivatalos diétás oktatás szerint miért kell naponta általában 160g szénhidrátot (CH) megenni az inzulinrezisztencia étrend ben?
Ha 160g CH-nál (illetve a személyre szabottan előírtnál) kevesebbet eszik, akkor a vércukorszintje a következő étkezés előtt lecsökken (hipoglikémia). Ha 160g CH-nál többet eszik, akkor a vércukorszintje a normál felső határ fölé emelkedik (hiperglikémia), ami után törvényszerűen a megemelkedő inzulinszint miatt a vércukor a normál alsó határ alá fog csökkenni (hipoglikémia). Az emelkedett és csökkent vércukorszint, valamint az emelkedett inzulinszint károsítja a sejtek-szövetek-szervek-szervezet működését.
4. A hivatalos diétás oktatás szerint melyik étkezéskor hány g CH-ot kell megenni, és milyen arányban legyenek a gyors és a lassú felszívódású szénhidrátok?
Inzulinrezisztencia étrend:
- reggeli 7-8 óra: 30g CH (lassú)
- tízórai 9-10 óra: 20g CH (ebből 10g lehet gyors)
- ebéd 12-14 óra: 40-50g CH (fele lassú, fele gyors)
- uzsonna 16-17óra: 20g CH (gyors)
- vacsora 19-20 óra: 30g CH (ebből max 10g gyors)
- utóvacsora 21-22óra: 10g CH (csak lassú)..." (Forrás és teljes cikk itt.)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése