2022. február 27., vasárnap

Vasárnap, Bakonybél 3.

Pénteken vacsorára értünk oda, a szombat volt egy teljes nap, ma, vasárnap, reggeli.

 Utána összecsomagolás és indulás Pápára. Ott Kékfestő múzeum és Eszterházy kastély. Kombinált jeggyel, de ki tudja, hogy lett volna olcsóbb: így nem volt érvényes a ped. kedvezmény, se a szállodás 10%-os kupon.

Kékfestő múzeum. Nagynyárádon voltam, amikor még az öreg Sárdi János bácsi élt, az ő kékfestő műhelyében. A pápai múzeumban még sosem. Tárlatvezetés is volt, egy nagyon kedves hölgy mutatta be a műhelyt.





















A kastélyban is tárlatvezetés volt. Korhű öltözékben volt a hölgy.




A kápolna után indultunk a főúri lakrészt bemutató szobákhoz, ott egy szintén korhű ruhás, másik hölgy üdvözölt minket az Eszterházyak korának beszédstílusában.


A következő termekben is előadtak egy-egy mini jelenetet.









Korhű búcsúztatást is kaptunk.


A 45 perces tárlatvezetés egyáltalán nem volt így unalmas, nemcsak száraz adatokat és évszámokat kaptunk, hanem tényleg élményszerűvé varázsolták a kastély bemutatását. És itt is mindenki nagyon kedves és előzékeny volt.

Hazafelé Siófok, Frei kávézó. Onnan Hőgyész. Benéztünk anyuékhoz. Nem rózsás a helyzet, de még van remény, hogy mamikám jobban lehet.

Aztán Mohács. Velünk szemben kígyózó kocsisor Mohácstól Szekszárdig: most mennek haza a busójárásról a vendégek.

Ez a mini hétvége nem jöhetett volna létre M. Szép-kártyája nélkül. Köszönöm neki is ezt a tényleg mini kikapcsolódást. Finom ételek, csodaszép, nagyon tiszta szálloda, gyönyörű táj, sok-sok érdekesség és újdonság, hogy aztán holnaptól folytatódjon a megszokott mókuskerék.


2022. február 26., szombat

Szombat, Bakonybél 2.

 Kómás ébredés viszonylag korán. Nagy séta a szálloda körül. Csend, madárcsicsergés, kergetőző mókusok, friss levegő. Élet. 


Reggeli. 


Túra az egyik kilátóba. Endótlanul az első. Jól jöttek a nordikvóking botok. 😇🙃







Pannon csillagda. Kihagyhatatlan. Én imádom a csillagászat, és főleg az űrutazás témát, hát itt lehet tobzódni. 

Meteor:


És megfogható meteor:


Rengeteg infó. Csodásan egyszerű és modern épületben, roppant kedves személyzettel. 



Nem mellesleg igazi csillagásztól lehetett kérdezni. 


És hát igazi csillagvizsgálóban belenézni egy igazi távcsőbe és nem képen vagy filmen, hanem saját szemmel látni a Napot, két napfoltot és a napkitörést! 



Filmvetítés a csillagok birodalmáról... 


... aztán egy 3D-s film a Marsról, útikalauz stopposoknak. 


Ebéd. 


Bakonybéli monostor és kert. 


Álomszép épület. 

Gyógynövényes padlás. 










Műhelyek: fémes és könyvkötő. 


 Kert. Hatalmas. Ameddig a szem ellát, hóvirág mindenhol. És hozzá hózápor. 





Kapucsínó a monostor kávézójában. 




Egy aranyos dolog, írtam is, húztam is: igyak sok teát, hogy ne fájjon a torkom. 😊



Újabb túra: Borostyán-kút, Szent-kút. 
















Vacsora. Megint minden isteni.