Salátaágy: jégsaláta.
Erre kerül a tojásos elegy:
- 2 főtt tojás apróra vágva
- fél kis vöröshagyma apróra vágva
- cheddar sajt apró kockákra vágva
- csöpp mustár
- cocomas (kókuszsűrítmény ízlés szerint)
- só (himalaja)
- őrölt fekete bors.
Tálaláskor a jégsalátát meglocsoltam tökmagolajjal.
(Paleo info: a paradicsom és a sajt nem paleo.)
Tojás saláta recept még itt és itt és itt, itt.
Facebook oldal: Boszorkánykonyha
Egy blog egy boszorkányról és konyháról, életről és módról, izomról és építésről, zsírról és csökkentésről. Magamnak: mementónak, és mert szeretek naplót írni, fotózni; másoknak: örömre, ötletnek, olvasgatásra.
2014. július 25., péntek
2014. július 24., csütörtök
Esti, megjegyzéses
Sokan olvassátok a Boszorkánykonyhát. És ahányan vagytok, annyiféle okból. Sokan például kizárólag a receptek miatt, és újabban sokan a ketogén étrendem miatt. Az "jutott az ötjetembe" (M., kis unokaöcsém után szabadon), azaz arra gondoltam, hogy nem untatom az étrendeseket a magánéletemmel, igyekszem külön választani a napi menüs-edzéses bejegyzést a többitől. Utalás, link azért lesz hozzá, hogy aki mégis beleolvasna, könnyen megtalálja.
Más:
Ezt tanulom. Megszeretni, szeretni magam. Nehéz kenyér: nagyon emlékszem, hogy már egészen kicsi gyerekként is mindig legszívesebben a föld alá bújtam volna, miközben majd' megvesztem a szeretetért, a figyelemért, hogy megmutathassam: én is érek valamit. Embertelen nagy lépés volt, hogy gimi után elmentem felvételizni a színművészetire. Bizony, kétszer is. Persze nem vettek fel, de legalább nem fogok életem végéig azon siránkozni, hogy meg se próbáltam.
Ahhoz, hogy szeretni tudjam önmagam, el kellett indulnom magam felé. Sok éve kezdődött már, mégis csak az elején tartok.
Tegnap folyamatos "fejbe kólintásokat" kaptam. Hirtelen mindenkinek a napokban van a házassági évfordulója. Boldog családi képek. Pont mostanában van mindenki eljegyzése. A tévében minden film olyasmiről szól, amit én mostanában átélek. Aztán egy kép egy eljegyzésről: pont ilyen gyűrűm volt... Jöttek a hírek, a képek, és én csak néztem és valami fájó-szorító érzés jött a nyomában. Mintha hirtelen mindenki boldog lenne, csak én nem. Persze, hogy tegnap estére "kiborultam" és sírtam, szenvedtem hajnalig.
Reggel, amint kinyitottam a szemem, folytatódott az érzés pontosan onnan, ahol tartottam elalvás előtt. Vagyis folytatódott volna. Csakhogy most nem akartam elhessegetni egyetlen gondolatot, egyetlen képet, egyetlen érzést sem. Egyenként megszólítottam őket. "Szomorúság, gyere!", "Fájdalom, üdv, itt vagyok!"... Meghívtam, vendégül láttam őket, nem harcoltam ellenük. És egy idő után csillapodott a kegyetlen szívdobogás.
Nem harcolhatok a gondolataim, az érzéseim, önmagam ellen. Be kell engednem mindent, átélni, megélni. Nem söpörhetem be őket az elmém egy fiókjába jól lelakatolva és eldobva a kulcsot, mert akkor ugyanezen a szinten tartom őket életben, örökös fenyegetésként, hogy mi lesz, ha egyszer kiszabadulnak.
“Senki nem tisztul meg attól, hogy a sárban hempereg.”
Láma Ole Nydahl
Ez az egyik kedvencem mostanában. Sőt a telefonomon a csengőhang is:
Nem vagyok hajlandó szomorkodni, szomorú zenét hallgatni, szomorú filmet nézni... Az élet nem erről kell, hogy szóljon! :)
Csütörtök (nudi, menü...)
Napi bölcs itt
Motiváció itt
Edzés: pihenőnap
Mozgás: délelőtt 2 óra séta, délután 1 óra kertészkedés.
Napozás: 2x20 perc (nudi, hihi)
Étek:
R: szendvics, palacsinta, csokikrém
E: saláta, sült kolbász
V: gombás csirke
Motiváció itt
Edzés: pihenőnap
Mozgás: délelőtt 2 óra séta, délután 1 óra kertészkedés.
Napozás: 2x20 perc (nudi, hihi)
Étek:
R: szendvics, palacsinta, csokikrém
E: saláta, sült kolbász
V: gombás csirke
Az egész napos hőség után estére végre jött egy kis vihar.
Még 10 nap.
Délelőtti séta (Ausztria)

Sírós, nagyon nehezen elalvós éjszaka után csodaszép napos, nyári reggelre ébredtem. E. mindenképp szeretett volna lemenni a kertészetbe, korán, egyedül megreggelizett és még tiszta ruhát is hajlandó volt felvenni, csak hogy menjünk. Hát legyen, ezer éve jártam arra, az idő is gyönyörű, és igaz, hogy mára éppen rengeteg házimunkát terveztem, de úgy gondoltam: az megvár. Van még tíz napom rá. Menjünk!
E. végig csacsogott, odafelé arról beszélgettünk, mennyire megváltozott a világ az ő fiatal kora óta. Én közben nézelődtem. Nem bírok betelni a hegyek, az erdők látványával, egyszerűen meseszép ez a táj!
A kertészetben fotózgattam, amíg E. nézelődött és vásárolt. Hát látszik az arcomon a nyúzottság, de megígértem, hogy többet fogok mosolyogni, hát nagyon igyekeztem :)
Knittelfeld kábé akkora város, mint Mohács, és olyan virágos is.
És a háttérben mindenhol a hegyek...! :)
Két órát mentünk, és nagyon örülök, hogy nem beszéltem le magam (meg E-t) róla!
Motiváció
"A halogatás
ostobaság. Holnap ugyanúgy döntened kell, miért ne tennéd meg már ma? Azt
hiszed, holnap bölcsebb leszel? Holnap csak öregebb leszel."
Facebook oldal: Boszorkánykonyha
Facebook oldal: Boszorkánykonyha
2014. július 23., szerda
Szerda (Ausztria)
Heti edzésterv itt
Motiváció itt
Edzés: Focus T25 Alpha Ab Intervals, Lower Focus (reggel)
Motiváció itt
Edzés: Focus T25 Alpha Ab Intervals, Lower Focus (reggel)
Étek:
R: vitaminok, sonkás-sajtos tojás (2 tojás, 3 ek kókuszzsír, 2 sz. házi sonka, marék cheddar)
E: tonhal saláta (1/2 doboz tonhal, fél kis vöröshagyma, só, 30g jégsaláta, tökmagolaj, mustár)
V: kolbászos tojás (2 ek kókuszzsír, 5 sz. házi kolbász, 1 tojás)
Napozás: ebéd után 2x20 perc teljes testes.
Edzés 2: Focus T25 Alpha Cardio délután
+mozgás: 1 óra séta
Facebook oldal: Boszorkánykonyha
Healthy pizza
|
|
|
|
|
Bölcs
Ilyen kérdések, vélemények röpködnek mostanában felém (a nevek kezdőbetűjét direkt változtattam meg):
- Ketogéééén??? Tudod te, hogy az milyen veszélyes?! (A., aki chipsen, kólán él.)
- Jesszus, már olyan véékony vagy! Nem kellene tovább fogynod! (B., jelentősen túlsúlyos háziasszony.)
- Focus T25? De hát az olyan laza! (C., akinek a napi mozgása annyi, hogy kimegy a garázsba és beül a kocsiba.)
- Te képes vagy esélyt adni annak, aki így megbántott?! (D., aki boldogtalan kapcsolatban él, de eszébe sem jut minderről beszélni a párjával.)
- Neked még nem teljesen kockás a hasad?! (E., aki immár 10 éve jár konditerembe, de ezt elképzelni sem tudod róla, ha meglátod.) ...
Motiváció
Ez a deréktól lefelé lebénult nő robotlábakkal teljesítette a London maratont - 16 nappal a verseny kezdete után. A késés ellenére Claire Lomast több százan ünnepelték a célvonalnál.
Szóval: mi is a kifogásod?
2014. július 22., kedd
Kedd (Ausztria)
Motiváció itt
Reggeles, megjegyzéses itt
Heti edzésterv itt
Edzés: Focus T25 Alpha Speed 1.0 (reggel, Tania modifikáció)
Reggeles, megjegyzéses itt
Heti edzésterv itt
Edzés: Focus T25 Alpha Speed 1.0 (reggel, Tania modifikáció)
Étek:
R: vitaminok, kávé, sonkás tojás (2 tojás, 2 szelet sonka, 2 ek kókuszzsír)
E: 3 szelet húskenyér, saláta tökmagolajjal
Napozás: 45 perc (pontosan ennyi ideig sütött a nap, aztán jöttek a felhők)
Edzés 2: Focus T25 Alpha Total Body Circuit (Tania modifikáció, délután)

Ez volt az a 25 perc, amikor igazán legyőztem önmagam. Habár az erőnlétem kábé olyan most, mint E-é, végigcsináltam, és igaz, hogy a modifikációt, de azt úgy, ahogy csak tőlem tellett. Folyt a víz rólam, folyt a szemembe, a hasamra, a hátamon. A fotón alig látszik, de nem a kép a lényeg. Most nagyon büszke vagyok magamra! :-)
V: tonhal saláta
Folyadék: 2 liter víz
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)


















































