2013. augusztus 21., szerda

Új fejezet 10. nap


Nehezen ment az elalvás, mert egy tenyérnyi, vastag lábú pók rohangált a lakosztályomban, és mert vendégem volt: egy szűnyog. De ha már időben kikapcsoltam mindent és vízszintbe helyeztem magam, arra gondoltam: a pók nem fog idejönni; a szúnyoggal pedig nem hadakozom. Nyugton maradok és elalszom, maximum lesz majd pár szúnyocsípésem, nem fogok belehalni. Az alvás fontosabb, mint hogy idegesen csapkodjak hajnalig, fölöslegesen, mert úgysem tudom elkapni.
Becsuktam hát a szemem, szokás szerint bepakoltam a gondolataimat a fiókba, és aludtam.
Reggel 6-kor ébredtem, ébresztőre!! Na, ilyen hónapok óta nem fordult elő! :)
Sokat számít, hogy 23 fok van a szobában, nem 33 meg 38, mint az otthoni két hétben volt. Nem bírom a meleget. Ezt csak az tudja megérteni, aki olyan, mint én: 25 fok nálam a maximum, utána fizikálisan rosszul vagyok, nagyon rosszul, és ez mindenre kihat. Nem kapok levegőt, a nap szó szerint kiszívja az energiámat; nem vagyok képes semmit csinálni, megjegyezni, figyelni... Ennek most vége, és ez hatalmasat dobott az életminőségemen :)
A pók reggel lent, a mosogatóban várt rám. Világrekordot ugrottam, és E. nagyon rendes volt, levadászta és kidobta...
 

Aerob és kimenő

 
Mivel tegnap este S. mondta, hogy ma délelőtt kapok egy kis kimenőt, nem erőltettem a hajnali aerobot. Válszoltam 10 +1 olvasói kérdésre. A szabadságos 2.5 órámban pedig szépen szabadtéren, biciklivel megcsináltam a dolgot. Hát mennyei volt :)
 

Edzés

 
Délután aztán minden különösebb rábeszélés nélkül bemelegítettem és megcsináltam a napi súlyzós edzést. Gumikötelekkel, és a guggolásokat, a kitöréseket tele pakolt hátizsákkal. Aztán 5 perc levezető kocogás és nyújtás. Jól ment, és már a 3. gyakorlatnál ömlött rólam a víz. Olyan kis egyszerűnek tűnik leírva az edzés kis 2x10-es ismétlésekkel, aztán közben az ember a tüdejét kiköpi... :)
 

Étek

Ugyanaz, mint tegnap, de azért leírom:
 
Reggeli: Rántotta (2 tojás, 3 tojásfehérje), 1 paradicsom, 2 pufi rizs, 50g mandula.
Tízórai: 1 tonhal konzerv, 33g barna rizs, 150g paprika.
Ebéd: fél camembert sajt, 150g uborka, 2 pufi rizs.
Uzsonna: 150g csirkepörkölt, 150g spenótfőzelék, 33g barna rizs, 1 pufi rizs.
Vacsora: 90g túró, 75g növényi joghurt.

1636 kcal, 146g F, 112g CH, 64g zsír

Folyadék: fél liter zöld tea, 1.5 liter víz.
 

Bölcs

 

"Lefele menni nagyon könnyű,
fölfele annál nehezebb.
Éppen ezért: ha fölfele mégy,
köszönj az embereknek,
mert lefelé is találkozol velük."
/Anatol France/

 
Új fejezet / Motiváció 1 /Döntés itt.
Új fejezet / Motiváció 2 /Célok
itt.
Új fejezet / Motiváció 3 / A motivációról itt.
Új fejezet / A táplálkozás 1 / Hogyan kezdjük el az életmódváltást? itt
Új fejezet / A táplálkozás 2 / Célok itt
Új fejezet / 1. heti edzésterv itt
Új fejezet / Táplálkozás 3 / 1. heti étrend itt
Új fejezet / Edzés 1 / Célok, eszközök itt
Új fejezet / Edzés 2 / Finomítások az edzéstervben itt
Új fejezet / 2. heti étrend itt
Új fejezet / 1. hét / Eredmények itt
Új fejezet / 2. heti edzésterv itt
 
 
 
 
 
 
 
 

Kimenő :)

Kaptam ma 2.5 óra szabit délelőtt :) Ki is használtam, elmentem biciklizni. Olyan helyekre, ahol eddig még nem jártam. (A blog szerkesztő és képszerkesztő programja még mindig durcizik. Pár fotót azért sikerült ideerőszakolnom, persze nem ott és úgy vannak. ahol és ahogy szeretném, de az eddigi semmihez képest ez már jókolra valami. :))

A templom felé vettem az irányt, no de innen már új lett az útvonal. Erre lent már nincsenek kerékpár utak, rendesen oda kellett figyelni, az utcák néhol nagyon szűkek, a forgalom viszonylag nagy.

Íme hát a már sokat fotózott templom, most teljesen más (látó)szögböl.

 
Jobbra a templom kerítése-fala, elöl a hegyek.

 
Találtam egy parkot, ott szépen leültem az őszinek kinéző padra és elfogyasztottam a bedobozolt tízórait.

 
Elértem a városi uszodáig.
 
 
Van csúszda is, aminek egy része a szabad térben van, kint :)
 
 
 
Csak ezen az utcán, nagyon közel az uszodához van egy hatalmas sportcentrum. Focipálya (rendes, nagy), teniszcsarnok, szabadtéri teniszpálya...) hatalmas parkolókkal, hegyekkel.
 



 
Gyorsan ment az idő, el kellett indulnom visszafelé. Sikerült közben lekapnom egy katonai gépet. Itt van a szomszédban Zeltweg, katonai reptérrel, itt nincs olyan nap, hogy ne látnék röpcsiket nagyon alacsonyan szállni. :)

 
A hegyek pedig hegyek, imádom őket. Meseszépek mindig, ma is, a kis csiklandozó-játszadozó-keletkező felhőgombolyagjaikkal.

 
Talán ez volt az utolsó 2013-as nyári kimenőm. Jó volt - mint mindig - kicsit nem a házban lenni, új dolgokat látni, biciklizni, nézelődni, szabadnak lenni. :)
 
 

Kérdések és válaszok


 
Annyi kérdést, kérést kapok a bloggal, a programommal kapcsolatban, hogy komolyan mondom, lassan felvehetnék egy asszisztenst, aki segít a endszerezésben, a megválaszolásban, az anyagkeresésben. Mert tök szimplán az én napom is 24 órás, egyszerűen sokszor idő nincs a legrövidebb válaszra sem. De innen üzenem: mindenkinek válaszolok. Amíg ez az én blogom, amíg ez az én prgramom, amíg engem kérdeztek, furán venné ki magát, ha más válaszolna. ;) Most olyan kérdésekre írok, amiket sokan kérdeztek:
 
1. Miért hagytad ott a munkahelyedet?
A legnagyobb indok: az anyagiak. Nemesen egyszerűen korábban sem életem jól/könnyen, de az utóbbi időben ez odáig fajult, hogy - habár nem változtattam az életminőségemen - kezdődött a számlatologatás, és tudtam: kezdek sodródni a létbizonytalanság felé. Nem ragozom, szerintem mindenki tudja, miről beszélek.
A második legnagyobb ok: semmi nem úgy ment, ahogy kellett/lehetett volna, így kezdtem idegileg egyre inkább összecsuklani. A közvetlen környezetem tudna erről mesélni. Nem lehetett már hozzám szólni, nem telt el úgy nap, hogy ne dühöngtem volna, hogy ne ordítottam volna, állandóan ideges voltam és ingerült, kezdtem megbolondulni. Ha maradok, ahol voltam, ma már az elmegyógy díszes példánya lennék.
A harmadik: az oktatásügy. Ebbe bele sem megyek: örülök, hogy kikerültem belőle.
 
2. Miért kínzod magad az életmódváltással, ha nem jutsz egyről a kettőre?
Mivel olyanok kérdezték, akik jelentős túlsúlyt birtokolnak, sütin élnek és chipset ropogtatnak este a tévé előtt, azt tudom válaszolni: ha leadtad a súlyfeleslegedet, esetemben 21 kilót, ha fel mersz venni bikinit, ha hajlandó leszel eldönteni, hogy nem kövéren és betegen akarod leélni az életedet, akkor én is hajlandó leszek belemenni veled ebbe a témába. :)
Válasz a szintén életmódot váltóknak: Attól, hogy nem vagyok csodabogár és nem pár hónap vagy egy év alatt érem el a célomat, attól még úton vagyok, és napról napra haladok az álmom felé. :)
 
3. Milyen zsírégetőt szedsz?
Nincs zsírégető, nincs csodatabletta, nincs varázsszer. Sem az én életemben, sem az életben. Étrend van, mozgás, kitartás. Ez a titok.
 
4. Neked könnyű, te egyedül vagy...
Ha szerinted könnyű így, ha nem szereted a családod, hát lépj ki az egészből, legyél egyedül, akkor leülünk és beszélünk.
 
5. Ha annyira bejött a paleo, miért váltottál mégis?
A paleo nekem nagyon jó: jól vagyok tőle, nincsenek emészési panaszaim, tényleg jót tesz. De a célom eléréséhez váltottam a "hagyományos" kakóriaszámolásos módszerre, mert tudom, hogy erre reagál a szervezetem, tudom, hogy ezzel elérem, amit akarok. A paleo nagyon jó lesz majd: súlytartásra. Gondokat a mostani étrend sem okoz, kicsit unalmas, de ennyi.
 
6. Tudsz valamit, amitől lapos lesz a hasam?
Nem.
(Nincs helyi zsírégetés. Ha lenne, már vékony combom lenne. Étrendváltás, sport, ez a titok.)
 
7. Miért eszel ilyen keveset?
1600-1800 kalória nem kevés. Mennyiségre sem. Egész nap nem vagyok éhes, hanem inkább tele a pocak. Fizikálisan is, mentálisan is jól vagyok, köszönöm :)
 
8. Miért edzel ennyit? Ez már túl sok!
Napi 1-2 óra mozgás, pihenőnap úgy, hogy a kinti két hétben be vagyok zárva egy házba, ahol a legnagyobb fizikai megterhelés mostanában, hogy 14 lépcsőn felmegyek a lakosztályomba, sok?
 
9. Tényleg úgy élsz, ahogy a blogon írod?
Életem egy kis szelete kerül a blogra, de az tényleg a valóság. Magamat köpném szembe, ha nem így lenne.
 
10. Mikor raksz fel magadról fotót?
Amint érdemes lesz. :)

+1. Nem gondolod, hogy pihenned is kellene?
De. Sőt tudom. Szeptemberben lesz két hét pihenő. No főzés, no dobozolás, csak pihi, napfény, hegyek, erdők, felfedezések :)
 

 

2013. augusztus 20., kedd

Új fejezet 9. nap

Alvásterápia


Az 1-13. napig itt írtam az alvásért folytatott harcomról. A 14-15. nap is ugyanígy telt. Talán kicsit nehezebben aludtam el, de hát szombaton lakodalom ÉS néptáncfeszt volt, vasárnap pedig szintén néptáncfesztivál, amiből még a narrátor szövegét is hallottam, sőt néha érteni is lehetett. És akkor ugye hétfőn hajnalban egykor felkelés, mert indul a knittelfeldi mandula. De csináljam az alvásterápiát. Aminek a lényege éppen a monotonságában rejlik, hogy a tervet MINDEN NAP, minden egyes nap UGYANÚGY, sőt UGYANAKKOR csináljam. De hát az élet itt most rendesen diktált, fel kellett kelni, fél napot buszozni, és tegnap meg már dolgozni. De tegnap estétől folytatódik a nagy terv ;) Mától lehülést mondtak, esik is az eső. Egyébként a gyors elalvás nem jött össze, járt az agyam. A szokásos trükkömet csináltam: gondolatban bepakoltam egy fiókba minden egyes gondolatot, és becsuktam. Ha jött egy újabb foszlány, azzal is ez történt. Amíg csak el nem aludtam. Reggel óracsörgés előtt ébredtem, valamivel fél 6 előtt. Fáradtság? Szédüléses tízezer százalékos. De ez fél óra múlva sima fáradtra váltotzott.
 
 


Edzés


Reggel sikerült megcsinálnom egy 50 perces aerobot, természetesen előtte bemelegítéssel, utána nyújtással. Helyben futás volt. Jólesett, mert felébresztett, adott egy kis lendületet, és közben zenét hallgattam (Kid Rock, Guns N' Roses...). Mindezt a fürdőszobában. Hogy nagy élmény-e? Nem. De legalább nem punnyadok mindenféle kifogásra hivatkozva. Volt kedvem hozzá? Nem. De ez tényleg nem kedv kérdése. Belekezdtem az Új fejezetbe, és jöhet hó vagy sár, lehet jó vagy rossz kedvem, amit terveztem, megcsinálom.

"Létezik egy nagyszerű eszköz, ami otthon is tökéletes segítséget nyújt az edzéshez, és akár a zsebedben is elfér, ha utazásra magaddal vinnéd. Ez pedig nem más, mint a gumikötél! ... A gumikötél vagy a gumiszalag egy nagyszerű eszköz, amivel minden izomcsoportra tudsz edzeni. Ráadásul nem kell attól tartanod, hogy megszokod a terhelést, mert többféle erősségű létezik, ráadásul a fogás szélességével is tudsz a terhelésen állítani. Előnya a súlyzókkal szemben, hogy nincs a mozdulatoknál holtpont, a gumikötél állandó terhelést biztosít az izomnak. Bármikor magaddal viheted az utazásaid alkalmával is, de a munkahelyeden is nagyszerű megoldás arra, hogy az egész napos ülés közben átmozgasd az izmaidat." (forrás)
 
Nem hoztam most a súlyzókészletemet, gumikötéllel fogom végezni az edzéseket a kinti két hétben. Van nálam zöld (közepesen erős) és piros  (erős) is.

Nagyon nem volt huzatom nekiállni a délutáni súlyzós/gumikötelesnek. Végre hűvös van, végre lehetne egy jót aludni. Olvasgattam, néztem a ködös-felhős hegyeket, számoltam az esőcseppeket, szóval mindent megtettem annak érdekében, hogy halogassam a dolgot. Halogatás. Hát nem megígértem magamnak, hogy ez a szó kitörlődött a szótáramból? Egy csepp, két csepp... És akkor egyszer csak beugrott. Eszembe jutott egy gondolatsor:

 

"... ne add fel, mert ha igy is feladod akkor tényleg  nincs miről beszélni, és add át a helyet az arra érdemesnek. Tűzzetek ki egy célt, adjatok értelmet a programotoknak, ami lehet egy megszerzendő csaj/srác, egy odabaszott megjelenés az exeknek, vagy egyszerűen csak új élet egy szebb testben, de tökmindegy mi, a lényeg hogy tudjatok érte lelkesedni és vigyen előre titeket az edzések közben.

De egy dolgot soha ne felejtsetek el. Mindenki annyit fog elérni az edzésekkel és olyan eredményeket fog tudni produkálni, amennyit az életben is elérne. Azaz ha te feladod, ha nem lesz erőd, ha nem fogsz küzdeni, ha nem szorítod össze a fogad és nem mész tovább, akkor az életben sem fogsz lófaszt sem elérni, mert ott sem fogsz küzdeni, és ott is feladod az első szembe jövő akadálynál. Az edzéseknél falakba fogtok ütközni és először mindegyik fal kurva magas lesz, de mindegyiket át tudjátok ugrani ha nem vagytok jellemgyenge senkik..." (forrás)

Így hát fogtam magam, azon nyomban átöltöztem és már kezdtem is a bemelegítést. Az edzés jól ment, de voltak fújások, fujtatások, fogösszeszorítás, szívkiugrás és minden, ami kell. A végén a nyújtás nagyon jólesett.

Étkezés


Reggeli: Rántotta (2 tojás, 3 tojásfehérje), 1 paradicsom, 2 pufi rizs, 50g mandula
Tízórai: 1 tonhal konzerv, 33g barna rizs, 150g paprika
Ebéd: fél camembert sajt, 150g uborka, 2 pufi rizs
Uzsonna: 150g csirkepörkölt, 150g spenótfőzelék, 33g barna rizs, 1 pufi rizs
Vacsora: 90g túró, 75g növényi joghurt

1636 kcal, 146g F, 112g CH, 64g zsír

Folyadék: 2 liter víz, 1 liter zöld tea.

Megjegyzés


Hogy szeretem-e még a rizst? Nem. Hogy bírok-e még meghatározott időben ennyi zöldséget enni? Nem. Hogy szeretem-e a húúúúúst?????????? Neeem! De ez most egy darabig nem erről szól. A 9. napnál tartok, eddig minden nagyon jól megy. Eldöntöttem, hogy megcsinálom, vállalom az egészet a blogon és az életben is, nem léphetek vissza, mert felégettem a hidakat. Tehát megeszem a rizst, megeszem a zöldséget az adott időben, és letömködöm a húst. Oké, holnaptól megint jön mellé tuti egy kis kóla lájt...

2013. augusztus 19., hétfő

Új fejezet 8. nap (Utazás, Knittelfeld, 8. etap)


 
 
 

És itt krach. Avagy megállt a tudomány. Pontosan kifejezve: a szerkesztő- és a képszerkesztő program használhatatlan. Nincs mit tenni...
 

8. nap

 
Ha szeretnél sok vizet inni a buszúton, mert alapból is sok vizet iszol, meg mert meleg is van, de nincs rajtad libero, hát ne tedd. Hajnali kettőtől délelőtt fél 12-ig kerek egy deci vizet gurigattam le a torkomon. Mert nem tudunk (?) fél óránként megállni csak azért, mert egy boszi figyel a folyadékfogyasztásra (no meg szomjas) és már a magyar szakaszon beönt egy másfél literes ásványvizet. Így gyakorlatilag kiszáradva és hulla fáradtan értem ide (ez két hetente így szokott lenni). Az úton sikerült háromszor ötven percet aludnom (nyakfájás, fenéksajgás...). Ebéd, mosogatás, aztán pihenő. Aludtam két órát. Uzsonna. A délután a szokásosan telt. Újra meghallgattam Knittelfeld bombázásának már nagyon jól ismert sztoriját, és még párat, de - a változatosság kedvéért - csak az ismertek közül. A séta ma kimaradt. Őszintén? Nem bánom. Vacsora. Esti rutin, Heiratsgeschichten a tévében, kilenckor szabadulás. Terv: gyors elalvás.
 
Reggeli (a buszban): 50g zabkása, 50 g mandula.
Tízórai (a buszban): 150g sült csirke, 150g paprika, 1 pufi rizs.
Ebéd (már a munkahelyen): 150g csirkepörkölt, 150g spenótfőzelék, 33g főtt barna rizs, 1 pufi rizs.
Uzsonna: 1 tonhal konzerv (saját lében), 1 paradicsom, 33g főtt barna rizs, 1 pufi rizs.
Vacsora: rántotta (2 tojás, 3 tojásfehérje), 150g uborka.
 
1864 kcal, 166g F, 155g CH, 60g zsír
 
Mozgás: kilenc és fél hét óra utazás.
 
Folyadék: 1.5 liter víz.

2013. augusztus 18., vasárnap

Napi menü versben


Rohanós hétnek rohanós a vége,
no de hát itt a napi menü végre!

Ma reggel, ötkor, lenn a parkolóban
Lakodalmas banda fürödött a jóban.

Volt ott zenebona, zajongás, de annyi,
hogy egyszerűen nem tudtam aludni.

Felkeltett a násznép, hajnali kis móka,
de velük mulattam az ablakban lógva :)

Jött aztán a munka: osztrákra pakolni,
kaja, ruha, kütyük, nem győztem loholni.

Volt itt főzés, sütés, mosogatás annyi,
közben azért ettem, meg lehet sasolni :)

Készen van a csomag, lassan üt az óra,
kettőkor csengetnek, no és aztán lóra!

Irány Ausztria, vár rám szép zöld szíve,
holnap már onnan jelentkezem itt be!

;)

Csomagolás.... A 8. osztrák etap indul

Az életem idén január óta jelentősen megváltozott. Felmondtam a korábbi munkahelyemen és kimentem Ausztriába betegápolónak. Nem egyszerű munka (együtt lakni egy idős, beteg emberrel, reggel nyolctól este kilencig mosolyogni, az ő napirendje szerint élni és a semmiből ételt az asztalra varázsolni...), de nem bánom, hogy váltottam.
 
Január óta az életem gyakorlatilag ki- és becsomagolásból áll, és előre tervezésből, előre főzésből. Ha hazajövök, 1-2 nap, amire mindent kicsomagolok, kimosok, a hűtőt feltöltöm. Ha ki indulok, 1-2 nap, amire mindent bepakolok, bevásárolok, főzök, mosogatok, mosogatok, mosogatok...
 
Már tegnap készen volt a minden egyéb kupac, mára készültek el az ételek is.
 

 
Kilenc adag rizs főzve, mérve, adagonként csomagolva.
Négy adag csirkepörkölt főzve, mérve, adagonként csomagolva.
Három adag spenótfőzelék főzve, mérve, adagonként csomagolva.
Két adag sült hús mérve, adagonként csomagolva.
Hat szelet csirke pizza sütve, mérve, adagonként csomagolva, fagyasztva.
Három adag lazac mérve, adagonként csomagolva.
Rengeteg tojás (kint nagyon drága) dobozolva.
És még sorolhatnám.

 
Telefon feltöltve, kábelek bepakolva.
 
 
Enyhe kifejezés, hogy hulla fáradt vagyok...
 
Még meg kell várni, hogy jelentkezzen a sofőr a pontos indulási időponttal, be kell pakolni a hűtőtáskába a kaját, le kell olvasztani a hűtőt...
 
Idén nyolcadszor.

Bölcs

kép

"Próbálok beszélgetni veled, de te fáradt vagy, aludjunk, majd holnap beszélgetünk! Holnap viszont újabb feladatok vannak, újabb munkanap, vacsorák, alszunk és másnap beszélgetünk. Ebből áll az életem: várom azt a napot, amikor újra mellettem leszel, egészen addig, amíg bele nem fáradok, és többé nem kérek semmit, teremtek magamnak egy világot, ahova elbújhatok, amikor szükségem van rá: nem túlságosan távol, nehogy úgy tűnjön, mintha független életem volna, de nem is túlságosan közel, nehogy úgy tűnjön, mintha be akarnék törni a te univerzumodba."

 Paulo Coelho
 

2013/34. heti edzésterv (Ausztria)

 
Edzés 08.19-
(Ausztria)
H
(utazás)
K
SZ
CS
P
SZ
V
-
Súly 3/1.
Súly 3/2.
-
Súly 3/3.
Súly 4/1.
-
-
-
(Aerob 30p)
Aerob (min.) 45p
 
(Aerob 30p)
Aerob (min.) 45p

Új fejezet / 1. hét / Eredmények

Ha az vagyok, amit megeszek, a héten csirkévé változtam...
 
Tapasztalatok:
 
- Nem voltam éhes, sokszor ebéd után sem, amivel eddig rendesen meggyűlt a bajom.
- Nem voltam szomjas, egyáltalán, a vizet úgy kellett magamba erőltetnem, és nagyon keveset ittam napi szinten önmagamhoz képest.
- Kicsit unalmas ez az étrend, de totálisan tartható.
 
Teljesen racionális eredményeket hozott az első hét. Gyakorlatilag azt és úgy, ami és ahogy a nagy könyvben meg vagyon írva:
 
H
K
SZ
CS
P
SZ
V
Kezdés
- 1.3 kg
-
-
-
-
+ 0.3 kg
comb - 1 cm
-
-
-
-
-
 
Összességében: 1 kiló minusz.
 
Holnaptól Ausztria megint két hétig. Jelentem: én készültem :)

2013. augusztus 17., szombat

Napi menü és tipp

"... Teljesen mindegy, hány százalék a zsírod, a tükör megmondja, hogy dagadt vagy-e vagy szálkás,nincs ezen mit méregetni. Ez a tökéletes ellenőrző eszköz, de nem kell odaragadni a tükör elé és nézegetni magad, mert a látványt nagyban befolyásolják a fényviszonyok és a pszichés állapotod. Egyszer jónak látod magad, máskor nem, ez megint felesleges kudarcélményt szülhet. Tükör már csak a végső finomításkor kell, az elején jobb bele sem nézni.A diétában 4 hetes periódusban érdemes gondolkodni eredményességet illetően.Maga a diéta 12 hétig általában minimum tart, de lehet sokkal hosszabb is. A működését megítélni, és minimális eredményt várni 4 hét alatt lehet. Magyarul: bármit próbálsz ki,adj neki 4 hetet!!" (forrás)
 
Az első hétnek holnap vége. Eredmény holnap reggel ;)
 
R.: itt


A reggeli utáni hútőkép: bedobozolt kaja egész napra.
 

T. dobozolva

T.:

E.:

U.:

A vacsoráról fotó nincs, mert közben ezer a dolog, sütöttem-főztem, pakoltam: hétfőn hajnalban
 indulás vissza Ausztriába. A vacsi a szokásos volt: tojás (2), fehérje (3), paprika.
 
 
Pontos értéket most nem volt időm számolni, de mivel gyakorlatilag ugyanazt eszem majdnem teljesen minden nap, rendben van.
 
Folyadék: kevés, 1-1.5 liter...
Mozgás: súlyzós edzés reggel.
 

Szálkásító pizza (paleo)





Hozzávalók 6 szelethez:
  • 6x150g csirkemell filé
  • 6 tojás
  • só, bors
  • leheletnyi pizzakrém vagy paradicsomszósz
  • oregano
  • feltétnek ízlés szerint zöldség (én paprikát és vöröshagymát használtam).
Így készül:
  • A csirkehúst apró darabokra vágjuk.
  • A húst a tojással, a sóval és a borssal összeturmixoljuk.
  • A masszát sütőpapírral bélelt (nagy, gáz-) tepsibe öntjük, elsimítjuk.
  • 30 percig nagy lángon sütjük.
  • Kivesszük a sütőből.
  • Megkenjük a paradicsomszósszal.
  • Rátesszük a zöldséget.
  • 15 percre visszatesszük a sütőbe és készre sütjük.
(Természetesen turbózható, én a diétám miatt készítettem most így.)

1 adag tápértéke: 273 kcal, 45g F, 4g CH, 8g zsír.

Sütöttem ezt korábban is, más zöldségekkel és sajttal. Recept itt, de ez nem paleo!

2013/34. heti menüterv




 08.19- (Ausztria)
 
H
(utazás)
 
K-SZ
 
CS-P
 
SZ- V
R
50g zabkása, 50g mandula
2 tojás, 3 tojásfehérje, 2 pufi rizs, 1 paradicsom, 15g mandula
1 tojás, 2 tojásfehérje, 2 pufi rizs, 1 paradicsom, 30g mandula
2 tojás, 2 tojásfehérje, 2 pufi rizs, 1 paradicsom, 15g mandula
T
sült csirke, rizs, paprika, 1 pufi rizs
tonhal, rizs, zöldség
csirke pizza
tofu, rizs, zöldség
E
csirke-pörkölt, rizs, spenót
csirke-pörkölt, rizs, spenót, 1 pufi rizs
3 pufi rizs, tonhal, zöldség
3 pufi rizs, lazac, zöldség
U
tonhal, rizs, paradicsom, 2 pufi rizs
½ camembert sajt, 2 pufi rizs, zöldség
csirke pizza
csirke-pörkölt, rizs, uborka
V
2 tojás, 3 tojásfehérje, 1 pufi rizs, zöldség
90g túró,
75g növényi joghurt
2 tojás, 3 tojásfehérje, zöldség
2 tojás, 3 tojásfehérje, zöldség

Megcsináltam az első heti Ausztriai kajatervet. Nincs még minden pontosan kiszámolva (kalória, F, CH, zsír), de tudnom kell, mivel kell készülnöm, mert ma be kell pakolnom és sütni-főzni-fagyasztani, mert holnap csak a délelőttöm van (délután muszáj aludnom, hogy ha kiérek hétfőn, bírjam este 9-ig a munkát), és hétfőn hajnali 2-kor újra indul a mandula.

A tízórainál, ebédnél és uzsonnáknál a hús/hal 150g.

A zöldség minden étkezésnél 150g.

A rizs minden étkezésnél 33g.

Megjegyzés:

Elég sokat agonizálgattam már azon, hogy habár teljes ellátással vagyok kint, mégis éhhalál a dolog. Hogy ez nem igazság, blabla. Nem is igazság, de nekem van egy célom. És ehhez nem agonizálni kell meg pityeregni, hanem cselekedni. Ha ott nem kapok kaját, akkor viszem. És megveszem kint, amire még szükségem van. Pont.

Edzés (súlyzós)

 
 
1. Bemelegítés
 
2. Súlyzós
 
- fekvenyomás kézi súlyzóval 2x12
- tárogatás kézi súlyzóval 2x12
- mellhez húzás gumikötéllel 2x12
- jó reggelt gyakorlat rúddal 2x12
- kitörés hátra kézi súlyzóval 2x12
- térdhajlítás gumikötéllel 2x12
- melltől tolás kézi súlyzóval 2x12
- döntött törzsű oldalemelés kézi súlyzóval 2x12 (Na, nekem ez volt az egészben a legnehezebb. Iszonyatos tudatosság és koncentráció kell ahhoz, hogy ezt a gyakorlatot megcsináljam. Mintha ebben az irányban nem működne az izomzatom... Azért nagy nyögések, fogösszeszorítások és a kisördögöm szájának befogása árán megcsináltam ma is, böcsülettel.)
- hasprés fitballal 3x20
- törzshajlítás oldalra kézi súlyzóval 2x12
 
3. Nyújtás


Szálkásító szendvics 2

Adott alapanyagok: 1 paradicsom, 3 pufi rizs, 3 tojás és 2 tojásfehérje.
 

A tojásokat, a fehérjéket összekevertem, kevés kókuszzsíron palacsintaként megsütöttem.
Majd nagy pogácsaszaggatóval 3 kört szaggattam vele.
A tojáskörök a pufi rizsre kerültek.
Erre jöttek a paradicsom karikák.
Megsóztam kicsit.