2016. október 7., péntek

Péntek, kalandra készen



R: 2 vajas-paprikás kenyérkém, keto kávé.
Nem tudom megunni. Egyszerűen imádom, imádom, imádom!
E: sült kolbász, saláta
Délután: marék szotyi
V: ld. reggeli
(Más volt tervben, kolbász, mint ebédre, meg is volt sütve, de egyszerűen nem bírtam megenni, úgy látszik, megint jön az időszakos húsundor, de majd elmúlik.)

Mozgás: 12 km


Múlt szombaton, október elsején kezdődött az autós kilométer-gyűjtésem. Akkor a barátnőmnél jártam. Holnap pedig folytatom a gyűjtést, most egy olyan 1000 km-es kis etappal. Sitzendorfba megyek, I. búcsúztatójára. H-nál alszom, vasárnap jövök haza. Egyedül megyek, és most nem megyek bele abba, hogy még sosem vezettem egyedül autópályán, külföldön főleg nem, és mennyire izgulok, mert meg fogom oldani, nincs más választásom. Csomagoltam az oda- és a visszaútra kaját, 2-2 vajas-sonkás-sajtos szendvicset. Kávét viszek az útra, és a holnapi reggelihez a keto kávé alapot. H-nak mesés kávéja van, azt öntöm majd rá. Tettem még be szotyit és mogyorót, minden eshetőségre. És folyadékot 2.5 litert.
Korán indulok, úgy terveztem, hogy csak Hegyeshalomnál állok meg tankolni és osztrák pályamatricát venni, és erőt gyűjteni a bécsi Duna-menti autópálya leküzdésére, aztán Stockerautól már több lehetőség is van a továbbhaladásra, onnan fejből tudom a városokat, falvakat a célig.
Egy hónapja még éheztem és nem volt egy fillérem sem. Most pedig megtehetem, hogy megejtem ezt a túrát. Ez nagyon nagy szó. Nagyon. (Még akkor is, ha ezzel "felélem" egy havi fűtésszámlámat. De így döntöttem. Ez most így van jól.)
Szóval most korai alvás, hajnalban indulok. 
Legkésőbb vasárnap este jelentkezem.


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

Megfontolásra

42 éves vagyok. Néhány éve rájöttem, hogy a túlsúly, a zsírpárnák, a lihegés attól, hogy elsétálok az 50 méterre lévő boltig, az egyre csak növekvő ruhaméret, a könnyű megbetegedés nem a barátaim. Ha ma is úgy élnék, mint 32 évesen, éjjel-nappal ennék, tespednék a tévé előtt és meg sem mozdulnék. Nem kell fitnesz modellé válni vagy megnyerni egy maratont, de mozogni kell, mert a testünk terhelésre lett kitalálva. És ha csak 5 (öt!) perccel kevesebbet fészbukozol, ezt a gyakorlatsort meg tudod csinálni egyszer. És máris tettél valamit magadért, a gyerekedért, akit fel szeretnél nevelni, a családodért... Nem a kövérség esztétikai jelentése a fontos, hanem hogy egy túlsúlyos embernek a belső szervei is zsírosak, a máj, a szív, az erek (...), szülőként pedig hatalmas a felelősség, mert a gyerek azt tanulja el, amilyen példát lát. Nem papolni szeretnék, mindenki úgy él, ahogy jónak látja. De lehet úgy is élni, ahogy érdemes. A döntés a tiéd.


Átmozgató, egyszerű gyakorlatsorok: például itt.

Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

Motiváció


"Mindegy, mennyire nehéz, csak menj tovább. 
Csak akkor hibázol, ha abbahagyod."


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2016. október 6., csütörtök

Szerda, csütörtök

Szerda


R: 2 vajas-paprikás kenyér, keto kávé
E: cékla, rántotta, sült sonka, sajt
V: sajt, saláta

Mozgás: 10 km

A nap végén kíváncsiságból megnéztem, hogy ettem:




Csütörtök


R: 1 vajas-paprikás kenyér, keto kávé
E: rántotta, répa, sajt
V: rántotta, 1 vajas kenyér, sajt

Mozgás: 4 km



Magyar autópálya matrica online megvásárolva, GPS kölcsönkérve (útvonal fejben elraktározva), kocsi megtankolva, szállás H-dal megbeszélve, mini ajándék H-nak, M-éknak, G-éknek megvéve, szombat hajnalban startol az 1000 km-es "kalandtúra". És már készülök a jövő hétre, és fejben a 21-ére (valószínű, hogy ekkor megyek dolgozni egy új helyre Ausztriába).

És ma vettem egy 500 Ft-os sorsjegyet és nyertem 1000 Ft-ot. :)


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

Csak egy kép (?)

Rengeteg tapasztalat kellett ahhoz, hogy örülni tudjak annak, amit ezen a képen látok. Látszólag ez egy kis reggeli, kávé, kenyér. Ám több is van itt, amiért hálás lehetek: fedél van a fejem felett. Van konyhám, ahol van áram, amivel megsüthettem azt a kenyeret, ami jó nekem. Volt pénzem, amiből megvehettem az alapanyagokat és most került bele kókuszliszt is, amit A. küldött. Anyu is itt van a képen, az ő kertjéből való a paprika. A kávéban benne van H. kedvessége, tőle kaptam Sitzendorfban. A bögrében S., volt munkaadóm figyelmessége, egyik szülinapomra ajándékozta Knittelfeldben. A papírtányért K-től kaptam. Langyosak a radiátorok, tehát ma sem fogok fázni és ki fogom tudni fizetni a fűtésszámlát. 
Sokszor egyértelműnek vesszük bizonyos dolgok létezését. És csak akkor döbbenünk rá, hogy semmi nem egyértelmű, amikor érezzük a hiányát. Ekkor jövünk rá, milyen jó nekünk, ha telik reggelire, ha nem kell a parkolóban, az autóban éjszakázni, ha nem kell fázni, ha mosolyogni tudunk egy hűvös, nyirkos, szürke őszi reggelen is.
Köszönöm!


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

Motiváció


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2016. október 5., szerda

Növekedj - Magyar szinkron - teljes film

A Thrive egy rendhagyó dokumentumfilm, amely fellebbenti a fátylat arról, mi folyik valójában a világunkban. A pénz útját követve feltárja a globális hatalom azon szándékát, hogy miképp akarja megszilárdítani saját hatalmát az életünk minden területe felett. Bemutatja a tudományos áttörés lehetőségeit a tudat és az aktív cselekvés segítségével, amely megoldásokat kínál a valódi boldogulásra, és képessé tehet bennünket arra, hogy visszaszerezhessük az irányítást az életünk felett.

Így...


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

Motiváció


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2016. október 4., kedd

Hétfő, kedd

A tegnapi zár-sztori után kiderítettem, hogy a két fiatalember, akik segítettek nekem, tűzoltó, és itt dolgoznak a szomszédban, a Tűzoltóságon. Ma írtam nekik (és az úriembernek, aki a tűzoltóságon felvette a telefonomat, és hivatalosan ugyan nem tudott segíteni, mégis keresett valakit, aki tud) egy pár soros köszönő lapot és egy csoki kíséretében bevittem a munkahelyükre. Mint kiderült, hivatalosan szigorúan nem fogadhatnak el semmit, így megkértem őket, hogy magánszemélyként fogadják el ezt a csekélységet. Így sem volt könnyű, de sikerült. Fantasztikusan önzetlenek voltak tegnap, nagyon örülök, hogy megismerhettem őket és hogy tudom: a tűzoltókra lehet számítani.

És itt szeretném megköszönni mindenkinek, aki tegnap segített, segíteni próbált, telefonált, számot keresett, ötletet adott (...), roppant jó érzés, hogy a barátok, ismerősök mellett szó szerint vadidegen emberek is segítőkészek, készségesek.





R: piskóta vajjal, keto kávé
E: zöldség leves; kolbász, sajt, cékla
Délután: pár szem szőlő
V: rántotta (2 kanál zsír, 1 tojás), saláta, kolbász

Mozgás: beginner HIIT + 8 km


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

Ketogén étrend: ketonmérés

Ketogén étrend: Hogyan kezdjem? itt

Ketózis itt

Ketogén étrend: alapok itt

Keto kalkulátor itt

Segítség a Keto kalkulátor használatához itt

Ketogén étrend: alapanyagok itt



Ketogén étrend: amit ne egyél itt

Keto: ajánlott és nem ajánlott édesítőszerek itt
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A ketonok akkor termelődnek, amikor a test zsírt bont le glükóz helyett azért, hogy energiát szabadítson fel.

(Fontos! Ha nem vagy egészséges, főleg, ha 1-es típusú cukorbeteg vagy, mindenképp konzultálj az orvosoddal a ketogén étrend megkezdése előtt!!!)

Ketogén étrendben lehetőség van a ketonszint mérésére, de ez nem kötelező. A helyesen megválasztott zsír-, fehérje-, szénhidrátbevitel mellett a szervezet ketózisba kerül, nem szükséges ezt mérni, de lehetőség van rá.

Tudomásom szerint a ketonszint mérésére a következő eszközök állnak rendelkezésre.

1. Tesztcsík

Vizeletből mutatja ki a ketonszintet.
Pl. KetoPhan, gyógyszertárban kapható, megrendelhető, használata a leírásból egyértelmű.

(Saját fotó.)

2. Vérketon mérő

Vérből mutatja ki a ketonszintet.
Több fajta létezik, az interneten megrendelhető. 

3. Ketonix




A kilélegzett levegőből mutat ketonszintet.
Leírást csak angol nyelven találtam eddig, pl. ezen az oldalon.


Keto motiváció:

LCHF: Susan itt

LCHF: Kat itt

LCHF: Amanda itt

LCHF: Fatima itt


LCHF: Frida itt



LCHF: Lindha itt


LCHF: Lisa itt

LCHF: Christine Cronau itt



LCHF story: Maria Emmerich itt
LCHF sztori: Rheanna itt




Derek sztorija itt

Telaine története itt

Tony története itt

LCHF story: Zuzka itt

Egy házaspár története itt
Csak a cukor elhagyásával mennyi változás! itt

Egy idősebb házaspár története itt



Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2016. október 3., hétfő

Magyar kaland

A cselekmény több szálon futott, a zárt ajtós részéről szólok most.

Az ember ugye eltervezi, hogy beugrik a városba, fogja a motyóját, felöltözve beteszi maga mögött az ajtót, ráfordítja a kulcsot, megy a dolgára. Aztán hazaér, kulcs a zárba, elfordít, ajtó kinyílik, páciens be, a nap megy tovább. Hát beugrottam a városba, motyó, ruha, kulcs, fordítás oké, hazaérés, kulcs a zárba, elfordít, bumm. Nem nyílik. Újabb próba, újabb bumm. Talán az alsót is bezártam? Próba: nem, az nyitva. Akkor előről. Kulcs a zárba, elfordít, semmi. Bumm. És bumm. És megint bumm. Telefonok. M. megpróbálja, bumm. Telefonok. Főbérlőnek, J-nak, aztán jön a telefonkönyvem: sorba minden ismerősnek, hátha valaki tud egy lakatost. De senki. Tovább. Kapok néhány telefonszámot, amit jobb híján rúzzsal írok a bevásárlócetli hátuljára. M. szerszámokat hoz, de nem jut semmire. Az ajtó zárva, nem fordul el a nyelv. Telik az idő. Folyamatos telefonok. Megpróbálom újra a kulccsal. Semmi. De ekkor látom, hogy az ajtó nem a zárnál szorul, hanem fentebb. De mi a franc nem engedi? Egyetlen, meglehetősen valószerűtlen ötlet: a csak belülről használható biztonsági zár kattanhatott be teljesen véletlenül. Jár az agyam. Ha a zárak rendben és "csak" a biztonsági zár a bibi, akkor ha a túloldalról be tudnék jutni a lakásba, mondjuk a teraszról, akkor ezt ki tudom nyitni. Első emelet. Átmegyek a túloldalra, de nem látom, nyitva hagytam-e a terasz ajtaját. Ha nem, akkor is van esély arra, hogy bejutok, mert -mivel csak rövid időre mentem a városba- nem húztam le a kilincset teljesen. De ugye oda is fel kéne jutni. Létra kellene. Telefonok. No de ha mégis zárva, és roncsolni kell, megtehetem-e? Végre tudok beszélni a főbérlővel: várjam meg. Totál igaz: a lakás nem az enyém, neki kell eldöntenie, mit lehet "tönkretenni", ha muszáj. De nem tudok nyugodni. Kinek lehet létrája? Felhívom K-t Ausztriában, a férje a Hőtávnál van, talán van létrájuk. Megkapom a számot, hívom, sajnos nincs, bádogossal próbálkozzak. De azt sem ismerek. Létra. Ács! De honnan szerezzek ácsot?! Létra. Hosszú létra. Kihúzható létra. Tűzlétra. Ez az! Tűzoltóság! M. megkeresi nekem a mohácsi számot. Felveszik. Mivel nincs életveszély, nem jönnek ki, de segíteni fognak, várjak kicsit. Visszahívnak. Kapok egy telefonszámot és egy ötletet. Tárcsázom, beszélünk, Zs. tíz percen belül itt van. (Itt minden szál összefutott és mindent egy időben, egyszerre kellett megoldani, ezt megfogalmazni, érthetően közzétenni nincs tehetségem.) Rohanok vissza a ház elé, látom, jön egy autó, a srác nézelődik erősen, ő lesz az. Intek neki, megáll, vázolom a sztori lényegi részét. Kipróbálja a zárat, szerinte sem azzal van gond. Megyünk a ház túloldalára, helyzetet menteni. Ekkor látom meg, hogy a hálóban nyitva az ablak. Mondom Zs-nak. Azt is, hogy ne izguljon, majd én mászok. Telefonál. Indul: létráért. Leülök a padkára. Csak pár perc és jön Zs., egy másik srác, másik autó, de a tetején a létra. Szuper, hamarosan kiderül, megoldódott-e a helyzet. Létra leszed, támaszt, kihúz. Rövid... Nem engednek mászni. Mászik Zs., nem ér el az ablakig. Felmegy a másik srác. Jó másfél méter létra kellene még. De nincs. A srác nem gondolkodik: előadja Stallone magánszámát a Cliffhangerből, mint pók a falon, aztán mint egy szöcske, szökken egyet függőlegesen, lóg egy kézen az ablakkereten, aztán sikerül feltennie a lábát a párkányra. Ott áll, leszól:
- Akkor én most belépnék.
- Megkérlek rá- mondom és elenged a gyomromból a féltő izomösszehúzódás, amikor látom, hogy biztonságban, bent van.
Pár másodperc néma csend. Állunk Zs.val a ház előtt és meredten bámuljuk az első emeleti ablakot. Aztán hirtelen megjelenik a másik srác. Velünk egy szinten, a lépcsőházból jön.
- Nyitva hagytam az ajtót.
- Akkor hát sikerült! Jaj, nagyon szépen köszönöm!!! Mivel tartozom?
- Nekem semmivel- mondja Stallone.
- Semmivel -mondja Zs.- Örülök, hogy megoldódott a dolog.
És mentek.

2016-ban 2016 km: 27. heti összefoglaló

1. heti összefoglaló itt

2. heti összefoglaló itt

3. heti összefoglaló itt

4. heti összefoglaló itt

5. heti összefoglaló itt

6. heti összefoglaló itt

7. heti összefoglaló itt

8. heti összefoglaló itt

9. heti összefoglaló itt

10. heti összefoglaló itt

11. heti összefoglaló itt

12. heti összefoglaló itt

13. heti összefoglaló itt

14. heti összefoglaló itt

15. heti összefoglaló itt

16. heti összefoglaló itt

17. heti összefoglaló itt

18. heti összefoglaló itt

19. hét itt

20. hét itt

21. hét itt

22. hét itt

23. hét itt

24. hét itt

25. hét itt
26. hét itt

27. hét:


Összesen: 47.2 km
Hátravan: 457.3 km

A januári 100, 
a februári 102, 
a márciusi 125, 
az áprilisi 222, 
a májusi 159, 
a júniusi 257 km, 
a júliusi  197 km,
az augusztusi 190 km után
szeptemberben megvan 210 km.
És októberben 5.5.


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2016. október 2., vasárnap

Hétvége

Ha ez a kép mesélni tudna!


Külön-külön se kutya a sztorink, no de a közös sem. :) 24 éve ismerjük egymást és vagyunk egy hullámhosszon, pontosan az első pillanattól kezdve. 1992-ben kezdődött, egy őszi napon, Szombathelyen, ahol hozzám, a tamási főiskoláshoz odajött a BDTF folyosóján egy szegedi lány... No de ez tényleg megérne egy -avagy jó pár- külön misét.

P-nak két lánya van, a nagyobbiknak, E-nek vagyok a keresztanyja. Szombaton volt a 10. szülinapi bulija (istenem, mintha tegnap lett volna, amikor egy hetesen a kezemben tartottam...). 



P. készített mindent (a torta volt csak cukrászdai), mindenki találhatott fogára valót.


Nem ettem sokat. Megkóstoltam a sütit és ettem pogácsát, na ezt nem kellett volna. Liszt. Volt gondom, de túléltem.


E. akinek csak lehetett, fonatkölteményt varázsolt a fejére, ez az enyém:


Jó volt látni őket, beszélni pár szót, megölelgetni a lányokat.

300 km vezetés pipa.



Vasárnapra eredetileg tervben volt a szokásos fél hatos kelés, de tegnap hazafelé iszonyatosan elfáradtam: nem látok sötétben vezetni. Irtózatosan nem. A sebességhatárokat nemhogy nem lépem túl, de el sem érem. Mindegy, hány ezerszer vezettem már egy adott szakaszon, ismerhetem, mint a tenyeremet, sötétben fogalmam nincs, hol vagyok. Hiába jelzi egy tábla, hogy 300 méter után jön a kereszteződés, ahol el kell kanyarodnom, megbecsülni sem tudom azt a távot, az időt se érzékelem, a szememet kinézem, amire nagy nehezen észreveszem a besoroló sávot és beügyeskedem a kocsit a kanyarba. Gyalogosan is így vagyok a dologgal, terepen önveszélyes vagyok akkor is, ha egy kissé megvilágított parkról van szó, és Isten mentsen meg a lépcsőtől (annak nappal sem látom a végeit). Szóval elfáradtam, hétre állítottam a vekkert.

Délelőtt feljött M., nagyon nem volt jól. Elmesélte, hogy egész éjjel hányt, és amikor nálam is alig tudott eltámolyogni a mosdóig, bevittem az ügyeletre. 

Nem a tervek szerint alakult a napom, enni azt ettem, ami épp volt, leginkább a tegnapelőtt sütött sonkás halmot (1 volt még) és a kakaós csigát. Meg zöldséglevest.

És nagyon meglepődtem, de nagyon örültem is, ugyanis hármasom lett a lottón!





Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2016. szeptember 30., péntek

Jó éjt!


Péntek


Irtó sok dolgot terveztem a mai napra. Egy -halasztható- kivételével mindennel kész vagyok, sőt belefért este még egy sütés is. A délutáni húsz perc mozgás nem célzott volt, ugyanis a kocsimosás és -takarítás a fél óra helyett két órásra sikeredett. De nagyon élveztem minden percét, idén másodszor takarítottam így ki, nagyon jó érzés volt, hogy megengedhettem magamnak, hogy beálljak a mosóba és utána ki is porszívózzak (nem nagy vagyon, de eddig nem telt rá). A további suvickolást már a ház előtt, a parkolóban tettem meg, szilikonoztam, műszerfalápolóztam, feltöltöttem az ablakmosó folyadék tartályát... Megérdemli az én kis autóm, hogy csillogjon-villogjon. Olyan hűséges kis társam!

A régi FlyLady programomból is átvettem a tervezéskor rutinokat. Mert anno bevált, és bár hajnalban nincs nagy kedvem a "2 perc rendrakáshoz" és már edzőcuccba öltözve a "15 perc szortírozáshoz", de az ezektől szálanként az égnek álló hajam hamar lesimul, amikor határozottan látszik, hogy egyre inkább rend van a lakásban, amikor feltűnően üres és fényesen vigyorog a mosogató, amikor nem lépek bele itt-ott ebbe-abba, és akkor is, amikor megtalálok elveszettnek, eltűntnek, kidobottnak gondolt dolgokat. Például a KetoPhan tesztcsíkom került ma elő, hát ki is próbáltam, szép színű lett.

Annyi, de annyi szép, kedves, vicces, jó dolog történik velem minden nap, jó volna leírni, de ezeket a kis energiabonbonokat elraktározom magamban, és azzal, hogy engem építenek, erősítenek, képes leszek egyre többet adni, visszaadni, ott lenni, segíteni.

A korai telefon kikapcsolás esténként már rutinná vált, nem is tudom, miért a telefonon állítottam be eddig az ébresztést és sugároztattam magam vele egész éjjel a fejem mellett az éjjeli szekrényen, amikor ott az ébresztő óra is...

A netezést is korlátoztam magamnak, de még mindig sokat nézek rá a gépre. Az esti blogbejegyzésre max fél órát adtam magamnak, nem sok, de pont elég. Az ember vagy tudja, mit akar mondani, vagy inkább ne írjon (magamnak mondom ezt).

Este sütöttem. Mert volt egy kis ilyen maradék, egy kis olyan elhasználni való, és mert A-tól kaptam kókuszlisztet, ami sikítozott azért, hogy kibontsam.

Nem volt konkrét terv, csak a hozzávalók, amiket fel akartam használni. Mivel tényleg vegyes felvágott volt, lett egy édes és egy sós "süti". Az édes: kakaós csiga, a sós: huh, minek nevezzem... : sonkás halmocska. A csiga viszonylag könnyen készült, a halmokkal viszont meggyűlt a bajom. Ahhoz képest szép is lett és finom is. (Receptet vasárnap vagy jövő héten teszek fel.)

R: 2 lágy tojás (sóval, borssal, kis vajjal), spenót, keto kávé
E: vajon futtatott zöldbab, rántotta (2 tojás, 2 ek zsír), spenót
Délután: keto kávé, csokis süti
V: 1 kakaós csigusz, 1 sajtos halmocska

Mozgás: majdnem 6 km + 20 perces tabata


Holnap október. Már az első napján olyan 500 km vár rám. A 4-én 10 éves kis keresztlányom szülinapi bulijára megyek. :)


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

Motiváció: csak egy kicsi kell...

Csak egy kicsi kell...




Csak egy kis idő kell, amíg összedobod az étkezési tervedet.
Csak egy kis türelem kell, amíg egy napra előre készülsz.
Csak egy kis fegyelem kell, hogy azt edd, ami jó neked.
Csak egy kis lökés kell, hogy elkezdd az edzést.
Csak egy kis változással fog kezdődni. Aztán magad is meglepődsz majd, hogy mennyivel türelmesebb, bátrabb, kitartóbb, erősebb vagy annál, mint amit gondoltál magadról.
A sok kicsi tényleg sokra megy. És te is képes vagy rá!


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha



Bölcs



"A hozzáállás egy egyszerű dolog, de amit tesz, az megváltoztatja a helyzetet."

Winston Churchill