Egy blog egy boszorkányról és konyháról, életről és módról, izomról és építésről, zsírról és csökkentésről. Magamnak: mementónak, és mert szeretek naplót írni, fotózni; másoknak: örömre, ötletnek, olvasgatásra.
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: előtte-utána kép. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: előtte-utána kép. Összes bejegyzés megjelenítése
2019. december 28., szombat
2017. szeptember 10., vasárnap
Mai edzés: láb HIIT ✅
Ez a kép olyan helyen van, hogy gyakran lássam.
Amióta megkezdődött a tanév, tényleg szörnyen zsúfoltak a napjaim, csütörtökön szó szerint reggel héttől este hétig az iskolában voltam, a hétvégéim még rászánom a felkészülésre. Elfáradok nap végére, tényleg sok ez most. Viszont nem maradt ki a héten edzés, még a múlt heti hétvégi elmaradt lábazást is megcsináltam ezen a héten. És ebben sokat segít ez a montázs. Ha csak arra gondolok, hogy a saját tunyaságom, lustaságom, halogatásom, kifogásgyártásom miatt képes voltam harminc évesen úgy kinézni, mint az első fotón, már el is száll a fáradtságom, már nem is érdekel más, csak az, hogy azt a fél-másfél órás edzést akkor is megcsinálom. Tudom, miért teszem.
A mai:
- bemelegítés
- 1 p ugrókötél
- 15 kettlebell swing
- 1 p ugrókötél
- (lábanként) 15 kitörés
- 1 p ugrókötél
- (lábanként) 15 climbers
- 1 p ugrókötél
- 15 jumping jacks
(30 percig)
- 5km levezetés
- nyújtás.
2017. augusztus 1., kedd
Helyzetjelentés augusztus 1.
Helyzetjelentés július 1. itt
Ez a bejegyzés azért születik, mert szeretném magamnak valamilyen szinten dokumentálni, hogy milyen hatása van az edzőtermi edzésnek a testemre. Havonta szeretnék majd egy ilyen helyzetjelentést készíteni. Az első néhány helyzetjelentés természetesen nem szólhat hatalmas átalakulásról, hiszen 1-2 hónap alatt nem igazán történik semmi látványos.
De van sok apró kis változás, ami azt jelenti, hogy az irány jó.
Mérés:
(164
cm)
|
2017.06.
01.
|
2017.
07. 01.
|
2017.08.01.
|
mell
|
92cm
|
91cm
|
89cm
|
derék
|
80cm
|
79cm
|
77cm
|
csípő
|
89cm
|
88.5cm
|
86cm
|
comb
|
59cm
|
58cm
|
57.5cm
|
kg
|
62.4
|
63.3
|
62.5
|
Júliusi mozgás:
2017. július
|
||||||
H
|
K
|
SZE
|
CS
|
P
|
SZO
|
V
|
túra
|
-
|
|||||
edzőterem
|
-
|
edzőterem
|
-
|
séta
|
HIIT
|
edzőterem
|
edzőterem
|
HIIT
|
edzőterem
|
-
|
edzőterem
|
HIIT
|
séta
|
-
|
-
|
-
|
-
|
-
|
-
|
-
|
edzőterem
|
edzőterem
|
edzőterem
|
-
|
edzőterem
|
HIIT
|
-
|
edzőterem
|
||||||
Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha
2017. július 1., szombat
Helyzetjelentés július 1.
Többször írtam már, gyakran tapasztaltam: az előtte-utána fotók lehetnek becsapósak. Az enyémeken nincs fotoshop, egyszerűen kicsit máshogy állok, mások a fényviszonyok, nem sikerül ugyanakkorára levágni a két képet: máris totál mást mutat.
Ez a bejegyzés azért születik, mert szeretném magamnak valamilyen szinten dokumentálni, hogy milyen hatása van az edzőtermi edzésnek a testemre. Havonta szeretnék majd egy ilyen helyzetjelentést készíteni. Ez az első helyzetjelentés természetesen nem szólhat hatalmas átalakulásról, hiszen 2-4 hét alatt nem igazán történik semmi látványos.
És akkor jöjjenek az adatok:
Pár éve még frászt kaptam volna, ha megtörténik, ami ma, a méréskor: ráálltam a mérlegre és akkora számot mutatott, mint már régen. A mérleg alapján híztam. Engem hidegen hagy a mérleg, sok időbe telt, de rájöttem, hogy amit mutat, csak egy szám, extra túlsúlynál talán jó, ha mutatja a fogyást (vízvesztést? izomvesztést? zsírvesztést?), én egy hónapja nem álltam rajta.
A ruháim, a tükör visszajelzése nekem sokkal pontosabb.
És ott van a centi is. A kis táblázatban a mérések.
(164 cm)
|
2017.06. 01.
|
2017. 07. 01.
|
mell
|
92cm
|
91cm
|
derék
|
80cm
|
79cm
|
csípő
|
89cm
|
88.5cm
|
comb
|
59cm
|
58cm
|
kg
|
62.4
|
63.3
|
Itt pedig a havi mozgás:
2017.
június
|
||||||
H
|
K
|
SZE
|
CS
|
P
|
SZO
|
V
|
futás
|
-
|
futás
|
séta
|
|||
-
|
HIIT
|
futás
|
HIIT
|
túra
|
futás
|
-
|
HIIT
|
HIIT
|
edzőterem
|
futás
|
HIIT
|
HIIT
|
séta
|
-
|
edzőterem
|
edzőterem
|
HIIT
|
kirándulás
|
-
|
edzőterem
|
edzőterem
|
HIIT
|
edzőterem
|
-
|
edzőterem
|
HIIT
|
-
|
Futás:
Változó táv, változó intenzitás, de leginkább a saját kis kocogós tempóm.
HIIT:
Ezek rövid, 15-20 perces, de nagyon intenzív edzések.
Edzőterem:
Egy egy hónapos bevezető sorozat megy, egyszer alsótest, aztán felsőtest. Mindegyik végén has és 40 perc kardio. Nagyon-nagyon tetszik a munka a teremben, tanulom a gépeket, a helyes kivitelezést, szoktatom a testemet a terheléshez. És amióta terembe járok, még több és intenzívebb a bemelegítés a nyújtás is, egyszerűen kívánja a szervezetem, szüksége(m) van rá.
Étkezés:
Nem számolok kalóriát, se zsírt, se fehérjét, se szénhidrátot. Ugyanúgy eszem, mint eddig, ketogén alapokon, kevés szénhidrát, megfelelő mennyiségű zsír, hús-hal-tojással fehérjebevitel. Totál egyszerűen azért, mert nem tudom megemészteni a tejes és lisztes dolgokat. Ha éhes vagyok, eszek még, ha nem vagyok olyan éhes, akkor kevesebbet eszek. Bűnözés: nagy ritkán benyomok egy Snickerset. Mert imádom.
Folyadék:
Leginkább vizet iszom. Nem számolom, mennyit, ha szomjas vagyok, jön a víz. Edzés alatt elfogy egy liter, és napközben sem spórolok, mert általában folyamatosan iszom. Bűnözés: cukormentes kóla.
Folyt. köv. augusztusban :)
2016. december 11., vasárnap
Motiváció
"Amikor azt gondolod, hogy már minden lehetőséget kimerítettél, még mindig van legalább egy.”
Facebook oldal: Boszorkánykonyha
2016. október 20., csütörtök
Motiváció
"Semmi sem lehetetlen, ha a szándék mellett időt és energiát is áldoznak rá."
Facebook oldal: Boszorkánykonyha
2016. október 17., hétfő
2016. október 1., szombat
Motiváció
"A legnehezebb dolog mindig a döntés, a többi már csak kitartás dolga."
Facebook oldal: Boszorkánykonyha
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
















