2020. augusztus 11., kedd

Kedd, feledékeny dobozolás

Kedd van. Kivételesen fejből tudom...

Szabadságon vagyok. Még hét nap. Örülök neki, de a napjaim azzal telnek, hogy fizikailag is harcolok. A hőséggel. Minden energiámat kiveszi belőlem, hogy elviseljem a kánikulát. Hogy tudjak enni. Aludni. Gondolkodni...

Tegnap reggel voltam boltban. Mert főzni kell. Mindent meg is pucoltam, és amire kész voltam az előkészülettel, olyan mértékben volt meleg a lakásban, hogy nem volt az az isten, aminek a kedvéért bekapcsoljam a tűzhelyet. Lett inkább egy zabkása ebédre, és elhatároztam: majd este, ha már ki lehet nyitni az ablakokat, főzök. M. este telefonált, kérdezte, mik a terveim holnapra. És abban a pillanatban leesett... Nem főztem...

És ez volt az a pillanat is, amikor elegem lett magamból. Úgyhogy -habár hulla fáradt voltam és kókadoztam- nekiálltam, és éjjel fél 11-re végeztem is. Két napra megint lett elemózsiám.

(Most kivételesen nem a dobozos verziót fotóztam.)


R: kenyér, sült virsli, tojás, sajt, paprika

E: sült hal, párolt brokkoli, sült zöldségek (édesburgonya, cékla)

V: saláta öntettel (joghurt, só, szárított medvehagyma), camembert sajt, olíva, sonka, némi kenyérkocka

.................................

A döntés itt

Eredmény 3 hónap dobozolás után itt
100 nap dobozolás itt
Eredmény 4 hónap dobozolás után itt
Eredmény 5 hónap dobozolás után itt
Eredmény 6 hónap dobozolás után itt
Eredmény 8 hónap dobozolás után itt
Eredmény 10 hónap dobozolás után itt
11.5 hónap dobozolás itt
Egy év dobozolás itt

Dobozolások (gyűjtemény- eddigiek, 2020 előtt) itt
Dobozolások gyűjtemény (2020) itt


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

Ebéd


Párolt brokkoli, sült hekk filé, sült zöldségek (édesburgonya, cékla).

2020. augusztus 10., hétfő

Reggeli


Sajt, purpur kenyér (a kicsi mogyoróvajas), paprika, tükörtojás, sült virsli.



2020. augusztus 9., vasárnap

2020/32. heti összefoglaló

Há' gondoltam: írok egy kis bejegyzést, voltam kint, naplemente, ilyesmi, de mi legyen a címe? Hétfő? Kedd? Nézem a naptáramat: vasárnap van. Hát, ha már iilyen szintem fogalmam nincs a napokról, és ha már ennyire gyorsan robog az idő, akkor végülis vasárnap lévén jöhet az eheti összefoglaló is. Nem? De! 😂

Vagyis jöhetne, de úgy eltelt ez a hét, és annyira szörnyen meleg van, és olyan mértékben nem emlékszem, mi volt az elmúlt napokban, hogy túl hosszú jegyzetecske ez sem lesz. 😆



Szerdán voltam anyuéknál, bevásároltam neki itthon boltokból és a piacról, amit még mindig imádok. A mohácsi a legszuperebb piac a földkerekségen. (Az egyik stand különösen gyönyörű.)


Naplementére értem haza, a Mohács táblánál megálltam lefotózni.



A hőséget kegyetlenül nehezen viselem. Tudom, már ezerszer írtam, de tény: nekem már a 20 fok is meleg... Így este megyek haladni. Mohács tele van biztonságos bicikli- és gyalogutakkal.



És ma is sikerült elcsípnem a naplementét. 😊



Haladok a haladással. Mostanában nagyon aprócska léptekkel. A mai volt egy kicsit több. De idén is az a TERV, hogy lesz 2020 km-em, viszont ez nem mindenáron elérendő cél. Annyit megyek, amennyi jólesik. Ha ebből összejön az idei évszám, örülni fogok, ha meg nem, akkor nem leszek szomorú.



Heti haladás: 27km, idei eddigi összes: 1294km.

2020/1. heti összefoglaló itt
2020/2. heti összefoglaló itt
2020/3. heti összefoglaló itt
2020/4. heti összefoglaló itt
2020/5. heti összefoglaló itt
2020/6. heti összefoglaló itt
2020/7. heti összefoglaló itt
2020/8. heti összefoglaló itt
2020/9. heti összefoglaló itt
2020/10. heti összefoglaló itt
2020/11. heti összefoglaló itt
2020/12. heti összefoglaló itt
2020/13. heti összefoglaló itt
2020/14. heti összefoglaló itt
2020/15. heti összefoglaló itt
2020/16. heti összefoglaló itt
2020/17. heti összefoglaló itt
2020/18. heti összefoglaló itt
2020/19. heti összefoglaló itt
2020/20. heti összefoglaló itt
2020/21. heti összefoglaló itt
2020/23. heti összefoglaló itt
2020/24. heti összefoglaló itt
2020/25. heti összefoglaló itt
2020/26. heti összefoglaló itt
2020/27. heti összefoglaló itt
2020/28. heti összefoglaló itt
2020/29. heti összefoglaló itt
2020/30. heti összefoglaló itt
2020/31. heti összefoglaló itt
Dobozok dobozoláshoz itt


A döntés itt
Eredmény 3 hónap dobozolás után itt
100 nap dobozolás itt
Eredmény 4 hónap dobozolás után itt
Eredmény 5 hónap dobozolás után itt
Eredmény 6 hónap dobozolás után itt
Eredmény 8 hónap dobozolás után itt
Eredmény 10 hónap dobozolás után itt
11 és fél hónap dobozolás után itt
Egy év dobozolás itt


Dobozolások (gyűjtemény- eddigiek, 2020 előtt) itt
Dobozolások gyűjtemény (2020) itt




Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2020. augusztus 7., péntek

Dobozolás 2 napra



R: zabkása gyümölccsel, magokkal, kis mogyoróvajjal
E: zöldbableves, tejfölös tészta
V: krumplipüré, paprikasaláta

A reggeli nincs a képen, majd frissen készítem, de ugyanilyen lesz:



.................................

A döntés itt

Eredmény 3 hónap dobozolás után itt
100 nap dobozolás itt
Eredmény 4 hónap dobozolás után itt
Eredmény 5 hónap dobozolás után itt
Eredmény 6 hónap dobozolás után itt
Eredmény 8 hónap dobozolás után itt
Eredmény 10 hónap dobozolás után itt
11.5 hónap dobozolás itt
Egy év dobozolás itt

Dobozolások (gyűjtemény- eddigiek, 2020 előtt) itt
Dobozolások gyűjtemény (2020) itt


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2020. augusztus 2., vasárnap

2020/31. heti összefoglaló

Mint már több mint egy éve, a héten is dobozoltam.


Úgy a hét a hőség túlélésével telt leginkább. Nekem, akinek a 20 fok is már meleg, ez tényleg a túlélésről szól. Ájulásig, hányingerig rosszul vagyok ilyenkor, nem részletezem, aki ilyen típus, tudja, miről beszélek.

Hideg ebéd is volt: tésztasaláta.


És még mázlista is vagyok: a házat, ahol lakom, kész arborétum veszi körbe, ami azért is szuper, mert iszonyatosan jól megszűri a nyári napsugarakat olyan reggel nyolcig, könnyebb őrizni azt a kicsi hűvöset, ami reggelente még beengedhető.



Vasárnap nem volt annyira elviselhetetlen a hőség, mentem a szokásos esti kocogós sétára.


Kémlelő gólyát is kémleltem.


A nyújtás, gyógytorna, lazítás maradt minden nap. Többször is.

Ez meg?


Jól néz ki, igaz? 😁

Amit mutat, az igaz. Csak a sztori az, hogy új telefonom van. A régi a digi tanrend alatt sikeresen tönkrement. Viszont most járt le a hűségem, így 0 Ft-ért hozhattam egy telefont. Na és ezen van egy app, ami elég érdekesen "díjazza" a mozgást, különféle jelvényeket küld, ezt ma kaptam. Szóval amióta fent van az app az új telón, mentem egy maratont. 😁

Amúgy a heti haladás 33km, idei eddigi 1267km, tehát 753 km van vissza a 2020-ból.




2020/1. heti összefoglaló itt
2020/2. heti összefoglaló itt
2020/3. heti összefoglaló itt
2020/4. heti összefoglaló itt
2020/5. heti összefoglaló itt
2020/6. heti összefoglaló itt
2020/7. heti összefoglaló itt
2020/8. heti összefoglaló itt
2020/9. heti összefoglaló itt
2020/10. heti összefoglaló itt
2020/11. heti összefoglaló itt
2020/12. heti összefoglaló itt
2020/13. heti összefoglaló itt
2020/14. heti összefoglaló itt
2020/15. heti összefoglaló itt
2020/16. heti összefoglaló itt
2020/17. heti összefoglaló itt
2020/18. heti összefoglaló itt
2020/19. heti összefoglaló itt
2020/20. heti összefoglaló itt
2020/21. heti összefoglaló itt
2020/23. heti összefoglaló itt
2020/24. heti összefoglaló itt
2020/25. heti összefoglaló itt
2020/26. heti összefoglaló itt
2020/27. heti összefoglaló itt
2020/28. heti összefoglaló itt
2020/29. heti összefoglaló itt
2020/30. heti összefoglaló itt

Dobozok dobozoláshoz itt

A döntés itt
Eredmény 3 hónap dobozolás után itt
100 nap dobozolás itt
Eredmény 4 hónap dobozolás után itt
Eredmény 5 hónap dobozolás után itt
Eredmény 6 hónap dobozolás után itt
Eredmény 8 hónap dobozolás után itt
Eredmény 10 hónap dobozolás után itt
11 és fél hónap dobozolás után itt
Egy év dobozolás itt

Dobozolások (gyűjtemény- eddigiek, 2020 előtt) itt
Dobozolások gyűjtemény (2020) itt


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

Lazító gyakorlatok

A "karantén",  "digitális tanrend" ideje alatt teljesen kikészült a testem. Leginkább a felső hát, trapéz és csuklyás izom, a vállaim, a nyakam. Azóta napi szinten többször nyújtok és találom a jobbnál jobb gyógytornákat. Ebbe a bejegyzésbe összegyűjtöm őket. Így könnyebben megtalálom, és bárki más is, akinek szüksége lenne ilyesmi gyakorlatokra.










"Karanténtornáim" itt

Napi 10 perc átmozgató torna itt





Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2020. július 30., csütörtök

Dobozolás 2 napra




Van előnye is annak, ha az embert hajnalban szétcsipkedik a szúnyogok, annyira, hogy erre fel is ébred: 6-ra kész volt a főzés két napra.

R-T egyben: zabkása 

E: kukoricás tésztasaláta

V: krumpli krémleves, saláta (cukkini nyersen, reszelve, uborka, vörös retek, paprika, paradicsom, zöld saláta keverék, gomba+hagyma pirítva, olívaolaj, tökmagolaj, só)

.................................

A döntés itt

Eredmény 3 hónap dobozolás után itt
100 nap dobozolás itt
Eredmény 4 hónap dobozolás után itt
Eredmény 5 hónap dobozolás után itt
Eredmény 6 hónap dobozolás után itt
Eredmény 8 hónap dobozolás után itt
Eredmény 10 hónap dobozolás után itt
11.5 hónap dobozolás itt
Egy év dobozolás itt

Dobozolások (gyűjtemény- eddigiek, 2020 előtt) itt
Dobozolások gyűjtemény (2020) itt



Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

Reggeli


Zabkása

A zabpelyhet leöntöttem kétszeres mennyiségű forró vízzel, elkevertem és állni hagytam.

Ami utána belekerült: vaníliás protein por (az íze miatt), gyümölcs -körte, szilva, barack-, lenmag, chia mag, mini kanál mogyoróvaj.

Amikor ettem, még fahéjjal is megszórtam.


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2020. július 28., kedd

Kedd

Ha csak tehetem, nem mozdulok ki ebben a hőségben nappal. Naplemente után már elviselhető(bb) kint.

Ma elhatároztam, hogy amíg szabadságon vagyok, szakítok időt egy alapos szanálásra. Szerintem egy átlagos emberhez képest nincs túl sok cuccom, viszont hatalmas ez a lakás, rengeteg minden elfér benne, és bizony van egy csomó dolog, ami csak úgy van, van, amit nem használok, sok dologra pedig nincs szükségem. Nem vagyok az a nagy gyűjtögető, de azért néhány cuccot el szoktam tenni azzal a gondolattal, hogy talán tudom majd egyszer használni a suliban, avagy jó lesz még valamire. Na most ezektől a holmiktól búcsút veszek.

Ma kezdtem, a konyhával. Három nagy kukazsáknyi ez-az került szanálásra. És el is voltam a pakolással-takarítással vacsoráig. Utána irány a szabad, a levegő.


Volt kérdés, hogy miért nem posztolok magamról több képet, miért nem mutatom meg, fejlődök-e az új edzésprogramtól. Oké, itt egy friss, ma esti kép, alatta a válasz.


A Mindennapi Lendület 30 napos, ingyenes edzéseit csinálom minden reggel, ma volt a 14. nap. Ahhoz képest, amilyen edzéseket régebben csináltam, ez egy bemelegítés. Egyelőre semmi más célom nincs a tornázással, mint maga a mozgás, átmozgatni magam. Mert jólesik, mert kell. Idestova 46 éves leszek, még két-három éve sem gondoltam volna, hogy ilyen iszonyatosan sokat változik az ember. Teljesen más a testem, mint akár csak két éve, igen, "öregebb", nehézkesebb, rugalmatlanabb. A reggeli kis edzéseknél is a könnyített változatot csinálom, mert nem szeretek már ugrálni, mert úgy esik jól. Szóval feltettem ezt a képet, amin látszik, hogy semmi extra nem látszik. 😁

Ez a kis torna mellett naponta többször nyújtok, mert a hátam a "karantén" alatt teljesen kikészült, sajnos azóta sem jobb, de a gyógytornával, nyújtással elviselhetőbb. És futok-gyaloglok, pontosan annyit, amennyihez kedvem van, amennyi jólesik.

Nem szeretnék követni semmilyen edzésprogramot, a Mindennapi Lendületnél- habár nagyon tetszik- sem fogok az éves progira előfizetni (a teljes program már fizetős, ez a 30 napos, amit csinálok, ingyenes). Nem sok a napi 15 perc torna, de a semminél jóval több. Ha pedig hosszú távban gondolkodom, akkor ez egy héten másfél óra, egy hónapban már 6, éves szinten pedig sokkal-sokkal több, mintha semmit nem csinálnék.

Persze mindezt így, hogy még szabin vagyok, viszonylag könnyen megoldom. Augusztus közepétől pedig majd vissza kell rázódnom a munkás hétköznapokba, és majd ügyesen beilleszteni a napi átmozgatást.

De ma még ma van, későre jár, jöhet a vízszint.

2020. július 27., hétfő

2020/30. heti összefoglaló

Robognak a hetek... Úgy érzem, mintha minden nap gépelném a heti összefoglalókat...

A héten nem volt nagy kánikula. Ezt nagyon bírtam díjazni.

Ettem finomakat.





Megdöntöttem anyuékhoz a 92 km-es táv negatív rekordját: kereken 2 óra... Na ja, ilyen sebesség mellett...


Végre elvergődtem Hőgyészig, végre befordulok anyuék utcájába, hát mi megy előttem?


Pécsről az autópályán sokkal jobb a helyzet. A kis M60-ason 99%-ban nincs forgalom. (A 100-as tábla mellett kicsit látszik -amit szabadszemmel simán láttam- egy szivárvány.)



Megint dobozoltam.


Igyekszem annyit pihenni, amennyire csak lehetőségem van. A mozgást sem viszem túlzásba, de azért van.


Heti haladás: 25km, idei eddigi összes: 1231km.

...

Robog az idő. Idén olyan hüle helyzetben lett vége a tanévnek, hogy úgy konkrétan nem is vettem észre, hogy vége. Az online badarság után lehetőség volt gyerekfelügyeltre, mi bejártunk, a gyerekek is. Írták ugyan az Ó-IÓ-CIÓ-t, fel is került a táblákra, hogy vakáció, mégsem volt az igazi. Volt kis ballagás is, amin nem tudtam ott lenni, mert anyut vittem Pécsre sugárkezelésre. A gyerekeknek szünet lett, mi, tanítók dolgoztunk tovább.

Az éves szabadságkeretem 46 nap. Ebből egyetlen egyet sem vehetek ki akkor, amikor szeretném. 2020-ban a téli szünet idei részéhez kiírtak 1 napot (ami nem piros betűs és nem hétvége), a tavaszi szünethez 2 napot, a többit nyáron KELL kivenni. Júli 22-26-ig volt 5 nap, aztán táboroztattam, majd júli 3-tól aug. 21-ig lett kiírva a többi. 4 napot bent kellett tartani az őszi szünetre és a téli 2020-ra eső részére.

Szabi ellenére olvasom az iskolai emaileket, készítek tankerületi beszámolót... A kicsik német könyvének főszereplője Pitti, a kis katica, mindig katicás matrica a(z egyik) motiváció, láttam egy boltban, nem tudtam ott hagyni.


Az idén használt dolgokat év végén hazaszállítottam. Először az egész lakás tele volt velük, aztán a nagyszoba botrányosan, még a hálószoba egy része is. Majd jött a kupacokba rendezés. Már kiválogattam és elpakoltam, amire szeptembertől nem lesz szükség, 2-3 kupacka van még, azokat egyesével kell majd átnézni és visszatenni a helyére (mert van helyük, pár éve szépen mappákba és mappatartó dobozokba rendeztem mindent, felcímkézve).

És ha meglátok egy jó ötletet a neten, azt elmentem (rögtön mappákba rendezve, hogy könnyen tudjam majd használni).


Óriási segítség lenne, ha előre tudhatnám, pontosan mettől meddig tervezik a P2-t, akkor át tudnám csoportosítani a tananyagot úgy, hogy a digitális tanrendnek nevezett vicc legalább iskolai szempontból ne legyen teher a gyerekeknek/szülőknek/családoknak...

(Itt jegyzem meg, hogy a szemem már a P1-nél feladta, a hátam is, nem bírok ki még egy P-t...)

Szóval 17 nap szabi még. Igyekszem keveset ülni, keveset netezni, még a kedvenc mobilos játékomat is hanyagolom, mert egyszerűen nem bírja a szemem; igyekszem rendet rakni magamban és magam körül. (Egyik sem könnyű, de a belső munka a legkeményebb. Mert -nem megyek bele, csak megjegyzem- botrány, ami a világban folyik, és az én kis életemben is jön fordulópont a minősítés miatt, és ez csak két dolog.)

Ezt a bejegyzést írva is sajognak a szemgolyóim, be is fejezem. Legyen szép hete mindenkinek!



2020/1. heti összefoglaló itt
2020/2. heti összefoglaló itt
2020/3. heti összefoglaló itt
2020/4. heti összefoglaló itt
2020/5. heti összefoglaló itt
2020/6. heti összefoglaló itt
2020/7. heti összefoglaló itt
2020/8. heti összefoglaló itt
2020/9. heti összefoglaló itt
2020/10. heti összefoglaló itt
2020/11. heti összefoglaló itt
2020/12. heti összefoglaló itt
2020/13. heti összefoglaló itt
2020/14. heti összefoglaló itt
2020/15. heti összefoglaló itt
2020/16. heti összefoglaló itt
2020/17. heti összefoglaló itt
2020/18. heti összefoglaló itt
2020/19. heti összefoglaló itt
2020/20. heti összefoglaló itt
2020/21. heti összefoglaló itt
2020/23. heti összefoglaló itt
2020/24. heti összefoglaló itt
2020/25. heti összefoglaló itt
2020/26. heti összefoglaló itt
2020/27. heti összefoglaló itt
2020/28. heti összefoglaló itt
2020/29. heti összefoglaló itt


Dobozok dobozoláshoz itt

A döntés itt
Eredmény 3 hónap dobozolás után itt
100 nap dobozolás itt
Eredmény 4 hónap dobozolás után itt
Eredmény 5 hónap dobozolás után itt
Eredmény 6 hónap dobozolás után itt
Eredmény 8 hónap dobozolás után itt
Eredmény 10 hónap dobozolás után itt
11 és fél hónap dobozolás után itt
Egy év dobozolás itt

Dobozolások (gyűjtemény- eddigiek, 2020 előtt) itt
Dobozolások gyűjtemény (2020) itt


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2020. július 26., vasárnap

Dobozolás 2 napra



R: szendvics (kenyér, vaj, sonka, paprika)

T: barackos joghurt (házi jogi, barack, vaníliás fehérjepor)

E: zöldséges tészta 
(a reggeli szenyóból megspóroltam a sajtot, főzőtejszínnel összeforraltam,
sóztam, vegetáztam, így lett egy kis sajtszósz is)

V: tonhal saláta


.................................

A döntés itt

Eredmény 3 hónap dobozolás után itt
100 nap dobozolás itt
Eredmény 4 hónap dobozolás után itt
Eredmény 5 hónap dobozolás után itt
Eredmény 6 hónap dobozolás után itt
Eredmény 8 hónap dobozolás után itt
Eredmény 10 hónap dobozolás után itt
11.5 hónap dobozolás itt
Egy év dobozolás itt

Dobozolások (gyűjtemény- eddigiek, 2020 előtt) itt
Dobozolások gyűjtemény (2020) itt


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2020. július 25., szombat

2020. július 23., csütörtök

Csütörtök

Voltam Hőgyészen. Mami is és anyu is jól van. 🙏

Anyut átvittem Tamásiba ügyintézni. Háromból két helyen sikerrel jártunk, és mindhárom helyen nagyon kedvesek és rendesek voltak. És jó volt látni, hogy Tamási is kicsit szépül, fejlődik.

Későn értem haza, erre:


2020. július 22., szerda

Dobozolás 3 napra


Másfél óra alatt dobozoltam 3 napra valami mennyei menüt.

R: bundás kenyér, paprika
T: barackos túró
E: bulgur, zöldség, feta, mozzarella (és lesz még 1 ek tejföl hozzá)
V: lencsefőzi (kis zsíron kis hagyma párol, bele lencse, víz, hogy ellepje, só, bors, babérlevél, fedő alatt készre főz- ezer éve nem ettem lencsét, pedig imádom!), paradicsom, uborka (majd salinak elkészítve, kis balzsamecet, csöpp tejföl, só- mmmm!)


.................................

A döntés itt

Eredmény 3 hónap dobozolás után itt
100 nap dobozolás itt
Eredmény 4 hónap dobozolás után itt
Eredmény 5 hónap dobozolás után itt
Eredmény 6 hónap dobozolás után itt
Eredmény 8 hónap dobozolás után itt
Eredmény 10 hónap dobozolás után itt
11.5 hónap dobozolás itt
Egy év dobozolás itt

Dobozolások (gyűjtemény- eddigiek, 2020 előtt) itt
Dobozolások gyűjtemény (2020) itt


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha