A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Hartheim. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Hartheim. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. március 11., péntek

Péntek, hazaút Baselből repülővel

Február 28-án indultam.


Ma, március 11-én repültem haza. Siettem minden becsekkoló ponton, hogy az elsők között mehessek ki a géphez, akkor még van kis idő fényképezni, nézelődni.


Iszonyatosan fáradtan, de a repülőn megerőszakoltam még kicsit a szervezetemet és nem csuktam be a szemem, nehogy elaludjak, élvezni akartam minden egyes másodpercét.


R: még Hartheimban 2 keto kávé, 2 saját kenyér vajjal, paprikával
E: a reptéren 1 szendvics, aztán a repülőn 1 szendvics. A múltkor hazafelé a reptéren ittam kávét, most a repülőn. Ki tudja, mikor repülhetek legközelebb...
V: 6 gombóc töltött paprika (köszi, A.!) és M. hozott 2 puncs szeletet (mert mignon nem volt), azt is bevágtam. Éhes voltam, szerintem már a fáradtságtól, nagyon jólesett.


Irtó jó volt repülni. Egyszerűen imádom. A legjobb a fel- és leszállás, a kanyarodás, de minden szuper. Fentről látni az Alpokat, na, hát mese ez az egész. Wc-n is voltam persze, szerintem nagyon vicces, amikor leszippantja a gép a cuccost a kagylóból.


Kegyetlen fáradt vagyok. "Máma már nem hasad tovább..."


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha


2016. február 27., szombat

Szombat, Hartheim 22/10.

2+fel ora alvas...

R: a szokasos.

Delelott tobbek kozott seta.


Ebed: fasirt, zoldseg.


Aztan sutottem. Haha. Csak ossze kellett keverni.


Delutan ujabb seta. Naplementeben.


A napi osszteljesitmeny:


Vacsora: tojas, paprika, szalami. Es tea.


Ma jon este 9-re I., az ejszakas. Szerencsere.

Regenyt tudnek irni errol a helyrol. De nem fogok, mert nincs ra idom, se energiam. Es mert nem erdemes. Betfon tortenni fog valami, kivancsi leszek a kimenetelere. 

Meg 12 nap...

2016. február 25., csütörtök

Csütörtök, Hartheim 22/8.


A tegnapi esti jelenettol es a szornyu naptol annyira kimerultem, hogy amikor lattam, hogy L. elszenderedett, behuppantam az agyba es elalaudtam. Meg elotte beallitottam a vekkert 1 orara, altalaban akkor kell wc-re mennie L-nak. Fel is keltem, bezombiztam hozza. Persze nem aludt, de wc-re se kellett mennie. Igy visszavanszorogtam a szobamba, beallitottam az orat reggel 5-re es mar durmoltam is. Szinte azonnal megszolalt az ebreszto. A szemem is csak felig tudtam kinyitni, de kivittem L-t a furdobe. Turelmetlen volt, de onmagahoz kepest ez nyugodt allapot. Aztan visszavittem az agyba. En nem fekudtem vissza, ezer a dolog ilyenkor, mivel napkozben semmit nem lehet tole csinalni. Feltoltottem a mobil kad akksijat. Pince: fagyobol az ebedhez hal, zoldseg, krumpli fel, magamnak a kenyerem 1-2 napra. Minden kicsomagol, elokeszit, hutobe, helyere. Biztonsagi zar visszakapcsol, villany le. Konyha: L-nak reggeli: vajas-lekvaros kenyer falatokra vagva, kave. Gyogyszerek: reggeli vitaminok osszetorve, kis femkanalra, joghurttal veszi majd be. Fajdalomcsillapito 20 csepp kimer, felhigit, kis muanyag merokeben. Italai: almale, magnezium 1.5 deci vizben feloldva, natur tea: 1 kanal por, 2 holyagtamogato natur tabletta morzsolva, 2 edeskevel. A sajat reggelim. Kozben gyakran ranezni L-ra. Mert bar ezerszer szoltam,hogy a bebifon nem jol mukodik /3 mp-ig szol, aztan 30 percig nem/, a haziak szerint ez normalis... Szoval be kell mennem. Ejszakara nyitvahagytam a haloszobak ajtajat, ugy hallhattam volna, ha tortenik valami...


Reggelre behavazott.



R: mint mindig mostanaban


E:  sult hal, mini krumplipure, zoldseg


Delutan kivittem L-t masfel orara setalni. Nehez volt rabeszelni is es a kerekesszekben tartani is. Egesz uton veszekedett. Meg is kerdeztem tole, hogy csalanra pisilt-e. Ezen csak nevetett.

A setan atfutott az agyamon, hogy R., a neni egyik fia meg nem is volt itt. Aztan lass csodat: hazaertunk a setarol es megjelent R.! Kerd es megadatik. Tudtam baladni a bazimunkaval es kicsit kiultem a teraszra, amig itt volt.


Par perc napsutes es szabadsag... Jaj, de jo volt!

Aztan vacsora: szalami, sajt, 2 fott tojas, paprika.


L-val ma is voltak nehez pillanatok, de nem hasonlithato ossze a tegnappal. Ahhoz kepest ma egyedul voltam... Es ha minden maradt a regiben / itt sosem lehet tudni /, akkor ma jon az ejszakas nover es aludhatok bebifon es folyamatos odafigyeles nelkul.

Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2016. február 24., szerda

Szerda, Hartheim 22/7.

Alvas: este 10-reggel 5-ig, mint a bunda.

Letelt az elso het a harombol. Az allando figyelem es a masnaponkenti nemalvas meglehetosen faraszto. De most ez van, meg ket het.


Mar reggel csodasan szikrazott a nap.



Delelott fogtam L-t es egy orat setaltunk.


Es hagytam ma is, hogy szeressen az Isten.


Mennyei reggeli /ld. tegnap/ utan mennyei ebed /ld. tegnap/.


Szerdankent delutan 1-2ig jon egy holgy, addig kimehetek.


L. iszonyat nyugtalan volt egesz delutan. Szerencsere jott a fia, igy elo tudtam kesziteni a vacsorat anelkul, hogy kozben L-ra is figyelnem kellett volna. 


Mozgas: 2x1 ora seta.

Az este mar iszonyatos volt. L. kezdett egyre agresszivabb lenni. Es ez a percek mulasaval egyenes aranyban erosodott. Amire eljott az agyba menes ideje / nem irom, hogy alvas, mert ugy nez ki, o arrol leszokott/, mar akkora ero volt benne, hogy ezt csak az hiszi el, aki tapasztalt ilyet. Es kiabalt, hadakozott, mar vegkepp semmi nem volt jo, vert izzadtam, amire atoltoztettem az ejjeli kezeslabasaba, agyba tenni? - nem is tudom, hogy sikerult. De szeretett az Isten: vegig total nyugodt - nak tudtam magam mutatni es lagy, duruzsolo hangon szoltam hozza. Az teny, hogy amikor kijottem tole es a kiabalasa kozepette lekapcsoltam a szobajaban a villanyt es becsuktam az ajtot, elpityeredtem magam. Nem csodalom. Ennek az iszonyat feszultsegnek ki kell jonnie valahol.

Ma ejjel is en vagyok vele, csak holnap este 9-kor jon az ejszakas...



Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2016. február 23., kedd

Kedd, Hartheim 22/6.

Nyugodt nap volt sok apro csudasaggal.

Reggel mozgolodas:
- plank
- guggolas
- climber

Reggeli: meg mindig isteni sajat kenyer vajjal, paprikaval, keto kave
Mesesen finom helyi sult kolbasz ebedre salataval, vajon parolt zoldseggel.


Es este fel 6-kor jott L. fia es kimehettem 1 orara. Hat ez igazi ajandek volt!











Es a vacsora is mennyei: tonhalsalata, fott tojas, szalami.

Es a cseresznye a habostortan: ma este jon I., az ejszakas nover, tehat aludhatok! Juhe!



/A kepek kicsit megkeveredtek, de sebaj./

Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2016. február 22., hétfő

Hétfő, Hartheim 22/5.

Jonnek a kerdesek: miert nem csak receptek vannak a blogon, miert nem posztolok minden nap uj receptet, miert nem dobom fel valamivel a blogot. Ez egy szemelyes blog, a naplom. Nem szamitottam ra 4 eve, amikor ebben a formaban irni kezdtem, hogy max 10 csaladtagon, baraton kivul barki is olvasni fogja. Ma mar tobb ezren jonnek erre az oldalra. Volt ido, amig szamitott ez a szam. Ma mar nem fontos. Orulok, ha valaki ide teved, megtisztelo, hogy kiprobaljak a receptjeimet, hogy sokan tanacsot kernem fogyassal-eletmodvaltassal kapcsolatban. Az eletem olyan, amilyen, arrol irok, elsosorban magamnak. Igazan megtisztelo, hogy sokan kivancsiak a mindennapjaimra. Jo a kepzeloerom, kitalalhatnek erdekes sztorikat, de az mar egy masik blog lenne. Recepteket kitalalni szuper jo, de nem megy minden nap. Amig dolgozom, foleg nem. Igy a 3 melos hetemen maradnak a kis eletkepek. Szoval ez a naplom, a recept-, edzes-, motivacio- es receptgyujtemenyem. Ez vagyok en, minden faxni nelkul.

Ejjel itt volt I., az ejszakas kisegito. 9-re jott. En meg gyorrsan megcsinaltam, amit kellett, aztan fel 10-kor becsuktam a szemem es reggel negyed 6-kor nyitottam ki. Ugy aludtam, mint akit lelottek... Most holnap este 9-ig enyem L..

Nagyon-nagyon nehez gele, de itt sem o a problema. Nem voltam, nem vagyok szerencsere az o helyzeteben, igy jem is minositem, nem mondok velemenyt. Csak annyit: L-val sokminden sokkal egyszerubben menne, ha beallitananak jeki gyogyszereket es ha a csalad hagyna, hogy vegezzem a munkam...

R: 2 vajas-paprikas gl.mentes kenyer, keto kave
E: rantotta, sonka, salata
V:

A fentieket reggel irtam. Amig L. meg agyban volt. Es dellelott, amig par percre leult. Azota megoztam a dontest ezzel a munkaval kapcsolatban. Es rajottem, hogy ennel sokkal fajsulyosabb dolgok is vannak az eletben.




Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2016. február 21., vasárnap

Vasárnap, Hartheim 22/4.


Nyugodtan telt az ejszaka. Fel 3-kor voltam fent, mert nekem kellett wc-re mennem. Aztan fel 6-kor, szinten kisdolgom volt. Es habar L. nem akarta, megis elvittem a mosdoba, tudtam, hogy pisilnie kell, a demenceses rengeteget vizelnek. Visszatettem meg az agyba. Ha nem is alszik, legalabb pihen. En pedig tudtam csinalni a dolgaimat: mosas a pinceben a mosokonyhaban /L. mellett nem tudok nappal lemenni/, reggeli keszites, a tegnap L. altal elpakolt-eldugott dolgok megkeresese, ebed elokeszitese /egyelore megprobalok nem ejszaka fozni, amikor itt az ejszakas, L. iszonyat aktiv, kozben ot is figyelem, de igyekszem bevonni a konyhai tevekenysegekbe, mar amennyire lehet, mert addig is ott van velem es szem elott van/. Es megeszem a reggelimet. L. irto gyorsan eszik, en meg ilyet nem lattam. Es kozben is ezer dolga van, jon-megy, inkabb reggelizek elotte, nyugodtan. 

Aztan jon az igazi boszorkanykonyha: elkesziteni L. gyogyszereit, homeoparias golyot vizben feloldani, muanyag kanalra tenni; holyagtamogato natur teat kesziteni, bele masik gyogynovenybol 2 kapszula osszetorve, alaposan elkeverve, fajdalomcsillapito felhigitva fem nagykanalon, vitaminok osszetorve, joghurtban fem kiskanalon, magnezium feloldva... Jo kis elfoglaltsag.

Ami nagyon nehez: nem lehet az ertelmere hatni. Pl. megeszi a sutit delutan, megissza hozza a kavet, elpakolok. Erre jon, hogy o kavet akar es sutit. Mert meg nem evett. Vagy amikor haza akar menni. Pedig szegeny ugye otthon van. Meg hat a tobbi. Legtobbszor sikerul total nyugodtnak maradnom, de neha folhuzom magam. Foleg, amikor ezerszer takaritani kell utana /mert pl. 10 percenkent viragot locsol, a muanyagokat is.../. Itt az ideje, hogy megtanuljam megorizni a belso bekemet. Es hogy ne foglalkozzak masok hulyesegeivel, legyenek betegek avagy nem.

Iszonyatosan nehez volt a delutan. De este jon az ejszakas nover. Reggel 6-ig aludhatok. Szuksegem is van ra.

R: 2 vajas-paprikas sajat kenyer, keto kave
E: rantotta /3  tojas/, parolt zoldseg, kolbasz
V: kis marek mogyoro




Mozgas: 2 ora kerekesszektolas












Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2016. február 20., szombat

Szombat, Hartheim 22/3.


Mivel este 9-tol itt volt az ejszakas nover, sikerult valamennyit aludnom a nehez elalvas utan. Olyan 5-6 orat, ami jo.

Reggeli mozgodas:
mindenfele labemeles es -nyujtas minden iranyban gumiszalaggal.


R: 2 vajas-paprikas sajat kenyer, keto kave
E: sult pulyka, salata, tojas
V: ld. tegnap



Delutan masfel ora kerekesszek tolos seta.


A nappal a tegnapihoz kepest nyugodtan telt. Mivel tegnap ugye volt az ejszakas, o maszkalt L-hoz fel orankent-orankent. Ma en vagyok ejjel is. Remelem, olyan lesz mint a nappal volt. Hagyom, hogy szeressen az Isten...

Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha