A következő címkéjű bejegyzések mutatása: bicepsz. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: bicepsz. Összes bejegyzés megjelenítése

2017. szeptember 24., vasárnap

Mai edzés: hát-bicepsz ✅

Bemelegítés után kis súllyal 15 ismétlés minden gyakorlatból.
Majd nagy súllyal az előírt sorozat- és ismétlésszám.

A nagy súly a számomra nagy súly. De nekem tényleg nagy, csillagokat látok a mozgatásukkor, és néha úgy érzem már a 3. sorozatban, hogy nem fog menni a nyolc-tíz ismétlés. És itt jön az, hogy fejben dől el. A testünk erős, sokkal többet kibír, mint gondolnánk. Nagyon hamar rá tudom dumálni magam, hogy bizony menni fog az, és meg is csinálom, a 4. (vagy utolsó) sorozatban is, mind a 8 (-10) ismétlést.

- bemelegítés

- felhúzás 4x10
- döntött törzsű evezés 4x8
- csigás lehúzás nyak mögé 3x8
- csigás lehúzás szűken mellhez 3x8
- vízszintes evezés gépen 4x10
- 3 has gyakorlat

- futópad (intervall)

- nyújtás.

Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha 

2017. augusztus 15., kedd

Mai edzés: váll-bicepsz-tricepsz ✅

Volt korábban váll edzés. Volt bicepsz is. Meg tricepsz is. És most a három egyben, hát mit is mondjak: kipurcantam. 😇 Az alapos (teljes testes) nyújtás után még meg is masszíroztam a tagjaimat, és most nem tudom eldönteni, a karjaim-vállaim melyik része fáj jobban. 😄



- bemelegítés

- mellről nyomás 3x8
- Arnold-nyomás 3x8
- oldalemelés (egykezes súlyzókkal) 3x12
- döntött törzsű oldalemelés 3x12
- bicepsz állva egyenes rúddal 3x8
- bicepsz Scott-padon 3x8
- bicepsz állva fordított fogás 3x8
- tricepsz nyújtás (egykezes súlyzókkal) 3x12
- letolás csigán 3x15

+



- nyújtás.


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2014. december 9., kedd

Kedd (Ausztria 14/2.)

R: sonkás rántotta (2 tojás, 2 sz. sonka, 1 ek kókuszzsír)


Ma E-nek délre volt időpontja a pedikűröshöz, így 3/4 11-kor már megebédeltettem, hogy fél 12-re pikobello legyen, felöltöztettem, gyógyszereztem, haját megcsináltam, előkészítettük a pénzt, a taxi jegyeket, elmosogattam, takarítottam, elpakoltam, taxit rendeltem... Jók voltunk: dél előtt 5 perccel az ambulatóriumban voltunk.


Megint a Karl taxival utaztunk. Knittelfeldben öt taxis vállalkozás van negyven kocsival. E-nek ez a kedvence. Tény, hogy Karl (a főnök) tényleg nagyon kedves, segítőkész ember és kedveli E-t, ráadásul azóta ismerik egymást, amióta Karl Erdélyből a családjával ide költözött. Mindig váltunk néhány magyar szót. Ma megtudtam, hogy építész volt otthon, a felesége tanítónő. Két lánya van, mindkettő magister fokozatban. És hogy amikor külföldre jött, egyetlen szót sem beszélt németül. Dolgozott hol itt, hol ott, ebédidőben tanulta a nyelvet. Aztán megalapította a vállalkozását. Sosem hallom panaszkodni.


Segített E-t belepaszírozni a kerekes székbe (szegény nem tud menni). Betoltam a hatalmas és nagyon szép előtérbe, megvártuk A-t, a pedikűrösét, aki pontosan délben eltűnt vele az ambulatórium labirintusában.

Nekem külön élmény ez, hiszen ilyenkor van gyakorlatilag egy szabad órám. Nagy mákom volt: kisütött a nap (E. fia, G. mondta is tegnap, hogy amikor elutazom, elviszem a napfényt, és amikor visszajövök, megint süt a nap). Hidegnek hideg volt, reggel minusz 1 fok, de nekem nagyon jólesik a hideg, de nagyon friss levegő, főleg így, ha napsütés mellé az ajándék. No és ugye a szabadban lenni az itt a két hét alatt kész kiváltság.

  

Pár percet napoztam, aztán tettem egy háromnegyed órás gyors sétát. Amerre csak néztem, hegyek, havas hegycsúcsok, meseszép.











Ugye mostanában akadnak gondjaim a mindennapi rutinokkal (is). Amikor visszafelé mentem, egy pontnál fogalmam nem volt, hol vagyok, pedig sokszor jártam már erre. Csak álltam ott, teljesen letaglózott a kétségbeesés: eltévedtem? Aztán nagy nehezen megnyugtattam magam, hogy csak tovább előre, aztán a lámpás kereszteződésnél jobbra. Félelmetes volt...
    

Ugyan van heti edzéstervem, de fogalmam nincs, hova tudom majd beszorítani a mozgást. Aludnom kell, délutáni pihenő egyelőre nincs, este 9-ig munka... Amikor ma hazaértünk a pedikűrről, letettem E-t aludni, aztán feljöttem, hogy pár gyakorlatot legalább megcsinálok. Épp levettem a pulóveremet, amikor hallottam, megáll egy autó. S. jött, E. lánya. Beszéltünk, ő el, én fel. Mivel nem ebédeltem, megettem a tegnapi csokikrém maradékát és egy kis darab kolbászt. Levettem a pulcsit, hogy legalább néhány gyakorlatot megcsinálok, megint jött. S. Aztán felébredt E., mennem kellett le. De vacsora előtt feljöttem negyed órára (E: lent újságot olvasott, az ajtót nyitva hagytam) és sikerült két kört megcsinálnom az edzésből. Így megy ez...

V: pörkölt, kevés krumpli, saláta


Vacsora után, ha mindent elvégeztem, be szoktam menni a konyha melletti nappaliba (E. ilyenkor olvas a konyhában), bekapcsolom a tévét, ilyenkor megy a Grey's klinika. Itt is volt kis malőr: eltörtem E. kedvenc bögréjét. Két éve vagyok már itt, eddig semmi gixer nem volt, most meg... Így megy ez... Szóval a sorozat. Amiből szinte soha nem láttam még egy teljes részt sem, hiszen közben gyógyszerezni kell, telefonok vannak, segíteni kell. (Semmi gond, otthon három éve nem tévézek.)

A munkaidő után feljöttem, és rögtön megcsináltam az edzésből a maradék két kört.

VÁLL
- vállból nyomás
(3x15)
- döntött törzsű oldalemelés
(3x15)
HÁT
- döntött törzsű evezés (3x15)
- merev lábas felhúzás (3x15)
BICEPSZ
- koncentrált bicepsz ülve
(3x15)
- bicepsz hajlítás állva
(3x15)
+vádli

Már kész a Guten Abend tea, megiszom, aztán ágyikó...

Facebook oldal: Boszorkánykonyha

2014. október 30., csütörtök

Csütörtök (Mo. 14/4.)

Edzés (reggel, a tegnapit is bepótolva):

Bemelegítés

HÁT-HAS
- döntött törzsű evezés (4x15)
- merev lábas felhúzás (4x15)
- hasprések

BICEPSZ
- állva
(4x15)
- ülve
(4x15)

Nyújtás

Abszolut semmi kedvem nem volt az edzéshez. Az a sokszor tűpis reggel volt, amikor az ember fáradt, nyűgös, és különben is hideg van, semmi kedve felöltözni, legszívesebben visszabújna a jó meleg ágyba és lustálkodna, amíg csak bírja a fekvést. Hogy súlyokat emelgetni?! Na neeee, csak ma reggel ne! Végig futottam a szememmel a tegnap este mára összeírt listát: tutira nem lesz időm edzeni napközben, és ha tényleg mozizni is akarok, akkor későn érek haza, biztosan fáradt leszek és nem fogok edzeni. Szóval nagyon hamar csak ennyit mondtam magamnak: "Ugye, kislány, mintha lenne neked egy célod...". És már a hátsó szobában is voltam és kezdtem a bemelegítést.




Jó tett helyébe...: segítségért cserébe kaptam egy isteni ebédet Baján, a Malom étteremben.


Délután aztán Pécs, majd mozi: Amnézia. Soha ne történjen se velem, se mással ilyesmi. Érdekes film fordulatokkal. Bármi mást írnék, túl sokat árulnék el a történetből. Nem volt elementárisan átütő élmény, de egyszer érdemes megnézni és elgondolkodni kinek-kinek, mennyire szerencsés...
(Nem sírós film, de nekem az utolsó előtti második percben folytak a könnyeim...)


A vacsorámat itthon felejtettem. A film előtt bolt: hátha találok valami ketósat. Nagy fába vágtam a fejszémet. Volt cocomas, de csak literes. Volt kesu krém, de egy falatnyi üveg 2800 Ft... Találtam paleo száraz sütit, összetevők oké, de 10 deka 500-800 (!) pénzbe került. Hát nem ettem én meszet! Aztán végül nem voltam éhes, amikor hazajöttem, megettem a vacsit, és nem bírtam magammal, ettem egy marék mogyit...

R: rántotta (2 tojás, 2 sonka, 1 ek sertészsír), savanyú káposzta, avokádó.
E: baconbe göngyölt csirkemáj, vegyes párolt zöldség.
V: csokikrém, marék mogyi.

Most pedig este 10, hulla vagyok, bevágódok a nyitott ablakú hálószobába...

Facebook oldal: Boszorkánykonyha

2014. október 24., péntek

Otthoni bicepsz edzés

Otthoni bicepszprogram, ha vannak eszközeid:

Teljesen alap, de nagyjából edzőtermi szintű programot vázolunk most fel. Csak győzzed súlyokkal, mert nagyon hamar bele lehet rázódni. Tehát:

Koncentrált bicepsz ülve: 4x10-12
Bicepsz "Scott padon" (ez lehet akár egy puff, vagy bármi, amivel a megfelelő szögben megtámaszthatod a felkarodat): 4x10-12
Kalapácsbicepsz: 4x10-12

Teljesen korrekt. Összesen 12 sorozat normális ismétlésszámokkal. Tipp: ne vadulj 6 ismétléses sorozatokkal, teljesen felesleges. Ha izmot szeretnél építeni, SZÜKSÉGES a relatív magas ismétlésszám.


Aztán egy második varició, ha rúd is van kéznél:

Bicepsz állva rúddal: 4x10-12
Koncentrált bicepsz kézisúlyzóval állva: 4x10-12
Bicepsz állva rúddal, madárfogással: 3x10-14

A madárfogásos bicepsz baromi jó dolog. Maga a bicepsz kisebb terhelést kap, viszont a karorsói izom kemény terheléstől fog szenvedni, és a brachialis is jócskán kapja a kapnivalót. Ha bírod magasabb ismétlésszámmal, csináld, az utolsó sorozat mehet akár bukásig is. 
Nem nagy durranás, igaz? Vagyis de, mert ha nem tököl az ember, akkor durranás az lesz, nem is kicsi. Ne feledd, a bicepszed nem fog különbséget tenni a lakás és az edzőterem között.Tökmindegy, hol zúzod halálra, de ha már csinálod, csináld rendesen! Időszakosan végezhetsz akár vetkőzősorozatokat, és elmehetsz a teljes bukásig. Viszont ezzel azért vigyázz, ne csináld túl gyakran, mert könnyen túledzés lehet a vége, ha a többi edzésnapodon is kap jócskán járulékos terhelést a bicepszed.

Miért jár kompromiszummal az otthoni bicepszezés?

Alapvetően nem jár. Itt viszont kevésbé adott az, amely a korábbi otthon végezhető programok esetében megoldott volt: egy alternatív, szinte eszközök nélküli edzésprogram. Szóval, ha van súlyzód, és ismered a megfelelő gyakorlatokat, bármit tehetsz a bicepszeddel. Ha viszont nincs súlyzó, vagy egyéb eszköz kéznél, az tulajdonképpen szívás, ebben az esetben ugyanis a húzódzkodáson kívül nem tudsz szinte semmivel operálni. Persze, kereshetsz valami nehezebb tárgyat otthon, de itt nem tudod nyomon követeni a fejlődésedet, és a terhelésen sem fogsz tudni növelni valószínűleg. Ez már kissé bohóckodás, úgyhogy több szót erről nem is ejtenénk.
Ha tehát nincs eszköz, nem igazán fog menni a dolog. Egyetlen kézisúlyzót néhány plusz tárcsával viszont bárhogyan is, de bárki, ha igazán meg szeretné oldani, be tud szerezni, és akkor viszont már nem kell számolnunk az eszközhiányból fakadó tehetetlenséggel.

forrás és teljes cikk

Otthoni tricepsz edzés itt

Otthoni mell edzés itt

Sorozatok, ismétlések, edzésgyakoriság itt


Néhány saját testsúlyos gyakorlat izomcsoportonként itt
Otthoni láb edzés ittOtthoni tricepsz edzés itt
Otthoni bicepsz edzésOtthoni mell edzésOtthoni váll edzésTotal Body Workout 3 (teljes test) ittKar videók itt
Low Impact Lower Body Workout itt
30 Min Total Body Intermediate Interval Workout with Dumbbells ittKar (video) ittLáb ittMell edzés otthon (női) itt4 napos heti terv ittLean legs workout ittLáb+törzs ittKerek popsi 20 napos kihívás ittPilates yoga bland video ittPéntek Enikő Core zóna kombó ittStop and drop itt2 minute abs ittNavy seal workout ittStar treck workout itt
Comb- és fenékformálás otthon itt
Functional Training (video) itt
Cardio interval workout (video) itt
Jump Rope Circuit Workout (ugrókötél) itt
Military Boot Camp itt
30 Minute Full Body Workout (30 perc teljes test) itt
Arms-Legs Circuit itt
Edzéstipp otthonra 33: Melissa Bender 30 Day Challenge (30 napos program videokkal) itt
Edzéstipp otthonra 32: Taralynn McNitt ajánlásásval itt
Edzéstipp otthonra 31 (+30 tipp) itt
Edzéstippek otthonra (26) gyűjtemény itt
Nagy túlsúlyhoz itt
Core challenge itt
Nike itt
Ha nincs időd itt
Shaun T-től itt
Facebook oldal: Boszorkánykonyha

2014. október 23., csütörtök

Csütörtök (Ausztria 14/11.)




R: fahéjkrém, 40 szem mandula

E: tonhal saláta, zöldség
V: rántotta, avokádó, zöldség


Edzés:

Bemelegítés (EAP gumiköteles)
VÁLL
- vállból nyomás
(3x15)
- döntött törzsű oldalemelés
(3x15)
BICEPSZ
- állva
(3x15)
- ülve
(3x15)
Nyújtás (EAP teljes test)

Plusz mozgás: 1 óra séta


Facebook oldal: Boszorkánykonyha

2014. október 20., hétfő

Hétfő (Ausztria 14/8.)

R: 1 tojás, 1 szelet sonka, 1 ek kókuszzsír, fél paprika
Snack: csokikrém
V: chevapcica, saláta, párolt zöldség, 1 szem kis főtt krumpli



Edzés: (délután) 

1. bemelegítés

2. MELL
- fekvenyomás (3x15)
- tárogatás (3x15)
BICEPSZ
- állva
(3x15)
- ülve
(3x15)

3. Nyújtás

Plusz mozgás: délelőtt 1 óra kertészkedés. Ilyen volt, ilyen lett:

    

Délután 1 óra fűnyírás:



És egy óra séta:


















Napozás: 2x30 perc.



Facebook oldalBoszorkánykonyha