A következő címkéjű bejegyzések mutatása: menü. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: menü. Összes bejegyzés megjelenítése

2021. augusztus 31., kedd

Kedd

Minden változik. A suliban ki kellett vágni egy fát. Még így is kész kis erdő van az udvaron, a szememnek mégis hiányzik az öreg fa.


A régi iskolaépület előtti részen ma már állt az évnyitó egyik kelléke. Holnap reggel tanévnyitó és első tanítási nap. Majd' 20 éve tanítok, de idén sem csak a kis elsősöknek lesz izgi.
 

A nyolc óra munka után hulla fáradtan értem haza. De jót tett a tegnapi 12 óra alvás, mert még tudtam kis kajcsit készíteni holnapra és el is mosogattam. De itt vége a mai mutatványnak.


(Közben folyamatosan megy a műtéti szervezés, mai: van laborra időpont -fizetős...-, tudom, mikor kell EKG-ra jelentkeznem és mennem..., ez mind megnyugtató. És itt is köszönöm minden közbenjáró segítségét.)

2020. június 7., vasárnap

Menü 4 napra


Huh... Reggel negyed 7-től negyed 12-ig... Azt hittem, a bab sosem puhul meg... És csak két lábosom van. 😁 Mivel elnéztem az órát, már nem sikerült boltba mennem a maradék hozzávalókért. Ugye senki nem bánja, ha nem nyilvánítom ki az őszinte véleményemet a vásárlási idősávról... 😔

Egyébként fel kell írnom, mikor, mi, kinek, mert megint anyunak is főztem, és istenbiza nem tudom már, ki kivel van...

Reggelik: szendvics, bundás kenyér (upsz, paprikát még tennem kell)
Tízóraik: áfonyás joghurt, barackos túrókrém (a barackot ma hozom el anyutól a fagyasztóból)
Ebédek: babfőzelék+tojás, csirkepörkölt+rizs, sajtos karaj (ezt még meg kell venni és megsütni)+rizs, lecsós virsli (lecsót venni kell, meg kell főzni)+tarhonya
Vacsik: rántotta, tonhal saláta, tőkehalmáj saláta

Most gyors ebéd, aztán indulás anyuért. 😊


A döntés itt

Eredmény 3 hónap dobozolás után itt
100 nap dobozolás itt
Eredmény 4 hónap dobozolás után itt
Eredmény 5 hónap dobozolás után itt
Eredmény 6 hónap dobozolás után itt
Eredmény 8 hónap dobozolás után itt
Eredmény 10 hónap dobozolás után itt
11 és fél hónap dobozolás itt

Dobozolások (gyűjtemény- eddigiek, 2020 előtt) itt
Dobozolások gyűjtemény (2020) itt


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2020. május 2., szombat

Menü 2 napra ☺


R: hagymás rántotta, paprika
T: mandula
E: rakott krumpli, uborka
U: mandula, fél alma
V: brokkolis penne
A brokkoliból leves (vöröshagyma nélkül) lett, a pennét megeszem majd a sajttal.


A döntés itt

Eredmény 3 hónap dobozolás után itt
100 nap dobozolás itt
Eredmény 4 hónap dobozolás után itt
Eredmény 5 hónap dobozolás után itt
Eredmény 6 hónap dobozolás után itt
Eredmény 8 hónap dobozolás után itt
Eredmény 10 hónap dobozolás után itt

Dobozolások (gyűjtemény- eddigiek, 2020 előtt) itt
Dobozolások gyűjtemény (2020) itt


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2014. november 10., hétfő

46. heti menüterv



Menüterv
46. hét (A/1.)
H
K
SZ-CS
P-SZ
V
R
csokikrém
tojás, sonka
tojás, sonka
csokikrém
tojás, sonka
E
saláta
zöldséges hús, saláta
tonhal saláta
hús, zöldség
zöldséges hús, saláta
V
tojás, sonka
rántotta, kolbász, saláta
rántotta, kolbász, saláta
főtt tojás, saláta
rántotta, kolbász, saláta

  • Ez újabb osztrák hét lesz.
  • Nagy mértékben függ majd az étrend attól, hányszor jutok el boltba és mit sikerül vennem.
  • Amit szeretnék beiktatni: avokádó, spenót, brokkoli.
  • Remélem, kapok kínai kelt, abból hagymával nagyon finom a saláta.
  • A kolbászt, a sonkát itthonról viszem, meg a cocomast, eritritem, kakaóporom van kint.
Facebook oldal: Boszorkánykonyha

2014. október 27., hétfő

44. heti menüterv



Menüterv
44. hét
(Mo./1.)
H
(hazaút)
K
Sz
CS
P
SZ
V
R
sonkás rántotta
sonkás rántotta, savanyú káposzta
sonkás tojáspizza
sonkás rántotta, savanyú káposzta
piskóta
sonkás tojáspizza
rántotta
E
csokikrém
csokikrém
2 főtt tojás, kolbász, zöldség
gyros,
saláta
kolbász, zöldség
kolbászos tojáspörkölt
kolbászos tojáspörkölt
V
sült csirke
tonhal saláta
csokikrém
csokikrém
pörkölt, 2 tojás, savanyú káposzta
csokikrém
sonka, kolbász, zöldség

Facebook oldal: Boszorkánykonyha

2013. november 22., péntek

Új fejezet / 2. szakasz / 5. heti menüterv (Ausztria)

Szűcs Ildikó (a www.edzesmester.com alapítója) tanácsai abban az estben, ha izmot szeretnél magadra felszedni:
 
itt
  • "Először is egyél rengeteg fehérjét, és fehérjedús ételeket (sovány túró, sovány sajt, hal mehet tonnaszámra, száraz csirke és pulykahús, száraz marhahús, tojásrántotta kizárólag fehérjéből). A húsokat grillezd, és lehetőleg ne olajban süsd ki. Nagyjából testsúly kilogrammonként 2g fehérjét kell bevinned naponta (1 g fehérje egyébként kb. 4 kcal energiát jelent). Ez legyen az első, amit összeraksz.
  • A következő lépésben a zsírarányt kell megtalálnod. Nem minden zsír rossz, amit eszel. Némely zsír kifejezetten hátráltatja a zsírosodást, míg más típusúak, mint például a telített zsírok még alacsonyabb kalóriabevitelnél is zsírosodáshoz vezetnek. Az esszenciális zsírsavak (pl. omega-3) jó zsírok. Őket imádjuk. Belőlük akkor tudsz eleget bevinni, ha rengeteg halat eszel. Ha nem eszel elég halat, akkor ezt sajnos valamilyen étrendkiegészítőből viheted be. A száraz húsok nagyjából 7-14 gramm zsírt tartalmaznak étkezésenként. Ha napi 5-ször eszel, akkor az nagyjából 35-70g zsír. Ha még másból is beviszel egy keveset, akkor mondjuk 60-90g zsírt viszel be. Ennél többet nem igazán javasolt bevinni! A zsír grammja 9 kcal. Ha mondjuk napi szinten 75g zsírbevitellel számolsz, akkor az 675 kcal. Ehhez add hozzá a fehérjebeviteledből származó kalóriát, és vond ki a napi energiaszükségletedből.
     
  • Minden ami fennmarad, azt szénhidrátból kell bevinned. Egyél rengeteg rizst! Egyél gyümölcsöket, és zabpelyhet! Egyél főzelékeket (lencse és spenót – emlékszel Popeye-re? :-))! És egyél rengeteg rostban gazdag zöldséget is (pl. brokkoli, zöldbab, uborka, stb.).
 
Ugye mondanom sem kell, hogy az előző három lépésben kapott mértékeket 1,2-vel meg kell szoroznod, hiszen 20%-kal több kalóriát kell bevinned, mint a napi energiaszükségleted.
 
És akkor jöjjön a kemény dió. Ezt a békát sajnos le kell nyelni. :-) Ülj, le! Ha leültél, kapaszkodj meg! Ha megkapaszkodtál, akkor szorítsd erősen azt, amiben kapaszkodsz, és olvass tovább! Az izomnövelés csak akkor fog bekövetkezni, ha megfelelően táplálkozol az edzés mellett. És sajnos az izomnövekedéssel együtt egy kis zsír is fel fog jönni. :-) Ha tudod tartani az 1:1-es arányt, az nagyjából jónak számít. Ha véletlenül 2:1-es izom-zsír aránnyal tudsz növekedni, akkor nagyon jó vagy. Ha viszont az arány 1:2, akkor valamit nem jól csinálsz, azonnal vidd egy kicsivel lejjebb a kalóriabeviteledet.
 
Vagyis első lépésben növeled az izomzatodat, aztán az izomnövelés alatt feljött zsírt le kell adni egy kis zsírégető edzéssel. Utána, ha elégedett vagy az alakoddal, csak meg kell tartanod, ami már sokkal könnyebb feladat lesz, lévén, hogy jobb izomzatod van, ami nem csak szebbé és fittebbé tesz, de segít a kalóriák elégetésében is..." (forrás)

11.25-
(Ausztria)
H
(utazás ki)
K
SZ
CS
P
SZ
V
R
szendvics
kenyér, gyümölcs, 2 tojás
kenyér, gyümölcs,
2 tojás
kenyér, gyümölcs,
 2 tojás
kenyér, gyümölcs, 2 tojás
kenyér, gyümölcs, 2 tojás
kenyér, gyümölcs, 2 tojás
E
tonhalas-zöldséges tészta
tonhalas-zöldséges tészta
gomba-pörkölt, főtt tojás, kenyér
tojás-pörkölt, nokedli
csirke raguleves, sajtos kenyér
meleg-szendvics
rántott csillagtök, krumpli-püré
U
túró
süti
túró
süti
túró
süti
túró
V
sült csirke, saláta
gomba-pörkölt, főtt tojás
csirkesaláta
tonhal saláta
tojás saláta
tonhalas-zöldséges tészta
sajtos sült hús, saláta
 
Az étrendem összeállításánál (ismerve a kinti kajahelyzetet) az elsődleges cél a túlélés. Azzal a kitétellel, hogy nem eszem szemét kaját, és az alapelvekre odafigyelek. (Csak érdekességképpen kiszámoltam a hétfői nap makroértékeit, kíváncsi voltam, ennyi idő után mennyire működik a tervezőkészségem: nyugtáztam: rendben.)
 
Kenyér: saját sütésű, két veknivel viszek ki.
Tészta: tecsós fitt tészta, rizs helyett, mert az nem jön be; a zabot sem bírja a szervezetem.
Túró: saját készítésű vagy laktózmentes.
Csirke: saját sütés, viszem ki fagyasztva, adagonként csomagolva.
Gyümölcs: ami lesz, ha vásárolt: bogyós, banán.
Tojás: piacról házi, minimum 4 mappával viszek ki.
Tonhal: 6 dobozzal viszek ki.
 
Tervezem napi szinten kiszámolni a makrókat és erről beszámolni.
 
Új fejezet / 2. szakasz / Döntés, célok itt
Új fejezet / 2. szakasz / Étkezés 1: Tervezés itt
Új fejezet / 2. szakasz / Étkezés 3: Dobozolás itt
Új fejezet / 2. szakasz / Edzés: Tervezés itt
Új fejezet / 2. szakasz / 1. heti menüterv (Ausztria) itt
Új fejezet / 2. szakasz / 1. heti edzésterv (Ausztria) itt
Új fejezet / 2. szakasz / 2. heti menüterv (Ausztria) itt
Új fejezet / 2. szakasz / 2. heti edzésterv (Ausztria) itt
Új fejezet / 2. szakasz / 3. heti menüterv itt
Új fejezet / 2. szakasz / 3. heti edzésterv itt
Új fejezet / 2. szakasz / 4. heti menüterv itt
Új fejezet / 2. szakasz / 4. heti edzésterv itt
Új fejezet / 2. szakasz / 5. heti menüterv itt
Új fejezet / 2. szakasz / 5. heti edzésterv (Ausztria) itt

Facebook oldal: https://www.facebook.com/pages/Boszork%C3%A1nykonyha/393431824081717

2013. november 9., szombat

Új fejezet / 2. szakasz / Étkezés 1: Tervezés

Oké, MOST jöhet a pánik! Vagyis jöhetne, de nem fog. Anno, amikor 3-4 éve elkezdtem az élet-mód-váltást, pontosan ebben a szituációban voltam, mint most: meghoztam a döntést, tele voltam hittel, bizakodással, motivációval, és TUDTAM, hogy meg fogom csinálni. De halvány lila lövésem sem volt, hogyan kezdjek bele, elképzelni nem tudtam, mi a módja annak, hogy ügyesen lefogyjak. Aztán lassan beletanultam, sokat hibáztam közben, volt nem kevés kanyar az úton, de sikerült, megcsináltam.
 
Az Új fejezet 2. szakasza arról szól, hogy szeretnék izmosodni. Körüljártam a témát, sőt a mai napig olvasok, kérdezek, de ez a terület - mint anno a legeslegelején - egy hatalmas fehér folt a térképemen. Úgyhogy egyelőre ez még mindig egy átmeneti időszak lesz (főleg ami az étkezést illeti), de meg fogom találni a nekem megfelelő módszert.
 
Az eddigi tapasztalataim alapján tudom, hogy sikerült izmosodnom kalóriadeficit mellett is. Pl. a Les Mills Pumppal (bejegyzés itt).
 


 
Megnéztem sok oldalt a neten, kiszámoltam a különböző kalkulátorokkal, mennyi kalóriára, fehérjére, szénhidrátra és zsírra lenne szükségem az izmaim előcsalogatásához "hivatalosan".
 
Ez példáiul a kaloriaguru.hu ajánlása:
 
 
Más oldalakon lévő infók szerint szükségem van ( a kalóriatöbbleten túl):
 
- 2 g x ttkg fehérjére (ez max 120 g)
- 2.5 g x ttkg szénhidrátra (ez max 150 g)
- 0.5 g x ttkg zsírra (ez max 30 g).
 
De mivel egyelőre nem lesz időm minden nap makrókat számolgatni, és tényleg nem tudom, mi lenne a legjobb megoldás, úgy döntöttem, hogy - egyelőre - :
 
- megy a megszokott étrendem (főleg hús + zöldség), megemelve a mennyiséget,
- kísérletképpen kiegészítem rizzsel a CH miatt, aztán meglátom, hogyan működik a dolog,
- egyelőre marad a fehérjepor (amíg bírja a szervezetem).
 
(A paleo vonalat ezügyben egyelőre hanyagolom, korábban már írtam róla, miért. Persze nem vetettem el az ötletet.)
 
Továbbra is
 
- minden hétvégén elkészítem a következő heti menütervet, a bevásárlólistát,
- minden hétvégén bevásárolok (szigorúan a lista alapján),
- megtervezem, hogy a hét melyik napján mit kell főzni ( ez 2-3 skicc a naptáramban),
- minden este előkészítem a másnapi kaját, dobozolom, hűtőbe teszem.
 
Számomra mostanában a pihenés-edzés-étkezés szentháromságból a pihenés az, amire oda kell figyelnem. Mert ha ez nincs meg, a fene megette az egészet: éhes vagyok állandóan, és nem tudom magam 100 %-osan odatenni az edzéseken.

 
 
Új fejezet / 2. szakasz / 1. heti menüterv (Ausztria) itt
Új fejezet / 2. szakasz / 1. heti edzésterv (Ausztria) itt
Új fejezet / 2. szakasz / 2. heti menüterv (Ausztria) itt
Új fejezet / 2. szakasz / 2. heti edzésterv (Ausztria) itt
Új fejezet / 2. szakasz / Döntés, célok itt
Új fejezet / 2. szakasz / Étkezés 3: Dobozolás itt

2013. szeptember 28., szombat

Új fejezet / 8. heti menüterv (Ausztria)


09. 30-
(Ausztria)
H
(utazás)
K-Sze
CS-P
Szo-V
R
szendvics (lenmag kenyérből)
 
rántotta, kenyér, tejeskávé
kenyér, sonka, főtt tojás, zöldség
tojás, kenyér, sonka, zöldség
T
szendvics (lenmag kenyérből)
 
-
-
alma
E
sült hús, zöldség
sült hús, rizs, zöldség
lazac, rizs, saláta
sült hús, spenót
U
növényi joghurt, fehérje, pufi rizs
tonhal saláta
kenyér, sonka, paradicsom
tonhal saláta, kenyér
V
tojás, zöldség
sült hús, zöldség
hús, saláta
sült hús, spárga

- Kenyér: lenmag kenyér és medvehagymás kenyér. Saját sütésű.
- A rizses dolgokat kivéve igyekszem a többi ételnél a paleónál maradni.
- Nem nagy a lacafaca: hús/hal, zöldség az alap.
- Amit viszek:
- a hétfői teljes kaja
- a hús (vasárnap megsütöm, a hétfő-keddi adag megy kint a hűtőmbe, a többi a fagyasztóba)
- némi zöldség
- tonhal, lazac
- a kenyerek
- fűszerek...
Kókuszzsír hálistennek van a néninek. Ami majd még kell, arról kint írok egy listát, és odaadom E-nek. Ha gond lenne -megint- a vásárlásból, megy a lista E lányának. Neki pedig sem kedve, sem ideje nem lesz erre, így beszél az anyukájával, avagy megkapom a pénzt, hogy vegyem meg magamnak. Ez az örrrrdögi tervem ;-)

Új fejezet / 8. heti edzésterv itt.

2012. október 7., vasárnap

Étkezés tervezés (12 órás munkanapra)

Van olyan, hogy hosszú lesz egy munkanap. Akkor nincs is gond, ha előre tudom, mert akkor tudok rá testben, lélekben, és főképp kajaügyileg készülni.
 
Írtam már arról, hogyan tervezem meg az étkezést, hogyan készülök, ha elutazom (itt olvasható, a lilára kattintva). És most jön, ahogy egy hosszú munkanapra tervezek.
 
Először is fogom az étkezési naplómat, és megnézem, mi van arra a napra a tervben. (Ha ügyes vagyok, és a szokott terv szerint haladok, akkor a kajaterv kész, a bolt hozzá elintézve.)
 
 
Majd szép lassan elindulok a listán, és elkészítem, dobozom a cuccost.

 
Reggelire: zabpehely a tálban, a belevalók a tányéron.
 
 
Tízórai: csokis alma.

 
Ebédre: túrós kifli.

 
Uzsonnára: lekváros abonett, gyümölcsjoghurt.

 
Vacsorára: turmix és 12 szem mandula.

 
Itt a teljes, elkészített és előkészített kaja.
Néztem az órát, fotózással együtt (pedig közben volt könyörgés, hogy működjön a fotoaparát, és az elem is lemerült közben, így cserélnem kellett) 27 perc alatt készen volt. Szerintem nem rossz idő egy teljes napi áteladag bedobozolásához (és közben a mixerkémet is lemostam egyszer :))
És megint nyugodt a lelkiismeretem, mert tutira nem szúrom el a holnapi egész napos melós kajámat.

 
Jaj, majdnem lemaradt: közben megfőtt 2 liter tea is (1 l zöld és 1 l gyümölcs), a melóhelyen pedig (és a kocsiban is) van 1-1 1.5 literes ásványvíz. :)