A következő címkéjű bejegyzések mutatása: méregtelenítés. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: méregtelenítés. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. március 26., szerda

Zöld turmix 4


Érdemes kísérletezgetni a hozzávalókkal, egyre finomabb zöld turmixok sikerülnek :)

- 1 kígyóuborka
- 1 banán
- 2 nagy retek
- 1 alma
- 3 marék spenót levél
- 1 pohár víz

A retekre biztosan nem úgy gondolsz, mint turmix alapanyagra, pedig csípős vegyületeinek köszönhetően -tudomásom szerint- kiváló zsírégető, vízhajtó, emésztésserkentő, méregtelenítő tulajdonságokkal bír.

Isteni finom, frissítő, elbír még egy evőkanál mézet, ha édesebbre szeretnéd.


Zöld turmix 1 itt
Zöld turmix 2 itt
Zöld turmix 3 itt

A smoothie-ról itt

Facebook oldal:Boszorkánykonyha

2014. március 24., hétfő

A juharszirup kúra (2014) 10. napja, egyben az Út a cél felé 1. napja

Egészen komolyan 2009-ben döntöttem el, hogy lefogyok. 2012 óta gyakorlatilag életmódot váltottam. 2013-tól végzek súlyzós edzéseket az egyebek mellett. A környezetem, de főleg a családom a kezdetektől rosszallással nézte ezt a dolgot. Megjegyzések, hümmögések, "féltések" fűszerezték a mindennapjaimat. Az elején nagyon rosszul érintett, aztán -sok-sok idő elteltével- megtanultam ezt kezelni. Ha kérdeznek, válaszolok, de magamtól nem hozom fel a témát. Nincs szó edzésről, étrendről, különféle irányzatokról. A hétvégén megemlítettem annak, akitől anno a juharszirup kúrát "eltanultam", hogy mennyivel jobban érzem magam a kúra ideje alatt, amíg nincs szilárd táplálék. A kezét a fejéhez emelte és a halántékán csavargatni kezdte a mutató ujját. Számomra ez volt a végső pont. Terézanyut leléptettem már októberben, és innen üzenem neki, hogy még egy lépéssel továbbmentem. Vasárnap eldöntöttem, hogy a blog és annak Facebook oldala az a felület/tér, ahol megnyilvánulok edzés és étkezés terén. Jól kezelem ugyan, de harcolni nem vagyok hajlandó azért, hogy megcsinálhassam az edzéseimet, hogy úgy egyek, ahogy nekem jó. Az edzés és az étkezés a Boszi-Mici néni harmadik élete (első a normál életem, a második az osztrák). 3 in 1. Az étkezésből nem vagyok hajlandó lejjebb adni. Az edzéseket K. munkaidejéhez igazítom, hogy ne zavarjam vele. Ausztriában maradnak a főként reggeli edzések. Soha nem fogom megérteni ezt a fajta ellenállást. Mert ha csont sovány lennék vagy hánytatnám magam, ha zsírosodnék és állandóan beteg lennék, megérteném, hogy féltenek. Azt sem fogom soha megérteni, hogy amíg én szó nélkül elnézem, ahogy mások esznek, ahogy szelet számra tolják be a fehér kenyeret és a süteményeket, ahogy egyetlen szót sem szólok senki életmódja, úszógumija, túlsúlya, mozgásszegény életmódja (...) miatt, addig nekik milyen joguk van engem -persze csupa féltésből és szeretetből- kritizálni azért, amiért minőségi alapanyagokat használok és rendszeresen sportolok. De nem is akarom megérteni. Egyedül én vagyok, saját magam, aki tudja, mi a jó neki, aki tudom, mit miért teszek. Egyedül ennek a makacs Boszinak akarok megfelelni. A környezetemnek pedig hálás vagyok, amiért ennyire "féltenek". Én ettől "vérszemet kapok" és még keményebben küzdök az álmaimért :)

A 2014-es juharszirup kúra 10. napja is megvolt ma, vége. Mint ahogy tavaly, idén sem bántam meg. Nagyon jól éreztem magam közben is és most, utána is. Ma megvolt az utolsó visszaépítő nap. Kapásból hajnali edzéssel kezdtem.

Edzés1: futás-has intervall

Reggeli: zöld turmix

Tízórai: zöldség lé

Uzsonna1: alma, sajt

Majd ügyintézés a városban, vásárlás. Összefutottam a volt-volt szomszédasszonyommal. Olyan jó volt látni E-t, baromi jól néz ki. Beszélgettünk edzésről, egyebekről, nagyon örülök, hogy találkoztunk :)

Uzsonna2: magok (mandula, kesu), narancs, sajt

Edzés2: mell-váll
(Egykezes súlyzó 6 kg, kétkezes súlyzó 12 kg. 2 kör, gyakorlatok ismétlésszáma 10.)

+1: mákos részta


És ma volt az Út a cél felé 1. napja.

Heti edzésterv itt
Heti étkezési terv itt
Facebook oldal itt

A juharszirup kúra (2014) 10. reggele


1. nap itt
2. nap itt
3. nap itt
A 4. nap reggele itt
4. nap itt
Az 5. nap reggele itt
5. nap itt
A 6. nap reggele itt
6. nap itt
A 7. nap reggele itt
7. nap itt
A 8. reggele itt

A kúra (2014) teljes tervezett menete itt.

Csodásan aludtam, reggel 5-kor ébredtem.
Közérzetem fantasztikusan jó.
Az emésztésem teljesen normális, reggel az első dolgom volt útjára engedni a barna mackót.

Ma van a visszaépítő étrend utolsó napja.
Reggel dolgom volt, így nem ittam meg a liter sós vizet. Talán majd a nap folyamán, ha lesz rá idő/lehetőség (mosdóközelben maradni).

Az arcbőröm még "ragyás", de napról napra tisztul.

A testem könnyű, az agyam tiszta, egyszerűen jól érzem magam.

Mától az edzés is megy "rendesen", kicsit másképp, mint eddig.

Facebook oldal: Boszorkánykonyha
Jusziku, avagy JUharSZIrupKÚra 2013 itt
Juharszirup kúra 2013: amiért anno belevágtam itt
A juharszirupos méregtelenítés hét alapelve itt
A méregtelenítés befejezése, visszaépítő étrend itt
A juharszirup kúra teljes menete itt
Visszaépítő étrend itt
2013:
1 . nap itt
2 . nap itt
3 . nap itt
4 . nap itt
5 . nap itt
6 . nap itt
7 . nap itt
8 . nap itt
9. nap itt
10. nap itt 

2014. március 23., vasárnap

A juharszirup kúra (2014) 9. napja


1. nap itt
2. nap itt
3. nap itt
A 4. nap reggele itt
4. nap itt
Az 5. nap reggele itt
5. nap itt
A 6. nap reggele itt
6. nap itt
A 7. nap reggele itt
7. nap itt
A 8. reggele itt

A kúra (2014) teljes tervezett menete itt.

Reggeli: zöld turmix


Tízórai: zöldséglé


Ebéd: pikáns zöldségleves, 1 narancs


Uzsonna1: 1 banán
(Igen, megint reggel összedobozoltam a napi kaját, kis színes cetlivel jelezve, melyik étkezés mikorra szól.)


Uzsonna2: 1 narancs


Vacsora: rakott csirkemell, saláta kis sóval, tökmagolajjal.
Vacsorára gyros fűszeres csirkemellet terveztem, de mivel volt fél adag maradék a rakott csirkéből, és én utálok ételt kidobni, inkább megettem ezt. Most legalább megkóstolhattam, és K-nak igaza volt: mennyei finom!


Folyadék: 1.5 liter víz és 2 dl Huny*di víz.

Holnap az utolsó visszaépítő nap, aztán belecsapok a lecsóba :-)

Mérleg:

1. nap: 59.1 kg
2. nap: 59.1 kg
3. nap: 58.6 kg
4. nap: 58.2 kg
5. nap: 58.5 kg
6. nap: 58.5 kg
7. nap: 58.5 kg
8. nap: 58.00 kg
9. nap: 58.00 kg

Jusziku, avagy JUharSZIrupKÚra 2013 itt
Juharszirup kúra 2013: amiért anno belevágtam itt
A juharszirupos méregtelenítés hét alapelve itt
A méregtelenítés befejezése, visszaépítő étrend itt
A juharszirup kúra teljes menete itt
Visszaépítő étrend itt
2013:
1 . nap itt
2 . nap itt
3 . nap itt
4 . nap itt
5 . nap itt
6 . nap itt
7 . nap itt
8 . nap itt
9. nap itt
10. nap itt 

A juharszirup kúra (2014) 9. reggele


1. nap itt
2. nap itt
3. nap itt
A 4. nap reggele itt
4. nap itt
Az 5. nap reggele itt
5. nap itt
A 6. nap reggele itt
6. nap itt
A 7. nap reggele itt
7. nap itt
A 8. reggele itt

A kúra (2014) teljes tervezett menete itt.

Tegnap este írtam, milyen jól sikerült az első visszaépítő nap. Aztán késő estére egyszer csak valahogy "megállt" bennem minden megevett leves, halálosan fáradt lettem, álmos, és úgy éreztem magam, mint akit megmérgeztek. Valamiféle kellemetlen, ólmos-nehéz terjengés kezdődött bennem, igazán kellemetlen volt. Olyasmihez hasonlítható, mint egy CH sokk. Leültem az ágyra, a hátamat a támlának támasztottam, és így kábé 1 óra múlva csökkent ez a rossz érzés, majd lassan elmúlt. Így aztán mindenkinek csak javasolni tudom, aki egy kúra után visszaépít, hogy tényleg csak nagyon lassan, nagyon lájtosan csinálja. Személy szerint a szervezetemet sokkal jobban megterheli a felépítő étrendre váltás, mint amikor elkezdem a szimpla kúraitalos napokat.

Viszont nagyon jól és sokáig aludtam, reggelre a tegnapi kellemetlen érzésnek nyoma sem volt.

Még két nap a visszaépítő étrendből, és nagyon figyelni fogok a fokozatosságra.

Reggelire így zöld turmix készült, azt is lassan, fél óra alatt szopogattam el.


A mai napot lájtosságosra terveztem. Csak a legszükségesebb házimunka, pihengetés, olvasás, ebéd után is alvás.

Jövő héttől más szelek fújnak a Boszi háza táján ;-)

Mérleg:

1. nap: 59.1 kg
2. nap: 59.1 kg
3. nap: 58.6 kg
4. nap: 58.2 kg
5. nap: 58.5 kg
6. nap: 58.5 kg
7. nap: 58.5 kg
8. nap: 58.00 kg
9. nap: 58.00 kg

Jusziku, avagy JUharSZIrupKÚra 2013 itt
Juharszirup kúra 2013: amiért anno belevágtam itt
A juharszirupos méregtelenítés hét alapelve itt
A méregtelenítés befejezése, visszaépítő étrend itt
A juharszirup kúra teljes menete itt
Visszaépítő étrend itt
2013:
1 . nap itt
2 . nap itt
3 . nap itt
4 . nap itt
5 . nap itt
6 . nap itt
7 . nap itt
8 . nap itt
9. nap itt
10. nap itt 

2014. március 22., szombat

Juharszirup kúra (2014) 8. nap


1. nap itt
2. nap itt
3. nap itt
A 4. nap reggele itt
4. nap itt
Az 5. nap reggele itt
5. nap itt
A 6. nap reggele itt
6. nap itt
A 7. nap reggele itt
7. nap itt
A 8. reggele itt

A kúra (2014) teljes tervezett menete itt.

Ma megkezdődött a visszaépítő étrend.

Délelőtt:


-3/4 liter narancslé
-1 liter víz

Délben:




A zellerből, karalábéból, vöröshagymából, sárgarépából, fehérrépából főzött zöldségleves egy része. Levet vettem ki és fél szál répát egy darab zellerrel és egy darab karalábéval leturmixoltam, nem túl sűrűre, de híg sem lett.

Majd 2 pohár (fél liter víz).

1-kor ment ugyanaz, mint délben.

Közben sütöttem két adag szezámos kenyeret és egy kakaós piskótát. Szeletelve mentek szépen a fagyasztóba.


4-kor megettem egy újabb tányér levest, csakhogy ebbe már turmixoltam egy kis marék (nyers) spenót levelet és tettem bele 1 főtt brokkoli rózsát is. Egy szelet szezámos kenyérrel ettem.


Majd vacsoráig lement 4 pohár (1 liter) víz.

6-kor:


Egész nap pörögtem, piac, bolt, mosás, főzés, sütés, mosogatás, elpakolás, vasalás, kaja fagyasztás... Gyakorlatilag reggel 8-tól este 6-ig megállás nélkül jöttem-mentem. Elfáradtam. Tény, hogy csütörtökön jutott először eszembe, hogy amióta hazajöttem a (folyamatos, két heti osztrák) melóból, még semmit nem pihentem...

A visszaépítő étrend első napja nagyon jól sikerült. Sikerült megfelelő mennyiséget ennem, lassan, alaposan rágva. Azt érzem, hogy a gyomrom "telített", de semmi rossz érzés, semmi fájdalom, csak az a "jóllakott napközis" állapot. Holnap vacsorára már sült csirke is lesz. Hmmm, gyros fűszerkeverékkel készítem majd, azt nagyon szeretem :)

Mérleg:

1. nap: 59.1 kg
2. nap: 59.1 kg
3. nap: 58.6 kg
4. nap: 58.2 kg
5. nap: 58.5 kg
6. nap: 58.5 kg
7. nap: 58.5 kg
8. nap: 58.00 kg

Facebook oldal: Boszorkánykonyha

Jusziku, avagy JUharSZIrupKÚra 2013 itt
Juharszirup kúra 2013: amiért anno belevágtam itt
A juharszirupos méregtelenítés hét alapelve itt
A méregtelenítés befejezése, visszaépítő étrend itt
A juharszirup kúra teljes menete itt
Visszaépítő étrend itt
2013:
1 . nap itt
2 . nap itt
3 . nap itt
4 . nap itt
5 . nap itt
6 . nap itt
7 . nap itt
8 . nap itt
9. nap itt
10. nap itt







Pikáns zöldségleves

Avagy hogyan lehet egy egyszerű zöldséglevesből változatokat turbózni...


Először is elkészül egy zöldségleves alap. 1 ek kókuszzsír, 1 fej vöröshagyma (egészben), 3 szál sárgarépa (félbe vágva), 2 szál fehérrépa (félbe vágva), 1 fej karalábé (darabolva), 1 zeller gumó (darabolva). Ezeket a forró kókuszzsíron pár percig átforgattam, majd felöntöttem 1.5 liter vízzel. Sóztam, natur vegetáztam, fedő alatt puhára főztem. A végén petrezselymet adtam hozzá.


Ebből 1-1 db répát, karalábét, zellert kis lével leturmixoltam, hozzáadtam még egy kis levet, kész is az egyik változat. 


És itt jön a pikáns rész. Ugyanis a turmixolt változathoz lehet adni egy kis marék nyers spenótot, ezzel átturmixolva frissebb, lágyabb lesz a leves.


Mindez tovább turbózható, ha a spenótos mixhez főtt brokkoli rózsákat adunk, esetleg egy szelet szezámos kenyérrel tálaljuk.


Ezt überelhetjük, ha a spenótos-brokkolis mixet megborsozzuk és megszórjuk cayenne borssal :)


A juharszirup kúra (2014) 8. reggele

 
1. nap itt
2. nap itt
3. nap itt
A 4. nap reggele itt
4. nap itt
Az 5. nap reggele itt
5. nap itt
A 6. nap reggele itt
6. nap itt
A 7. nap reggele itt
7. nap itt

A kúra (2014) teljes tervezett menete itt.

A 10 napból már itt a nyolcadik.
Verőfényes napsütésre ébredtem egy viszonylag jó alvás után. A lelkemben is süt a nap, bizonyára azért is, mert így döntöttem.

Ma reggel már nem készül kúraital, elkezdődik a visszaépítő étrend. Amire nagy szükség van. Tavaly megtapasztalhattam az első kúrám után, mennyire el tud szokni a szervezet a szilárd tápláléktól, mennyire megterhelő a gyomornak, amikor újra először "pempős", aztán rágható, szilárd táplálékot kap.

Juharszirup kúra 2014
(03. 15- től)
Előkészítő étrend
Kúra
Visszaépítő étrend
1-2.
3.
(hazaút)
4-7.
8.
9.
10.
R
szirup
banán
szirup
narancslé
zöldséglé
zöldséglé
T
alma
E
alma, narancs, banán
banán
zöldségleves pürésítve,
1 narancs
brokkoli krémleves
U1
alma, céklalé
szirup
zöldségleves leve
1 banán
alma, sajt
U2
1 narancs
marék mag, 1 narancs, sajt
V
saláta
zöldségleves pürésítve
zöldséges csirke
zöldséges tojáspita
+1
saláta
mákos részta

Ma még csal lájtosan indul a dolog, igazi rágás csak holnap délutántól-estétől lesz.

Délelőtt sok mindent el kell intéznem a városban, így reggel nem ittam meg a liter sós meleg vizet. A szervezetem nagyon szépen dolgozik egyébként magától is, ma reggel is volt természetes módon székletem. Délután pedig nekiállok főzni-sütni, már előre készülve az újabb osztrák etapra is. Sikerült találnom natur gyros fűszerkeveréket, így aztán mennyei husit tudok majd sütni :)

Ma reggelre jelentősen tisztult az arcbőröm, simább a bőröm az egész testemen, a belső nyugalom ugyanúgy megvan, mint eddig is.

Mérleg:

1. nap: 59.1 kg
2. nap: 59.1 kg
3. nap: 58.6 kg
4. nap: 58.2 kg
5. nap: 58.5 kg
6. nap: 58.5 kg
7. nap: 58.5 kg
8. nap: 58.00 kg