2014. március 29., szombat

Út a cél felé / 6. nap

1. nap itt
2. nap itt
3. nap itt
4. nap itt
Heti edzésterv itt
Heti étkezési terv itt

Facebook oldal itt

Reggeli: 2 vékony szelet szezámos kenyér, sonka, paprika


Tízórai: 1 alma

Ebéd: zöldséges tészta


Uzsonna1: 2 kakaós piskóta, kávé


Majd egy óra séta a sombereki horgásztónál. Csönd volt, nyugalom, csodás napsütés... :)













Állatsimogató is van.




Uzsonna2: fehérjeturmix

Vacsora: fehérjeturmix

Folyadék: 2 liter víz.

A ruháimat már bepakoltam, hétfőn újra utazom Ausztriába. A kaja nagy része is egy helyre pakolva a hűtőben, a fagyasztóban, az asztalon. Nem vagyok oda ezért az időszakért, de ennek így kell lennie ahhoz, hogy hamarosan jöhessek haza és legyen újra két hét szabadságom :)

Motiváció




2014. március 28., péntek

Út a cél felé / 5. nap


1. nap itt

2. nap itt
3. nap itt
4. nap itt
Heti edzésterv itt
Heti étkezési terv itt
Facebook oldal itt






Reggeli: kávé, szendvics (ugye, milyen szép a szezámos kenyerem?)


Tízórai: 1 alma.

Készült egy jó adag tepsis pörkölt. persze a jó adag gyros fűszeres sült hús mellett, amit már Ausztriára sütöttem és lefagyasztottam.


Ebéd: túrógombóc, bogyós gyümölcs (1 ek laktózmentes joghurttal).


Uzsonna: 1 alma, 3 szelet sajt.

Vacsora: tepsis pörkölt, saláta tökmagolajjal.


Rohanós, intézkedős napom volt, de örülök, hogy sikerült sok dolgot megszervezni, elintézni. Minden napban vannak apró örömök, a maiakról itt írtam bővebben.

Folyadék: 2 liter víz.

Napi örömök



Olyan sok kín, nyűg volt korábban az életemben. Hajlamos voltam csak és kizárólag a problémát látni, és mindegyik hatalmas és megoldhatatlan volt. Sok idő telt el, amíg felfedeztem, hogy ha valami rossz, kellemetlen, negatív történik, legyen az bármekkora súlyú, az egy jel, kihívás, okkal történik. Sokkal könnyebb az életem, amióta nem agonizálok bagatell apróságokon, amióta tanulom, hogy ne vegyek mindent rögtön a szívemre, amióta képes vagyok a rosszban is meglátni a jót, amióta nem terjengenek a szívemben és a lelkemben csupa sötét szürke fellegek, amióta hiszem, hogy minden a legnagyobb rendben van.

Ma reggel esett. A legtöbb ember szitkozódik, mert cipőt kell húzni a szandál helyett, mert esernyőt is kell vinni, mert nem süt a nap és jaj, de szürke minden, meg a franc essen belé, épp csak annyira esik, hogy összemaszatolja a kocsit, és persze pont ablakpucolás után kell esnie... Ismerős, én is így gondolkodtam korábban.

Ma reggel esett. Hálás voltam, hogy nem csúsznak az utak, mert autóba kellett ma ülnöm. Hálás voltam, hogy nincs kánikula, mert azt nagyon nehezen viselem. Hálás voltam, mert még így március végén is felvehettem a kedvenc dzsekimet :)


Tegnap szemészeti kontrollon jártam. Határozottan éreztem már tavaly év végén, hogy romlott a szemem. A doktornő már sok évvel ezelőtt megmondta, hogy sajnos ezzel kell számolnom. A vizsgálaton kiderült: kapok még fél dioptriát. Egy fuvallatnyi szomorúság után hálás voltam, amiért anatómiailag minden rendben a szememmel. Hálás voltam, hogy látok, hogy megoldható a dolog. Hálás voltam, mert a külföldi fizumból már előre félre tudtam tenni a szemüvegre, sőt egy új keretre is futotta. Ma pedig hálás vagyok, hogy kerek 24 óra alatt elkészült az új látóeszközöm :)


A bloghoz olvasók kérésére készült egy személyes blog a Facebookon. Sokatokkal tartom ott is a kapcsolatot, sok ismerősre tettem szert általa, folyamatos a kommunikáció. Sokan biztattok, tippeket adtok, segítetek. Vannak olyan boszioldal kedvelők, akikkel egészen mély lett a kapcsolat. Olyan dolgokat is elmeséltek, amikre nem is számítottam. Személyeseket, megrázóakat is, de sokszor írtok sikerről, örömről. Igazán megtisztelő, köszönöm Nektek! Mára 450 kedvelője van az oldalnak. Nagyon örülök neki, és nagyon köszönöm, hogy ilyen sokakat érdekel ennek a kis Boszinak a története :)


Apró dolgok ezek, de melengetik a szívemet. :)




Tepsis pörkölt



(Mennyiséget nem írok, ki hány főre mennyi alapanyagból szokta készíteni, annyival számoljon.)

A vöröshagymát feldaraboltam, a tepsibe tettem.
A csirkemellet feldaraboltam, a hagymára került.
Sóztam, borsoztam, natur vegetáztam.
Megszórtam őrölt fűszerpaprikával.
Leöntöttem egy kis oliva olajjal és annyi vízzel, hogy majdnem ellepje.
Lefedve (180 fokra) előmelegített sütőben 180 fokon 30 percig sütöttem.
Majd lekerült a fedő és még 15 percig 250 fokon, alsó-felső sütési funkción a sütőben hagytam.
Kész :)

Facebook oldal: Boszorkánykonyha

Motiváció




2014. március 27., csütörtök

Út a cél felé 4. nap

1. nap itt
2. nap itt

3. nap itt
Heti edzésterv itt
Heti étkezési terv itt
Facebook oldal itt



Dönthettem volna úgy, hogy nem kelek fel fél 6-kor, hiszen szabin vagyok, és különben is megérdemlem. Dönthettem volna úgy is, hogy nem csinálom meg a mai napra tervezett edzést, hiszen senki nem kéri számon rajtam. De van egy célom: szeretném magam igazán jól érezni a bőrömben, szeretném, ha a tükörből egy még csinosabb boszi mosolyogna vissza rám. Ehhez pedig feltétlenül szükséges, hogy a heti, napi kaja meg legyen tervezve, megtörténjen hozzá a bevásárlás, készen legyen a főzés és a napi elemózsia kézközelben legyen. És az izmok sem fognak éjjel, a legszebb álmaim közepette csak úgy felvándorolni rám, ezért bizony tenni kell. A változás fejben kezdődik. Mert kell egy nagyon határozott döntés, aztán kell, hogy fegyelmezetten tartsuk magunkat hozzá és megtegyünk MINDEN tőlünk telhetőt. Nekem fontos a célom. Van olyan fontos, hogy ma is, amikor megtehettem volna, hogy inkább lustálkodok, felkeltem és megcsináltam a tervezett edzést. 

Edzés: 30 perc aerob, aztán kar.



Mivel mára is akadt program, már tegnap este összekészítettem a mai menüt, minden csomagolva, dobozolva, mert sokat leszek úton és ilyenkor nagyszerű, hogy csak be kell nyúlnom a táskába a kajáért az adott időpontban.


A minap a postán ért a tízórai, nem estem kétségbe: kivettem a tatyómból a zöld turmixomat és megittam. Voltak furcsálló pillantások, de nem foglalkoztam vele. Illik? Nem illik? Ha cukorbeteg lennék, az életem is múlhatna azon, hogy megeszem-e az előírt ételt, édes mindegy, hogy postán vagyok-e, moziban vagy az állatkertben. És minden csoda három napig tart, tutira biztos vagyok benne, hogy senki nem emlékszik már arra, hogy egy csaj evett a postán...

Tú in van: edzés előtt elindítottam a mosógépet, amire végzett, én is készen voltam az edzéssel ;-)

Reggeli: szendvics, kávé


Tízórai: 1 alma

Délelőtt házimunka volt és rohangálás-ügyintézet-szemészet a városban. Rendesen elment az idő, amiére hazaértem ebédelni.

Ebéd: tegnapi maradék, saláta tökmagolajjal.



Majd újra házimunka. Vasalás, közben fim: A békés harcos útja. Elgondolkodtató film rendesen...


Uzsonna: marék kesu és mandula, 4 karika kolbász.

Majd kipakoltam és átrendeztem a kamrát.

Vacsora: szendvics, kávé.

Folyadék: 2 liter víz.

Motiváció