A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Mecsek. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Mecsek. Összes bejegyzés megjelenítése

2026. január 3., szombat

Mini túra

Reggelre Mohács befehéredett. M. megnézte a neten a Misina webkameráját: irány Pécs!





A 2025-ben felugrott 10 kiló érezteti hatását. (A képen nem látszik, mert nem szemben állok.) Indulás előtt meleg öltözet keresése. Cipő pipa, nadrág is. (Három naci jön rám, mínuszokra jó a meleg, plusz 15 foktól a vékony zöld, amúgy meg a farmer, úgyhogy ezen nem kell agyalnom.) Kabát. Amit í múltkor Siófokon vettem, az nagy méret, azaz vastag kardigánnal is kényelmes, viszon nem télikabát. Ma pedig Mohácson induláskor szakadt a jégkása, az a kabi szétázik 10 perc alatt. Oké, eltettem a régi kabátomat, hiába alig jön rám, de csisszre még rendben. Ez alá viszont nem tudom felvenni a vastag kardimat, mert egyszerűen nem fér alá. Rendben, vegyük elő a régi hosszú kardigánt, ami vékony, de meleg. Igen ám: csakhogy az is kicsi. Nagy húzkodások-nyújtások árán magamra húztam, rá a kabát, hát mozgástér nagyon kevés maradt, de nincs más... 




A kisvasúti parkolótól mentünk fel a toronyig. A no name cipőm kitűnően vizsgázott: meleg is, nem ment bele a hó, nem ázott át és kiválóan tapadt a havon. (Meg kellene keresni a gyártóját és tőlük venni téli gumit a kocsira.)

TV torony.












Álom szép volt.

(A hegyre fel cipzároztam kifelé a kabátomat, folyt rólam a víz. Nagyon lassú tempóban mentünk, meg-megálltam inni. Lefelé majd megfagytam, a végére azért bemelegedtem. Figyeltem az ivásra és a pisilésre is, muszáj.)

 

2025. június 1., vasárnap

Túra: Kelet-Mecsek

Cigány-hegyi kilátó (Kisújbánya).











Majd Bodzás-forrás.








Az a plusz 8.5 kiló, ami "felkúszott" rám és amire szinte mindenki azt mondja: nem látszik, azért meginogtatja a ruhatáramat. 27 fok, szikrázó napsütés, megyünk túrázni. Előveszem a nyári nadrágokat: nem jön föl..., nem megy össze a cipzár..., bele tudom magam préselni, de öt percet nem bírnék ki benne... Egyszer csak megjelenik M. az egyik rövid túranadrágjával. Felpróbálom: jó, csak a madzagot kell szorosabbra húznom. Úgyhogy M. nacijában túráztam.  🙈 (Megjegyzem: roppant kényelmes. De az övé, így hamarjában be kell szereznem legalább egy nyári rövid nacit...)



A táj mesés. Akkor is, ha már többször jártunk a Bodzásnál. A képek nem adják vissza a látványt. Se azt az érzetet, hogy kint, az úton 28 fok volt, az erdőben 23. Mennyei.


A forrás kifolyóját sajnos feltöltötte a törmelék, de M. kiügyeskedett két öt literes palacknyit. (A flakonokat vittük itthonról.)





Erdei gazdasági úton fel lehet menni a cigány-hegyi parkolóig (és tovább Kisújbányáig is). Az út eleje kátyús, ügyesen figyelve kikerülhetők, neon zöld felfestés is segít meglátni őket. Ez a szakasz után csodásan autózható.



A túra nekem nagyon kemény volt, hiszen nem mozogtam 3 és fél éve, és a nagy része húzós emelkedő. Visszafelé az egyik öt literes ballonnal a hátizsákomban még keményebb volt, de megérte. 

A pályáról hazafelé lekanyarodtunk a Breiti cukiba Bólyba. Sacher, koff.mentes kapucsínó, mmmm!

2025. január 2., csütörtök

Újévi túra

Reggel időpontra mentem 8-ra vérvételre. Januárban lesz két kör vizsgálatom az alvásklinikán, ezek mellé kérte az orvos a labort. (M. vitt és hozott, köszönöm!) Este 8-tól már nem ehettem, korgó gyomorral ültem le a vérvétel után reggelizni.


Napokig fagy volt és hatalmas, sűrű köd. Ma reggel kisütött a nap, pillanatok alatt levette a fák zúzmaraköntösét. Mi pedig meglátogattuk a Sós-hegyi kilátót, ahol 2023. februárjában jártunk utoljára. 


A Mecsekben még megmaradt a hó. A túraútvonal nagy részben szimpla jég volt még délelőtt, de a szélén a hóban lehetett haladni.




A következő kép szépre sikerült volna, ha az ujjam bele nem lógna. A sztori háttere: nagyon erős szél fújt odafent, örültem, hogy meg tudtam tartani a kezemben a telefont. És: egyáltalán nem szeretnék a tökéletesre törekedni vagy mentegetőzni. A kép marad és pont.




Lent a városban ebéd a Bellozzoban. Én egyszerűen imádom, és tésztán simán el tudnék tengődni napi szinten.


Aztán freikávé a Király utcában.



A sétával együtt 5 km-t mentem ma, ami az elmúlt hónapokhoz képest szuper teljesítmény. (Khm.)

Vacsora.


Aztán meg is jött a leletem. Tulajdonképpen meglepően szuperek az értékeim (ahhoz képest, hogy egy éve abszolút semmit nem mozogtam, néhány dobozolást kivéve random étkeztem). (Női egészségcsomag 50+-t csináltattam, tényleg rengeteg adatot megtud az ember magáról.)

Befejezem a blogbejegyzést, közzéteszem a blog FB oldalán, aztán lassan hajcsi. (Az éjjel megint szinte semmit nem aludtam...)