2015. június 28., vasárnap

Motiváció reggelre

"ÁLTALÁBAN AZ AZ EMBER JUT A LEGMESSZEBB, 
AKI HAJLANDÓ MERNI ÉS CSINÁLNI. 
EGY ÓVATOS HAJÓ SOHA NEM JUT MESSZE A PARTTÓL."

(Dale Carnegie)



Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

Vasárnap (Au. 14/7.)



Étek
Mozgás
R: 2 vajas-paprikás lenmag kenyér
Freeletics 15/6. DIONE-7p szünet-squat MAX
E: 3 fasírt, sült zöldség, 1 alma
Desszert: marék bogyós gyümölcs

V:  1 fasírt, saláta ecettel, olíva olajjal





Egész nap felhős volt az ég. Hol esett az eső, hol nem, de a felhők maradtak. Este 7 után kisütött a nap. 8-kor megint esett. És ilyen látvány fogadott:



A Freeletics-ből egyetlen edzés nap van hátra. Durva lesz, de utána annál jobb: egy program, amit elejétől a végéig megcsináltam :)

Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

Paradicsomban sült fűszeres hal



Hozzávalók:

-500g lazac vagy hal
- 400g paradicsom püré
- 4 tojás
- 2 ek reszelt parmezán
- 3 gerezd fokhagyma
- só, őrölt bors (fehér)
- kapor, snidling, bazsalikom
- oliva olaj



Elkészítés:

- A halat befűszerezzük a sóval, borssal, zöldfűszerekkel. Oliva olajjal meglocsoljuk. 200 fokra előmelegített sütőben kb. 25 percig sütjük.
- A paradicsom szószban elkeverünk 4 tojást, fűszerezzük sóval, borssal. Hozzáadjuk a zúzott fokhagymát, parmezánt, zöldfűszert.
- Amikor a halnak már szép színe van, ráöntjük a szószt és további 20 percig sütjük.

Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

Jump Rope Weight Loss Routine - 20 Minute Home Cardio Workout




Jump Rope Cardio HiiT videó itt

Ten-Minute Jump Rope HIIT (videó) itt

Jump Rope and CORE HiiT workout (videó) itt
Jump Rope Workout Routine - Intense Home Cardio & Toning Exercises (videó) itt
Fat burning jump rope workout itt (videó)
10-Minute Jump Rope Workout itt (videó)
50 Jump Rope Exercises to Build a Better Body itt (videó)
Jump Rope Workout for Intermediates (Zuzka) itt (videó)

Jump Rope Circuit Workout (Zuzka) itt (videó)

Facebook oldal: Boszorkánykonyha

Ketogén étrend 54. heti összefoglaló

Tapasztalatok negyed év ketogén étrend után itt
Tapasztalatok fél év ketogén étrend után
Ketogén étrend: alapok (link gyűjtemény) itt
Ketogén étrend minta 1 itt, 2 itt, 3 itt, 4 itt, 5 itt, 6 itt, 7 itt, 8 itt, 9 itt
Ketogén reggelik (gyűjtemény) itt
Ketogén ebédek (gyűjtemény) itt
Ketogén vacsorák (gyűjtemény) itt


Ketogén étrendem (heti menüvel):

1. heti összefoglaló itt.

2. heti összefoglaló itt.
3. heti összefoglaló itt.
4. heti összefoglaló itt (makroszámolás)
5. heti összefoglaló itt
6. heti összefoglaló itt
7. heti összefoglaló itt (hegyet másztam :) )
8. heti összefoglaló itt  (makroszámolás)
9. heti összefoglaló itt
10. heti összefoglaló itt
11. heti összefoglaló itt
12. heti összefoglaló itt
13. heti összefoglaló itt 
 (makroszámolás)
14. heti összefoglaló itt 
 (makroszámolás)
15. heti összefoglaló itt (makroszámolás)

16. heti összefoglaló itt
17. heti összefoglaló itt
18. heti összefoglaló itt
19. heti összefoglaló itt
20. heti összefoglaló itt
21. heti összefoglaló itt

22. heti összefoglaló itt

23. heti összefoglaló itt

24. heti összefoglaló itt

25. heti összefoglaló itt

26. heti összefoglaló itt
27. heti összefoglaló itt (makroszámolás)
28. heti összefoglaló itt
29. heti összefoglaló itt
30. heti összefoglaló itt
31. heti összefoglaló itt
32. heti összefoglaló itt
33. heti összefoglaló itt
34. heti összefoglaló itt
35. heti összefoglaló itt
36. heti összefoglaló itt
37. heti összefoglaló itt
38. heti összefoglaló itt
39. heti összefoglaló itt
40. heti összefoglaló itt
41. heti összefoglaló itt
43. heti összefoglaló itt
44. heti összefoglaló itt
45. heti összefoglaló itt
46. heti összefoglaló itt
47. heti összefoglaló itt

48. heti összefoglaló itt
49. heti összefoglaló itt
50. heti összefoglaló itt
51. heti összefoglaló itt (Amerikai módszer, makroszámolás)
52. heti összefoglaló itt
53. heti összefoglaló itt (Egy éves összefoglaló)

HÉTFŐ
Étek
Mozgás
R: 2 szendvics
-
E: gomba pörkölt, főtt tojás, töpörtyű

V: 1 főtt tojás

Napozás: 45 perc
KEDD
Étek
Mozgás
R: kávé kókuszzsírral
Freeletics 15/2. IRIS/7p szünet/burpee MAX
E: gomba pörkölt, főtt tojás, rántotta, töpörtyű
séta (tempós, 4km)


Étek
Mozgás
R:  1 vajas-paprikás lenmag kenyér, kávé
Freeletics 15/3. DIONE/squat MAX/METIS
E:  gomba pörkölt, 2 tojás, kolbász, 10 deka mandula
5.5 km séta
V:  2 sajt, 2 sonka, 2 sárgabarack


Étek
Mozgás
R:  kávé kókuszzsírral
Freeletics 15/4. APHRODITE/7p szünet/ leg lever MAX
E:  rántott pulyka, párolt zöldség, cukkinival sült tojás
Desszert: 1 vajas szezám kenyér, 1 alma
¾ óra séta (3km)

Napozás: 30 perc
Étek
Mozgás
R:  2 vajas-lekváros lenmag kenyér
Freeletics 15/5. IRIS
E: cevap, saláta, sült zöldség
Desszert: 2 vajas szezám kenyér, 2 kis sárgabarack
séta (7km)
V:  sonkás rántotta, saláta


R: -
E: pár falat sós, főtt krumpli
V: pár falat sós, főtt krumpli, 2 tojás 2 ek zsíron megsütve
Mozgás: séta (4km)
Edzés: -
(Péntek éjjel rosszullétre ébredtem, ment a hasam, fájt a gyomrom. Szombaton csak a krumplit kívántam és a sót. Napközben már minden rendben volt, vasárnap reggelre nyom sem volt a dolognak.)

Étek
Mozgás
R: 2 vajas-paprikás lenmag kenyér
Freeletics 15/6. DIONE-7p szünet-squat MAX
E: 3 fasírt, sült zöldség, 1 alma
Desszert: marék bogyós gyümölcs

V:  1 fasírt, saláta ecettel, olíva olajjal



Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha                                                       

Bölcs


Ez nagyon ott van...


Facebook oldal: Boszorkánykonyha

2015. június 27., szombat

Szombat (Au. 14/6.)

Mivel a mai napló bejegyzés röpke, válogattam pár képet, csak úgy:


A sárga műanyag figura volt a kocsikulcsomon, de már leszakadt. Én is szoktam ilyen szemeket mereszteni :)


Mami tanította a szemfelszedést a kötéshez:


Egyik kedvenc munkaruhám:


Látod a teraszomat? na hát ez az: nem látszik, annyi fa van előtte és ez szuper:


Így és úgy:


Ja, ez is bandzsítós-ökörködős:


Húgom gyerkőceivel:


És néhány kép barátomtól, Guglitól:





















R: -
E: pár falat sós, főtt krumpli
V: pár falat sós, főtt krumpli, 2 tojás 2 ek zsíron megsütve

Mozgás: séta (4km)

Edzés: -

Éjjel nehezen aludtam el, mert amint vízszintbe kerültem, elkezdett fájni a hasam. Aztán hajnali fél 3-kor arra ébredtem, hogy izzadok, nagyon fáj a hasam és hányingerem van. Kitámolyogtam a wc-re. Hányni nem tudtam, de ment a hasam, az az iszonyatosan büdös, fényes-nyálkás hasmenés volt, rengeteg. Vagy nem tetszett neki a gyümölcs, vagy sok volt tegnap a vaj (pici mennyiségtől semmi bajom, de ha csak egy kicsit is többet eszek belőle, akkor tud rendesen tüneteket produkálni) vagy maga az étel, vagy csak benyeltem valami vírust, nem tudom. Mindenesetre visszaaludtam és reggel már semmi bajom nem volt, csak az edzések miatti irtó nagy izomláz.

Ma nem volt edzés és békén hagytam kicsit a pocakomat is (csak a főtt krumplit kívántam, semmi mást, pár falatot ettem) és délután aludnom kellett egyet, hogy behozzam az estit (szerencsére sikerült is).

Mindenki szervezete egy csodásan működő valami, az enyém pedig egy meglehetősen érzékeny szerkezet, a legapróbb dolgokra is azonnal reagál (pl. a fülcimpám fél óra elteltével heves gyulladással jelzi, ha nem ezüst, hanem csak ezüstözött egy fülbevaló, átverhetetlen; ha valaki azt mondja "Egyél belőle nyugodtan, "mindenmentes"!" és eszek belőle, aztán fél óra múlva ülök a wc-n, akkor tudom, hogy vagy liszt, vagy tejtermék volt benne...). Érdemes figyelnem rá, mert mindig jelzi, ha valami nem tetszik neki. Ha sikerül rájönnöm, pontosan mi volt a bibi, nyert ügyem van. (Ezért is szuper dolog az étkezési napló, mert vissza tudom nézni, pontosan mit és mennyit ettem.) És keto ide vagy oda, ma krumpli kellett neki, jó sós főtt krumpli, megkapta és jobban is vagyok. Holnap még óvatos leszek, aztán ha teljesen rendben lesz a székletem és a gyomrom is, hétfőtől megy minden tovább a megszokottak szerint.

Facebook oldal: Boszorkánykonyha



Bölcs

Hatalmas bátorság kell ahhoz, hogy megmondjuk, felvállaljuk, ami belül van. 
Legtöbbször inkább azt mutatjuk, amire a másik/mások vágynak, amit elvárnak tőlünk. 
Sőt egy idő után elkezdünk arra vágyni, és azt hisszük, hogy a másik vágya a mi vágyunk is. 
Ez vegytiszta őrület, hiszen még egy egysejtű organizmus is jobban tudja, hogy mit akar: a fényt keresi, mert tudja, neki arra van szüksége. 
Az ember számára vajon miért olyan nehéz felvállalni, ami neki jó, ami az ő saját vágya?

(Feldmár András)


Facebook oldal: Boszorkánykonyha