2020. december 26., szombat

December 26. (2012-2020)

 2012 (Mohács)


2013 (Mohács)


2014 (Budapest)


2015 (Hőgyész)


2016 (Ausztria, munka)


2017 (Hőgyész)


2018 (Mohács, Pécs)


2019 (Mohács, Pécs)


2020 (Hőgyész) 














2020. december 25., péntek

December 25. (2012-2020)

 2012






2016 (Ausztriában, munka)




2018 (Hőgyész)


2019 (Hőgyész)



Idén (Mohács)


Sajtos karaj, krumplipüré, saláta.

Holnap-holnaputánra "Nagy asztal" a terv. Időben elkezdtük a szervezést, 8 ember 3 helyről, de elég cifra már így a végére.

Neten/telefonon egyeztetés: időpont pipa, kaját rendeljük, oké. Adott a "csapat": A, B, C, D. D dolgozik, éjszakás, csak délután tudnak indulni. E, F. Közben F táppénzen, mandulagyulladás. 3 orvos mondja, hogy bakteriális, nem c ovid, de ma még mindig lázas. G, H helyben. Mai fejlemény: D édesanyja nincs jól, mentő, kórház, pozitív teszt. Nem élnek együtt, nincs kontakt. F közben eldönti: nem jön, eleve nincs jól, és nem akar grimbuszt sem, ott van anyu, 9 hónapja műtötték, a 91 éves mami, és a cukorbeteg B. E ápolta F-et, így gondolkodik, vajon nem jelent e "veszélyt" a többiekre nézve. Szóval zajlik, és holnapig még hátravan fél nap. :)

2020. december 24., csütörtök

Szenteste 2012-2020









2016-ban (Ausztriában, munkával)








Idén:

Megint csak semmi faxni. Anyai dédanyám örökségével terítettem.



Halászlé T-tól, nagyon finom volt!

Közben M-t istápoltam, mandulagyulladása van, lázas.

Benne pedig gyönyörködöm. :)

Random régi karácsonyi képek 🎄

Random rég(ebb)i karácsonyi képek.





Ez éppen a húgoméknál. Csodaszép volt és sokat nevettünk (is).


 


M. mindig csempészett valami nem odavalót a karácsonyfára. Már felnőtt, de tuti, hogy az idén sem lesz másképp.


"Nagy asztal". Remélem, hogy idén is összejön.


Szörnyen régen, még Tamásiban, még apuval.


Amikor még angyal voltam. 😆


És bizony hat éve rendes tél volt karácsonykor, de csak Baranyában. Húgomék jártak nálam, innen vittem őket anyuékhoz. Bátaszék után mintha elvágták volna a telet, tavasz lett. :)


És a végére egy tényleg ezer éves kép. Az 1980-as évek legelejéről. Egy volános karácsonyi ünnepségen Tamásiban a húgommal az O, Tannenbaumot énekeljük.


🎄

Szerda, december 24.

Elkészült. :) Élőben sokkal szebb. :)


Hajnalban kétszer ébredtem arra, hogy valami leesett. A fáról mászott le két mézeskalács. Tisztára olyan volt, mint amikor még Tamásiban a cicá(i)nk pofozgatták le a díszeket.


Ebéd: sajtos karaj, paradicsomos rizs, borsó.


Annyira jó így benézni a szobába a folyosóról. :)




 

2020. december 23., szerda

Szerda

 

Jó ideje megvolt már a fa, már talpban várta a teraszon, hogy bekerüljön a szobába. Álomszép fenyő. Ha csak úgy dísztelenül hagytam volna, akkor is csodás éke lenne a szobának. Ma elkezdtem díszíteni. A saját mézeseim kerültek rá eddig, szalmadíszek és dió.




Anyutól hoztam pár régi dolgot. ezeket az angyalkákat azóta ismerem, amióta az eszemet tudom. Nekem mindig ők voltak a húgom meg én.


Holnap fejezem be a díszítést.