2020. június 23., kedd

Kedd

Ha az ember előre megfőz, akkor elég sok minden belefér egy napba.

Délelőtt home beauty volt, pakolás, kis takarítás. Ebéd után a mostanában szokásos Pécs anyuval. A terápiás gép szerelése miatt lesz egy kis kavarc és csúszás, így elvileg július 2. helyett július 7-én kapja az utolsó kezelést.


Ma M. is jött. A kezelés után egy kis séta Pécsen, Majd Cafe Frei. Anyu is szereti a finom kávét. :) Ráadásul ma ott találkoztunk Vuity Trvtkoval és a feleségével. Ők is szeretik a jó kávét. :)


Aztán gyors, maradjalistánál bevásárlás már Mohácson, tankolás, otthon vacsora, bekentem anyut (kezd néhány helyen rendesen megégni a bőre...), alvás.

2020. június 22., hétfő

2020/25. heti összefoglaló

Hétfőn a mostanában szokásos napirend szerinti nap. Mint a kedd, a szerda, a csütörtök is, és a pénteki is.


Szombaton menütervezés jövő hétre, házimunka és pihenés.

Vasárnap főzés 3 napra délelőtt, délután Hőgyész, anyuért. Még 2 hét van vissza a sugárkezelésből.

Megtett heti km 22km (autóval 1000 !), idei eddigi összes: 1076, tehát 944 km van vissza a 2020-ból.

2020/1. heti összefoglaló itt
2020/2. heti összefoglaló itt
2020/3. heti összefoglaló itt
2020/4. heti összefoglaló itt
2020/5. heti összefoglaló itt
2020/6. heti összefoglaló itt
2020/7. heti összefoglaló itt
2020/8. heti összefoglaló itt
2020/9. heti összefoglaló itt
2020/10. heti összefoglaló itt
2020/11. heti összefoglaló itt
2020/12. heti összefoglaló itt
2020/13. heti összefoglaló itt
2020/14. heti összefoglaló itt
2020/15. heti összefoglaló itt
2020/16. heti összefoglaló itt
2020/17. heti összefoglaló itt
2020/18. heti összefoglaló itt
2020/19. heti összefoglaló itt
2020/20. heti összefoglaló itt
2020/21. heti összefoglaló itt
2020/23. heti összefoglaló itt
2020/24. heti összefoglaló itt


Dobozok dobozoláshoz itt

A döntés itt
Eredmény 3 hónap dobozolás után itt
100 nap dobozolás itt
Eredmény 4 hónap dobozolás után itt
Eredmény 5 hónap dobozolás után itt
Eredmény 6 hónap dobozolás után itt
Eredmény 8 hónap dobozolás után itt
Eredmény 10 hónap dobozolás után itt
11 és fél hónap dobozolás után itt

Dobozolások (gyűjtemény- eddigiek, 2020 előtt) itt
Dobozolások gyűjtemény (2020) itt

Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2020. június 21., vasárnap

Dobozolás pár napra

A menüt megterveztem szombaton.
Vasárnap voltam boltban és főztem.
Hát eddig jutottam.


1. nap:

R: bundás kenyér, paprika
T: gyümölcsös túrókrém
E: sajtos karaj, rizs, zöldség
V: rántotta, paradicsom

2. nap:
R: meggyes-fahéjas zabkása
T: tejberizs
E: chilis babgulyás
V: tonhal saláta

3. nap:

R: bundás kenyér, paprika
T: gyümölcsös túrókrém
E: sült hús, bulgur
V: főtt tojás, paprika, paradicsom

Anyunak is főztem megint. Neki a krémtúró harmadannyira édes, mint az enyém, a tejberizs is, vacsira pedig nem fog kétszer tojást enni, de mindig talál magának megfelelőt.

.................................

A döntés itt

Eredmény 3 hónap dobozolás után itt
100 nap dobozolás itt
Eredmény 4 hónap dobozolás után itt
Eredmény 5 hónap dobozolás után itt
Eredmény 6 hónap dobozolás után itt
Eredmény 8 hónap dobozolás után itt
Eredmény 10 hónap dobozolás után itt
11.5 hónap dobozolás itt
Egy év dobozolás itt

Dobozolások (gyűjtemény- eddigiek, 2020 előtt) itt
Dobozolások gyűjtemény (2020) itt

Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

Képes szösszenet

Képes szösszenet az egy éves dobozolós poszthoz. A naci mai szerzemény. ;)
(Persze 38-ast próbáltam először. Óriási. Akkor a 36-os jó lesz-gondoltam. Hát nagy. Félve vittem a fülkébe a 34-est. Nem köllött vón félni. 🤣)


Egy év dobozolás

Ha az időben messziről indulok:


Ha egy évvel ezelőttről nézem:


Bármi történt is velem/bennem anno, amikor "lufinő" lettem, ma az étvágyam szuper (hajaj!), az emésztésem tökéletes, az alakom ahhoz képest, hogy 46 éves leszek augusztusban, néha kocogok, ezen kívül nem sportolok, az alhasamon van egy kis zsír, nekem tökéletesen megfelelő. És ehhez semmi mást nem csinálok, mint Dia értendjei és azoknak a saját tervezésű változatai alapján dobozolok, főzök, eszek.

A mérleg a szokásos görbéket rajzolja, olyan, mint az élet: hol fent, hol lent. De nekem elhiheted: ha nem vagy már túlsúlyos, édes mindegy, mit mutat ez a szerkezet és az ábra. (Ez az utolsó 2 hónap ábrája.)


Érdekességképp hozzáadtam most az egy évvel ezelőtti kezdő adatot is.

Mert ha már valaki méri magát, nem a napi adatok fontosak, hanem hogy fél vagy egy év alatt mi történik.

Egyet mondok: ha valaki tényleg le akar fogyni, keresse meg a neki megfelelő étrendet, ne gondolkodjon, csak csinálja. Nincs semmi titok.


A döntés itt

Eredmény 3 hónap dobozolás után itt
100 nap dobozolás itt
Eredmény 4 hónap dobozolás után itt
Eredmény 5 hónap dobozolás után itt
Eredmény 6 hónap dobozolás után itt
Eredmény 8 hónap dobozolás után itt
Eredmény 10 hónap dobozolás után itt
11.5 hónap dobozolás itt

Dobozolások (gyűjtemény- eddigiek, 2020 előtt) itt
Dobozolások gyűjtemény (2020) itt

Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2020. június 19., péntek

Péntek

Mostanában a péntek a leghosszabb napom.

Délelőtt munka.


Tötymörgés hazafelé.


Ebéd.

Pécs. Gyors futi, aztán várakozás anyura.


Pécsről Hőgyész. Hazaviszem anyut. Viszem a kajcit is magammal.


Hőgyészről Mohács.

Ma már Szekszárd után látszott, hogy bele fogok menni valamibe. Időjárásra gondolok. Bátaszék előtt már biztos volt, hogy ennek a gyönyörűségnek az irányába tartok.





Bele is trafáltam, pont a közepébe. A kép nem adja vissza, vezetés közben pedig nem fotóztam, amikor az a spirális rendszer alá értem. Félelmetesen, emberfelettien gyönyörű volt az az ezernyi kék, szürke és fehér árnyalat, közben villámlott, hihetetlenül érdekes és szép volt. A Mohács táblánál leszakadt az ég, így behajókáztam a városba konkrétan.

Amikor így péntek este negyed kilenc körül hazaérek, igyekszem arra koncentrálni, hogy vegyek levegőt. És úgy kábé ez az, amire képes vagyok. Amire szusszanok egyet, már olyan fáradt vagyok, hogy már nem is érzem. Aztán az a következő gondolatom, hogy Timi ugye tudod, milyen mázlista vagy, hogy ez a felosztás: te csak "betegszállító" vagy?! Tudom. Persze, hogy tudom, hogy anyu küzd szó nélkül, hősként (én csak Terminátornak hívom), és úgy hozta az élet, hogy mellette állhatok és segíthetek. Szóval semmiféle alapom nincs a nyavajgásra.

Pár perce csodálatos felismerést tettem: nem muszáj hétvégén előre főznöm 3-4 napra, mert jövő héten szabadságon leszek. Hab a tortán: nincs már vásárlási idősáv, így nem kell holnap hajnalban kelnem a bolt miatt. Az élet szép.

2020. június 18., csütörtök

Csütörtök

Délelőtt munka.
(Újabb három kis tanítványom rajza a Neue Zeitungban. :) )


Délután Pécs.


Este (negyed kilenc) főzés.

2020. június 17., szerda

Szerda


Idén valahogy furcsa a vakáció szó. Eddig is csak a gyerekeknek volt vége az évnek, mi még dolgozunk ilyenkor, de az "év végi hajrá" idén teljesen más. Nálunk sokan jöttek "gyermekfelügyeletre", de az nem ugyanaz. Felkerült a táblákra a Vakáció!, a harmadik osztályé -szerintem- szuper lett. Volt évzáró is ma, ami főleg más volt, mint eddig: nem voltam ott. Anyut vittem Pécsre ma is.


Ma túl van a sugarazás felén. Holnaptól visszaszámolhatunk: még 12...

2020. június 16., kedd

😂


Kedd

Szokásos mostani napirend. Így délután Pécs. Végig szitáló eső. A hajam még most is tart. 😂


Először is rohantam egyet.


Anyu jó sokára jött (mint utólag kiderült: minimális személyzetnek kell ellátnia a szokásos betegforgalmat, ráadásul ma jelölés-ellenőrzés is volt...), így sikerült -végre- kicsit javítanom az autóm takarítottsági állapotán a botrányosból az elfogadhatóra.


És pár percre még a nap is kandikált.


2020. június 14., vasárnap

2020/24. heti összefoglaló

Múlt vasárnap megfőztem, így volt kaja a hétre.


Vasárnap a főzés után elmentem anyuért. És kezdődött a hét.

A "napirend":

- 6-kor ébresztő
- reggeli anyunak, nekem kajadobozok szatyorba
- anyu marad, nekem munka, irány Babarc
- munka után haza
- gyors kaja
- Pécs, onko központ
- anyu bemegy a kezelésre, én rohanok egyet, aztán várom a parkolóban
- haza
- vacsora
- bekenem anyut radiocare-rel
- kis net
- fürdés, alvás.

Hétfőn csak egy kicsit rohantam.


Kedden többet. Szakadó esőben.

Szerdán még többet.



Csütörtökön is.

Pénteken már AKÁCIÓ! volt...


... délelőtt lementünk a játszóra.


És Pécsett már képtelen voltam mozogni, irtó meleg is volt, és még onnan el kellett vezetnem Hőgyészre és vissza Mohácsra. Normál esetben fél 3-tól fél 6-ig nem iszom, mert a kórházba nem lehet bemenni WC-re, a kórházi büfé 4-kor bezár, és napi szinten nem tudok kiadni ikszszáz forintot egy kávéra azért, hogy el tudjak menni pisilni. Pénteken beültem egy kávéra, és ittam és ittam a szódát...


Szombat reggel is órára keltem, menüösszeállítás és a mindenki által imádott vásárlási idősávot betartva bolt. A főzést is elkezdtem, de nem végeztem, ebéd után aludtam egyet. Ez az egyetlen lehetőség egy héten, hogy délután ledőljek kicsit. És ki is használom. A boltban egyébként majdnem mindent megkaptam akciósan.


Vasárnap délelőtt befejeztem a dobozolást. Elmosogattam, aztán irány anyuért.


Heti km: 17, idei eddigi összes: 1054.


2020/1. heti összefoglaló itt
2020/2. heti összefoglaló itt
2020/3. heti összefoglaló itt
2020/4. heti összefoglaló itt
2020/5. heti összefoglaló itt
2020/6. heti összefoglaló itt
2020/7. heti összefoglaló itt
2020/8. heti összefoglaló itt
2020/9. heti összefoglaló itt
2020/10. heti összefoglaló itt
2020/11. heti összefoglaló itt
2020/12. heti összefoglaló itt
2020/13. heti összefoglaló itt
2020/14. heti összefoglaló itt
2020/15. heti összefoglaló itt
2020/16. heti összefoglaló itt
2020/17. heti összefoglaló itt
2020/18. heti összefoglaló itt
2020/19. heti összefoglaló itt
2020/20. heti összefoglaló itt
2020/21. heti összefoglaló itt
2020/24. heti összefoglaló itt


Dobozok dobozoláshoz itt


A döntés itt
Eredmény 3 hónap dobozolás után itt
100 nap dobozolás itt
Eredmény 4 hónap dobozolás után itt
Eredmény 5 hónap dobozolás után itt
Eredmény 6 hónap dobozolás után itt
Eredmény 8 hónap dobozolás után itt
Eredmény 10 hónap dobozolás után itt
11 és fél hónap dobozolás után itt




Dobozolások (gyűjtemény- eddigiek, 2020 előtt) itt
Dobozolások gyűjtemény (2020) itt




Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

Dobozolás 2 napra 2 főre


Anyunak is főztem, az enyémet írom:

R: almás zabkása
T: áfonyás túrókrém
E: krumplifőzelék, virsli/tejberizs
V: tonhal saláta/sonkás szendvics


A döntés itt

Eredmény 3 hónap dobozolás után itt
100 nap dobozolás itt
Eredmény 4 hónap dobozolás után itt
Eredmény 5 hónap dobozolás után itt
Eredmény 6 hónap dobozolás után itt
Eredmény 8 hónap dobozolás után itt
Eredmény 10 hónap dobozolás után itt
11 és fél hónap dobozolás itt

Dobozolások (gyűjtemény- eddigiek, 2020 előtt) itt
Dobozolások gyűjtemény (2020) itt


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2020. június 13., szombat

2020. június 12., péntek

Péntek

Reggel negyed nyolctól munka.


Gyors kaja után Pécs anyuval. Ma volt a 11. sugár.

800 km-t vezettem a héten (ebből ma 300-at, vasárnapra még 200 visszavan, ma este negyed kilenckor értem haza). Mozogni csak akkor van időm, amikor anyura várok a kórháznál. Iszonyat fáradt vagyok, ma roppant meleg volt, így -mivel délelőtt 4 km-t gyalogoltam a sulisokkal- ma kivételesen letettem a hátsóm egy kávézóban az árnyékba, ittam egy kávét és egy szódát és csak néztem ki a fejemből.



Naplementére hazaérés.


Holnap menü kitalálás a jövő hétre, vásárlás, aztán pihi. Vasárnap délelőtt főzés, délután megyek anyuért.

2020. június 8., hétfő

Hétfő


Van, hogy tömve van a parkoló, máskor csak sokan vannak. Akadnak már "parkoló ismerősök": ez az autó is itt volt már többször, ez a bácsi hozta a múltkor is a feleségét, ez a fiú most is az anyukáját várja... Ki-be mennek. Kendővel bekötött fejjel, anélkül, normál hajjal. De szinte mindenki kis szatyorral a ridikül mellett. Mert vinni kell egy fürdőlepedőt és papucsot. Meg persze a maszkot. Mi, kísérők, csak a bejáratig mehetünk. Belépni és az egész procedúrát naponta megcsinálni a betegek privilégiuma.

Ma is elkísértem anyut a bejáratig. Ő most már határozott léptekkel indul a lépcső felé, én pedig még mindig csak állok ott, nézek utána, és nem értem, miért csináljuk ezt már hetedszerre minden áldott munkanapon. Tudni tudom, csak még mindig nem fogtam fel. Talán csak nem akarom elhinni.

Húsz percem van ilyenkor. Ma lerohantam a Szigeti útra, anyunak kellett néhány dolog a déemből, nekem a spárból, aztán futi vissza, ne kelljen anyunak rám várnia, ha esetleg gyorsan végez. 

Lemostam a kocsi ablakait, a tükröket. Közben is csak hozták a betegeket, a többiek jöttek ki az épületből a kezelés után. Sokan. Nagyon sokan... Aztán megjelent anyu is. Amint elmesélte, mi volt, hogy volt, már mindenféléről beszélgetünk. A kocsi pedig már magától hazatalál.

2020. június 7., vasárnap

Menü 4 napra


Huh... Reggel negyed 7-től negyed 12-ig... Azt hittem, a bab sosem puhul meg... És csak két lábosom van. 😁 Mivel elnéztem az órát, már nem sikerült boltba mennem a maradék hozzávalókért. Ugye senki nem bánja, ha nem nyilvánítom ki az őszinte véleményemet a vásárlási idősávról... 😔

Egyébként fel kell írnom, mikor, mi, kinek, mert megint anyunak is főztem, és istenbiza nem tudom már, ki kivel van...

Reggelik: szendvics, bundás kenyér (upsz, paprikát még tennem kell)
Tízóraik: áfonyás joghurt, barackos túrókrém (a barackot ma hozom el anyutól a fagyasztóból)
Ebédek: babfőzelék+tojás, csirkepörkölt+rizs, sajtos karaj (ezt még meg kell venni és megsütni)+rizs, lecsós virsli (lecsót venni kell, meg kell főzni)+tarhonya
Vacsik: rántotta, tonhal saláta, tőkehalmáj saláta

Most gyors ebéd, aztán indulás anyuért. 😊


A döntés itt

Eredmény 3 hónap dobozolás után itt
100 nap dobozolás itt
Eredmény 4 hónap dobozolás után itt
Eredmény 5 hónap dobozolás után itt
Eredmény 6 hónap dobozolás után itt
Eredmény 8 hónap dobozolás után itt
Eredmény 10 hónap dobozolás után itt
11 és fél hónap dobozolás itt

Dobozolások (gyűjtemény- eddigiek, 2020 előtt) itt
Dobozolások gyűjtemény (2020) itt


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha