2021. augusztus 22., vasárnap

Vasárnap


Fájdalom ide vagy oda, ha a húgom lejön Budapestről anyuékhoz, akkor azt nem hagyhatom ki. Délelőtt még felugrottunk a keresztszüleimhez is (2 perc autóval) egy kicsit. Tudtam, hogy nem lesz könnyű, tudtam, hogy hulla fáradt leszek, tudtam, hogy holnap munkakezdés, tudtam, hogy nem fogok gyógyszert bevenni, ha csak nem ájuldozom a fájdalomtól, hogy pl. tiszta fejjel lehessek ott ezen a pár órán. Húgom, L., anyu, mami, M. és én egy asztalnál. Számomra a leghatásosabb gyógyír mindenre. ♡



 

2021. augusztus 21., szombat

Szombat


Arra ébredtem, hogy fáj a gyomrom, görcsölnek a beleim és a gyomorszájam. Jól van -gondoltam- akkor kezdődjön egy új nap...

Délelőtt mosdót takarítottam, pihentem. Elmosogattam, pihentem. Vízkőtlenítettem a kávéfőzőt, pihentem. Készítettem tökmagkrémet, pihentem. Délután átjött M. Menjünk Frei kávézóba? Ne. Moziba? Ne. Sétálni? Az jó lesz. És ezzel a döntéssel bevonultunk a szobába és megnéztünk egy filmet...

Az endo egész nap kellemetlen-leszakadós-feszegetős 6-os volt. A gyomrom tompán fáj és szinte semmi étvágyam, most még csokit se ennék, lángost se, fánkot se... A saláta gondolatától is hányingerem van, így a mai napot megoldottam tökmagkrémes pirítóssal, paradicsommal és mikrozölddel. A gyomorszájam délelőtt szörnyű volt. Délután társult hozzá mindenféle szurkodás is. És így késő estére egy kicsit jobb lett.

Por 3 főétkezés előtt fél órával 1x, lefekvés előtt +1; tabletta 3 napig 2x1, aztán napi 1 étkezés előtt feél-1 órával, Tubanis este, de a por+tabletta és a T. szedése között teljen el legalább 2 óra... Képtelen vagyok fejben tartani (most is a dobozról néztem le). Felcímkéztem ugyan minden szem gyógyszert és minden adag port, de még így is a fél napot elveszi erre odafigyelni. No mindegy, igyekszem, csak segítsen.

Holnapután munka. Egyelőre el sem tudom képzelni, hogy fogom bírni. Na de még nem is elképzelnem, mert ma még ma van.

(Kép: csak mert tetszik.)

 

2021. augusztus 20., péntek

Péntek

Reggel átjött M. Az állapotom változatlan, ami jó, mert nem lett rosszabb. Olyasmi érzés ez a gyomorszáj-görcs, mint amikor valaki roppant éhes és úgy érzi, hogy kilyukad a gyomra az éhségtől. (Reggel eszembe jutott, hog nagyon remélem, hogy nem az endo terjedt át a gyomromra...)

Aztán jött J. És a 29 éve barátnők beszélgettek kora estig. ♡

Majd átugrott M.

Ma csak ültem és beszélgettem, de rendesen elfáradtam.

A képen az ebéd és a vacsora Buddha-tálam.



 

2021. augusztus 19., csütörtök

Sürgősségin

Napok óta nem jó a gyomrom és görcsöl a gyomorszájam. És egyre rosszabb. M. ma bevitt az ügyeletre. Nem írom le az egész sztorit, csak ennyit, összefoglalva: botrány az eü. "Nem tudok magának segíteni"- végszóval elbúcsúztunk. Onnan sürgősségi. Nem írom le az egész sztorit, csak röviden, összefoglalva: botrány az eü. Éppen 6-8 óra volt a várakozási idő. Nekem valami őrangyal segíthetett, mert negyed órán belül látott orvos. Itt (is) elnézést kértem, amiért zavarok. A doki tajtékzott, és nem írom le az egész sztorit, csak annyit: botrány az eü, de aztán ellátott. És a doki monológja révén beleláthattam kicsit az eü másik oldalába, és tényleg röviden: botrány. 

A lényeg: nagy valószínűséggel a sok fájdalomcsillapító miatt lehet a gondom, kaptam gyomorvédőt (amit eddig is fel kellett volna írnia az orvosomnak az Algoflex mellé, vagyis bocs: én vagyok a tájékozatlan, amiért nem tudtam, hogy kellene) és egy gyomor nyálkahártya helyreállító granulátumot, amiknek -ha nincs más a háttérben- idő kell, amire segítenek. Csinált volna  ultrahangot is, de nem használhatják a gépet. Viszont adhat időpontot UH-ra, kb novemberre. Avagy magán úton hamarabb menne... (Mondom, hogy botrány.)

Ha hányok/véres széklet lenne/belázasodom/rosszabbul leszek, azonnal menjek vissza a sürgősségire. 

Nem lesz gond. (Remélem, ezt az őrangyalom is tudja.)


Előtte-utána

 Olyan régen tettem közzé előtte-utána képet. Tessék! 😁




2021. augusztus 18., szerda

Szerda

A reggel dobozolt kajcim egy részét hűtőtáskába pakoltam, mert a főzés után utaztam anyuékhoz. Délelőtt átvittem anyut és mamit Tamásiba ügyintézni és a temetőbe (mami évek óta nem járt ott).


Tonhal helyett vittem fagyasztott hekket és azt ott frissen megsütöttem.


Amióta szedem a Tubanist, sok dolog változott. Pl az is, hogy legalább óránként mosdóba kell mennem. Hazafelé sem bírtam ki pisilés nélkül. Ha már megálltam, lefotóztam a lemenő napot. (És nem utolsósorban jólesett egy kis vezetés-pihenés. Hja, mint egy vén csataló. Szörnyen elfáradok az utazástól, vicces, hogy nem először esik jól a 92 km-en az út 2/3-ánál egy kis szusszanás...)


Ma viselkedett a hasam. Volt néhány fájdalomhullám, de ezt már nem is számítom fájdalomnak. Helyette jött új. Napok óta fáj a gyomrom. És tegnap este kezdte a gyomorszájam. Ma már egész nap sajgott: mintha valaki jó erősen csavarta volna, akár egy vizes rongyot. Hullámokban jött, olyan fél percenként. Egelőre nem pánikolok, figyelem magam, aztán majd ezt is megdiagnosztizálom, mint anno az endometriózist... Persze elsősorban bízom benne, hogy csak átmeneti és elmúlik.

 

Dobozolás 4 napra


Reggeli: 
zabkása, gyümölcs

Ebéd, vacsora:
2x: saláta, köles, lencse, tojás
2x: saláta, tonhal, rizs, csicseri, körte, mandula
2x: saláta, édesburi, brokkoli-karfiol-répa, tonhal
2x: narancsos-fetás céklasaláta.


2021. augusztus 17., kedd

Hétfő, kedd


Tudom, hogy a világban zajló negatív történés és tragédiák mellett az én bajom eltörpül. Viszont a saját mindennapjaimat megkeseríti, beárnyékolja az endometriózis. Szinte minden nap harcolok az ép eszem megőrzéséért, a fájdalom leküzdéséért, azért, hogy el tudjam látni magam, hogy a legalapvetőbb dolgaimat intézni tudjam.

Óriási teher ez a családnak, a környezetemnek. Tudom. Igyekszem nem minden percben a betegséggel foglalkozni, néha viszont jó lenne kicsit beszélni róla. Nincsenek sokan, de ők napi szinten megkérdezik, hogy vagyok, "hányas" a "pocakom". Néha már én is unom magamat a az endo-témámmal, de ez a kis endo itt kacarászik a bal petefészkemben és vígan éli világát.

Tegnap (hétfőn) egész nap görcsöltem. Durván. Mint egy roham, csak most ájulás és hányás nélkül, de egész nap. A fájdalomcsillapító-görcsoldó koktél persze nem hatott, hát egy órán belül bevettem a következőt. Majd a következőt. Ez ilyenkor nem megy másképp. Aztán még hajnali 2-kor is arra ébredtem, hogy szétszakít a görcs. Újabb koktél.

A durván túladagolt koktélok, a hétfői egész napos görcs teljesen kiütött. A keddi ébredést viszont megint az endo prezentáltam, koktéllal indítottam hát ma is. aztán még 2 kellett.

Ha -nagyon-nagyon sokat- nyernék például a lottón, nem gondolkodnék a műtéten. Pedig nem biztos, hogy minden endo-szövetet sikerülne kioperálni, de legalább esélyt adnék neki. És nem mennék dolgozni, amíg fel nem épültem. Mert ilyen fájdalmakkal, szenvedéssel  még az itthoni lét és a saját alapellátásom sem mindig kivitelezhető.

Vannak pillanatok, amikor azt gondolom: nem bírom tovább. Aztán valahogy mégis kutatok további lehetőségek után. Nem egyszerű, mert az endo nem fogja feladni. Nekem kell erősebbnek lennem.

 

2021. augusztus 15., vasárnap

2021/32. heti összefoglaló

Hétfőn Hőgyész.

Kedden új nadrág, 36-os után 42-es...

Szerdáról nncs bejegyzés, és nem is emlékszem, mi volt...

Csütörtök: görcs.

Péntek: pl. blog-születésnap.

Szombat: csodálatosságos repülős nap.

Vasárnap: irtózatosan elfáradtam a szombati napban. Hajnalban gyorsan dobozoltam, aztán egy röpke bolt volt és alvás. És görcs. Egész nap. Koktélozás... Irtózatos hőség. A lakás romokban. M. délután itt volt. És elmosogatott, amíg aludtam... Meg kellene tanulnom végre lelkiismeret-furdalás nélkül elfogadnom a segítséget, amikor szükség van rá.

A képen a mai vacsorám:


A heti kajatartás rendben, megvan a 3x 6000 lépés, antistresszeltem, torna nem volt.

Heti: 21km, idén eddig 831km.



2021/1. heti összefoglaló itt
2021/2. heti összefoglaló itt
2021/3. heti összefoglaló itt
2021/4. heti összefoglaló itt
2021/5. heti összefoglaló itt
2021/6. heti összefoglaló itt
2021/7. heti összefoglaló itt
2021/8. heti összefoglaló itt
2021/9. heti összefoglaló itt
2021/10. heti összefoglaló itt
2021/11. heti összefoglaló itt
2021/12. heti összefoglaló itt
2021/13. heti összefoglaló itt
2021/14. heti összefoglaló itt
2021/15. heti összefoglaló itt
2021/16. heti összefoglaló itt
2021/17. heti összefoglaló itt
2021/18. heti összefoglaló itt
2021/19. heti összefoglaló itt
2021/20. heti összefoglaló itt
2021/22. heti összefoglaló itt
2021/23. heti összefoglaló itt
2021/24. heti összefoglaló itt
2021/25. heti összefoglaló itt
2021/(26-)29. heti összefoglaló itt
2021/(30-) 31. heti összefoglaló itt

...........

Bélflóra támogató étrend


- 1. dobozolás 4 napra itt
- 2. dobozolás 4/2 napra itt
- 3. dobozolás 4 napra itt
- Pótdobozolás itt
- 4. dobozolás 4 napra itt
- 5. dobozolás 4 napra itt
- 6. dobozolás 4 napra itt
- 7. dobozolás 4 napra itt
- 8. dobozolás itt
- Dobozolás 4 napra itt
- Dobozolás 2 napra itt
- Dobozolás 4 napra itt
- Dobozolás 4 napra itt
- Dobozolás 4 napra itt


Facebook oldal: Boszorkánykonyha

💗



Aeropark Budapest. Nekem, aki imádom a repülést, a repülőket, ez egy testhezálló és fantasztikus ajándék. Könnyen megközelíthető, van saját, ingyenes parkoló, a belépőjegyet helyben lehet megvenni és azzal a zárásig ki-be lehet jönni-menni. Fantasztikusan kedves személyzet, kávét, üdítőt, szendvicset árulnak (az árak nem a lehúzásra mennek). Van ivóvíz. És egy fedett "kerthelyiség", ahova a tűző nap elől el lehet kicsit vonulni, vagy éppen enni, padok állnak asztallal, de vannak székes asztalok is. Modern mosdó, padok a kiállított repülők között is. A repülők nagy részére fel lehet menni, be lehet menni a pilótafülkébe, sőt egykori pilóták is várnak néhány gépen, lehet tőlük kérdezni, készségesen és türelmesen válaszolnak mindenre, és lelkesen, szeretettel mesélnek repülős élményeikről kicsiknek és nagyoknak is. 



Egy gépet kiállításnak rendeztek be, kicsi, de tartalmas és roppant érdekes. A gép hátsó részében kis videókat vetítenek.













Minden gépen van QR kód, érdemes is beolvasni, érdekes infókat kapunk.


Engem a szárnyak -is- lenyűgöztek, a képek egyáltalán nem adják vissza, mennyire hatalmasak.












És ez csak a program első része volt. :)

Eztán jött az AirBus szimulátor. :)

Én, Takács Tímea, életemben először pilóta lehettem.

Igazi, aktív pilóta segítségével áttekintettük a műszerfalat, hát nem olyan, mint az autómé. :D Nekem 2 dolog tűnt fel elsőre: nincs ablaktörlő, és nincs kormány!! Aztán kiderült, hogy a képen az állam alatt van egy piros gombos "dzsojsztik", azzal kell irányítani a gépet. Ráadásul bal kézzel.



A -roppant kedves és türelmes- pilóta segítségével megadtam a felszállási cseklisztet. És itt jöttem rá, hogy nemcsak a memóriagondjaim zavaróak, de egyszerűen nem látok... És tuti, hogy nem a gombok voltak túl kicsik és a betűk homályosak...


Aztán gázt adtam:


... és már emelkedtünk is. Budapest felett mentünk egy gyakorlókört.


A pilóta megkérdezte, leszálláshoz legyen-e robotpilóta. Határozott nemmel válaszoltam. Aztán rájöttem, hogy jó lett volna, mert hogy landolás előtt meg kell adni a leszállási adatokat is, be kell pötyögni a panelbe, és még közben a gépet is vezetni, na ez elsőre nagyon nehéz volt. De aztán mentünk is tovább:

Gibraltárra naplementében.


Majd Rióba. Itt már a felszálláskor megadtuk a leszállási adatokat, éppen elég letenni a gépet. A futóművet kiengedni és a fékszárnyakat (4 fokozaton) állítani volt a legkönnyebb.


A legnehezebb nekem a földön való haladás volt, ahol 2 pedállal kell irányítani a gépet.



M.-nak hálásan köszönöm ezt a napot. Habár irtózatosan meleg volt és fájt a hasam, örök emlék élmény marad.

Minden kedves Olvasónak jó szívvel ajánlom ezt a parkot, a szimulátor pedig egy külön extra élmény.



 

Dobozolás 3 napra


R: zabkása körtével és pekándióval (minden volt hozzá itthon, a tányéros a mai reggelim).
T: tökmagkrémes pur kenyér (tegnapelőtti a krém, ma azt sem kellett készíteni).
E: krumplifőzelék (egyszer vele főtt kolbásszal, 2-szer tojással lesz, az majd frissen készül, minden volt hozzá itthon).
V: narancsos-fetás céklasaláta (ehhez még ma kell vegyek egy jégsalátát, minden más volt itthon).