2026. június 22., hétfő

Hétfő

Munkanap. Sajnos van is munka elég. (Nem viccelek: ha nyáron egy nap szabit sem adnának ki, simán végig lehetne dolgozni, sőt szerintem még akkor sem végeznénk...) A tanáriban:


Még mindig lassan haladok, nagy a kupi...


... viszont haladok.


A narancssárga jelölésnél már az átválogatott, rendszerezett dolgaim, a lila is kész, de annak a 2. polcon lesz a helye, ha a még ott lévő mappákkal végeztem.

Csak a munkabeli jövés-menés:


Más.

Még nem nézek úgy ki, mint 20 éve a legkerekebb formámban.




Attól még elválaszt majd' 20 kiló. Viszont ezzel a plusz 10 kilóval is simán visszajönnek azok az érzetek, érzések. Hogy amire lemegyek a 70 lépcsőn, fújtatok, leizzadok. A combjaim összedörzsölődnek. Fájnak az ízületeim, főleg a térdem. Felfelé a 70 lépcsőn nem bírják a comb izmaim (sokszor előfordul, hogy meg kell állnom és koncentrálnom arra, hogy farizomból lépjek a lépcsőn). Erősebben izzadok. A ruhatáram egy vicc: amelyik póló két napja még jó volt, ma már feszül. Viszont ott van a képeken a jobb oldal is: kegyetlen sok munkával, de tudtam változtatni. Ha most hormonális is esetleg a hízásom (az étkezésem nem ad rá okot), el kell kezdenem mozogni (KELL!), mert muszáj. 50+-osan nem szabad hagynom elvesztenem az izomtömegem ekkora részét, és amúgy is: tutira nem ülő életmódra lettünk teremtve (abból gondolom, hogy érzem a roppant kártékony és fájdalmas hatásait).

Kegytlen a hőség... És nem is lesz váktozás a hónap végéig, sőt. Tudom: túléltük már párszor, most ráadásul klíma is van a lakásban, egy szavam sem lehet. (No de a klíma sem természetes dolog, a légcsövem, a torkom, a tüdőm, az ízületeim nagyon megsínylik, viszont nélküle.... hát nem is akarok belegondolni.)

2026. június 21., vasárnap

Vasárnap

Nagyjából pihenőnap. Reggel korán feltettem a terápiás csontlevest, aztán egész délelőtt pihentem-filmet néztem-bóbiskoltam.

Tíz körül ettem egy banánt reggelire.

Egykor ettem egy nagy tányér terápiás levest főtt répával és tésztával.

Ebéd után megint fekvés-filmezés-bóbiskolás. 

Estére elkészült a terápiás, szűrtem-porcióztam-mosogatógépet indtottam.


Kaptunk házi cukkinit.


Készítettem belőle (kettőből) rántott cukkinit, volt itthon 5 kisebb krumpli, abból püré lett, ez volt a vacsora. Ha holnap nem felejtem el, veszek kókuszsűrítményt és készítek cukkini spagetti carbonárát, a saját, régi recim alapján.

A 10 napos előrejelzés...


... hát ... hát ... hát... Itthon van klíma (hála a Magasságosnak!!!), de a suliban nincs, nem tudom, meddig fogom bírni a 30 fokos tanáriban... Pedig van munka sok, adminisztráció is, pakolnivaló is... Ja és még a másik sulimban is....

Vannak "gondjaim" magammal. Fizikai is, lelki is. Igyekszem ezekkel senkit nem terhelni addig, amíg tudok megoldást. Bennem már zajlanak olyan változások, amik kívülről még nem látszanak. De muszáj meglépnem: magamért. Ha "kézzel tapintható" lesz mások számára, nem mindenki fogja érteni. De ahogy egy roppant kedves főiskolai tanárom mondta: "ü baja". 

 

2026. június 20., szombat

Péntek, szombat

Péntek. (Utolsó "tanítási nap".) Gyerekek:

Pilli meghalt, eltemették. A pillangók himnusza: Kis kece lányom.


Én is tettem egy virágot a sírjára.

.......

Szombat. Ballagás Sz-ben.

Teddy-m (az elsősöknél használt ksimaci) is szerepet kapott.


Anyu cserepes orgonája gyönyörű. (Ha valaki tudja, hogyan kell megmetszeni, ne tartsa magában.)


A keresztanyumtól hozott kis növény nemcsak hogy él, már 2 levelet hozott és virágzik. :)


Nem úgy mint én... Nem vagyok jól sem lelkileg, sem fizikailag. Szükségem van egy kis "magányra", "saját térre", hogy visszataláljak önmagamhoz. Senki ellen, csakis magamért...

Remélem, lesz egyszer erőm, bátorságom teljesen őszintén írni magamról...