2014. június 15., vasárnap

Út a cél felé 12. hét (Magyarország)

Étek hétfőn:
R: (még kint) sonkás rántotta (2 tojás), kávé.
T-E-U: (a buszon) 3 szendvics.
V: (itthon) sonkás rántotta (3 tojás).
+1: 1 szendvics.
(Részletek itt.)

Étek kedd:
R: rántotta sonkával, 3 tojással, 1 paradicsom, kávé.
T: 20 szem mandula.
E: spenót, 1 tojás.
U: (a 2. edzés után) 10 szem mandula,1 adag fehérjeturmix, picur narancs, marék málna, 2 szeletke kenyér.
V: tonhal saláta.
(Részletek itt.)

Étek, szerda:
Futás után 1 adag fehérjeturmix.
R: 3 pufi rizs, 3 szelet sonka, kávé.
T: cseresznye.
U: (a második edzés után) marék dió, marék málna, pöttöm narancs, 1 adag fehérjeturmix.
V: rántotta (3 tojás), 1 paprika.
(Részletek itt.)

Étek, csütörtök:
R: sonkás rántotta, 1 paradicsom, kávé.
T: -
E: szendvics
U: mandula, málna, narancs.
V: gombás csirkemell, saláta.
(Részletek itt.)

Péntek:




R: spenótos rántotta, 1 paradicsom.
T: tonhal, saláta.
E: pirított zabpelyhes-gombás csirkemell, saláta.
U: túró, fehérjepor, 1 pufi rizs.
V: rántotta, saláta.

Szombat:



R: sonkás rántotta, paradicsom, kávé.
T: cseresznye, vajas kenyér (sok).
(Voltam piacon, csoda finomságokat vásároltam.)
E: rakott édesburgonya.
U:-
V: nutellás kenyér.
A sok CH eredménye CH sokk lett. Tudtam, hogy ez lesz, de nem tartom bűn(özés)nek. A saját döntésem volt.

Vasárnap:


Egyszerűen mesés, hogy habár emeletes házban lakom, harmadik emeleten, ha kinézek a teraszon, ezt látom. Mintha valamiféle erdőben élnék. Csiripelnek a madarak, a fák nem engedik át a túlzott napfényt, minden zöld.

Mivel ma reggel is még sajgott a felrepedt lábam, nem futni mentem, hanem sétálni. Amennyire csak a lábam engedte, megnyomtam a tempót és sikerült a hűvös, szinte üres, vasárnapi városban 6 km-t gyalogolnom. 15 fok volt, enyhén sütött a nap, lengedezett a szél. Imádok a friss levegőn lenni, de mindez a kedvenc 15 fokban még kellemesebb volt.


R: 80g mandula, 40g kesu, kávé.
E: gombás-currys csirkemell.
V: sonkás rántotta, saláta tökmagolajjal.




11. hét (Ausztria) itt.
10. hét (Ausztria) itt.
9. hét (Magyarország) itt.
8. hét (Magyarország) itt.
7. hét (Ausztria) itt.
6. hét (Ausztria) itt.
5. hét (Ausztria) itt.
4. hét (Magyarország) itt.
3. hét (Magyarország) itt.
2. hét (Ausztria) itt.
1. hét (Ausztria) itt.

Facebook oldal: Boszorkánykonyha

Megfontolásra



Motiváció és bölcs


Motiváció (jövő) nyárra

2014. június 14., szombat

Edzéstipp otthonra: Jump Rope Workout for Intermediates #2 (ugrókötél)

If you are looking for a way to get your cardio workout done in 15 minutes or less without running around your neighborhood or on a treadmill, then Jump Rope workout might be for you. I personally love working out with Jump Rope way more then I enjoy running. I don't see myself as a lazy person. I really have no problem to get my butt of the couch and do a workout or try any type of sport. I just get bored with running especially in the city. The scenery doesn't change fast enough for me I guess and I would much prefer to be somewhere in the nature. So until I move into an ocean front property where I can run on the beach every morning while watching the sun rise, I think I'll stick with the Jump Rope. It's fun, it's challenging and it's very effective in terms of fat loss and general conditioning. The second workout with Jump Rope for Intermediates that I have for you is a mix of some basic jump rope skills and bodyweight exercises and the workout should not take you longer than 15 minutes. Here it is:


Workout Breakdown:
1. Feet together and do 10 basic bounces followed by 1 with your arms crossed in front of you. Repeat 5 times in a row. Then complete 10 bodyweight squats with perfect form, which means that your knees are pointing the same direction as your toes, you're not rounding your back and you go all the way down with your butt.

2. Scissors jumps - 20 reps followed by 10 reps of One Leg Deadlift on each leg. Repeat this whole thing twice.

3. One Leg Bounce - 10 reps on each leg and repeat one more time without an interruption. After that complete 20 backward lunges alternating legs. 

4. You will combine just the Jump Rope skills into one big set. 
Start with 5 regular bounces followed by one with your arms crossed and repeat 4 times. Then you're going to transition into scissors and do 20 reps and then directly to One leg bounce and do 10 reps on each leg.  Repeat this last circuit at least 4 times. 

jump_rope_workout

One important thing is to remember that if you are just starting with the Jump Rope it's normal that you trip and mess up a lot. It can be very frustrating and trust me, we all felt that way when we started with Jump Rope, but it will get better and better and soon enough it's going to be like riding a bike. Just give it a chance and be patient. (forrás)

Functional Training (video) itt
Jump Rope Circuit Workout (ugrókötél) itt
Military Boot Camp itt
30 Minute Full Body Workout (30 perc teljes test) itt
Arms-Legs Circuit itt
Edzéstipp otthonra 33: Melissa Bender 30 Day Challenge (30 napos program videokkal) itt
Edzéstipp otthonra 32: Taralynn McNitt ajánlásásval itt
Edzéstipp otthonra 31 (+30 tipp) itt
Edzéstippek otthonra (26) gyűjtemény itt
Nagy túlsúlyhoz itt
Core challenge itt
Nike itt
Ha nincs időd itt
Shaun T-től itt

Motiváció

Chick n Z edzőnadrágNincs hiperszuper, divatos edzőnadrágom.
Nincs pink színű fehérje shake-em.
Nincs márkás futócipőm.
Nincs elégetett kalóriákat számláló alkalmazás letöltve a telefonomra. 
Nincs pulzus mérő órám.
Nincs futópadom.
Nincs zsírégető kapszulám.
Nincs személyi edzőm.
Nincs masszőröm.
Nincs dimbes-dombos hely a városban az aerobozáshoz.
Nincs támogató családom.
Nincs, aki néha elkészíti és bedobozolja helyettem a napi kajámat.
Nincs dicséret és bíztatás.
Nincs még fitnesz matracom sem.


Az egyetlen dolog, amim van, az a hozzáállásom: a hitem önmagamban, a kitartásom, a fegyelmem, a következetességem. Az a megrendíthetetlen hit, hogy egészséges maradhatok, izmosabb lehetek mindenféle menő kütyü, edzős ruhatár nélkül is. Az a határozott akarás az enyém, amivel napról napra képes vagyok tenni a célomért. Hogy ha bármi közbejön is, nem adom fel. Az a meggyőződés, amit nem lehet a boltban megvásárolni vagy a netről megrendelni, csakis önmagunkban kialakítani: hogy a lehetetlen nem létezik!

2014. június 13., péntek

Zöldséges tepsis csirke

"Hozzávalók:

  • 1 kg csirkemell
  • 10-15db közepes burgonya
  • só, bors, oregano, rozmaring, majoránna, fokhagymakrém, paprikakrém, pirosarany
  • olívaolaj
  • 2 nagy fej hagyma
  • zöldbab, répa

Elkészítése:

A húst felszeleteljük, majd besózzuk.
A fűszereket a paprikakrém és a fokhagymakrém kivételével összekeverjük, majd bedörzsöljük vele a húst. Kiolajozott tepsibe tesszük a húst, köré a krumplit, a répát, a hagymát és a zöldbabot. A  paprikakrémet és a fokhagymakrémet összekeverjük egy kevés olajjal, és rákenjük a húsra. Alufólia alatt sütjük.

Diétában fogyasztható-e?

Répa nélkül, a burgonyát beszámolva a napi szénhidrátbevitelbe." forrás

Édesburgonya is használható, sőt tetszés szerint minden olyan zöldség, ami számodra megfelelő.

Anorexiás hónapforduló

A nagymamám szerint beteg vagyok: anorexiás. (Az anorexia nervosa egy pszichés betegség, az evészavarok egyik alapvető típusa. Az anorexia szó szerinti jelentése az étvágy elvesztése („orexis” = vágy, „an-orexis” = vágy elvesztése). A nervosa kiegészítés a betegség pszichés (idegi) eredetére utal. A köznyelvben gyakran anorexiának rövidítik, ami azonban helytelen. Anorexia az orvosi nyelvben csupán étvágytalanságot jelent a kiváltó októl függetlenül. A betegséget elsőként a francia Ernest-Charles Lasègue és a brit William Gull írta le 1873-ban. Ennek az evési problémának fő jellemzője, hogy a beteg drasztikus mértékű fogyásra törekszik. Orvosi esetnek tekinthető az, aki legalább 15%-kal könnyebb, mint a legkisebb normális súlya. Az önéheztetéshez gyakran társul kényszeres tornázás is. Mindezek hátterében az áll, hogy az anorexiás személy testképe torzult, túl kövérnek látja magát. A betegség azért is figyelemre méltó, mert a kialakulása után a halálozási arány eléri a 8-9%-ot. forrás) Beteg vagyok, akit orvoshoz kell vinni. Anyu is csatlakozik ehhez a véleményhez, és G. azt mondta nekik, majd figyel, és ha szükséges, elvisz orvoshoz.
Mindez miért? Mert pár éve, 80+ kilósan a 164 cm-es magasságomhoz, rengő hájból növesztett úszógumikkal, úgy, hogy öt lépést nem tudtam megtenni, mert majd megfulladtam, elhatároztam, hogy normálisan fogok kinézni, és meg is csináltam. Kezdtem azzal, hogy nem ettem finomított cukrot és pékárut. Ma már csak meghatározott alapanyagokból készült ételeket eszem. És mozgok. Futok, súlyzózok, mert szeretem, mert jólesik, mert szeretnék izmosabb lenni és a maradék zsírt lepucolni a combomról. Úgy látszik, ez valamiféle "bűn", garázdaság, a család ellen elkövetett bűncselekmény, valami rossz, valami nagyon nem jó, szégyenletes, boszorkányosságos, őröltség. Mások szemében.
Nagymamám erősen túlsúlyos, ezer féle gyógyszert szed az ezer féle betegségére. Anyukám iszonyatosan vékony, de csont és bőr. G-nak is lenne mit alakulnia. Szólok én egy szót is? Kritizálom, piszkálom őket? Megjegyzéseket teszek? Orvoshoz akarom küldeni őket? Nem. Mert ez az ő életük. És a saját életével mindenki azt tesz, amit ő akar. És mert felnőtt emberek, valószínű, hogy tisztában vannak vele, miért így élnek, és tiszteletben tartom mindenki választását. 

Azt mondják: szeretnek. Én is szeretem őket, a szónak annak az értelmében is, hogy elfogadom őket úgy, ahogy vannak. Boldog volnék, ha ez vica versa így lenne, de nem fogok magamba fordulni, amiért nincs így. Két fülem van: egyiken bemegy, amit mondanak, a másikon ki. Mert tudom, hogy mit csinálok, tudom, hogy miért csinálom.

És mert élet-mód-váltásom eddigi évei alatt megtanultam, hogy egyetlen ember van, akinek meg kell felelnem, akinek elszámolással tartozom, és ez a személy én vagyok, saját magam. Nagyon jó érzés őszintén látni a saját tükörképemet, egyre jobban szeretem és elfogadom magam, és továbbra is dolgozni fogok ezen. mert nekem kell ebben a testben, ezzel a lélekkel élnem és boldogulnom. És ha valakinek ez nem tetszik, akkor ahogy egy főiskolás tanárom mondta vala: "Ü baja".

 

Ha magamba nézek, azt látom, hogy az egykori jó kislányban is ott lakozott már az oroszlán, de csak mostanában kezdi megszínezni az erejét. 

Azon vigyorgok itt magamban, hogy mi lett volna, ha Farkas Bertalanként születek ebbe a családba: sosem lettem volna űrhajós? Vagy ha mondjuk az lenne a célom, hogy testépítő legyek és versenyeken induljak, mit szólnának? :)

Egy egyszerű nő vagyok, aki leadta a túlsúlyát és most szeretne formásabb, feszesebb testalkatot. Egy teljesen átlagos ember vagyok, aki odafigyel a táplálkozására. És szerintem ez az ésszerű átlagosság az, ami már megkülönböztet a tömegtől, ami miatt már nem vagyok átlagos. Csak egészséges, egyre jókedvűbb és elégedettebb, és habár én vagyok a világ leglassabban alakuló nőcije, azért egyre formásabb is vagyok.

És a változásomról (testben és lélekben) blogot is vezetek, ami ma 23 hónapos. Egyik hobbim a blog írása, fantasztikus dolgokat hozott az életembe, rengeteg emberrel ismerkedtem meg általa. Akiknek sokat segítek, akik motivációt merítenek a történetemből, akik sokat segítenek nekem, motiválnak, erőt adnak, tanácsokat, bíztatást. 

Ebben a hónapban 21728-an kattintottatok ide.
401841 az összes oldalmegjelenítés.
A Facebook oldalon 549-en kedvelitek a Boszorkánykonyhát.

A hónap legnépszerűbb bejegyzései:

2014. máj. 31.
1410
919
484
2013. okt. 3., 2 megjegyzés
309
2014. jún. 11.
272
2014. jan. 7.
241
2014. máj. 19.
161
144
111
92

Köszönöm, köszönöm, köszönöm! :)