2020. július 19., vasárnap

Dobozolás 4 napra



Zabos nap:

R: spenótos zabtallér, paradicsom (minden volt hozzá itthon)
T: alma, mogyoróvaj (minden volt hozzá itthon)
E: zabkása (zab, protein por, eritrit, alma, fahéj, dobozba készítve, majd frissen öntök rá forró vizet és kész is, minden volt hozzá itthon)
V: főtt tojás, saláta, olíva, sonka, sajt (csak salátát és sajtot kellett venni, sonkát pont tegnap kaptam ajiba)

Másik nap:

R: bundás kenyér, paprika (minden volt hozzá itthon)
T: alma, sajt
E: rakott krumpli (krumpli -csak ezt kellett venni-, virsli, főtt tojás, ételízesítős, vizezett tejföllel leöntve), savanyú uborka
V: tonhal saláta (salit vettem csak hozzá)

.................................

A döntés itt

Eredmény 3 hónap dobozolás után itt
100 nap dobozolás itt
Eredmény 4 hónap dobozolás után itt
Eredmény 5 hónap dobozolás után itt
Eredmény 6 hónap dobozolás után itt
Eredmény 8 hónap dobozolás után itt
Eredmény 10 hónap dobozolás után itt
11.5 hónap dobozolás itt
Egy év dobozolás itt

Dobozolások (gyűjtemény- eddigiek, 2020 előtt) itt
Dobozolások gyűjtemény (2020) itt



Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2020. július 18., szombat

Spenótos zabtallér



# Egy marék friss spenót levelet felaprítottam.
# Egy tálba mértem (a nekem 2 adag) 90g zabpelyhet.
# Hozzáütöttem 2 tojást.
# Megsóztam.
# Kapott még egy csöpp vizet.
# Összekevertem kanállal.
# A keverős kanállal sütőpapírral bélelt tepsibe kis halmokat tettem, amiket ellapogattam és kör formájúra alakítottam.
# Előmelegített sütőben 200 fokon olyan 10-15 percig sütöttem.

2020. július 16., csütörtök

Segíts!

Két éve egy nyaraláson a semmiből egyetlen pillanat úgy begörcsöltem, hogy életjelet is alig tudtam adni magamról. Szerencsére nem voltam egyedül, M. mentőt hívott és kórházba kerültem.

M. cukorbeteg. Inzulinos. Biciklizni mentek a Balatonra a haverokkal. Aztán egyszer csak este, tekerés közben kimerült. Mozdulni sem tudott. Zavart volt, gyenge. A haveroknak el kellett foglalniuk a szállást. M. ott maradt az út mellett. Hypózva, kimerülten, kétségbeesetten. Annyi ereje és lélekjelenléte még volt, hogy anyukájának telefonon jelezni tudta: nagy a baj. Az anya Budapesten mérlegelt. Tíz perc múlva megvolt a döntés: kivette a hűtőből az életmentő injekciót, szerencsére volt autós a közelben, irány a magyar tenger. Közben folyamatosan tartotta M-nal a kapcsolatot...

Nem megyek bele a részletekbe, egyetlen dolgot szeretnék kérni. Ha valakiről tudod, hogy inzulinos cukorbeteg (de ha nem, akkor is), látod, hogy rosszul van, akkor kérlek, NE HAGYD EGYEDÜL!! Sőt, ha megijedsz a helyzettől, és nem tudod, mit tegyél, ha zavart, gyenge, szédül, izzad (...), hívj mentőt! Az életét mentheted meg!

kép forrása

2020. július 15., szerda

😁


Idén eddig 1185 km-em van meg. 😊


2020/28. heti összefoglaló

Dobozoltam. Három főre. Hétfőtől szerdáig itt volt nálam anyu, az utolsó három sugárkezelésre vittem minden nap Pécsre. És itt volt P. is, a húgom lánya, neki nyári szünet van.


Majd utazáshoz. Szerdán vittem haza anyut és P-t, mivel ott aludtam, készültem kajával csütörtökre is.


A változatosság kedvéért a héten harmadszor is dobozoltam 
Utazásos-pihenős-csalónapos dobozolás volt 4 napra. Kaptam ajándékba négy nap pihenést. Pontosan 2 + két fél napot. Semmi más dolgom nem volt, mint pihenni. Ki is használtam. Nagyon régen volt ennyi nyugalom, csönd, alvás, pihenés.


Nyaralás.








Heti haladás: 35km, idei eddigi összes: 1166km.


2020/1. heti összefoglaló itt
2020/2. heti összefoglaló itt
2020/3. heti összefoglaló itt
2020/4. heti összefoglaló itt
2020/5. heti összefoglaló itt
2020/6. heti összefoglaló itt
2020/7. heti összefoglaló itt
2020/8. heti összefoglaló itt
2020/9. heti összefoglaló itt
2020/10. heti összefoglaló itt
2020/11. heti összefoglaló itt
2020/12. heti összefoglaló itt
2020/13. heti összefoglaló itt
2020/14. heti összefoglaló itt
2020/15. heti összefoglaló itt
2020/16. heti összefoglaló itt
2020/17. heti összefoglaló itt
2020/18. heti összefoglaló itt
2020/19. heti összefoglaló itt
2020/20. heti összefoglaló itt
2020/21. heti összefoglaló itt
2020/23. heti összefoglaló itt
2020/24. heti összefoglaló itt
2020/25. heti összefoglaló itt
2020/26. heti összefoglaló itt
2020/27. heti összefoglaló itt

Dobozok dobozoláshoz itt

A döntés itt
Eredmény 3 hónap dobozolás után itt
100 nap dobozolás itt
Eredmény 4 hónap dobozolás után itt
Eredmény 5 hónap dobozolás után itt
Eredmény 6 hónap dobozolás után itt
Eredmény 8 hónap dobozolás után itt
Eredmény 10 hónap dobozolás után itt
11 és fél hónap dobozolás után itt
Egy év dobozolás itt

Dobozolások (gyűjtemény- eddigiek, 2020 előtt) itt
Dobozolások gyűjtemény (2020) itt


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2020. július 14., kedd

8 éves a Boszorkánykonyha

  • Ma 5 éves a Boszorkánykonyha blog 😊 itt (áttekintés 2012-2017-ig)
  • 6 éves a Boszorkánykonyha 😊 itt
  • 7 éves a Boszorkánykonyha 😊 itt

Idén pedig július 13-án már 8 éves ez a kis blog. 😊


Kétmilliónál több oldalmegjelenítés.
126 rendszeres olvasó.


A nyolc év legnépszerűbb bejegyzései.


Az országok, ahonnan a legtöbben kattintottatok ide.


A blog Facebook oldalán is sokan olvastok.



Minden egyes ide kattintás megtiszteltetés,


k ö sz ö n ö m !



Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

Dobozolás 4 napra



R: szendvics
T: gyümölcs joghurt, dió
E: zöldséges tészta
V: tonhal saláta
...

R: zabkása
T: smoothie
E: borsó főzelék, tojás
V: rántotta, pufirizs.

.................................

A döntés itt

Eredmény 3 hónap dobozolás után itt
100 nap dobozolás itt
Eredmény 4 hónap dobozolás után itt
Eredmény 5 hónap dobozolás után itt
Eredmény 6 hónap dobozolás után itt
Eredmény 8 hónap dobozolás után itt
Eredmény 10 hónap dobozolás után itt
11.5 hónap dobozolás itt
Egy év dobozolás itt

Dobozolások (gyűjtemény- eddigiek, 2020 előtt) itt
Dobozolások gyűjtemény (2020) itt


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2020. július 13., hétfő

Felsőszentmárton 4.

1. nap itt
2. nap itt
3. nap itt

4. nap:

Az 1. nap is csak fél nap volt (délutáni érkezéssel), a 4. nap is csak kevesebb mint fél nap (délelőtti távozással).


Reggeli, bepakolás, búcsú a vendéglátóktól, a 2. szomszéd idetévedt mini cicájától.


Aztán a betervezett "csaló étkezés". Bellozzo, a mennyei gorgonzolás tészta szalámival, fokhagymával, csilivel...


... és a Cannes-i fagylaltkávé.


Hazaérkezve szó szerint azonnal feladat várt, számla, intéznivaló... Egy pillanat alatt vissza kellett csöppenni a csendből, nyugalomból, pihenésből a kellgyerünkmuszájba...



2020. július 12., vasárnap

Felsőszentmárton 3. nap

1. nap itt
2. nap itt

3. nap:

Éjjel esett. Végre hűvös a reggel.



Reggeli után Barcs.






Tízórai.


Gyalogtúra a Dráva-parton.










Itt az ember szó szerint feszegeti a határokat. 😅




Vissza a szállásra. Ebéd.


Alvás. Szó szerint vacsoráig.


Pihi a kertben.




Alvás.

2020. július 11., szombat

Felsőszentmárton 2. nap

Felsőszentmárton 1. itt

Korán ébredtem. A nap is.






Reggeli.


Séta a Coopba. Mert a kis falvakban érdemes ide is ellátogatni. Ahogy Ozorán, itt is a múlt századba csöppen vissza az ember. És itt is jó figyelni az ittenieket, olyan, mint egy nagy család.

Az Univerzum egyetlen ilyen táblája...


... a(z egy ilyen kicsi településen feltétlenül szükséges) körforgalomban.


A templom csodák csodájára nyitva.


Eddig egyszer harangoztak, tegnap este 8-kor, percekig. Aztán még sokáig lehetett hallani a himbálózó harang nyikorgását.




Az egyik áldás a szálláson a kerti csap.


Jéghideg a vize, használom is rendszeresen.


Kívül. A vízminőség nem jó, ideérkezéskor javasolták, hogy nem kellene meginni.


Ebéd előtt pihi. Utána aludtam. Fél 5-ig. Majd séta.














Vacsora. Vendéggel. Átjött Kakaó a szomszédból.


Majd újra kis séta. És végre hűvös van. 😊

Már csak egy nap pihi.