2014. július 21., hétfő

Hétfő (Ausztria)

"Lehetõséged van feljebb lépni egy korábbi állapotból, legyen szó a munkádról, a párkapcsolatodról, vagy az életed bármely területérõl. Ha megfelelõen ki tudod használni a mai nap energiáját, akkor magad mögött hagyhatsz egy korábbi problémát, ami egy ideje foglalkoztat téged. Légy nyitott és rugalmas, mert a megoldás nem feltétlenül abban a formában érkezik, ahogy elsõre gondolnád, könnyen lehet, hogy meglepetésekben lesz részed."


Éjfél körül aludtam el, hajnali fél háromra jött értem a kis busz. G. eljött elbúcsúzni. Hordja nekem azokat a csillagokat...

Beültem, bevettem a nyugtatót és az altatót, és az alagutakra már nem is emlékszem.

A határ előtt álltunk meg, amikor először felébredtem.  A halott madarat láttam meg először. Aztán a napfelkeltét. És ekkor eszembe jutott: ma 21-e van...

Április 21-én eljegyzési gyűrűt kaptam.
Június 21-én egy "tényfeltáró" levelet kaptam a másik nőtől és visszaadtam a gyűrűt.
Ma július 21-e van, egy hónapja már...


A busz -mint ahogy az élet is- ment tovább. Én pedig aludtam tovább.
Amikor elindultam otthonról, meleg volt. A határnál még melegebb, felkelt a nap és sütött. Amikor legközelebb felébredtem, Ausztria szívében jártunk már, és köd volt. És hideg. Meg is kérdeztem a sofőrt: Ilyen sokat aludtam volna, hogy már tél van?!




Aztán lassan elkezdett derengeni a nap. És elolvadni a busz: letört a kipufogó vége és felolvasztotta a lökhárítót. Kis szerelés után jóval lassabban, de folytatódott az út.

Sankt Michael


És időben megérkeztem a munkahelyemre.

R: 60g mogyoró
E: rántotta (3 tojás, 10 szelet kolbász)


V: 3 szelet húskenyér, saláta



Az úton a halott madár volt az első, amit megláttam. Aztán a napfelkelte. Majd eszembe jutott, hogy mi történt egy hónapja...
Halál és újjászületés, fény és árnyék, nyár és tél...
A természetnek is van egyfajta ritmológiája. Az emberi életnek is. 
Fent és lent, egészség és betegség, boldogság és szomorúság váltja és követi egymást. Hogy minderre hogyan reagálunk, az nagy mértékben befolyásolja a mindennapjainkat.
Kereken egy hónapja, a történtek után a parkolóból indultam Ausztriába, akkor a kocsimban aludtam. Ma egy három szobás, csodaszép albérletből. Egy hónapja szinte az önkívületig magam alatt voltam. Ma sem vagyok jól, de már tudok enni, néha aludni, és sok dolgot máshogy látok, mint akkor. Egy hónap alatt tisztán és világosan kiderült számomra, ki a barát, és ki az, aki olyan, mint a szél, ami a saját malmára hajtja a vizet. Több a barát, hála az égnek, sokkal több. Egy hónap alatt szinte többet tanultam magamról, mint ezelőtt a harminckilenc év alatt. És látom már, mennyi tanulnivaló van még.

Bölcs: önbecsülés

2014. július 20., vasárnap

:)

Vasárnap


Az első kép: tegnap játék E-vel: Csinálj úgy, mintha szakács lennél! Az ottani szülinapos szerkó után ma jött a kényelmes dolgozós-takarítós-rohangálós szerkó. Ohne frizura, ohne smink, amúgy is annyira meleg van, hogy a saját bőrömet is nehezen viselem magamon.

Dolgosan telt az egész nap, és most már nem is bánom, hogy hajnali fél 5-kor randalírozó fiatalok zaja felébresztett, mert még nem tartanék sehol, ha tovább alszom (viszont az alvás most létszükséglet lett volna).

Mosás, vasalás (na, az most nem, amúgy is utálok vasalni, majd megcsinálom E-nél), bepakolás az útra, gyors bolti lista, bolt (csak víz az útra, fültisztító, arcpamacs), autómosás. Mert szegényt már belepte a por és a kosz, a költözés miatt belül sem volt már "japán szaga" (Rizsa után szabadon)... Aztán a ház előtt, a parkolóban belül is kitakarítottam, amennyire porszívó nélkül tudtam. Egész takaros lett. Onnan is mennie kellett a réginek és mindannak, amit egy éve nem használtam. Kicsi a kocsi, de embertelen mennyiségű fölösleges cuccot voltam képes ott is magammal cipelni.

Amikor feljöttem, kimentem a teraszra gyönyörködni kicsit az én kicsikémben. Két nő ment arra éppen. Az egyik:
- Nagyon szép ez a kis kocsi!
Körüljárta, megnézte az emblémáját.
- Hű, ez egy Mitsubishi! 
Még egyszer jól megnézte, be is kukucskált.
- De nagyon drága lehet egy ilyen autó! Azért van még, aki meg tudja venni...

Én lettem a "gazdag csajszi" a házban...

(Szerintem meséltem már pár dolgot arról, hogy lehetett az enyém Miss Mitsu. Kalandos volt, nem kicsit.)

Tegnap mindenféle szer nélkül aludtam. Nem volt egyszerű az elalvás, ez már egy hónapja így megy, viszont aztán nagyon mélyen aludtam.

Reggelit nem ettem, pakolás közben ment egy marék mogyoró. Igen: földi. Igen, tudom: allergén (lehet). Igen, meg fogom emberelni magam...

Holnap délután három körül lesz egy hónapja, hogy jött Iván. A szent. Meg az éje. Úgy pörgött le ez a hónap, mintha pár nap lett volna. És annyit szenvedtem, ami fél életre is elég. Fizikailag sokkal jobban vagyok, amióta magamba erőszakolom az ételt (és néha már jól is esik) és amióta -legtöbbször altatóval ugyan, de- alszom. Lelkileg? Nyugodtabb vagyok. De még mindig iszonyatosan kusza, riadt, félős, bizonytalan. Nagyon sok segítséget kapok közvetlenül vagy közvetve. Nappal elfoglalom magam, jövök-megyek, teszek-veszek. Több száz kilométert utaztam, több száz kilométert vezettem. Sokan jártak nálam, garázsvásároztam, sokaknál voltam. Rengeteg új emberrel ismerkedtem meg, egytől egyik kedves, barátságos, segítőkész emberek. Csodaszép és hatalmas albérletben lakom, a kocsim csillivillin itt áll a terasz előtt, egészséges vagyok, fiatal, van munkám, el tudom tartani magam, és mindezekért (is) nagyon hálás vagyok. Sőt sokakhoz képest szerencsés. 

Rengeteg mindent megtudtam, megtanultam ez az egyetlen hónap alatt magamról. Kinyílt a szemem önmagammal kapcsolatban is sok esetben. Mintha lecseréltem volna a tükrömet. Mintha most nem kínai lenne, hanem minimum velencei. Vagy belga ;-) Most már látom, hogy -mint ahogy mindenki- értékes ember vagyok. Egy kedves, csinos, fiatal nő, aki eddig ön-vak volt. Mindent és mindenkit látott, kivéve önmagát. Mindenben és mindenkiben képes volt meglátni a jót és a szépet, csak önmagában nem.

Másfél éve járok ki E-hez dolgozni. Azóta ez a harmadik hely, ahol csomagolok az útra... Eddig az első két helyről ugyanúgy ment a pakolás, de most ez is megváltozott. Nem lesz sok csomagom. Az eddigi négy helyett kettő. Egy ruhás, egy kajás. És egyiket sem agyalom/tervezem túl. Fölösleges. Nem kell három rövid nadrág, elég egy. Nem kell öt póló, elég kettő. És kaját sem készítettem a két hétre. Azt viszem csak, ami a hűtőmben van és ami nem bírná ki, amíg hazaérek két hét múlva. Majd szépen megveszi E. kint, ami kell. Ha teljes ellátásról beszélünk, akkor legyen is úgy.

G. pedig kap egy esélyt. Nem volt egyszerű döntés, nagyon nem. Igaz, hogy le kell hoznia egyenként minden csillagot az égről, igaz, hogy fogalmam sincs, hogy tudom majd feldolgozni ezt az egészet, vagy hogy egyáltalán sikerül-e, semmire nincs semmiféle garancia, igaz, hogy a legegyszerűbb (?) az volna, ha lépnék, ha kilépnék, de jó okom van rá, hogy így döntöttem. A jövőben pedig ki fog derülni, jól tettem/tettük-e.


Semmi nem ugyanolyan, semmi nem lesz már olyan, mint egy hónappal ezelőtt volt. Változunk, változnunk kell, de hiszek benne, hogy "ami az életünkbe való, az ott lesz, ami nem, az egyszer eltűnik".


R: mogyoró
E: (3-kor) rántotta (2 tojásból), paradicsom saláta.
V: rántotta (3 tojásból).


Nem tudom, de majd kitalálom, hányadik heti edzésterv...

A Focus T25 Alpha edzésterv alapján:




Hétfő: utazás

Kedd: Speed 1.0

Szerda: Total Body Circuit

Csütörtök: Ab Intervals

Péntek: Lower Focus Cardio

Szombat: Rest

Vasárnap: Stretch

Megjegyzés:


Iszonyatos lelkiállapotom miatt egy hónapja szinte egyáltalán nem edzettem. A 4. héten volt 2 futás és 2 T25.


A lányt Krystal Cantu-nak hívják. Egy CrossFit versenyen szeretett volna elindulni, de 17 nappal a verseny előtt egy autóbalesetben elvesztette a karját. Egy hónappal később újra a teremben volt. 

"Visszamentem, mert nem haltam meg...és nem halt meg a büszkeségem és a versenyzés iránti vágyam sem. Emberből vagyok, egy csomó mindentől félek – például a villámlástól vagy a világvégétől –, de attól sosem tartottam, hogy olyasmiért küzdjek, amit szeretek.

Aki biztonságra vágyik, az bugyolálja be magát buborékos fóliába, és üljön a kanapén. Mennyire biztonságosnak hangzik például hétvégére hazavezetni a szülővárosodba – és az is, amíg el nem veszted a karodat egy ilyen út alkalmával." (forrás)

Ha így folytatnám, talán teljesen elfogynék. De hogy nem keletkeznének rajtam a bánattól izmok, az is biztos.

Ez egy "felépítő" edzésterv. Két hete még ültömben is szédültem, ma azért már jobb a helyzet. És még ennél is jobb lesz. Mindent meg fogok tenni, ami csak tőlem telik, hogy segítsek magamon. Még mindig azt vallom, hogy a lehetetlen nem létezik!

Facebook oldal: Boszorkánykonyha

Ketogén étrend 5. hét, összefoglaló

Hétfő:
R: rumos csoki
E: cigánypecsenye, cukkini pommes, paradicsom saláta
V: keto saslik 
Részletek itt
Edzés: 25 perc futás, 25 perc Focus T25 (Cardio).

Kedd (vendégségben):
R: rumos csoki
E: cigánypecsenye, uborka és paradicsom saláta
V: 80g mogyoró.
Részletek itt
Edzés: 2-3 óra szauna padláson pakolás, dobozolás, majd ezerszer 35 lépcsőn fel-le dobozokkal.

Szerda:
R: 100g mogyoró
E: gombás csirkemell
V: marék mandula, cigánypecsenye.
Részletek itt és itt
Edzés: 25 perc Focus T25 (Speed 1.0)

Csütörtök:
Reggel: futás.
Reggeli: 2 tojás, 10 szelet házi kolbász, 3 kovi ubi.
Ebéd: gombás csirkemell, spenót.
Vacsora: 100g mogyoró.
Részletek itt.

Péntek (utazás):
R: 2 főtt tojás, sonka.
E: cigánypecsenye.

V: 70g mogyoró (tudom, túúúdom!... ;-) )

Szombat (vendégségben):
R: kolbász
E: 3 sült hús, saláta
V: marék mogyoró.
Folyadék: több liter víz.
Részletek itt.

Vasárnap:
R: mogyoró
E: rántotta
V: rántotta (3 tojásból).
Részletek itt

Tapasztalatok:


- A sárga vonal még mindig a heti fél kiló, egészségesnek mondott fogyást szimbolizálja.
- A zöld vonal a saját mérlegem alapján készült, 5 hét ketogén étrend mellett.
- Az egyetlen kiugrás a menstruáció alatt volt, az is csak plusz 60 dkg. És vissza is állt.
- Nem terveztem már fogyást, már 5 hete sem, mégis folyamatos. Az ideálisnak titulált testsúlyom alsó határánál vagyok több 1 kg-mal. Ezt csak érdekességként írom, egyáltalán nem izgat, hány kilót nyomok, a tükörképem az, ami jó visszajelzés és a ruháim (per pillanat minden (!) nagy és lifeg rajtam...).
- Napi szinten vitaminok (ld. előző hetek bejegyzéseinél, linkek lent), sok folyadék.
- Sózok szinte mindent (himalája).
- Zsír: 75-80%.
- Fehérje: 10-20%.
- Szénhidrát: 4-10%.
- Továbbra sincs éhségérzet.
- Továbbra is minden, amit eszem, nagyon finom.
- Egyelőre még mindig meglehetősen egyhangúak az étkezések, hamarosan ezen változtatni szeretnék (bár simán elélnék cigánypecsenyén).
- A keto mellett (is) nagyon fontos a megfelelő alvás és az edzés. Hiszen nem ücsörgésre tervezték az emberi szervezetet. A velem egy hónapja történtek akkora sokkot okoztak, hogy nagyon lassan, nagyon nehezen sikerül magam összekaparnom a lelki kiskanalammal. Három és fél hétig alig ettem és napi 1-2 órát aludtam. Nagyon legyengültem. Így edzésen nem is gondolkodtam. Túl kellett élnem, ezt teszem a mai napig is. A keto 5. hete már élhetőbb volt: sikerült aludnom (igaz, nyugtatóval és altatóval), voltam futni kétszer és volt két kis edzés is. És nem adom fel. Nem tudom, meddig tart még ez az állapot, mikor kezd majd begyógyulni a lelkem, de azt tudom: minden tőlem telhetőt meg fogok tenni magamért, a mielőbbi felépülésemért, az erőnlétem és az izmaim visszaszerzéséért.
- Öt hete nem ettem kenyeret/pékárut, se boltit, se sajátot. És Isten biza nem hiányzik. Az inkognitós napomon láttam paleo sütit cukrászda kirakatban, még csak be sem mentem, meg sem néztem. 
- A mai napig figyelek, olvasok, tanulok "ketogénül". De nem fogom a fejem a falba verni, ha egyszer 21% fölé megy a napi fehérje bevitel vagy 70% alá megy a zsír bevitel. Vagy ha egyszer eszek vajat, netán brokkolit vagy paradicsomot. Egyelőre nincs autoimmun betegségem és ÁBSZ-m sem. Nagyon jól érzem magam a testemben, de a lelkem még szörnyen kusza, így egyelőre nem hatnak meg a fitátok és rokonaik ;-)
- A következő két hétben megint Ausztriában leszek. És folytatom a ketogén étrendemet.



Ketogén étrend minta 1 itt, 2 itt., 3. itt
Ketogén étrend: alapok itt
Ketogén étrendem:
1. heti összefoglaló itt.
2. heti összefoglaló itt.
3. heti összefoglaló itt.
4. heti összefoglaló itt.

Reggeles, megjegyzéses

Tegnap este megnéztem egy kis video filmet. Egy nő volt rajta. Beszélgetett. Csinos volt, tiszta, ápolt, szép volt a haja, a szeme nem túlzóan, de szépen kifestve. Látszott rajta, hogy már nem húsz éves, nem feltűnően szép, de csúnyának egyáltalán nem mondanám. Olyan pont jó. Nyugodtan állt, kedves, csengő-búgó hangon válaszolgatott az ismerősei kérdéseire. Mosolygott is néha. Meg kuncogott. Ott volt egy kisgyerek is, rá is figyelt közben, hozzá is volt egy-két kedves szava. Annyira kedves volt, olyan barátságos, olyan magabiztosnak és mégis szerénynek tűnt, hogy kezdtem irigykedni...


Csakhogy az a nő én voltam.

Tegnap készült az a video. Nem is tudtam róla. De amikor este megnéztem, tátva maradt a szám. És újra meg kellett nézzem, mert hihetetlen volt, hogy ez én vagyok.


Az én fejemben egy teljesen másfajta kép él magamról. Sem a külső, sem a belső dolgok nem azonosak azzal, amit a kis filmen láttam. Most LÁTTAM, hogy nem vagyok husi. Hogy oké, van még mit faragni, de semmi gond se a combommal (amit én mindig nagyon daginak láttam), se mással. LÁTTAM, hogy tudok másokkal beszélgetni. Bennem eddig az volt, hogy biztosan iszonyat zavarban vagyok, túl sokat gesztikulálok, biztosan fintorgok zavaromban beszélgetés közben. És nem. HALLOTTAM a saját hangomat, nagyon nyugodt és kedves. Feltűnően kedves. Én mindig azt hittem, hogy nyersen beszélek...

Egyszerűen elképzelni sem tudom, mitől alakulhatott ki EKKORA fokú önbizalomhiány bennem. Fogalmam nincs, miért láttam magam mindig csúnyának, kövérnek, értéktelennek. Hogy miért féltem emberekkel kapcsolatba lépni. Beszélni. Létezni. Negyven évig... De érdemes lesz utánajárni.

2014. július 19., szombat

Szombat: szülinapi buliban P-nál


Vannak kapcsolatok, amik az égben köttetnek. Amik eleve elrendeltetettek, amik úgy alakulnak ki, mintha azóta léteztek volna, amióta világ a világ, és amik megmaradnak, amíg csak világ a világ. Ilyen a mi barátságunk P-val.  Egyszer majd leírom a sztorinkat, természetesen ez sem mindennapi :-)

Még Ausztriában voltam, amikor meghívott a mai napra a szülinapi bulijába. Akkor még sokkal jobban magam alatt voltam, viszont vele is történt egy hatalmas sorscsapás, muszáj volt találkoznunk, muszáj volt megölelnünk egymást, muszáj volt, ha csak pár órára is, egy térben lennünk, mindkettőnknek nagy szüksége volt most erre.


Így ma reggel pakolás közben bekaptam két kis darab kolbászt reggeli gyanánt, aztán beültem az autómba (Miss Olympiával az anyósülésen, ugyanis nagyon nehéz, és még nem volt erőm felcipelni a lakásba...) és irány az Alföld!


Még tegnap sem voltam biztos benne, hogy képes leszek-e ennyit vezetni. De mennem kellett. És mentem is. Felsőszentivánon álltam meg, mint mindig, amikor P-hoz megyek, Anitánál isteni a kávé, és már itt érezni, hogy -szerintem- az alföldiek sokkal lazábbak, barátságosabbak, mint a Dunántúlon. 

Még ma sem voltam biztos benne, képes leszek-e létezni társaságban. De ahogy szállingóztak a vendégek, csak egyre nagyobb nyugalmat és hálát éreztem. Hiszen mindenkit több mint két évtizede ismerek. Mindenkit szeretek, ők is kedvelnek, tényleg szó szerint olyan vagyok P-éknál, mint egy családtag. Jó volt találkozni, beszélgetni velük.

Tündér Keresztanyu (én) Tündér Keresztlánya (E.) is nagy boldogságban volt, húga, B.is. Amint megérkeztem, első kérdésük az volt: G. is itt van? Ők is imádják. Aztán csak meséltek, meséltek, mintha nem telt volna el sok hónap az utolsó találkozásunk óta.

És végre P-val is lett egy-két új közös képünk. Ja, E. fél másodperc alatt megtanulta kezelni a telefonomat. Elkérte, és végig fotózott, videózott. Egész ügyes :-) És hasonlít rám: szereti fotózni az árnyékát :-)






Tudtam én, hogy fogok tudni kedvemre enni. Volt sült hús, volt saláta. :)


Meg volt móka is bőven, az egyik miatt ("eljátszottuk" a lagzis ebédet, a lagzi ezer éve P. szülinapján volt) a második adag kajcit (a hagymás-szalonnás töltött húsról levettem a panírt) P. mellett, az "ifjú pár" asztalánál fogyasztottam el. Mivel én voltam az egyik tanú, és a lakodalomban is az ara mellett ültem.


Volt zene is. DJ P. és DJ Gy. igazán kitett magáért. Mikrofont kerítettünk (villás kulcs, metszőolló...) és élő egyenes adásban lenyomtuk az Afrikát a KFT-től. nagy sikerünk volt :-)


A következő képen két csaj, a barátnők ökörködnek, buli van. Miközben ez a két csaj olyan háttér sztorival rendelkezik, hogy ihaj. Az enyémet ismeritek. P-ét nem írom le, nem tartozik a nyilvánosságra. csak annyit róla, hogy hálás vagyok, amiért nem velem történt meg... Többször említettem már, most is megteszem: a látszat nagyon sokszor csal.


De egyben felnőttek is vagyunk, és azt is tudjuk, hogy mindennek megvan a maga ideje. Nagyon rövid idő volt, amíg tudtunk egymással konkrétan pár szót váltani, de teremtünk majd időt rá.

E-vel játszottunk "Csinálj úgy, mintha..." játékot. És ő csak fotózott, fotózott...


Aztán hirtelen beröppent (Markos-Nádas-Boncz után szabadon) egy szamár is... :-)

És Miss Olympia (ja, hogy ki ő? hát a matuzsálem írógépem!) is gazdára talált. Jó helyen lesz.


A buli tartott még, de én hazaindultam. Iszonyú meleg volt, iszonyúan elfáradtam, iszonyúan gyorsan vezettem (khm...). De nagyon örülök, hogy úgy döntöttem: elmegyek. Mert ez a buli megrendezésre került volna nélkülem is. De így sokkal jobb, hogy a részese voltam. Láttam a "P. családomat", a keresztlányomat és B-t, P-t. Jó volt velük lenni.

........................................................................................................................................................
"Van-e még barátság a világon? Fiatal emberek azt hiszik, van; de aztán megtudják, hogy amit barátságnak hittek, csak pajtásság volt. A barátság sokkal bonyolultabb, fájdalmasabb és erőszakosabb kapcsolat, mint a szerelem. A szerelem adni és kapni akar. A barát csak adhat. Barátság, abban az értelemben, szűkszavúan, ahogy két ember, kézfogás és ígéret nélkül, egy életre jótáll a másikért." /Márai Sándor/
..........................................................................................................................................................

R: kolbász
E: 3 sült hús, saláta
V: marék mogyoró.
Folyadék: több liter víz.


Motiváció

Hááát, nem nagyon volna jó tovább fogyni...

És hát: annak ellenére, hogy amit az utóbbi hónapban fogytam, az sajnos mind izomból történt, azért van még maradék.

Ha hétfőn megyek Ausztriába dolgozni, ott lesz két hetem, hogy kipihenjem magam. És lesz időm, hogy kicsit pontosítsam az étkezést. Sőt arra is, hogy elkészítsek egy "felépítő edzéstervet". 

És közben már riasztottam ismerősöket, hogy aki ismer személyi edzőt Mohácson, Pécsett vagy a környéken, az szóljon nekem. Mert biztos vagyok benne, hogy ha csak két hétig járnék is terembe, mindezt segítséggel, akkor gyorsabban lehetne fejlődni.

Történjék bármi, ne mond le az álmodról! Kelj fel, öltözz fel és küzdj meg érte!

2014. július 18., péntek

Inkognitóban, 1. nap

Tegnap már tudtam, hogy ma utazom. Egy ember kivételével senkinek nem szóltam róla. Egy: kell nekem is egy kis izgalom. Kettő: a család és a blogolvasók szinte minden lépésemet követték eddig, most szeretnék néha napján egy kis "játékot", egy kis "eltűnést", egy kis titokzatosságot.

Kis szervezést igényelt csak a dolog, de Mr. X. segítségével gyerekjáték volt az egész.

Mivel tudtam, hogy ma utazom, már este elkészítettem a túlélő csomagot. Ugyanis csak a helyszín volt adott. Csak a hajnali mikor, kivel, honnan volt konkrét, ami a terv szerint lazán meg is valósult. 


Eljutottam hát a "köztes állomásra", eddig volt meg a terv, innen pedig egy újabb szakasz következett, amolyan önbizalom-fejlesztő, tájékozódási és határozottsági próba: ismeretlen helyen, ismeretlen közegben vad idegen emberekkel kellett kapcsolatot teremtenem, beszélnem ahhoz, hogy folytatódhasson a kaland. Azon kívül, hogy sajnos ismét megtapasztalhattam a hivatalos helyen, lábak az asztalon-rágót csámcsogok-rohadtul unom, hogy itt kell lennem-unott tőszavas útbaigazítást, a továbbiakban csupa segítőkész, kedves, informatív emberrel találkoztam. Megtudtam, hogy lesz még egy köztes állomás és csak azon keresztül jutok majd el a célhoz. Mielőtt izgulni kezdtem volna, kinyitottam a fejemben a térképet: eddig minden jól ment, elértem B-t. Tudom, hogyan jutok el a második fontos pontra. Ott pedig majd újra keresés-kutatás-érdeklődés, és meglesz a végcél.
Járt az agyam, hogy tényleg olyan jó ötlet-e ez az egész, maradhattam volna az albérletben is éppen. De épp tegnap írtam, hogy sosem jártam sehova, csak éltem a kis szürke életemet a megszokottban, a biztonságosban, és hogy én nem ezt szeretném. Hamar meggyőztem magam, hogy igenis, nagyon jó ötlet egyszer "titokban" elmenni teljesen idegen helyre, így van egy kis izgalom is és felfedezhetek olyan dolgokat a világban -és magamban is-, amik eddig ismeretlenek voltak számomra.

Még csak délelőtt kilenc óra volt, és én már száguldottam a végpont felé. Elővettem hát a túlélő csomagot és falatoztam: 2 főtt tojást és a sonkát. Habár nem voltam éhes, jólesett ez az izgalmasra sikeredett reggeli a messzi távolban.
Háromnegyed tízkor megérkeztem a végállomásra. Értesítettem Mr. X-et, aztán vártam. Amíg vártam, sétáltam. Nézelődtem. Tűzött a nap, melegem volt, de most valahogy nem zavart. Kicsit félelmetes, de jó is volt ismeretlen helyen lenni, ismeretlen arcokat látni, és minden nagyon szép, rengeteg a park, sok a virág az utcákon, minden tiszta, gondozott. 

Egy kellemes kis parkban pihentem meg kicsit, élveztem, ahogy a nap melegíti a bőrömet. A csini cipőt még idefelé lecseréltem a "turista lábbelire", hiszen nem "korzózni", hanem kirándulni -is- jöttem. 

Csak ültem ott, azon morfondíroztam, hogy mennyire szerencsés vagyok, hogy megtehetem, hogy elmegyek egy ilyen "kalandtúrára", hogy milyen mázlim van, hogy rászánhatom az időt, hogy igen is bátor vagyok, erős 
vagyok -több szempontból is-, senki nem nyelt le keresztben...

(Gyerekekkel könnyen teremtek kapcsolatot, nem hiába volt tanítóként is kedvencem az elsős-másodikas korosztály, a felnőttekkel nekem ez nem megy olyan egyszerűen.)

Közben Mr. X. is befutott, a kaland így már nem egyedül folytatódott. 

Irtó meleg volt és szembe jött egy szökőkút. Mit csináltam volna egy hónappal ezelőtt? Könnyes szemmel, szomorúan álltam volna a kút mellett, nagyokat sóhajtozva siránkoztam volna, hogy kár, hogy kiírták, hogy tilos belemenni, hiszen milyen jó móka volna és különben is olyan 

meleg van! 

Mit csináltam ma? Levettem a papucsomat, leraktam a táskámat és nagyon óvatosan -mert irtó síkos volt az alja-  beleslattyogtam a vízbe és játszottam kicsit a fel-felbukkanó vízsugarakkal. Jól le is locsoltam magam, nagyon kellemes volt.

Negyven évig voltam jó kislány. 

Betartottam a szabályokat, jól viselkedtem (oké, kamasz 
koromban sok hülyeséget is megcsináltam, de az borzasztó régen volt), udvarias voltam, maximálisan törvénytisztelő... Mit értem el vele? Semmit. Na jó, annyit, hogy tiszta lehetett a lelkiismeretem. Viszont ezzel a tiszta lelkiismerettel ültem a négy fal között, és bárki megkérdezte, mi újság, a válaszom annyi volt: semmi. Mert tényleg nem túl sok minden történt (főleg, amíg egyedül laktam).

Kaptam néhány "lekezelő-dorgáló" pillantást, no de tíz perc múlva már tovább is sétáltunk, és biztos vagyok benne, hogy ennyi idő alatt mindenki, aki látta a "nagy bűnömet", már el is felejtette az egészet.

Innen a séta után autóval folytatódott az út. Parkolóház, kocsiba be, irány tovább!

Utaztunk, beszélgettünk, gyorsan telt az idő.

Mr. X. tartogatott számomra egy meglepetést: elvitt ebédelni.


Nem fogjátok kitalálni, mit rendeltem. Vagy mégis? Hát persze, hogy cigánypecsenyét! Nem viccből mondtam a minap, hogy ezen el tudnék élni. odavagyok érte, jöhetne minden nap, még reggelire is! Nem variáltam a rendeléssel, mert Mr. X. bevállalta a krumplit. Több helyen ettem már ilyet, de még soha, sehol nem kaptam két ekkora hatalmas szelet húst! Habár most sem voltam éhes, nagy volt az öröm, és kétség nem fért hozzá, hogy betermelem mindkét szeletet a két csík sült szalonnával együtt! Szép komótosan be is meg is ettem, és megint csak olyat tettem, amit tudtommal nem illik: kézzel fogtam meg a szalonnát és úgy majszolgattam. Eleve nem tudtam a késsel elnyiszitelni, no meg ez így igazi élvezet - nekem legalábbis. Hogy ki mit gondolt erről, az megint csak nem zavart. Nem disznó voltam, csak kézzel ettem az isteni, sós, sült szalonnát. 

(Szegény Mr. X. szinte rosszul volt, ahogy látta, hogy élvezkedem a zsíros cafatokon.)

Innen már hamar hazaértem. Kis beszélgetés, Mr. X. el. Függöny.

Az első inkognitós napom nagyon gyorsan letelt. Majd' 400 km-t utaztam, sok-sok újat láttam, sikerült többször is legyőznöm önmagam, a félelmeimet, Mr. X-szel pedig röpült az idő. Nagyon jól éreztem magam. :-)

Holnap is úton leszek, majdnem ugyanannyit vezetek majd, amennyit ma utaztam. Az nem inkognitós lesz, a barátnőm szülinapi bulijára vagyok hivatalos Szeged mellé. Össze kell majd szednem magam, hogy végig ott legyek agyban az úton, mert manapság még mindig iszonyatosan nehezen koncentrálok. A minap is autóval voltam valahol. Hallottam én, hogy valami prüttyög, de nem foglalkoztam vele. Amikor az albérlet utcájába bekanyarodtam, akkor vettem észre, hogy nem kapcsoltam be a biztonsági övet, azt jelezte az autó, sőt azt is láttam, hogy a világítást sem használtam... Én, a pedáns, aki ilyeneket sosem felejt el... Szóval ma ügyesen, pihentetően kell aludnom, mert holnap hosszú út vár rám. (Semmiféle ételt nem viszek. Tavaly jártam ott utoljára, akkor még alacsony zsírtartalmú étrenden voltam. De bízom az alföldi vendégszeretetben, biztos vagyok benne, hogy lesz marhapörkölt. Vagy cigánypecsenye! :-) )

R: 2 főtt tojás, sonka.
E: cigánypecsenye.
V: 70g mogyoró (tudom, túúúdom!... ;-) )

Új rovat a blogon! Inkognitóban...

Kedves Olvasó!


Köszönöm, hogy itt vagy, köszönöm, hogy olvasod az írásaimat. :-)

Te, aki néha napján, Te, aki először és Te, aki rendszeresen bekukkantasz a Boszorkánykonyhába, olvashattál az élet-mód-váltásomról, láttál fotókat a lakhelyeimről, a speizomról; bepillantást nyerhettél a tányérjaimba, a sótartómba, a ruhatáramba, a testi-lelki dolgaimba. Olvashattál tőlem szingliként, élettársként, menyasszonyként, aztán gyűrűt visszaadva írt bejegyzéseket. Szóval előttetek gyakorlatilag nyitott könyv az életem.

Mától ahányszor csak lehetséges, olvashattok majd egy-egy olyan bejegyzést, ami titokzatos lesz. El fogok menni helyekre, ahol még sosem jártam, tudósítok is róla, de nem mondom meg, kivel és hogy hol voltam. A családomnak sem, senkinek. Persze lesznek fotók is, néhányan talán rá is jöttök, merre járhattam, és lehet is találgatni bátran! Később, ha rendbe szedtem magam, tervezem, hogy aki kitalálja, merre jártam, valamilyen ajándék félét kap, ha felveszi velem a kapcsolatot. Ha a közelben lakik, főznék neki valamit, összefuthatnánk egy kávéra, ha messzebb, akkor küldhetnék neki egy boszis apróságot, de szívesen várom az ötleteket, ti ilyen esetben minek örülnétek?

Az első bejegyzés ma este a blogon és a FB oldalon.


Kalandra fel! ;-)