2014. július 1., kedd

Kedd

Szent Iván éj óta a bejegyzéseim így készülnek: Leülök, bekapcsolom a gépet. Ott hagyom. Próbálom összeszedni a gondolataimat. Visszaülök. Nézek ki a fejemből. Eszembe jut valami értelmesnek tűnő, elkezdek gépelni. Kitörlöm. Nézek ki a fejemből. Ott hagyom a gépet. Megyek egy kört a szobában. Leülök megint. Gépelek, kitörlöm. Megyek. Ülök. Nézek. Törlök...

Szent Iván éj előtt még nem gondoltam volna, hogy felkap az élet hurrikánja, forgat, tép, dobál és egyik percről a másikra kiszakít abból, amit otthonnak, biztonságnak hittem. Nem gondoltam soha, hogy itt, a munkahelyem lesz a jelenlegi egyetlen biztos pont az életemben, ahol van szekrényem, ágyam, ahol a helyemen rajtam kívül senki más nem alszik, van poharam, törölközőm, helyem a reggeli asztalnál.

Szent Iván éjjele számomra még hosszabb volt az év leghosszabb nappalánál. Sőt az a nap azóta is tart, rám telepedett, körbezárt, nem enged. Kérdéseket tetet fel, miértekre keresteti a sokszor nem létező válaszokat, miközben fel-felnyitogatja a szemem, látni enged olyan múltbéli dolgokat, amiket eddig más szemüvegen keresztül néztem csak.

Szerettem volna túl lenni ezen az egészen hamar. Gyorsan letudni, aztán menni tovább. Volt egy-két halvány pillanat, amikor azt hittem, ez így is lesz, aztán csak még mélyebbre zuhantam. Mára elért az az állapot, amit nagyon finoman úgy tudnék megfogalmazni: atomjaimra estem szét. Rettenetesen keveset alszom, keveset és egyhangúan eszem, és azt is úgy kell magamba tuszkolnom. Ma már fekvő helyzetben is szédülök, hányingerem van, és a szemem alatt hatalmas, mély, sötét lila árkok keletkeztek. Képtelen vagyok koncentrálni, még mindig nem csomagoltam ki, de semmi értelme, hiszen öt nap múlva megyek "haza". Pedig nagyon jó volna összeszedni magam, hiszen az első három mohácsi napra van szállásom, de a cuccaim egy tárolóban; össze kell szednem, miket kell "hazavinnem", hiszen kellene fogkefe, fogkrém, törölköző, tiszta ruha, élelem... Reggelim lesz, aztán tudnom kellene, mit egyek a nap további részében. És hogy a három nap után hova, az egy igazán jó kérdés. Voltál már úgy, hogy nincs hova menned? Hogy nem tudod, hol alszol? Mindez azok után, hogy volt valakivel egy közös otthonod? ... Ha nem sikerül Mohácson albérletet találni, akkor életbe lép a második lehetőség (ahogy a húgom mondaná: a B terv), de ez iszonyat gyors szervezést igényel, mert nem a szomszédban van. Mindegy, a lényeg: nincs talaj a lábam alatt. Szinte szó szerint.

Szent Iván éj első néhány napján annyian megkerestek, írtak, ajánlottak szállást, segítséget, hogy szó szerint nem is tudtam mindenkinek válaszolni, fizikai képtelenség lett volna. Ahogy telnek a napok, megint tudatosodik bennem, hogy minden csoda három napig tart. Megritkultak a megkeresések, de ez természetes, hiszen mindenkinek megvan a saját élete, a saját keresztje. 

Hiszek benne, hogy



És abban is hiszek, valahol mélyen tudom, hogy mindez értem történik. És azt érzem, hogy az egész világmindenség valahol a segítségemre van. Hiszen az a bizonyos éj után rögtön jöttem ki dolgozni, ahol biztonságban vagyok, minden alapvető szükségletem biztosított. E. habár nagyon nincs jól, amikor csak szeretném, megengedi, hogy feljöjjek kicsit a szobámba. Sőt minden nap fél kilenckor már elbúcsúzom tőle este az eddigi kilenc óra helyett, és egy rossz szót sem szól. Sikerül ellátnom a munkámat szédülve, iszonyat gyengén is. Minden nap jön egy-egy kedves üzenet, egy-egy érdeklődés. Bevallom: jólesik. Kegyes hozzám az időjárás is: néhány nap tudtam kicsit napozni, viszont leginkább esős-hideg az idő, és én ezt szeretem...

Még nem tudom, hogyan, de össze kell szednem magam. Keményen. Otthon nagy fizikai és lelki megterhelés vár rám, cipekednem kell, cipelnem és elbírnom a zsákokat, a teli dobozokat és a sorsomat, talajt kell építenem a lábam alá.

Étek kedden:

R: kávé, 50g mandula.
E: spenót, csirke, saláta, 50g mandula.


V: 2 tojás, sonka.


Bölcs


Bölcs


Belső csend: Találkozások

Minden ember valamilyen céllal érkezik egy másik ember életébe.


Több milliárd ember él a Földön. És Te mégis pont ezekkel az emberekkel találkozol. Gondold csak végig, szerinted véletlen? Ugyan, hát hogyan is lehetne!
Van, akinek elég csak egyszer besétálnia, hogy lásd és tudd, mi dolgod van vele az életben. De másnak el kell sétálni ezerszer, míg egyáltalán az életed része lesz. Akár csak egy éjjelre, de lehet a halálod napjáig marad. Lehet, az ötödik ember, akit holnap látsz az utcán, fél év múlva melletted ébred. Vagy, akivel eddig csak maximum köszöntetek, hirtelen az egyik legfontosabb szereplő lesz az életedben.Mindennek és mindenkinek megvan a saját ideje. Annak is, hogy kiderüljön a találkozás oka. Ehhez sokszor rengeteg idő kell. De, amikor rájössz, azt is megtudod, miért pont akkor kellett megtudnod mindezt.
Te nem tudod, de az élet tudja, mikor és mennyit bírsz el valójában. Ennek megfelelően küldi a segítőidet az életedbe. Mert mindenki egy segítő. Mindenki, akivel kapcsolatba kerülsz, egy apró kis darabot hordoz belőled. És pont akkor jönnek, amikor ezt a darabot magadba kell illesztened. Akár a szívedbe, akár a lelkedbe, akár a testedbe. Ezért kell nyitottnak lenned és ezért kell menned. Ezért nem állhatsz egy helyben, hanem haladnod az úton nyitott szemmel. Mert az élet folyamatosan küldi az embereket, és Te ösztönösen tudni fogod, ki az, akivel dolgod van . Bíznod kell ebben az ösztönödben. Nem tudsz rosszul választani. Mert, ha az a választás éppen pokoli kínokhoz is vezet, Neked akkor éppen arra volt szükséged, de ezt majd csak később érted meg.
Minden ember okkal érkezik az életedbe. Fogadd el és fogadd be. Az idő majd úgyis megmutatja, ki milyen céllal érkezett. Te is okkal érkezel mások életébe, Te is mások darabjait hordozod saját magadban…

Motiváció



"Fogd úgy fel, mintha az egészséged is egy fiók lenne a bankszámládon. Minél többet teszel bele, annál többet vehetsz ki!" 

/Jack Lalanne/

2014. június 30., hétfő

Hétfő


Tegnap késő este volt már, amikor a munka végeztével kiültem a hűvös teraszra. Kuporogtam a kis sámlin, a lábaimat magam alá húzva és próbáltam a szívdobogásomat a mellkasomban tartani. Nyugodtabb volt már, nem az a hevesen kiszakadni akaró, de azért dübörgött még. Csend volt. Csak néhány madárka szállt el arra, néha hallottam, ahogy csicseregve pár szót váltanak. Csend volt és szürkület. A magas hegyek úgy vonták be magukat csillagpárával, ahogy az édesanyák takargatják esténként a gyermeküket a puha , illatos paplannal, tele féltéssel, nyugalommal, szeretettel. Egyre nagyobb csend volt, egyre sötétebb. Megpróbáltam a lehetetlent: kiiktatni a gondolataimat. Ha ez nem is sikerült, annyit elértem, hogy a szívem csendes patakká változott, csak néha csobbant nagyobbat, amikor egy kisebb sziklához ért; és végre elmosolyodtam. Megéltem azt, amit már olyan rég nem: a tökéletes pillanatot a Jelenben.



Étek hétfőn:

R: kávé.
E: 2 tojás, 10 szelet kolbász, saláta tökmagolajjal.
V: meggy, 2 szelet kék sajt, 2 szelet cheddar sajt.

974 kcal, 68% zsír, 19% F, 13% CH

(tavalyi fotó)


Megfontolásra

Csak egy kóla?
Csak egy üdítő?
Csak egy energiaital?
Csak egy kis frissítő?


Azon kívül, hogy műanyag, iszonyat mennyiségű feldolgozott cukrot tartalmaz.

A gyümölcsben is van cukor, de az legalább természetes.

Én a bogyós gyümölcsöket szeretem leginkább.

Bölcs


Motiváció: mérleg


Mérleg?
Felejtsd el!


2014. június 29., vasárnap

Vasárnap

  R: meggy, 2 szeletke cheddar sajt, 2 szeletke kék                                                                                             penészes sajt, 5 szelet kolbász, 100g mogyoró.

E: saláta tökmagolajjal.

 V: 1 tojás, 5 szelet kolbász, 1 paradicsom.

974 kcal, 68% zsír, 19% F, 13% CH

Ketogén étrend 2. hét összefoglaló itt.

Facebook oldal: Boszorkánykonyha

Ketogén étrend 2. hét, összefoglaló

1. heti összefoglaló itt.



Étek hétfőn:
R: 4 piskóta.
U: kis darab kolbász, egy falat sajt.
V: fél tenyérnyi gombás hús, 2 tojás.
Részletek itt.

Kedd:
R: 2 lenmag kenyér, marék ribizli, kávé.
E: saláta, gombás hús, 1 tojás.
V: saláta, kolbász, 1 tojás.
Részletek itt.

Szerda:
R: marék málna, 2 lenmag kenyér, 1 főtt tojás, kávé.
E. sült csirke, saláta tökmagolajjal, fél avokádó, 1 tojás.
V: 1 tojás, saláta tökmagolajjal.
Részletek itt.

Csütörtök:
R: kávé.
E: 2 tojás, kolbász, 1 mini alma, 10 szem mandula.
V: sajtos csirke, saláta.
Részletek itt.

Péntek:
R: kávé, csokikrém málnával.
E: 1 tojás, 10 szeletke kolbász, saláta. 
V: 1 szelet sült csirke 1 csík sajttal, saláta.
Részletek itt.

Szombat:
R: kávé (amit estig sem tudtam meginni...), rumos csoki (amit megint csak letuszkoltam), meggy. 
E: 2 tojás kolbásszal, saláta (tuszkolós, egyáltalán nem volt étvágyam). 
V: kis adag saláta tökmagolajjal. Igazából csak azért ettem meg, hogy egyek valamit...
Részletek itt.

Vasárnap:
R: meggy, 5 szelet kolbász, 2 szelet cheddar sajt, 2 szelet kék sajt, kávé, 100g mogyoró.
E: jégsaláta tökmagolajjal.
V: 1 tojás, 5 szelet kolbász, 1 paradicsom.

Kép: keogén előtt, ketogén után.



Tapasztalatok:
- A Szent Iván éj miatt nem igazán tudtam ételre gondolni. Amit megettem a héten, az mind letuszkolós volt, és csak azért, hogy életben tartsam a testemet.
- Súly: minusz 0.8 kg.

3. heti összefoglaló itt.

Facebook oldal: Boszorkánykonyha

Ketogén étrend 1. hét, összefoglaló


Hétfő:
R: kolbászos rántotta, csokikrém (jobb oldalon a keresőbe beírva megtalálható), kávé.
E: kurkumás csirke, saláta.
V: cigánypecsenye.
(Részletek itt.)

Kedd:
R: sonkás rántotta kis cheddar sajttal, saláta, ribizli.
E: kis zöldség leves, kis adag pörkölt. Nem voltam éhes, csupán azért ettem, hogy maminak ne legyen mibe belekötnie. Mondjuk jólesett, nagyon finom volt, no meg én gyakorlatilag bármikor tudnék enni…
Du: benyomtam egy csomag mogyorót. Igen, amolyan nass volt, mert éhes még nem voltam. És ha elkezdek magokat enni, akkor nálam nagyon nehéz a leállás…
V: (már itthon) sajtos csirke, saláta.
(Részletek itt.)

Szerda:
R: kolbászos-sajtos rántotta, marék mandula-kesu, ribizli. Lett volna. Csakhogy nem voltam éhes. Odakészítettem reggel, de aztán a magokat elropogtattam, a többit betettem a hűtőbe, mert végül ez lett az ebédem.
Délutáni nasi: nagy marék mandula. No problémó, csupán a bőrkém néz ki úgy, mint Pippi Langstrumpf arca, csak amíg ő szeplős, én ragyás vagyok ;)
V: sajt szeletek, főtt tojás, kolbász karikák, paradicsom saláta.
(Részletek itt.)

Csütörtök:
R: (egykor) burger, fél palacsinta.
U: marék mogyoró, pár szelet kolbász.
V: (masszázs után) sült kolbász, fél avokádó, paradicsom saláta, vegyes saláta.
(Részletek itt.)

Péntek:
R: sonkás rántotta, paradicsom, sajt, kávé. (A vitaminokat már futás előtt megettem.)
E: cukkini spagetti.
U: kesu.
V: csokikrém, kolbász.
(Részletek itt.)

Hétfőn moziban voltunk.
Kedden együtt reggeliztünk, egyformát és elutaztunk a nagymamámhoz.
Szerdán séta a városban, a Dunánál.
Csütörtökön befizetett egy masszázsra.
A péntek is egy szuper kis nap volt.

Aztán jött a szombat. Délelőtt a Zsolnay negyedben jártunk, a Planetáriumban. Délután 3-kor értünk haza, és akkor Szent Iván jött, látott és győzött, és örökre megváltoztatta az életem.

Szombat-vasárnap:
200g mogyoró, marék málna, 1 burger.

Nem így terveztem, de így alakult.

Tapasztalatok:

- Semmi de semmi éhségérzet.
- Maximális jóllakottság, de nem az a nyomasztó fajta, hanem teljesen természetes.
- Nem kell állandóan az órát néznem, mikor kell/lehet ennem.
- Nem igényel extra előkészületeket.
- Nagyon jól be lehet lőni előre tervezés nélkül is a fehérje-zsír-szénhidrát arányt.
- Jóval kevesebb időt töltök a konyhában.
- Embertelen finomakat eszem.
- Súly: minusz 2.5 kg, ebből 1.8 kg szombatról vasárnapra, a Szent Ivános bejegyzésben az okok.

2. heti összefoglaló itt.
3. heti összefoglaló itt.

Facebook oldal: Boszorkánykonyha

Reggeles, megjegyzéses

Ott voltál tegnap éjjel is. Ugyanúgy guggoltál teli talppal a talajon támaszkodva, mint akkor este. A kis fehér helyett egy áttetsző, világos szürke lebernyeg volt rajtad. Csak néztelek. Mert most valahogy más voltál. Kis idő múlva oldalra fordítottad a fejed és rám néztél. Láttam a szemeidet. Ismerem ezt a nézést. Mindenki más is, aki valaha kapcsolatban állt veled. Ebben a nézésben minden benne van.
- Miért nézel így rám? - kérdeztem.
De nem szóltál egy szót sem, csak néztél tovább. Nem is kellettek a szavak, minden benne volt abban a makacs, érzelemmel teli, kicsit dühös, makrancos szempárban. Némán vágtad a fejemhez, hogy tudom ugyan a tökéletes megoldást, ám én megint csak felejteni szeretnék és megbocsátani, újra nem magamat nézem, megint képes vagyok nem haragudni, elengedni a történteket és újrakezdésen töprengeni. Kiolvastam azokból a szemekből, hogy "Ebből ki kell szállni, és ezt te is jól tudod.". És amikor a következő pillanatban arra gondoltam, hogy "Igen, de...", abban a szempillantásban eltűntél...

Motiváció


2014. június 28., szombat

Szombat

Étek hétfőn:
R: 4 piskóta.
U: kis darab kolbász, egy falat sajt.
V: fél tenyérnyi gombás hús, 2 tojás.
Részletek itt.

Kedd:
R: 2 lenmag kenyér, marék ribizli, kávé.
E: saláta, gombás hús, 1 tojás.
V: saláta, kolbász, 1 tojás.
Részletek itt.

Szerda:
R: marék málna, 2 lenmag kenyér, 1 főtt tojás, kávé.
E. sült csirke, saláta tökmagolajjal, fél avokádó, 1 tojás.
V: 1 tojás, saláta tökmagolajjal.
Részletek itt.

Csütörtök:
R: kávé.
E: 2 tojás, kolbász, 1 mini alma, 10 szem mandula.
V: sajtos csirke, saláta.
Részletek itt.

Péntek:

Reggel vettem észre, hogy habár már szombat van, még ki sem csomagoltam...
A zöldbab, amit hoztam, teljesen megpenészesedett...
És nem is emlékeztem már rá, hogy hoztam magammal mogyorót...

Reggeles, megjegyzéses itt.

Tegnap éjjel fél 11-kor még nem aludtam. Teljesen éberen feküdtem az ágyban és szó szerint bámultam a plafont. Közben a szívdobogásomat hallgattam és éreztem, és egyszerűen képtelen voltam megállítani ezt az őrült dörömbölést. Felkeltem, mászkáltam kicsit, aztán visszafeküdtem. Próbáltam megálljt parancsolni a gondolataimnak, semmi eredménnyel. Forgolódtam. Szerettem volna leállítani a gondolataimat is, de egyre hevesebben tolakodtak elő a miértek, a kérdések. És egyszer csak sírni kezdtem. Zokogtam, mint egy kisgyerek, akinek elvették a labdáját. 23.40 volt. Húsz percet kellett volna csak várnom, és akkor elmondhattam volna: ez az első nap, amikor nem sírtam. Hát nem bírtam ki. Sokáig tartott, nagyon sokáig. Aztán jött az, amit a reggelesben írtam. Iszonyat sokára aludtam el.

Reggel öt előtt fent voltam már, és ma jött el az első igazi zombi állapot. Kimerültem, alig állok az eddig is ingatag lábaimon. Pedig E. nagyon nincs jól, sokkal több most a teendő, és egész nap mostam, teregettem, takarítottam, ablakot pucoltam, kertben voltam, vásárlás, gyógyszerezés, vasalás... Elfáradtam. Délután szerettem volna aludni egy kicsit, csak fél órát, mert így nem lehet létezni, de nem jött álom a szememre. Pedig most az alvás lenne a legtöbb és a legjobb, amit magamért tehetnék...

És jön megint az este, az egyedüllét a hevesen dobogó szívemmel és a kérdő gondolatokkal. Aludni akarok. Most semmi mást, csak aludni...

 R: kávé (amit estig sem tudtam meginni...), rumos csoki (amit megint csak letuszkoltam), meggy.

 E: 2 tojás kolbásszal, saláta (tuszkolós, egyáltalán nem volt étvágyam).

 V: kis adag saláta tökmagolajjal. Igazából csak azért ettem meg, hogy egyek valamit...

(982 kcal, 78% zsír, 13% F, 9% CH)

Ja, reggel lenyomtam 30 perc aerobot. Olyan kemény volt, mintha életemben még sosem mozogtam volna. De folytatnom kell az edzést, mert elfogyom az összes nehezen megszerzett izmomat. Márpedig nem hiszem, hogy ezért dolgoztam volna olyan sokat.

Mínusz egy nadrágméret (Edzéstipp otthonra)



Feladatsor
2x50
Ugrókötél
2x20
Ugrás súlyzóval
2x20
Görkorcsolya
3x20
Húzás hátra
2x20
Bicikli fekvőtámaszban
2x20
Kitörés súlyzóval
3x10
Csúszás székről
1x10
Kitartás
2x20
Emelés oldalhelyzetből
5x20
Hasizom-erősítés

Ugrókötél
Állj zárt állásba. Kezedben legyen ugrókötél, karodat kissé hajlítsd be. Kis szökdelésekkel hajtsd a kötelet előre. Eleinte egy hajtás ideje alatt kettőt szökdelj, majd egy hajtás alatt csak egyet. Ügyelj arra, hogy mindig lábujjhegyre érkezz.

Ugrás súlyzóval
Vegyél a kezeidbe súlyzókat. Állj terpeszállásba. A súlyzókat emeld hajlított könyökkel közel a válladhoz. Ugorj terpeszállásba, ugyanakkor emeld a súlyzókat magastartásba. Ugorj vissza zárt állásba, a súlyzót pedig engedd le a válladhoz.

Görkorcsolya
Állj terpeszbe. Bal lábad legyen hátul, jobb lábad elöl. Dőlj előre, úgy, hogy bal kezed nyújtva elérje a talajt. Jobb karodat tartsd hajlítva a tested mellett, könyöködet húzd hátra. Végezz gyors láb- és karcserét, mintha korcsolyáznál. A megadott ismétlésszám a teljes, lábcserés mozdulatsorra vonatkozik.

Húzás hátra
Állj zárt állásba. Lendítsd mindkét karodat a magasba, ugyanakkor a bal lábadat hátra. Ebben a helyzetben végezz egyszerre karhúzásokat és lábemeléseket. Térj vissza a kiinduló helyzetbe. A gyakorlatot a megadott ismétlésszámmal mindkét oldalra végezd el.

Bicikli fekvőtámaszban
Ereszkedj mellső fekvőtámaszba. Kezed legyen vállszélességben, bal térdedet húzd fel a mellkasodhoz a két kezed közé. Egy lendülettel cserélj lábtartást. Ismételd a gyakorlatot enyhe, rugózó csípőmozdulattal.

Kitörés súlyzóval.
Állj zárt állásba, kezeidbe vegyél súlyzót. Bal lábaddal lépj ki, ugyanakkor a súlyzókat emeld derékmagasságba, könyöködet hátrahúzva. Térj vissza kiinduló helyzetbe, majd ismételd meg lábcserével is a mozdulatot.

Csúszás székről
Ülj le egy szék szélére, nyújtsd előre a lábadat, a talpad érintkezzen a talajjal. Fogd meg az ülőkét mindkét oldalon. Emelkedj el a széktől, és csúsztasd le magad a szék előtt úgy, hogy közben a bal lábadat nyújtva tartsd a levegőben, a talajjal párhuzamosan. Ne tedd le a popsidat a földre. Lassan csússz vissza a székre. A csúszásokat ismételd lábcserével is.

Kitartás
Feküdj hanyatt nyújtott lábbal, karjaidat tartsd nyújtva magad mellett a földön. Emeld lassan fel a fejed és a nyakad, illetve a lapockáidat a földről, ezzel egy időben pedig a lábadat és a karodat is emeld meg néhány centire. Tartsd meg a pozíciót öt másodpercig.

Emelés oldalhelyzetből
Feküdj az oldaladra, és támaszkodj az alkarodra. Emeld a csípődet és a karodat a plafon felé. Vállad, csípőd, lábad legyen egy vonalban. Ereszkedj vissza. A gyakorlatot a megadott ismétlésszámmal a másik oldalra is végezd el.

Hasizom-erősítés
Feküdj hanyatt a talajon, kezeidet tedd tarkóra, lábaidat nyújtsd ki. Lassan emeld meg fejedet, nyakadat, majd lapockádat is, ügyelve arra, hogy kezeddel ne húzd a fejedet, csupán tartsd azt egyenesen. Álladat ne tedd a mellkasodra. Végezz folyamatosan hasprés-mozdulatokat.

Read more: http://nikihivatalosweboldala.hupont.hu/46/minusz-egy-nadragmeret#ixzz3ue805RNR


Futás edzésterv kezdőknek itt
5-Minute Sexy Leg Workout Without Lunges | Class FitSugar (videó) itt
Gyakorlatok belső combra (videó) itt
Teljes test (edzéskártya) itt
Súlyzós edzés (A nap, B nap, Sasa) itt
Edzéskártyák (Popsugar) itt
Péntek Enikő Light kardio (videó) itt
Plank (edzéskártya) itt

Edzéstipp otthonra: No Burpee HIIT Cardio and Abs Workout -- Fat Burning Bodyweight Cardio workout itt
Comb és popsi edzés otthon (videó) itt
Edzés (ketogén étrend mellett, kettlebell) itt
Freeletics Cardio & Strength 3. hét itt
Edzéstipp otthonra: 30 napos program (eszközigény nélkül) itt
Otthoni súlyzós edzésterv kártyák 1. hét itt
Otthoni súlyzós edzésterv kártyák 2. hét itt
Edzéstipp otthonra (Otthoni súlyzós 2. hét/4. nap felturbózva) itt
Edzéstipp otthonra / bemelegítés / interval ittEdzéstipp otthonra / bemelegítés / interval itt
Otthoni láb edzés itt
Edzéstipp otthonra: Resistance band workout: Samantha Clayton (videó) itt
Saját gyakorlatsorok itt
Intense Cardio Sculpt With Dumbbells 32 min itt (videó)
Villámedzések (10, 20, 30 perc) itt
Péntek Enikő Időzóna edzések + étrend itt
1000 Calorie Workout Video - Strength, HIIT Cardio and Abs Workout videó itt
Jump Rope Cardio HiiT videó itt
Ten-Minute Jump Rope HIIT (videó) itt
Jump Rope and CORE HiiT workout (videó) itt
Jump Rope Workout Routine - Intense Home Cardio & Toning Exercises (videó) itt
Fat burning jump rope workout itt (videó)
10-Minute Jump Rope Workout itt (videó)
50 Jump Rope Exercises to Build a Better Body itt (videó)
Jump Rope Workout for Intermediates (Zuzka) itt (videó)
Jump Rope Circuit Workout (Zuzka) itt (videó)
Gyakorlatsorok teljes testre itt
Edzéstipp otthonra: mozogj az ünnepek alatt is! Shaun T. röpke videoi itt
Kezdő és középhaladó köredzés itt
Gyakorlatok "integetőháj" ellen itt
Néhány saját testsúlyos gyakorlat izomcsoportonként itt
Otthoni láb edzés itt
Otthoni tricepsz edzés itt
Total Body Workout 3 (teljes test) itt
Kar videók itt
Low Impact Lower Body Workout itt
30 Min Total Body Intermediate Interval Workout with Dumbbells itt
Kar (video) itt
Láb itt
Mell edzés otthon (női) itt
4 napos heti terv itt
Lean legs workout itt
Láb+törzs itt
Kerek popsi 20 napos kihívás itt
Pilates yoga bland video itt
Péntek Enikő Core zóna kombó ittStop and drop itt
2 minute abs itt
Navy seal workout itt
Star treck workout itt
Comb- és fenékformálás otthon itt
Functional Training (video) itt
Cardio interval workout (video) itt
Jump Rope Circuit Workout (ugrókötél) itt
Military Boot Camp itt
30 Minute Full Body Workout (30 perc teljes test) itt
Arms-Legs Circuit itt
Edzéstipp otthonra 33: Melissa Bender 30 Day Challenge (30 napos program videokkal) itt
Edzéstipp otthonra 32: Taralynn McNitt ajánlásásval ittEdzéstipp otthonra 31 (+30 tipp) itt
Edzéstippek otthonra (26) gyűjtemény itt
Nagy túlsúlyhoz itt
Core challenge itt
Nike itt
a nincs időd itt
Shaun T-től itt
Ha nincs időd itt
Shaun T-től itt

Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

Reggeles, megjegyzéses

Tegnap éjjel beszédem volt ezzel a kicsi lánnyal. Ott kucorgott egy hatalmas, üres, hideg épület kellős közepén, egyetlen szál fehér kis ruha volt rajta. Ott kuporgott, abban a tökéletes guggoló pózban, amire sokszor csak a gyerekek képesek, teli talppal a talajon támaszkodva;, szöszke fejét a térdére hajtva, a két karjával szoros gubóba kötve magát a nyirkos, majdnem teljesen fénytelen helyen. Nem sírt, de nagyon szomorú volt. Végtelenül bánatos. Egy ideig csak figyeltem, aztán halkan beszélni kezdtem hozzá. Meg sem mozdult, de tudtam, hogy figyel. Csak ketten voltunk, a mini lányka és én. Sokat beszéltem hozzá. Elmondtam, amit láttam és elmondtam, amit érzek. Hogy milyen szép, milyen fantasztikus kis lény és hogy nagyon szeretem. Szeretem úgy, ahogy van. Majd lassan odamentem hozzá, átöleltem. Így maradtunk nagyon, nagyon sokáig. Hajnali kettő körül járhatott, amikor elszenderedtem ebben az ölelésben.

Bölcs