A következő címkéjű bejegyzések mutatása: labor. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: labor. Összes bejegyzés megjelenítése

2026. április 27., hétfő

Napom

Tegnap este még bősz szervezés és egyeztetés folyt arról, hogy tudnám ma lezavarni a beutalókérést-átvételt, a laborvizsgálatot úgy, hogy a munkanap is meglegyen. Óriási előny, ha az embernek jó ismerősei az asszisztensek és este is rájuk írhat, ha gondja van. Nélkülük nem sikerült volna most sem.

Reggel fél 8 után a rendelőben már. (Előtte kenőcs, antibiotikum.)


V. megérkezik 8-kor, 8.10-kor kihozza nekem a beutalót a Lyme kór vizsgálatra. (Itt is ezer hála.) Kocsiba be, irány B. a lánycsóki útépítésen átverekedve magam. Amíg nem érek oda, A. van a gyerekekkel (tegnap este leegyeztetve, itt is ezer hála). Három óra B-on, aztán át Sz-be. Ott N. megcsinálja a 4. órám utolsó 10 percét (itt is köszsönöm), hogy odaérjek Mohácsra a laborba zárás előtt. Újra lánycsóki útépítésen keresztül. Beadom a beutalót, azonnal behívnak. Buci szorít a kocsiig sétálás alatt, aztán irány vissza Sz., újra az útépítésen keresztül (már máshol/máshogy van a terelés, mint reggel). Ebéd (istenire sikerült tegnap a krumplifőzi), 7. óra, majd napközi. Hazafelé Gy. kollégámat is elhoztam, gyors bolt, haza. Iszonyú fáradtan. (Napközben még sok szervezés, németes kirándulás, osztályéneklési verseny, egyebek.) Annyit vezettem ma, hogy elértem volna Hőgyészig. A tetanusz helyét nem is érzem szerencsére. A fogam helye egy fokkal jobb. A térdem még sajog.

 Jön a kenőcs, az antibiotikum, aztán alvás.

 

2025. január 2., csütörtök

Újévi túra

Reggel időpontra mentem 8-ra vérvételre. Januárban lesz két kör vizsgálatom az alvásklinikán, ezek mellé kérte az orvos a labort. (M. vitt és hozott, köszönöm!) Este 8-tól már nem ehettem, korgó gyomorral ültem le a vérvétel után reggelizni.


Napokig fagy volt és hatalmas, sűrű köd. Ma reggel kisütött a nap, pillanatok alatt levette a fák zúzmaraköntösét. Mi pedig meglátogattuk a Sós-hegyi kilátót, ahol 2023. februárjában jártunk utoljára. 


A Mecsekben még megmaradt a hó. A túraútvonal nagy részben szimpla jég volt még délelőtt, de a szélén a hóban lehetett haladni.




A következő kép szépre sikerült volna, ha az ujjam bele nem lógna. A sztori háttere: nagyon erős szél fújt odafent, örültem, hogy meg tudtam tartani a kezemben a telefont. És: egyáltalán nem szeretnék a tökéletesre törekedni vagy mentegetőzni. A kép marad és pont.




Lent a városban ebéd a Bellozzoban. Én egyszerűen imádom, és tésztán simán el tudnék tengődni napi szinten.


Aztán freikávé a Király utcában.



A sétával együtt 5 km-t mentem ma, ami az elmúlt hónapokhoz képest szuper teljesítmény. (Khm.)

Vacsora.


Aztán meg is jött a leletem. Tulajdonképpen meglepően szuperek az értékeim (ahhoz képest, hogy egy éve abszolút semmit nem mozogtam, néhány dobozolást kivéve random étkeztem). (Női egészségcsomag 50+-t csináltattam, tényleg rengeteg adatot megtud az ember magáról.)

Befejezem a blogbejegyzést, közzéteszem a blog FB oldalán, aztán lassan hajcsi. (Az éjjel megint szinte semmit nem aludtam...)

2023. június 14., szerda

Eü körök/2.

Ma reggel 7-re ott voltam a laborban. Ezer ember... Leadtam a papíromat, vártam. Fél 8: semmi. Iszogattam a vizemet és bántam, hogy nem vittem itthonról vizeletet, de hát így jártam. Majd akkor itt. Majdnem 8 óra lett, amikor már erősen gondolkodtam azon, hogy szólok. Kilépett a nővérke a további papírokat összegyűjteni, hát rákérdeztem.

- Beadta a papírját. Fizetős. Még nem szólították?

Utánanézett: a papírom összeragadt egy másikkal, így kimaradtam. Nem győzött elnézést kérni szegény, persze rögtön be is hívtak. Nem voltam se mérges, se dühös, csak azt hittem, fél 8-ra már a munkahelyen leszek... Egy óra késés lett belőle.

Az eredmény is megjött ma, szuper kis vérkép, a vizeletnél van "2 vvt" és "háms" jelzés, az MCV és az MCH leheletnyivel a normál fölött (de ez hosszú évek óta minden laboromnál így van). Tehát elméletileg ez alapján is jól kell(ene) lennem. (Bár endometriózissal is szuper laborokat szoktam produkálni.)

A fejfájás a vasárnap óta állandósult, minden más tünettel együtt. Gyógyszert nem veszek be, mivel nem hat.


Érdekes, hogy a bal oldalon a fülemnél mennyire látszik egy ér, jobb oldalon semmi.

Ha nem felejtem el, 1-2 napig mérem napi 3x a vérnyomásomat. Ez a ma esti. A gép 3x mér, 15 mp-es szünetekkel, a 3 mérés átlagát mutatja. (A dátum és az óra nincs beállítva, nincs hozzá türelmem.)


Panoráma röntgenre holnap délutánra kaptam időpontot.

2021. október 12., kedd

Műtét előtti 3. nap


Délelőtt labor (Pécs). Az eredményt emailben küldik.

Kora délután EKG és táppénzre vetetés.

Az EKG papírra tekintve egyetlen dolgot tudok megállapítani, de azt biztosan: élek. 😂 És ez egy elég megnyugtató észrevétel. A rányomtatott adatokból kiderül számomra, hogy a pulzusom 67 volt, a többi adatot még az internet segítségével sem sikerült megfejtenem. No de nem is az én dolgom, majd 3 nap múlva az aneszteziológus kiokoskodja.

Kora este volt már, amikor rájöttem, hogy a laborból kifelejtettem a vércsoportot. Már pedig ez nem lényegtelen. Tudom, hogy A+ vagyok, de bemondásra nem fogadnám el én sem, ha orvos lennék. Jött át M., kigondoltuk, hogy oké, elbaltáztam, akkor holnap mohácsi labor, 11 ezerért megcsinálják a vércsoport meghatározást. Úgyis nyertem múltkor a sorsjegyen, hát így "ingyen" lesz. De nem hagyott nyugodni a gondolat, elkezdtem újra átnézni a leleteimet, hátha valamelyiken rajta van. Szerinted? Pedig amikor egyszer el akartam menni vért adni, akkor ott ujjbegyből meghatározták a vércsoportomat, de persze erről papírt nem találok. Sebaj, hol lehet még meg? Hát a születési anyakönyvimben! Kerestem, kutattam (nem nehéz, mert gyönyörűen rendszerezve van minden hivatalos iratom egy fedeles dobozban), és meg is találtam: a gyermekegészségügyi könyvecskében hivatalosan szerepel az A+ vércsoport. Hálát adtam az égnek, hogy nem kell még egy bökés, nem kell "fölösleges" pénzkiadás, nincs fölösleges izgalom. (És 41. hétre születtem, 3300g-mal.)

A diéta ma is ment, már a hashajtás bevezetése is, mellette a 3 liter víz... A 2 liter lesz meg, de a vizeletem így is szinte víz színű. Azért igyekszem.

Frissítés, este 10:

Kell a friss vércsoport+ellenanyag (köszönöm J. és A. a segítséget!), úgyhogy reggel korán megrohamozom a mohácsi labort...
 

2021. január 12., kedd

Kedd


Reggel 7 labor Pécs.
Onnan munka.
Egyebek.
Estére 10/9-es "hasfájás".
Bepottyan az email-fiókba a laborlelet: csak a D-vitamin szintem alacsony, minden más rendben.
A koktélól az agyam tompul (a hasam tombol), így felírom egy cetlire, mit kell vigyek holnap, és muszáj aludni mennem, holnap 6-ra megyek nyitni.


 

2020. október 17., szombat

Szombat

 


Ha szombat, akkor Hőgyész. Az ősszel talán egy alkalom maradt ki, mert akkor vasárnap mentem. 😁
Megnéztem anyu kontroll laborját az eeszt-n. Minden tumormarker negatív. 🙏