2015. december 15., kedd

Kedd, Magyarország 59.


R: 1 vajas-paprikás kenyér
E: bableves (anyutól), 2 kenyér
V: 2 vajas-szalámis-paprikás kenyér, paprika, 1 kis paradicsom, sajtfalatok


Este Irish Pub a fiúkkal. A mikit P-től kaptam :)

Facebook oldal: Boszorkánykonyha

Karácsonyi vers


Hópihe szállong égből ágra,
angyalok éberen őrzik a lépted.
Karácsony tárja lelked tágra,
messze világlik a szívbeli fényed.



1. itt



2015. december 14., hétfő

Hétfő: "kedves" adventi üdv, NAV, MÁK, vendégség..., Magyarország 58.


Sokan kérdeztétek már, hogy akkor velem nem is történnek kisebb kellemetlenségek? Hát dehogynem, csak ezeknek nem kerítek nagy feneket, mert egyszerűen nem érdemesek arra, hogy foglalkozzam velük. Csak egy friss példa:

Amikor összegyűlik egy adag szemetem, összekötöm és ki szoktam tenni az ajtóm elé, hogy ne felejtsem el levinni. Ha a lakásban hagyom, simán átlépek rajta, vagy kikerülöm és ott felejtem. De az ajtó előtt, a küszöbön biztosan belerúgok kifelé menet, megfogom és leviszem a helyére. Az előző albérletemben többször előfordult, hogy egy-egy arra járó lakó megfogta és levitte, így ismertem meg anno több -kedves- embert a lépcsőházban. Tegnap este kiraktam a következő kis csomagot. Reggel, induláskor nyitottam az ajtót, bele is rúgtam volna biztosan a zacsiba, ha ott lett volna. De nem volt ott, hanem a kilincsen lógott. Levettem, csuktam be az ajtót, ahol ez a kedves adventi üzenet várt (lásd fotó). Több lehetséges reakció is átfutott az agyamon, aztán nagyon gyorsan úgy döntöttem: inkább leviszem a szemetet és megyek a dolgomra.
Szóval történnek ilyesmik, de nincs értelme ítélkezni vagy véleményt mondani, mert az élet -nekem- nem erről szól. Hanem mostanában leginkább a hivatalos ügyek elintézéséről.

Mára végre minden megvolt: hova kell mennem, a T1011-es nyomtatvány, minden hivatalos okmány, igazolvány... Hivatali nyitvatartás csekkolva, így elsőként mehettem be. MÁK: nyomtatvány lead, iratok fénymásol, pecsétek, aláírás. NAV: MÁK-tól kapott nyomtatvány másolat lead, újabb adatlapok kitölt, kérdéseim megválaszolva, csekkek kinyomtatva, kész. Hatalmas kő a szívemről: le.

Ebéd és délután anyuéknál. Pincében, padláson, kertben, udvaron, traccsolva (anyuék postásával a koleszterin mítoszról és mami orvosával sok mindenről) (...).









Tavaly az volt a terv, hogy a karácsonyos két hétre nincs terv. Mármint edzés és étkezés terén. Sőt lehet lazítani is a gyeplőn. 2014-ben bevált, így idén is így csinálom. 

R: 1 vajas-paprikás kenyér, fél turbó töltés
E (vendégségben): bableves (anyu olyan tündér, nekem hagyott rántás nélkülit), pogi, sajtos kifli
V: 1 mandarin

(Attól, hogy megeszek olyasmit is, amit nem kéne, a múltkori után már ésszel csináltam: annyi ilyesmit ettem, amennyitől nem leszek rosszul.)

Facebook oldal: Boszorkánykonyha


Karácsonyi bölcs



Karácsonykor könnyű szeretni, de mi van azzal a sok hétfő reggellel?

Parti Nagy Lajos

(saját fotó)



2015. december 13., vasárnap

Vasárnap: mozi, lelet..., Magyarország 57.



Étek: itt

És este mozi (itt is köszönöm!): Éhezők viadala- A kiválasztott

Magamtól nem néztem volna meg, mert nem láttam az előző filmet, de aztán érthető volt. A sztori meglehetősen szövevényes volt (nekem), de rájöttem, ki a gonosz. A kis csapatnak kemény harctér adatott, nekem ez az olajjal elárasztós jelenet volt az egyik újdonság, hihetetlen, milyen elmés kegyetlenségeket képes kitalálni az ember egymás elpusztítására...


Láttam az előzetest, így tudtam, hol jönnek majd a mutánsok. Ezt a részt csukott szemmel ültem végig, nem bírom a szörnyeket, hónapokig, évekig képesek magukat befészkelni az agyamba és váratlan helyzetekben, legtöbbször elalvásnál vagy álmomban felbukkanni.


Ez a film is azt erősítette meg bennem, hogy a politika mennyire politika. És a sok harc, szenvedés, megpróbáltatás után megkönnyebbülés volt a happy end.

A legérdekesebb az volt ebben a moziban, hogy belenyúlt az agyamba és a szívembe, kinyitogatta a lelkem kis fiókjait és belenézett. Mintha elektródákat csatoltak volna minden kis fiókra. És a végén megkaptam a leletet. A legtöbb csillag és felkiáltójel az érzéseimmel kapcsolatos. amiket megpróbálok fejben helyretenni. De nem élem meg. Nem adom ki. Nem mutatom. Nem beszélek róluk. Ember vagyok, van bennem mindenféle: kedvesség, düh, boldogság, sértettség (...), meg kell tanulnom ezeket nem fejben megélni, hanem szívvel, és ki is mutatni. és amellett, hogy hiszem, hogy minden okkal történik, hogy minden úgy van jól, ahogy van, a legvégén átsuhant rajtam a gondolat, hogy talán mégis jó lett volna anyának lenni. majd rögtön az, hogy jó, hogy nem lettem anya. Én egy krimin is képes vagyok pityeregni, most is sírdogáltam kicsit. Jólesett volna több könny is, de hát ugye az érzelmeim kimutatását még tanulnom kell...

Facebook oldal: Boszorkánykonyha

Keto 78. heti összefoglaló (makroszámolás)

A múlt hét nem volt éppen katasztrófa, már ahogy kezdődött. Aztán amikor az összefoglalót szerkesztettem és ahogy vasárnap estére éreztem magam, az több volt mint túlzás. Mert hogy kezdődött kis mogyoróval a hét, ami rendszeres lett. Meg egy kis sajtgolyó, mert belefér, blabla. Anyuéknál vasárnap a sütizés betette a kaput. Úgy látszik, még ebből sem tanultam: ezen a héten hétfőn megint mogyoró a menüben... Kedden reggel csak úgy rápattantam a mérlegre, teljes nyugalomban, mert hát fogyni úgysem akarok már, ezek a kis nasik meg beleférnek. Na ja: 1.7 kiló plusz. Oké, nem botrány éppen, de a testemen is éreztem mindezt. És ez már elég volt ahhoz, hogy összekapjam magam. 


A Fitnessblender két tagja tette közzé: hálaadás előtt, után és 36 órával később. Azt bizonyítandó, hogy egy nagyobb étkezés után visszatérve a megszokott életmódra a test is visszarendeződik.

Kedden már figyeltem arra, hogy 50g szénhidrátnál ne nagyon egyek többet, de csak este számoltam, utólag. És ekkor elővettem a keto kalkulátort, kiszámoltam a dolgaimat és azt mondtam magamnak: megnézem, hogy egy hét odafigyeléssel, nassolás nélkül mit tudok elérni. Nem csináltam nagy faxnit az egészből, este beírtam a kalóriabázison azt, amiről biztosan tudtam, hogy másnap megeszem. Az adott nap reggelén pedig pontosítottam. És megbeszéltem magammal: nincs nassolás. Ijesztő volt, hogy szó szerint elvonási tüneteim voltak attól, hogy nem rágcsáltam pluszban. Szerdán "éheztem", az agyam éhségérzetet produkált, pedig ettem, jól is laktam, az a pizza valami mennyei és alig tudtam legyűrni az egészet, olyan laktató és kiadós. Rágicsa helyett ittam. Nem csak édes(ített)et, hanem leginkább vizet. Csütörtökön már valamivel könnyebb volt. Péntektől pedig megint minden oké volt.

A ketót én nem fogyás miatt csinálom, hanem mert nekem jó, jól működök vele. Nassolni, rágcsálni szeretek, de a nassolás szerintem semmilyen táplálkozási rendszerben nem jó, gyakorlatilag fölösleges kalóriát (CH-ot, zsírt...) fogyasztok, a lelkemnek is csak addig jó, amíg a rágás éppen tart. És nem azzal van szerintem a baj, ha az ember egy héten egyszer (max kétszer) megeszik valami nem odaillőt, hanem azzal, ha ez rendszeressé válik.

Vasárnapra a változás


- a felnasizott 1.7 kg eltűnt, ezen kívül még 0.5 kg mínusz
- kellemes közérzet
- laposabb has
- szebb bőr.

Annak, aki fogyni szeretne a ketogén étrenddel, határozottan az a javaslatom, hogy számoljon. Számoljon, mérjen, alakítsa kellemesen élhetőre a makrókat (van, akinek kell az 50g CH például, van, akinek kicsit kevesebb zsír is elég a fogyás beindulásához...), legyen kemény, céltudatos, kitartó. És ne nassoljon, hanem ha kell, iktasson be (a makrókba betervezetten) kis snacket. Egyszer kell nekiállni és komolyan végigcsinálni, az eredmények gyorsan jönnek és sikerélményt adnak a folytatáshoz.

Megjegyzés: 

- Egyáltalán nem ideális az ételek összetétele, de idén már így lesz, anyagiak híján abból kell megoldanom, ami van itthon, amit kapok, amit potom áron meg tudok szerezni az akciós pultokról. 
- A heti kenyér nem saját sütésű, hanem a legolcsóbb tescos és/vagy sparos. Tápanyag nincs sok benne, de vajjal-sóval-paprikával finom. Viszont iszonyat mennyiségű benne a szénhidrát. 1 szeletben 10-15g, Kellett kicsit sakkozni, hogy jók legyenek a napi értékek. Különösebb tüneteket napi 1 szelet nem okoz, étkezés után azonnal wc, de egyáltalán nem vészes. 
- Cocomas helyett laktózmentes tej volt a héten a kávémban. Az a pár korty nem okoz tüneteket, viszont a tejnek is magas a szénhidráttartalma, ráadásul gyors felszívódású, nem a legideálisabb.
- Sok a sajt. Mondjuk ezt nem bánom, mert szeretem, laktató és mindig van belőle akciós a boltokban.
- A közérzetem teljesen rendben.
- Az emésztésem közel van a tökéleteshez.
- Istenien alszom.
- Maradok továbbra is mosolygós, hülyéskedő, bizakodó :)



Mozgás reggel (súlyzós):
Délután:
- Mimi adventi mozgásnaptárának első 7 gyakorlata
- séta
Reggeli és vacsora: 2 vajas-paprikás kenyér
Ebéd: húsleves, húsgolyó, káposztasaláta, 1 sajtgolyó, mogyoró



Reggeli: 1 vajas-paprikás kenyér, kávé
Ebéd: anyutól hozott pörkölt, savanyúság
Vacsora: mennyei pizza.




Edzés: súlyzós 
És a végén az adventi mozgásnaptár 9. gyakorlata.
Reggeli: 2 vajas-paprikás kenyér, kávé
Ebéd: pizza
Vacsora: gyors nyers saslik, 1 főtt tojás



CSÜTÖRTÖK:

Edzés (reggel): has
És délután 3 km séta.
Reggeli: kávé
Ebéd: pizza
Vacsora: virsli, mustár, 1 tojás





Reggeli: turbó töltés
Ebéd: sajtos karaj
Vacsora: rántotta (2 tojás, 1 ek zsír), 1 virsli, saláta, 1 ek mustár és 1 kenyérke.




Reggeli: fél adag turbó töltés, 1 vajas-paprikás kenyér
Ebédtepsis karfiol, tegnapról 1 szelet sajtos karaj, saláta kis tökmagolajjal
Vacsora: rántotta (2 tojás, 1 ek zsír, só), 2 kanál sajtkrém, kevéske vegyes mag, pici paprika.





VASÁRNAP:

Reggeli: fél adag turbó töltés, 1 vajas-paprikás kenyér
Ebéd: fél adag tepsis karfiol, sajtok
Vacsora: rántotta (2 tojás, 1 ek zsír), 1 paprika.




Tapasztalatok fél év ketogén étrend után
Tapasztalatok egy év keto után itt
Ketogén étrend: alapok (link gyűjtemény) itt
Ketogén étrend minta 1 itt, 2 itt, 3 itt, 4 itt, 5 itt, 6 itt, 7 itt, 8 itt, 9 itt
Ketogén reggelik (gyűjtemény) itt
Ketogén ebédek (gyűjtemény) itt
Ketogén vacsorák (gyűjtemény) itt

Ketogén étrendem (heti menüvel):
1. heti összefoglaló itt.
2. heti összefoglaló itt.
3. heti összefoglaló itt.
4. heti összefoglaló itt (makroszámolás)
5. heti összefoglaló itt
6. heti összefoglaló itt
7. heti összefoglaló itt (hegyet másztam :) )
8. heti összefoglaló itt (makroszámolás)
9. heti összefoglaló itt
10. heti összefoglaló itt
11. heti összefoglaló itt
12. heti összefoglaló itt
13. heti összefoglaló itt (makroszámolás)
14. heti összefoglaló itt (makroszámolás)
15. heti összefoglaló itt (makroszámolás)
16. heti összefoglaló itt
17. heti összefoglaló itt
18. heti összefoglaló itt
19. heti összefoglaló itt
20. heti összefoglaló itt
21. heti összefoglaló itt
22. heti összefoglaló itt
23. heti összefoglaló itt
24. heti összefoglaló itt
25. heti összefoglaló itt
26. heti összefoglaló itt
27. heti összefoglaló itt (makroszámolás)
28. heti összefoglaló itt
29. heti összefoglaló itt
30. heti összefoglaló itt
31. heti összefoglaló itt
32. heti összefoglaló itt
33. heti összefoglaló itt
34. heti összefoglaló itt
35. heti összefoglaló itt
36. heti összefoglaló itt
37. heti összefoglaló itt
38. heti összefoglaló itt
39. heti összefoglaló itt
40. heti összefoglaló itt
41. heti összefoglaló itt
43. heti összefoglaló itt
44. heti összefoglaló itt
45. heti összefoglaló itt
46. heti összefoglaló itt
47. heti összefoglaló itt
48. heti összefoglaló itt
49. heti összefoglaló itt
50. heti összefoglaló itt
51. heti összefoglaló itt (Amerikai módszer, makroszámolás)
52. heti összefoglaló itt
53. heti összefoglaló itt (Egy éves összefoglaló)
54. heti összefoglaló itt
55. heti összefoglaló itt
56. hét itt
57. hét itt
58. hét itt
59. hét itt
60. hét itt
61. hét itt
62. hét itt
63. hét itt
64. hét itt
65. hét itt
66. hét itt
67. hét itt
68. hét itt
69. hét itt
70. hét itt
71. hét itt
72. hét itt
73. hét itt
74. hét itt
75. hét itt
76. hét itt
77. hét itt

Facebook oldal: Boszorkánykonyha

2015. december 12., szombat

;)


Szombat: sok minden kétszer..., Magyarország 56.

Hosszú ideje itthon vagyok. Bécs után kellett egy hét, amire kialudtam magam, aztán szépen rászoktam a természetes ébredésre. Majd megpályáztam egy állást, amit november 29-én megkaptam. Ha dolgozom, akkor nem durmolhatok, amíg tetszik, hanem kelni kell. Így a következő naptól beállítottam az ébresztőt reggelre. Hallom, kinyomom, aztán visszaalszom jó fél órára. És ez naponta így megy: kétszer kelek...

Egy boltban ma kétszer voltam, mire egyszer megvettem valamit...

Az ebédet is kétszer fotóztam: az elsőről lemaradt a pirított szalonna...

Amikor az ebédre fogyasztott karfiol tápértékét számoltam, azt is kétszer tettem, gyanúsan kevés volt a zsírértéke, hát persze: kimaradt a sajt...

Az edzésben nekem a legnehezebb a kezdés. A legalapvetőbb kezdés: átöltözni edzőcuccba. Ma kétszer öltöztem át, mire egyszer elkezdtem...

Az edzés utáni vacsi is kétszer "fotózódott": az elsőn minden látszik, csak a célpont, a vacsi nem...

Viszont rengeteg (!) aprósággal sokat haladtam. Ezek egyáltalán nem látványosak, viszont fontosak és szükségesek. Mivel januárban nem leszek itthon, nagyon sok dologgal előre kell készülnöm, sok mindenre előre gondolnom kell, így nem csoda, ha papírhegyeket írok tele a skicceimmel, amiket aztán végig kell zongoráznom. Állítólag vannak dolgok, amiket túlspirázok, főleg a repülés-csomagolás témakörében, de ha már egyszer végigcsinálom és minden oké lesz a csomagméretekkel-súlyokkal-becsomagoltakkal-reptéri végigjárandókkal, akkor már ezen sem kell agyalnom, mert tapasztalatból tudni fogom. Addig persze izgulok kicsit, de a saját érdekemben nem viszem túlzásba.

Ez a hét bizonyos szempontból kísérlet volt. Holnap leírom a keto összefoglalóban.





Reggeli: fél adag turbó töltés, 1 vajas-paprikás kenyér
Ebéd: tepsis karfiol, tegnapról 1 szelet sajtos karaj, saláta kis tökmagolajjal
Vacsora: rántotta (2 tojás, 1 ek zsír, só), 2 kanál sajtkrém, kevéske vegyes mag, pici paprika.

Edzés:
- bemelegítés (elbliccelve khm...)
- fél perc ugrókötél
- 6x8 oldalra ütés (jobb, majd bal kézzel)
- 5x8 guggolásból rúgás (váltott lábbal)
- 2x8 térdemelés könyökhúzással (jobb, majd bal oldal)
- fél perc helyben futás
- 2x8 térdemelés könyökhúzással (jobb, majd bal oldal)
- 6x8 keresztütés
- 6x8 keresztütés, közben lábujjérintés a talajhoz
- 6x8 alsó ütés
- fél perc ugrókötél
(2 kör)
- nyújtás

Facebook oldal: Boszorkánykonyha