A következő címkéjű bejegyzések mutatása: hát-tricepsz. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: hát-tricepsz. Összes bejegyzés megjelenítése

2017. augusztus 4., péntek

Mai edzés: hát-tricepsz

28.5 fok a lakásban, kint ezer. Nekem már a 25 fok sok, ebben a kánikulában szó szerint rosszul vagyok. Fizikailag. A legrosszabb valamiért a délelőtt. Rosszullét ájulásig, iszonyatos hányinger, szédülés... Délután se vagyok jól, de ezek a tünetek akkorra jelentősen mérséklődnek, egy részük meg is szűnik.

Reggel fél nyolc. Már edzés tervezve. Edzőterem. Persze, hogy megyek, de várni kell, egyelőre ülve elájulok. Felcopfozom a hajam, kinyitom a wc-ajtót: ha hánynom kell, szabad legyen az út. Jövök-megyek, leülök. Letusolok. Hagyom, hogy folyjon rólam a víz. Iszok. Aztán nagyon lassan alábbhagy a hányinger, érzem, hogy hamarosan elmúlik ez a hőgutás, délelőtti rosszullét. 10-kor egész jól vagyok. Összepakolom az edzőcuccomat és jöhet a terem.

Habár ott van klíma, szenvedek a melegtől. De koncentrálok a gyakorlatokra, így néha elfelejtem, mennyire melegem van.

Kezdő vagyok a teremben, ma is éreztem a csigás lehúzásnál, hogy valamit máshogy kéne. De nem jöttem rá, mit és hogyan. Aztán kellett egy súlyzó, egy srác épp az állvány előtt gyakorlatozott, megvártam, amíg végez, csak utána mentem oda.


Ment a gyakorlatom, amikor a srác odajött. Nem részletezem: megkérdezte, javasolhat-e, megmutatta, hogy tudom hatékonyabban végezni a gyakorlatot, és elmondta: figyelte a csigás lehúzásomat is, javasolt egy icicpici mozdulat változtatást és lám: a gyakorlat a helyén volt. Amikor nyújtottam, beszélgettünk még. Megköszöntem a segítséget (tényleg nagyon hálás vagyok), sőt megkértem, hogy ha megint egyszerre leszünk a teremben, és van kedve/ideje/energiája, jöjjön csak és javítson, segítsen.

Edzés itt.


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2017. július 27., csütörtök

Mai edzés: hát-tricepsz

A hát edzést imádom, a tricepszet... Az meg kell. 😃

Bemelegítés:
- 5 perc bicikli
- gimnasztika.

Mindegy, milyen edzésem van, mindig teljes testre melegítek be és pluszban még az aznap megdolgoztatott részekre csinálok bemelegítő gyakorlatokat.

Edzés: hát-tricepsz (a képen).

Nagyon kezdő vagyok még az edzőtermi edzés terén. És 42 éves elmúltam. Kell a jó bemelegítés, kell a súlyok emelésében a fokozatosság és szükség van alapos nyújtásra. 

Vannak, akik sokkal nagyobb súlyokkal edzenek. De ezzel nem foglalkozom. Én a saját dolgommal törődöm, hallgatok a testem jelzéseire, eszem ágában sincs túledzeni magam vagy lesérülni. Fogok én is nagyobb súlyokat használni, de szépen fokozatosan növelem a terhelést. Főleg, hogy ahhoz képest, hogy lassan 10 éve edzegetek, szinte nulla az erőm. Állóképességem az van (ez sem utolsó szempont). És amíg nem megy pontosan egy gyakorlat, kis súllyal fogom gyakorolni, nehogy rosszul rögzüljön vagy sérülés legyen a vége.

A felhúzás technikája oké, ma emeltem a súlyon: 30 kg.
A döntött törzsű evezés ma 20 kg-mal ment, ezen legközelebb már emelhetek.
A csigás lehúzás szélesen 18 kg. A szűk is ma ennyivel ment, ezen emelek legközelebb.
Az áthúzás 7 kg-os volt ma, ezt is emelem 1 kg-mal legközelebb.
A lórúgás 3kg-mal megy pontosan, ráadásul a bal felem sokkal gyengébb a jobbnál, bal kézzel még a 3 kg is sok volt. Amint felhozom ezt az oldalt, emelek a súlyon.

Aerob:


A dőlésszögön változtattam: a 4-es sebességnél 11%-ra, az 5-ös sebességnél 4%-ra.

+ 5 perc bicikli


Nyújtás: a szokásos, plusz hátra és tricepszre még néhány gyakorlat pluszban.


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2017. július 12., szerda

Mai edzés: hát-tricepsz

Mivel több mint egy hete a csuklyás és trapéz izmom begyulladt, M-sal módosítottunk az edzésterven. Íg lett ma a hát és a tricepsz párosítás. A bibis izmok köszönik, jól vannak, azért kapnak még kis pihenőt. Tegnap a strandon megcsípte egy méh a talpamat (!), egész éjjel borogattam ecettel, még kicsit dagadt, de nem annyira fáj, inkább viszket. Rendbe jön ez is. 

Habár elkezdtük izolálni az izomcsoportokat,  és a széria- és ismétlésszám is változott (3x10-12-ről 4x8-ra), még mindig nem dolgozom nagy súlyokkal. Egyszerűen azért, mert meg kell tanulnom előbb érezni azt az izmot, amire dolgozom éppen, még nagyon kell figyelnem a légzésre, a testtartásra, és semmiképp nem szeretnék sérülést. Edzeni a teremben nagyon jó, szuper móka, totálisan kikapcsol, edzés közben nincs méhcsípés, nincs ott más, csak én, sokszor a zenét sem hallom. 

Akkora súly "van előírva", amivel éppen megy a gyakorlat ismétlése 8-szor. Egy-két gyakorlatnál már merem ezt a súlyt alkalmazni, azoknál, amikben még nincs gyakorlatom, ott nem.

Bemelegítés: 
- 5 perc futópad (lassú séta, majd tempós séta 6%-os emelkedőn)
- 5 perc bicikli
- 5 perc ellipszis tréner
- gimnasztika.

Még otthon bemelegítek egyszer, aztán pár perc séta a teremig, a gépes bemelegítés után rendes gimnasztika. Tapasztalat: KELL a JÓ bemelegítés, nyújtok is közben, és habár ma felsőtest edzés volt, mindig az egész testre melegítek.

Levezetés:
- 5 perc ellipszis tréner
- nyújtás.

Már sok éve Szűcs Ildikó nyújtását használom (edzesmester.com), ehhez még hozzátettem néhány gyakorlatot ebből a videóból, és pluszban rengeteg nyak nyújtást végzek és fejkörzést, nekem ez (is) kell, nagyon jót tesz. Nem mellesleg jegyzem meg: 42 éves vagyok, nem 24. 

Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha