A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Pump challenge. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Pump challenge. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. április 30., szombat

Péntek


R: szokásos (imádom, és ez a kávé egyszerűen megfogalmazhatatlanul finom)
E (M. meghívott): sertéspörkölt, nyers zöldségek
V (munkahelyen, fél 8 körül): 1 szendvics
Munka után, hajnalban iszonyat éhes voltam, megettem a vacsorára vitt 2. szendvicsemet és ettem egy marék mogyorót.


Mozgás: Les Mills Pump challenge, 5 km




És délelőtt sütöttem egy adag kenyeret és egy adag hamburger zsömit. Mivel ezer műszakos a meló, kénytelen vagyok előre készülni, tervezés nélkül nagyon kínos lenne megoldani az étkezéseimet. A sport belefér reggel, a tervezés/készülés reggel vagy délelőtt. A munkaidőbe eső étkezések előre tervezhetetlenek, de lennie kell nálam (hideg) ételnek ahhoz, hogy ha van rá idő, legyen mit ennem. Holnap is éjszakás leszek, délelőtt megsütöm a tonhalfasírtot, hogy legyen mit pakolnom majd a hamburger zsömibe. És mivel megvan a jövő heti beosztásom is, lassan elkezdhetek tervezni arra a hétre is.


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2016. március 22., kedd

Reggeli futás (súlyzós edzés után), kedd

Futás. Nem akarok jó lenni. Nem akarok jobb lenni. Nem versenyzek se az idővel, se magammal, se mással. A futás számomra hobbi. Örömforrás. Szabadság. Boldogság. Az élet éltetése. Friss levegő. Napfény. Szitáló eső. Madárcsicsergés. Amikor a suhanó fák mellett megszűnni látszik az idő. Egyszerűen szeretem.


Persze egy fél órás súlyzós edzés után nem megy úgy, mintha csak futnék aznap, de így is jólesik. És még a természet is a segítségemre volt: amikor hazaértem, akkor lett a csipp-cseppből eső.

Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2015. november 10., kedd

Kedd, Magyarország 24.


Nagyon menő dolog most a hála. Hálásnak lenni ezért, azért, amazért. Csakhogy ha nem ez csöpögne még a csapból is, akkor sem éreznék másképp.

Tegnap este késő volt már, ültem a félhomályos nappaliban a bordó kanapén. Egyik lábam a másik alá hajtva, a hátammal kényelmesen megtámaszkodva, fejem a falnál egy puha párnán. Fáradt voltam. Már kezdett rajtam eluralkodni ez az érzés, már szülte és fonta volna egymásba az ezzel kapcsolatos gondolatokat, amikor mintha csak rám fújták volna, szinte magától kiürült a fejem, egyetlen egy dolog motoszkált csak benne. Egy egyszerű szó: köszönöm. Aztán felerősödött és csak úgy özönlöttek belőlem a szavak, hangosan kimondtam, mi mindent köszönök, mikért vagyok végtelenül hálás. Ebben benne volt eddigi életem és sorsom elé gördülő minden, hirtelen eszembe jutó göröngy, kavics, árok, kő, elágazás, nehézség, betegség (...) is. Mert a saját bőrömön tapasztaltam, hogy ahhoz, hogy értékelni tudjuk azt, amink van, át kell élni a mélységeket is, meg kell birkózni a saját démonainkkal. És ez mindig megéri.

A mai napot még az ágyban, nyújtózkodás közben mosollyal kezdtem. És előre megköszöntem mindazt a jót, amit a mai nap tartogatni fog számomra. Nem azért, mert ez menő, hanem azért, mert szívből jött és mert tényleg köszönöm.

Pár napja észrevettem, hogy nem úgy telnek a napjaim, nem úgy alakulnak, ahogy nekem jó lenne. Pedig "szabad" vagyok, mint a madár, most még csak dolgozni se kell mennem, tehát mehetne minden úgy, ahogy szeretném. Hogy miért nem megy? Mert csak hagyom, hogy teljen a nap. Amit nem dicsérhetek nyugtával. Ma összekaptam magam. A nap elején két perc alatt lefuttattam az "Így fog telni a napom kényelmesen és hasznosan" című programot. Ha nem is 100 %-ban, de tényleg eszerint sikerült. Nincs szükség óriási, sok időt igénybe vevő tervezésre, csupán pár határozott, értelmes gondolatra. És a dolog működik.




Reggeli: 'minyon'
Ebéd: sült zeller, fasírt, saláta
Edzés: súlyzós: Les Mills Pump: Pump challenge
Vacsora: rántotta (2 ek zsír, 4 tojás), krémsajt magokkal, zöldség, szeletke kenyér


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2014. október 2., csütörtök

Csütörtök (Mo. 14/4.)

Edzés (reggel):

            

1. bemelegítés (EAP aerobikos)
2. EAP gumikötél/hát
3. EAP gumikötél/hátizom
4. Les Mills Pump/Pump challenge (a mell részt kihagytam)
5. nyújtás (EAP)

(Mindez csak leírva sok, belefért egy órába.)

R: sonkás rántotta (3 tojás, 3 szelet sonka, 1 ek kókuszzsír)


E: avokádó saláta (1/2 avokádó, 2 főtt tojás, hagyma, saláta)



Majd Pécs. Ahol először is találkoztam egy kedves Boszorkánykonyha olvasóval, Z-val :) A Garázsvásáromból kért dolgokat, és mivel dolgom volt Pécsett, elvittem neki. Nagyon jó volt kicsit kilépve a virtuális világból találkozni Z-val :)

Kávézó teszt: Pécs, Árkád




Khm... Khm... Khm...

Mozi: Holtodiglan


Aki egy igencsak izgalmas, szövevényes, fordulatos, 140 perces borzongásra vágyik, annak ajánlom.

V: sült hús



1215 kcal



Facebook oldal: Boszorkánykonyha

2014. április 25., péntek

Út a cél felé 31-33. nap


Meglehetősen kuszák a napjaim mostanában, de azért még megvagyok. :) Sőt jól vagyok. :)


31. nap:

Reggeli: 1 kenyér, 2 sonka, 2 sajt, fél alma.
Tízórai: 10 szem mandula, 1 kocka fekete csoki.
Ebéd: májgombóc leves, túrós trutymó (125g laktózmentes túró, 80g laktózmentes joghurt, 20g zabpehely, lekvár).
Uzsonna: szendvics.
Vacsora: tonhal saláta.

Edzés: -

A középső képen egy kis büszkeség: az én kis vőlegény Koalám tonhal salátát kért vacsorára! :) Kapott is, nagyon finomat, ízlett is neki. :)

Este iszonyat éhes voltam, ittam egy fehérjeturmixot.


32. nap:

Reggeli: 2 kenyér, sonka, zöldség.
Tízórai: alma.
Ebéd: sült csirke, grill zöldség.
Uzsonna: répa, 125g laktózmentes túró, 80g laktózmentes joghurt, 1 kenyér.
Vacsora: nulla céhás hambi zsömi rántottával, kellevéllel.

Aztán megint iszonyat éhes voltam, ettem 5 karika házi szalámit.
De még mindig éhes voltam. Csináltam az irományos munkámat, és közben megettem K. müzlijét. Az összeset. Sok volt. Nagyon. Még jó, hogy nem egy kilósat vettem neki... Rosszul is voltam tőle, de legalább nem voltam éhes... Igen, így jártam:


Edzés: reggel 6.2 km futás, majd Les Mills Pump and burn.

33. nap


Ma úgy ébredtem, hogy mától nem eszem. Semmit. Nem tervezek. Semmit. Hogy elég volt, nem megy tovább, hízott mangalica nyúl leszek, és gondoljon mindenki, amit csak akar. Csakhogy ez egy kósza gondolat volt csupán. Kicsit letört voltam a tegnapi müzli miatt, no és még reggel is fájt az egész emésztőrendszerem rendesen, de úgy döntöttem: délelőtt nem agyalok, csinálom a dolgom. Reggelire 3 marék mandulát ettem. Tízóraira egy almát. És közben dolgoztam a számítógépen és rossz helyre kattintottam, hát mi jön elő? A Les Mills Pump étrend ajánlása. Tyű, dobtam egy lelkendezős hátast: ha már úgyis tök mindegy, mit, hogyan eszem, ha már úgyis mindentől éhes vagyok, akkor hát ha már egyszer a Les Mills-re tornázok, miért ne ehetném a hozzá ajánlott menüt? Gyorsan ki is jegyzeteltem papírra. Nem ördöngösség, nem bonyolult, nem kell hozzá semmi extra. Úgyhogy mától ez lesz. A kis unokaöcsém, M. lesz a példaképem. Ő cukorbeteg -lassan egy éve-, szegénynek ha éhes, ha nem, meg kell ennie az előírt kaját. Neki is az a baja, hogy úgy általában állandóan éhes. De hiába: nem ehet többet, csak az előírt mennyiséget. Úgyhogy kedvenc unokaöcsém, most majd én is kiabálom, hogy "Éhesvagyokéhesvagyokéhesvagyok!" és valószínű, hogy az összes salátalevelet fel fogom falni nasi gyanánt ;)

Ebéd: szendvics.

Uzsonna: natur joghurt, bogyós gyümölcs.


Edzés: Les Mills Pump challenge és Hard core abs. A hasazás most nehezen ment, de legyőztem az agyamat, ami határozottan biztos volt benne, hogy én ebbe belehalok, a testem meg kibírta. :)

Vacsora: tonhal saláta, grill zöldség.


Közben már készülök Ausztriára, készült nulla céhás zsömle, fincsi nulla céhás chips és hamburger hús is. Két napom van még itthon...

2014. április 20., vasárnap

Út a cél felé 27-28. nap


A 27. utazásos nap volt. Már előtte való este összedobozoltam a kajámat. Reggeli még otthon: zabkása fahéjjal, kávé. Aztán csak kivettem a hűtőből a kaja-pakkot és indulhatott a sietős nap. Tényleg siettem, mákom volt, hogy nem találkoztam traffival, mert enyhén szólva magas lett volna a bírság összege. Khm. Alig 1 óra alatt Hőgyészen voltam, csak beültettem anyut, irány Tamási. Kocsi lead a gumisnál, gyors város körberohangálás, ügyintézés. De legalább láttam a tojás fát :-)


Tízórai vezetés közben: az előre pucolt, dobozolt egy darab narancs.

Vissza a kocsiért (jó egy órás aerob edzésnek megfelelt a rohangálás a városban), száguldás vissza anyuékhoz. A gyomrom már rendesen jelezte, hogy ebéd idő van... Ebéd: a vitt zöldség levesem, spenótom, csirkém. És ettem kicsit mami krumplis tésztájából és anyu madártej szeletéből.



Aztán padlás: anyuéknál van még egy csomó könyvem, kellett hozzak pár kilónyit, mert már a Bűn és bűnhődést is kiolvastam...  Majd gyors fodrászkodás, pakolás, és indultam haza, mert útközben még vásásrolni is kellett mennem. Bátaszéknél már rendesen gyülekeztek a felhők és iszonyat viharos volt a szél. Nem bírtam ki, hogy ne álljak meg fotózni egy percre.







Ma (28. nap) húsvét vasárnap van, de nem volt nagy ünnep, mert K. dolgozott, így kivételesen belehúztam a házimunkába.

Reggeli (zabkása, kávé) előtt elmentem futni. 3.6 km sikerült, nem terveztem előre útvonalat, csak egy kis kört akartam futni. Az is lett.


Sonkát főztem, tojást festettem, mostam két nagy adagot, mosogattam, ágyneműt cseréltem, elültettem a virágokat a balkonládába, felhordtam a kocsiból a cuccost (amikor tegnap hazaértem, éppen felhőszakadás volt, csak a legfontosabb dolgokat hoztam fel akkor)...

Tízórai: 10 szem mandula, 1 kocka fekete csoki.


Ebéd: zöldségleves, spenót, 2 tükörtojás, 1 kenyér.



Uzsonna1: répa.


Uzsonna2: 1 szendvics (mustár, házi sonka, paprika, sajt, saláta).


A mai edzés elég későn volt, de megvolt:

- bemelegítés
- Les Mills Pump / 5. nap / Pump challenge (emeltem a súlyon a váll gyakorlatoknál, ma 3-3 kg-mal ment)
- nyújtás.

Vacsora: nagy saláta (párolt gomba, retek, paradicsom, vegyes saláta, balzsamecet, tökmagolaj).


+1: 125g laktózmentes túró, kevés laktózmentes joghurt, fahéj.


Holnap igyekszem lazábbra venni a figurát: megint egész nap pörögtem, hulla fáradt vagyok...

No megyek, keresek a több kilónyi tegnap elhozott könyvkupacból valami olvasnivalót, aztán szpáty.

2014. április 18., péntek

Út a cél felé / 26. nap

Nagyon jó alvás után viszonylag értelmesen ébredtem, és mivel ma főzés-kis utazás a program, megint csak nem volt kérdés, hogy reggel frissiben megcsinálom az edzést.

Les Mills Pump / 3. nap / Pump challenge


20 perc az egész, mégis azért van vele munka. 15 perc bemelegítéssel kezdtem. Ez mindig az edzésmesteres, Szűcs Ildikóval, videóról, mert rendesen átmozgat, teljesen, ténylegesen bemelegíti, felkészíti a testet a mozgásra. Aztán jöhetett a súlyzózás. Emeletem a súlyokon néhol: váll 1 kg helyett 2 kg-mal ment ma. Aztán nyújtás, szintén az EAP-os, 10-12 perc, ez most fejből. Ezerszer csináltam már, kívülről tudom.

Jöhetett a reggeli: 30g zab, fél adag fehérjepor, fél banán, fahéj.


Délelőtt főzés volt.

Zöldségleves és spenót. A spenótot frissen vettem a piacon. A fő eret letéptem a levelekről, hogy véletlenül se lehessen kesernyés a főzelék.


Aztán megmostam és a legnagyobb lábosomban átfonnyasztottam.



Leturmixoltam, készítettem egy szezám- és lenmaglisztes, fokhagymás rántást kevés őrölt piros fűszerpaprikával, ezzel összerottyantottam, sóztam, borsoztam, natur vegetáztam. És isteni finom és krémes lett (kép az ebédnél).

Tízórai: 1 kiwi, 1 ek mogyoróvaj.


Majd átmentünk Dunaszekcsőre, a leomló löszfalat szerettük volna megnézni. Igaz, hogy lezárták és nem lehet bemenni, de közben gyönyörű helyeken jártunk, csodaszépséges dolgokat láttunk.





















1823-as ház!






Jó egy órás barangolás után ebéd: vegyes zöldség leves...


... és spenótfőzi 200g sült csirkével.


Aztán aludtam jó 3 órát.

Majd uzsonna: hatalmas adag gombás saláta.


A vacsora 125g laktózmentes túró volt 80g laktózmentes joghurttal, fahéjjal, édesítővel, 10 szem mandula.


(1391 kcal, 120g F, 95g CH, 57g zsír.)

Holnap utazom, a napi kajám már bedobozolva ;-)