Egy blog egy boszorkányról és konyháról, életről és módról, izomról és építésről, zsírról és csökkentésről. Magamnak: mementónak, és mert szeretek naplót írni, fotózni; másoknak: örömre, ötletnek, olvasgatásra.
2020. június 3., szerda
2020. június 2., kedd
Kedd
Bejáratok. Milyen mások! Reggel a suliba, délután az onkoközpontba.
Amikor anyu bemegy, minimum 20 percem van. Ilyenkor fogom magam és szaladok egyet a hegyen. Mindig másik irányba.
Aztán beülök a kocsiba, napozok és közben telón csinálom a dolgokat (emailek, egyebek).
Este séta anyuval a naplementébe. :)
3. sugár pipa.
2020. június 1., hétfő
Menü 4 napra
Amikor a kaja alig fér rá a fotóra. 😂
Megfőztem 4 napra 2 főre (anyunak csak azt, amit kért az én menümből).
1.: R: banános zabkása
T: gyümis túró
E: sajtos rizs, zöldség/sajtos tészta
V: zöldségfasírt
2.: R: rántotta lesz
T: mag, alma
E: paprikás krumpli
V: brokkolis penne (nem kaptam brokkolit, holnap vennem kell)
A döntés itt
Eredmény 3 hónap dobozolás után itt
100 nap dobozolás itt
Eredmény 4 hónap dobozolás után itt
Eredmény 5 hónap dobozolás után itt
Eredmény 6 hónap dobozolás után itt
Eredmény 8 hónap dobozolás után itt
Eredmény 10 hónap dobozolás után itt
11 és fél hónap dobozolás itt
Dobozolások (gyűjtemény- eddigiek, 2020 előtt) itt
Dobozolások gyűjtemény (2020) itt
Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha
2020. május 31., vasárnap
2020/22. heti összefoglaló
Nem tudom és nem akarom összeszámolni, mennyit ültem a héten a gép előtt. Tudnám, de nem akarom összeszámolni, hány száz kilométert vezettem. Négyszer voltam Pécsett, háromszor Hőgyészen, egyszer Babarcon. Robog az idő. Gyorsan eltelt a hétfő, a kedd, gyorsan megvolt a szerdai főzés, jött a csütörtök, a péntek, a szombat. És már vasárnap van. Összeszámolhatnám, hány porcikám nem fáj, gyorsan meglenne, mert kevés, de ami fáj, az majd elmúlik. A telómon egy ideje nem jól működik a lépésszámláló, így gyorsan összeadhatók a km-eim: 9 vasárnapig. Keddtől be kell járnom dolgozni gyerekfelügyelni. Mellette (??) folytatni kell a digi tanrendet. És minden nap vinni anyut Pécsre. Elég szigorúan be kell osztanom az időmet, hogy minden beleférjen. És spórolás gyanánt levágtam a hajamat magamnak. Egész pöpec lett. :D (Nem írtam róla idő hiányában, de M. segítségével, igaz, hogy kutyafuttában, pár perc erejéig, de a Flóra-pihenő is belefért:)
2020/1. heti összefoglaló itt
2020/2. heti összefoglaló itt
2020/3. heti összefoglaló itt
2020/4. heti összefoglaló itt
2020/5. heti összefoglaló itt
2020/6. heti összefoglaló itt
2020/7. heti összefoglaló itt
2020/8. heti összefoglaló itt
2020/9. heti összefoglaló itt
2020/10. heti összefoglaló itt
2020/11. heti összefoglaló itt
2020/12. heti összefoglaló itt
2020/13. heti összefoglaló itt
2020/14. heti összefoglaló itt
2020/15. heti összefoglaló itt
2020/16. heti összefoglaló itt
2020/17. heti összefoglaló itt
2020/18. heti összefoglaló itt
2020/19. heti összefoglaló itt
2020/20. heti összefoglaló itt
2020/21. heti összefoglaló itt
Dobozok dobozoláshoz itt
A döntés itt
Eredmény 3 hónap dobozolás után itt
100 nap dobozolás itt
Eredmény 4 hónap dobozolás után itt
Eredmény 5 hónap dobozolás után itt
Eredmény 6 hónap dobozolás után itt
Eredmény 8 hónap dobozolás után itt
Eredmény 10 hónap dobozolás után itt
11 és fél hónap dobozolás után itt
Dobozolások (gyűjtemény- eddigiek, 2020 előtt) itt
Dobozolások gyűjtemény (2020) itt
Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha
Címkék:
anyu,
étkezés összefoglaló,
Flóra-pihenő,
Hőgyész,
koronavírus,
mellrák,
mozgás összefoglaló,
munka,
nagy asztal,
napló,
összefoglaló,
összegzés,
Pécs,
rák,
utazás
2020. május 30., szombat
Szombat
Anyu minden munkanapon kap sugárkezelést. De hétvégére haza szeretne menni. És viszem. Megértem. Mert otthon van mami, a 90 és fél éves nagymamám, anyu anyukája, egyedül. Ő viseli a legnehezebben anyu betegségét, nagyon magába van zuhanva. Anyu tényleg jól van a 2. sugár után, de ugye az anyák a 65+ -os kislányukért is lerágják a tíz körmüket...
Most nem pénteken vittem haza anyut, mert szombatra, mára szerveztünk egy családi ebédet, nekem dupla út lett volna, ha tegnap is megyek, meg ma is, egyszerűbb volt így, hogy ma reggel együtt mentünk anyuval Hőgyészre. Amire odaértünk, mami már megfőzte a kávét (nem tudom, mit csinált vele, de nagyon finom volt), előkészítette a dolgokat a kávézáshoz, frissítéshez, a nagy asztalt is odavarázsolta. És még kelt kalácsot is sütött.
"Nagy asztal". Húgom lánya nevezte el így kicsi korában a családi összejövetelt. Ami nálunk sajnos elég ritka. Most anyu tiszteletére gyűltünk össze egy ebédre, a sok fogást a húgom készítette P. (a Nagy Asztal névadója) segítségével és hozta magával Budapestről. M. később csatlakozott hozzánk, de így volt teljes a legszűkebb család. A nyolc főből van egy inzulinos cukorbeteg, egy vega, két saját magának Dia étrendjével dobozoló. És ebből már régóta nincs probléma. Azt mondom erre: ez a szeretet.
Sok dolgot tanultunk meg mostanában. Az egyik az, hogy nem szabad várni. Például a Nagy Asztallal sem. Így már most eldöntöttük, hogy amint lehetőségünk lesz, megint le fogunk ülni a Nagy Asztal köré. Nem a konyhában, hanem a fedett verandán. Mert ez az asztal húsz centivel hosszabb, mint a benti. Bizony. Mamikám lemérte. ;)
2020. május 29., péntek
Péntek
Mivel szerdán dobozoltam, a főzéssel második napja nem kellett foglalkozzak, csak serpenyőbe öntöttem és megmelegítettem. Úgy érzem magam ilyenkor, mintha a Bellozzoban lennék, a serpenyős oldalon, két perc alatt kész az ebéd. ;)
Így volt lehetőség délelőtt beugrani a városba. Na most anyu 65+ -os, én 65- -os, így egyszerre sehová nem mehettünk be. De a lényeg: minden fontosat elintéztünk.
Délután Pécs. Rekord idő alatt fent voltunk a hegyen. Előbb is érkeztünk, de anyu bement (ja, délután háromkor a kórházban a beléptetéskor -idézem- "bezárják a lázmérést...), én meg felfedeztem az új szabadtéri edzőtermemet: a parkolót. A kutya se járt arra, lehetett nyugodtan körözni.
Kutya nem jár arra, de cica mindig van. :)
És anyut rögtön behívták, így pikk-pakk indulhattunk is haza.
2020. május 28., csütörtök
Csütörtök és 11.5 hónap dobozolás
Ebéd. Dobozból. Tonhal saláta, rajta a saját, a teraszomon termesztett madársalátám. Pécsett.
Ebéd. Oké.
Dobozból. Nem újdonság: évek óta ismerős.
Pécs. Az egyik kedvenc városom. De az utóbbi pár alkalommal nem szórakozásból járok.
Érdekes ebéd volt. Mert ma kapta anyu az első sugarat. És ideges voltam, izgultam. Nagyon fura érzés volt ott ülni a kocsiban, mivel kísérő még mindig nem mehet be a kórházba, kint szorítani anyunak, miközben ő megint egyedül megy be, egyedül várakozik, egyedül izgul.
Amióta egyszer véletlenül futócipőben mentem dolgozni, azóta ez tudatossá vált: irtó kényelmes dolog ez.
Sajnos futásra ritkán van alkalmam (időm) használni, és az utóbbi két hónapban a tempóm leginkább az övéhez hasonlít:
... akit a mai sétán fotóztam. (Hatalmas csigusz volt!)
11 és fél hónapja dobozolok. Közben ritkán (leginkább havonta) mértem magam. Április végétől rápattantam a mérlegre reggelente. Leginkább azért, mert sokan lineárisnak gondolják a fogyást, és kétségbeesnek, ha nem mozdul a mérleg vagy ha éppen többet mutat, mint előző nap.
Ez egy hónap grafikonon. Napi szinten mindenféle ingadozást mutat, de ha az ember összeköti az első pontot az utolsóval, az megmutatja az irányt. És ha ez az irány jó, akkor akkor nincs miért aggódni, nem kell trükközni, csak továbbra is lépésről lépésre haladni a megkezdett úton.
A döntés itt
Eredmény 3 hónap dobozolás után itt
100 nap dobozolás itt
Eredmény 4 hónap dobozolás után itt
Eredmény 5 hónap dobozolás után itt
Eredmény 6 hónap dobozolás után itt
Eredmény 8 hónap dobozolás után itt
Eredmény 10 hónap dobozolás után itt
Dobozolások (gyűjtemény- eddigiek, 2020 előtt) itt
Dobozolások gyűjtemény (2020) itt
Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha
2020. május 27., szerda
Menü 4 napra
Kelés 5-kor. 6-kor vásárlás. Főzés fél 9-ig. 9-12-ig suliban munka (mellette digi suli is). Haza. Dobozolás 4 napra, ebből 2 ebéd 2 főre, mosogatás. Gyors porszívózás, felmosás.Irány Hőgyész anyuért. Onnan haza.
Menü 4 napra, az első ebéd két napra, 2 főre (anyunak is).
1. nap:
R: szendvics,
T: gyümis túró,
E: borsófőzi, virsli,
V: tonhal saláta.
2. nap:
R: baconös rántotta,
T: alma, mogyoró,
E: túrós palacsinta,
V: tonhal saláta.
(A 2. menüsor vacsijában a tonhalat szeretném majd lecserélni tőkehalmájra, de még nem volt időm megnézni az élelmiszerlistában, lehet-e és milyen arányban.)
A döntés itt
Eredmény 3 hónap dobozolás után itt
100 nap dobozolás itt
Eredmény 4 hónap dobozolás után itt
Eredmény 5 hónap dobozolás után itt
Eredmény 6 hónap dobozolás után itt
Eredmény 8 hónap dobozolás után itt
Eredmény 10 hónap dobozolás után itt
Dobozolások (gyűjtemény- eddigiek, 2020 előtt) itt
Dobozolások gyűjtemény (2020) itt
Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha
2020. május 26., kedd
Kedd
A szemem elé került egy álláshirdetés. Rákattintottam. Takarítói állás Bécsben. A fizetés az enyémnek több, mint kétszerese, 37 órás munkáért.
2020. május 25., hétfő
Hétfő
Február legvége. Csomó.
Háziorvos. Igen, az egy csomó. Mammo kell. Időpont három hét múlva, március 26-án.
Közben mindez megkoronázódott. Korlátozás, tilalom, be- és lezárások. Anyu ügye mégis szép lassan, de haladt.
Mammo és UH, biopszia, Szekszárd. Eredmény egy hét múlva.
Pozitív.
Műtéti megbeszélés április elején.
Április 15-én előkészítés, 16-án műtét. 20-án dréncsövek ki, utazás haza.
(Eddig mindenhova keresztapám vitte, anyu bátyja, aki maga három éve végzett a kemóval és a sugárral. És eddig anyunak mindent tök egyedül kellett csinálnia: sehova nem mehet be kísérő, mindenhol teljes látogatási tilalom, többszörös ellenőrzés és fertőtlenítés a belépésekkor...)
27-én varratszedés. Csak az egyik.
28-án onkológia hívás a továbbiak miatt.
29-én CT.
30-án onkológia hívás a továbbiak miatt.
Május 4-én varratszedés.
6-án telefon az onkológiára a továbbiak miatt. Nincs kemó. Sugár lesz. Pécsett.
20-án elhoztam anyut Hőgyészről hozzám. Ágyneművel, fél ruhatárral, gyógyszerekkel.
21-én Pécs, Onkoterápiás Intézet, előzetes megbeszélés. Kísérő még mindig nem mehet be sehova, maszk, belépésnél lázmérés, szegény anyu hősiesen csinálja tovább egyedül. Este hazaviszem.
24-én elhozom Hőgyészről.
25-én reggel 8-ra Pécs, bejelölés. Utána elküldik a papírboltba alkoholos filcért, hogy otthon húzza át a jelölést, nehogy lekopjon... Este hazaviszem. És átrajzolom alkoholossal a sima filces jelöléseket...
28-án kapja majd az első sugarat délben. És aznap dől el, hogy az összes többi 24 sugárkezelésre mikor kell megjelennie a kórházban. Onnan kezdve minden munkanap sugárzó egyéniséggé válik.
Nekem mellette ott van a digi suli. És június 2-től be is kell járnom dolgozni. Egyelőre elképzelni nem tudom, hogy fogom ezt menedzselni, de azt tudom, hogy menni fog.
A jobb vállam után a bal is feladta, ez van, az élet megy tovább.
Nagyon durván be kell osztanom az időmet. Keveset vagyok kint. Anyunak a kezelés alatt is javasolt a séta a friss levegőn (a pihenés és a kalória- és fehérjedús étrend mellett- ezt megfőzöm neki (is)), majd megyünk, mert kell a kék ég, az oxigén, a sok-sok virág, a madárcsicsergés, a tücskök ciripelése a melegben, a szél érintése a bőrön, a hunyorgás a napfényben.
Mai reggeli dobozból, Pécsett, az onkoközpont parkolójában, mellette digi suli ugyanitt.
Tízórai kimaradt.
Ebéd Mohácson.
Uzsonnára a tízórai jött Hőgyészen.
Vacsora újra Mohácson.
Desszert: 300km vezetés. 😄
Ebben az egészben egy a fontos. Hogy anyu 25 besugárzás, kábé 4500 km múlva, július másodikára jól és egészséges legyen.
2020. május 24., vasárnap
2020/21. heti összefoglaló
5-kor keltem, hogy minden beleférjen: megfőztem 2 személyre 1 napra.
R: nekem bundás kenyér (anyu lekváros kenyeret kér majd holnap),
T: alma, mogyoró,
E: sült hús, zöldség, rizs,
V: rántotta lesz.
Kész az egy óra torna, kész a gyógytorna, kitakarítok, aztán ebéd után megyek anyuért, onnan vissza Mohácsra. Reggel 8-ra Pécsett kell lennie, úgyhogy én viszem a reggeli és a tízórai dobozt, ebédre biztosan hazaérünk. Mellette home office is van holnaptól, a városba is kell mennem ügyeket intézni, hát felköthetem a gatyám. 

Heti: 33km. Idei eddigi összes: 1007km.
2020/1. heti összefoglaló itt
2020/2. heti összefoglaló itt
2020/3. heti összefoglaló itt
2020/4. heti összefoglaló itt
2020/5. heti összefoglaló itt
2020/6. heti összefoglaló itt
2020/7. heti összefoglaló itt
2020/8. heti összefoglaló itt
2020/9. heti összefoglaló itt
2020/10. heti összefoglaló itt
2020/11. heti összefoglaló itt
2020/12. heti összefoglaló itt
2020/13. heti összefoglaló itt
2020/14. heti összefoglaló itt
2020/15. heti összefoglaló itt
2020/16. heti összefoglaló itt
2020/17. heti összefoglaló itt
2020/18. heti összefoglaló itt
2020/19. heti összefoglaló itt
2020/20. heti összefoglaló itt
Dobozok dobozoláshoz itt
A döntés itt
Eredmény 3 hónap dobozolás után itt
100 nap dobozolás itt
Eredmény 4 hónap dobozolás után itt
Eredmény 5 hónap dobozolás után itt
Eredmény 6 hónap dobozolás után itt
Eredmény 8 hónap dobozolás után itt
Eredmény 10 hónap dobozolás után itt
Dobozolások (gyűjtemény- eddigiek, 2020 előtt) itt
Dobozolások gyűjtemény (2020) itt
Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha
2020. május 22., péntek
Péntek
Hétfőig "csak" végtelenül fáradt voltam.
Kedden már végtelenül szomorú is, amikor megtudtam, mit terveznek a szabadságommal.
Szerdán mentem anyuért, csütörtökön vittem Pécsre sugárterápia megbeszélésre. Aztán haza Hőgyészre.
Ma már végtelenül fáradt, végtelenül szomorú és végtelenül dühös is lettem. Úgy globálisan mindenért, ami eddig történt, ami mostanság zajlik, és azért, amilyen jövőt látok. Amikor -már megint- este fél 8-kor volt online értekezletünk, nem kamerával jelentkeztem be, nem nyújtok valami megnyerő látványt a kisírt szemeimmel, a tehetetlenségtől még mindig dühös ábrázatommal.
Már egy hónapja is azt mondtam, hogy egy filmbe csöppentünk. Egy s.ar filmbe. Csakhogy ez egy kritikán aluli minőségű film, és hiába akarok, nem tudok kimenni a nézőtérről...
2020. május 19., kedd
Kedd és 2020/20. heti összefoglaló
Kedd este fél 9. A mai második értekezlet. Mert minden változik. Az irány nem jó...
Előtte krumplipucolás, holnap reggel főznöm kell.
Azelőtt gyors bolt. Hogy legyen miből főzni.
Ezt megelőzte a menü kitalálás, listaírás. Kicsit máshogy, mint eddig, mert anyut holnap elhozom hozzám (csütörtökön Pécs, sugárterápia megbeszélés).
Ehhez előtte egyeztettem anyuval.
Beszéltem a húgommal telefonon. Ő is pedagógus, sajnos mostanában rengeteg témánk van. És az irány nem jó...
Online óra, emaiek, kérdés a Tankerbe, egyeztetés, adminisztráció, stb.
Torna.
6-kor keltem.
Hétfőn freikávé (beleszámoltam az étrendbe).
Előtte autóbaleset. A jobb első ajtó és tükör bánta leginkább. Szerencsére senki nem sérült meg. A srác elismerte, hogy ő szúrta el.
Kis sztori:
(Néni a padon két koszos, megpakolt szatyrával) - Vegye meg ezt a virágot, aranyoskám...
- Hááát, eléggé fonnyadt ez a csokor...
- Angyalom, hát úgy kukáztam, milyen legyen?
Hétfőn freikávé (beleszámoltam az étrendbe).
Előtte autóbaleset. A jobb első ajtó és tükör bánta leginkább. Szerencsére senki nem sérült meg. A srác elismerte, hogy ő szúrta el.
Kis sztori:
(Néni a padon két koszos, megpakolt szatyrával) - Vegye meg ezt a virágot, aranyoskám...
- Hááát, eléggé fonnyadt ez a csokor...
- Angyalom, hát úgy kukáztam, milyen legyen?
Múlt héten tartottam az étrendet, minden nap tornáztam a gyógytorna és nyújtások mellett egy órát.
Heti: 44km. Idei eddigi összes: 974km.
2020/1. heti összefoglaló itt
2020/2. heti összefoglaló itt
2020/3. heti összefoglaló itt
2020/4. heti összefoglaló itt
2020/5. heti összefoglaló itt
2020/6. heti összefoglaló itt
2020/7. heti összefoglaló itt
2020/8. heti összefoglaló itt
2020/9. heti összefoglaló itt
2020/10. heti összefoglaló itt
2020/11. heti összefoglaló itt
2020/12. heti összefoglaló itt
2020/13. heti összefoglaló itt
2020/14. heti összefoglaló itt
2020/15. heti összefoglaló itt
2020/16. heti összefoglaló itt
2020/17. heti összefoglaló itt
2020/18. heti összefoglaló itt
2020/19. heti összefoglaló itt
Dobozok dobozoláshoz itt
A döntés itt
Eredmény 3 hónap dobozolás után itt
100 nap dobozolás itt
Eredmény 4 hónap dobozolás után itt
Eredmény 5 hónap dobozolás után itt
Eredmény 6 hónap dobozolás után itt
Eredmény 8 hónap dobozolás után itt
Eredmény 10 hónap dobozolás után itt
Dobozolások (gyűjtemény- eddigiek, 2020 előtt) itt
Dobozolások gyűjtemény (2020) itt
Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha
2020. május 18., hétfő
2020. május 15., péntek
Péntek
Annyi mindenről írhatnék...
Azt hiszem, sejtszinten vagyok fáradt...
Csak néhány kép a hétről (de nem biztos, hogy ez a hét volt, már nem bírom követni).
Kis séta.
Az üres, csendes suliban.
Óne fotosop kép. Ilyen vagyok mostanában, ha örülök.
Kertrendezés anyunál.
Ma megállított a rendőr.
(én) - Jó napot kívánok!
(ő) - Jó napot kívánok! Ja, a kolegám elnézte, be vannak kötve. Mehet.
(én) - Viszontlátásra...
2020. május 10., vasárnap
2020/19. heti összefoglaló
Hétfőtől digi suli.
Én már iszonyat fáradt vagyok, egészen biztosan a gyerekek és a szülők is kezdenek belefásulni ebbe az egészbe. Vannak online órák, és emellett nagyon minimalizálom, amit kérek, a fontos dolgokkal lassan végzünk, most már igyekszem hagyni időt másra is a gyerekeknek. (Nekem bőven van dolgom, pénteken letöltöttem az új NAT nemzetiségi német kerettantervét, ez lesz jövő hétre az extra program nekem a többi mellett.)
Egész héten szorgalmasan végeztem a "karanténtornáimat", azaz a gyógytornát és a nyújtásokat. Ülni már alig tudok, a vállam botrányos, de a gyógytorna és a megemelt mennyiségű -főleg mell izom- nyújtás nagyon sokat segít.
Csütörtökön tartottam egy "csalónapot".
Pénteken meglátogattam anyut.
Szombaton főztem újra 4 napra.
A hétvégét a muszáj dolgok mellett pihenésre szántam. Ez annyit jelent, hogy délután ledőltem egy órára, és mindkét nap megnéztem egy-egy filmet.
Amúgy az étrendet 100%-ban tartottam (következő csalónap egy hónap múlva), és a napi 60 perc -gyógytornán felüli- mozgást is.
Heti: 40km, idei eddigi összes: 930km.
2020/1. heti összefoglaló itt
2020/2. heti összefoglaló itt
2020/3. heti összefoglaló itt
2020/4. heti összefoglaló itt
2020/5. heti összefoglaló itt
2020/6. heti összefoglaló itt
2020/7. heti összefoglaló itt
2020/8. heti összefoglaló itt
2020/9. heti összefoglaló itt
2020/10. heti összefoglaló itt
2020/11. heti összefoglaló itt
2020/12. heti összefoglaló itt
2020/13. heti összefoglaló itt
2020/14. heti összefoglaló itt
2020/15. heti összefoglaló itt
2020/16. heti összefoglaló itt
2020/17. heti összefoglaló itt
2020/18. heti összefoglaló itt
Dobozok dobozoláshoz itt
A döntés itt
Eredmény 3 hónap dobozolás után itt
100 nap dobozolás itt
Eredmény 4 hónap dobozolás után itt
Eredmény 5 hónap dobozolás után itt
Eredmény 6 hónap dobozolás után itt
Eredmény 8 hónap dobozolás után itt
Eredmény 10 hónap dobozolás után itt
Dobozolások (gyűjtemény- eddigiek, 2020 előtt) itt
Dobozolások gyűjtemény (2020) itt
Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)















































