2019. február 18., hétfő

7. hét összefoglaló

1. hét összefoglaló itt
2. hét összefoglaló itt
3. hét összefoglaló itt
4. hét összefoglaló itt
5. hét összefoglaló itt
6. hét összefoglaló itt

ÉTEK
H
K
SZ
(mensi)
CS
(mensi)
P
(mensi)
SZ
(mensi)
V
(mensi)
R
-
2 szendvics, kávé
rántotta
2 vajas kenyér
kávé
-
E
leves
pizza
pizza
mandula
sült bacon
olívabogyó
leves
kelbimbó leves
ázsiai zöldséges rizs
sült csirke
húsleves
sült kolbász
párolt káposzta
csöröge fánk
V
pörkölt
mandula
1 süti (gluténmentes)
mandula
lottó szelet
keto kávé
keto kávé
keto kávé
mandula
fánk
nápolyi
2 Frei kávé
joghurt
áfonya
-
MOZGÁS
7km
Pahla 6/2.
10km
Pahla 6/3.
9km
3km
3km
4km
9km

Kezdés
66.7kg
1. hét végén (01.01.)
65.3kg
2. hét végén
64.8kg
3. hét végén
64.8kg
4. hét végén (01. 27.)
64.7 kg
5. hét végén
64.4kg
6. hét végén
63.5kg
7. hét végén
64.6kg

Haladás eddig 322km.

Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2019. február 16., szombat

Motiváció: Misty Diaz






"A nyitott gerinc az egyik legsúlyosabb veleszületett rendellenesség. Több fokozata is ismert: enyhébb esetekben nem okoz tüneteket, de ha súlyos az elváltozás, akkor nagy a valószínűsége a gerincvelő-sérülésnek, ami az alsó végtagok gyengeségéhez, súlyos esetben bénulásához és vízfejűséghez (hydrocephalia) vezethet. Sebészi beavatkozással kezelhető a betegség, de gyakran a műtét ellenére is maradandó szellemi fogyatékosság, bénultság alakul ki.

DIAZ ESETÉBEN OLYAN SÚLYOS VOLT A BETEGSÉG, HOGY AZ ORVOSOK AZT HITTÉK, SOHA NEM FOG TUDNI JÁRNI. A 20-AS ÉVEINEK KÖZEPÉIG 28-SZOR MŰTÖTTÉK, DEPRESSZIÓS ÉS FÁJDALOMCSILLAPÍTÓ-FÜGGŐ LETT.

Nem találta a helyét a világban, majd egy bizonyos ponton úgy érezte, nincs más választása.

Elkezdtem csinálni valamit, amit soha nem hittem volna azelőtt: járni.

Először csak a postaládáig sétált el. Később körbe sétálta a háztömböt. 2012 elején pedig úgy döntött, hogy benevez a Ronald McDonald House Charities 5 kilométeres versenyére – és mankóval le is futotta. Ezek után egyre extrémebb versenyeken vett részt, mára pedig már több 200-at teljesített és nem tervez lassítani." forrás

Volt néhány kérdésem. Jobban mondva lett volna. Aztán szembe jött Misty Diaz. Már nincs kérdésem.

2019. február 15., péntek


Végre hétvége. És most fél óráig csak itt fogok ülni és nézek ki a fejemből. De lehet, hogy márminálok is.

2019. február 14., csütörtök

Forró kása...

Legtöbbször nem eszik olyan forrón azt a bizonyos kását... 😏

Irtó intenzív életszakaszban vagyok, ami most elsősorban a munkámból adódik és külső körülmény. Maga a munka sem kevés, az azzal járó plussz dolgok is sok időt elvesznek, de most még ezekre is jött plussz, ami a külső szemlélőnek nem tűnik föl. Loholok, csinálom ezt is, azt is, már csíptem le az alvásidőből, de többet nem tudok (és nem akarok). Nem járok Dr. D-hez kezelésre (megbeszéltem vele), mert nincs rá idő. 

Ma 5-kor értem haza a munkából (végig mensi görcs, 4 algoflex), azonnal kezdtem egy kötváll (kötelezettségvállalás) szövegezésével, ehhez adatgyűjtéssel, megcsináltam az aktuális tanfolyamom következő leckéjét, majd összeszedtem az infókat a következő német versmondó versennyel kapcsolatban. Kenyeret kell sütnöm. Most megírom a blogot (pihenésképp), aztán kiválasztom a versmondóra a verseket, és öreg este lesz. Mákom van, hogy holnapra még van dobozolt kajcsim, és görcsöl annyira a hasam, hogy ma nem lesz torna. 

Nagyon nehéz, nagyon fárasztó időszak ez, marad is egy darabig. (Sőt...) Így elnézést kérek mindenkitől, ha nem válaszolok azonnal, azoktól is, akik várják az új bejegyzéseket. Ha valami fontos, kérlek, a FB oldalon írjatok rám, akár többször is. Köszönöm a megértéseteket.

.

2019. február 12., kedd

Ha egyszer majd macskává változom ...


Az lenne...

Hét évente kell százhúsz kredit a pedagógusoknak. Habár én tanító néni vagyok, megcsinálom. 😄 A második diplomám után hét évig nyugság volt, aztán hol itthon tanítottam, hol külföldön dolgoztam, majd itthon dolgoztam, de nem tanítóként, aztán visszamentem tanítani, és nem foglalkoztam ezzel. Kellett volna. Idén kaptam észhez, idén kell az összes kredit. Ma kaptam meg a képzési szerződés elfogadását emailben a Kréta rendszerhez, leültem és - má bocs - "egy seggel" megcsináltam. Harminc pont pipa. Kerestem egy másik online képzést, el is kezdtem. Ez jóval hosszabb lesz, de hatvan kreditet ér. És jelentkeztem a kolleganőmmel egy pécsi továbbképzésre, azzal bőven meglesz a százhúsz pont. És jövőre kezdhetem a következő hét évre a százhúsz kredit gyűjtését. 😖

Erről írtam nem olyan régen: sok a munka és csak egyre több lesz. Ezért kelek reggel korán és csinálom meg a tornát, ezért is dobozolok előre, mert egyszerűen nincs idő a napközbeni normál életre. (És emellett még ezer plusz van.) Mindez nem panasz, hanem ha valamit kezdeni akarok magammal, akkor be kell osztanom az időmet, meglehetősen okosan.

Persze, ha egyszer majd macskává változom (mondjuk nyerek a lottón), lefekhetek a kutyák számára tiltott fűre (csak félállásban dolgoznék). 😏

2019. február 11., hétfő

Dobozolás négy napra



Minden faxni nélkül:

Kedd-szerda:


R: 2 szendvics
E: pizza
V: lottó szelet, mandula, keto kávé

(A lottó szelet a fagyóban van, reggel kivéve estére kiolvad.)

Csütörtök-péntek:


R: 2 szendvics
E: sült bacon, olívabogyó
V: mandula, keto kávé

(A szendvicsek majd csütörtök reggel készülnek.)

További dobozolós bejegyzések például itt és itt.

Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

!


2019. február 10., vasárnap

6. hét összefoglaló

1. hét összefoglaló itt
2. hét összefoglaló itt
3. hét összefoglaló itt
4. hét összefoglaló itt
5. hét összefoglaló itt




Hú, nem volt egyszerű a hét. Már nem is próbálom magam utolérni, képtelenség.

Irtó fáradt voltam egész héten. Hiába alszom egész sokat (és gyorsan elalszom, végigalszom az éjszakát, tehát itt minden rendben van), reggelente a mosott rongy hozzám képest Dior kreáció. És az érzés napközben sem múlik. Ha most azt mondanám erre: tavaszi fáradtság, mit mondok majd tavasszal??

Egyedül egyszer dobozoltam. Ki is tartott egy ideig. Amúgy ez volt az a hét, hogy ettem menüt, menzait is, kapottat is, mindent. Egyetlen dologra volt kapacitásom figyelni: nem nassoltam és nem zabáltam. Egy sütit (egy vaníliás koszorút) ettem szerdán délután (minden lelkifurdi nélkül).

Mozgásban a futi-gyaloglás maradt csütörtökig, abból se sok.

Pénteken sem ébredten fitten, sem fiatalosan. De azt már reggel eldöntöttem, hogy tornázni fogok. Mert a munka sosem lesz kevesebb (hajaj!), sosem lesz több időm (ugyanúgy 24 órám van egy napban, mint mindenkinek), közhely, de amit meg tudok változtatni, az a hozzáállásom. Munka után még dolgoztam itthon, aztán este tornáztam Pahlaval. Hogy ne járjak így :)


És este felskicceltem a következő egy hét étrendjét. Szombaton délelőtt be is vásároltam hozzá. Csak egy kis szatyorni cucc volt. Megint nem lesz ideális a kajálásom, de nem is törekszem a tökéletességre. A jó bőven elég.

ÉTEK
H
K
SZ
CS
P
SZ
V
R
szendvics, kávé
vajas kenyér
kávé
vajas 
kenyér
kávé
E
-
krumplileves
paradicsomos húsgombóc
(menü)
karfiolleves
bulgur, csirke
(suliban, menü)
zöldségleves
sült bacon, csokokrém
raguleves
krumplis tészta
(suliban, menü)
jogi
borsóleves
pörkölt
kis tészta
fánk
V
resztelt máj
(anyutól)
-
fél adag zabkása
sült hal, saláta
2 vajas kenyér
kávé
2 vajas kenyér
kávé
-
MOZGÁS
13km
6km
3km
4km
8km
9km
8km

Haladás 277 km.



Kezdés
66.7kg
1. hét végén 
65.3kg
2. hét végén
64.8kg
3. hét végén
64.8kg
4. hét végén (01. 27.)
64.7 kg
5. hét végén
64.4kg
6. hét végén
63.5kg


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

2019. február 8., péntek

Ugye te is?


Ez így van.

Egész héten fáradt vagyok. Ki nem?
Nagyon sok a dolog. Kinél nem?
Munka után még munka itthon, aztán alig várom az alvást. Ki nem?
Délután már semmihez nincs kedvem. Kinek van?
Estére már nullázódik az energia. Kinek nem?
Hétfőn azt mondtam: majd kedden. Te is?
Kedden azt mondtam: majd szerdán. Te is?
Szerdán azt mondtam: majd holnap. Csak nem te is?
Csütörtökön már haragudtam magamra, de hát semmi energiával... Te is?
Eljött a péntek.
Már reggel tudtam, hogy nem várom meg az újabb hétfőt. Mert mire várjak? Az örökös holnapra? Munka után még dolgoztam itthon, kitakarítottam a lépcsőházat, behoztam a kukákat, mert a héten rajtam volt a sor, aztán kijelöltem magamnak egy "mozgás-én-időt", amit előre láthatólag minden nap tartani tudok, és megcsináltam a mozgást. Ugye te is?

Pahla B. Mini challenge 2019/5-6. hét


Katt erre a linkre, ott a kiválasztott edzésre.


Katt erre a linkre, ott a kiválasztott edzésre.

Pahla B. Mini challenge 2019/1. hét itt
Pahla B. Mini challenge 2019/2. hét itt
Pahla B. Mini challenge 2019/3. hét itt
Pahla B. Mini challenge 2019/4. hét itt

Tavalyi edzései 1-12. hét itt

Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

.


2019. február 6., szerda

Napjaim


Kábé...

Hétfőn és kedden munka után a várost jártam délután és az ügyeimet intéztem. Rengeteg elmaradás volt, már nem lehetett halogatni. Voltam boltban is apróságokért, sütöttem is.

Szerda reggel a kollégáknak készültem használható reggeli alternatívákkal, örülök, hogy lehet velük erről (is) beszélni és örülök, hogy örültek a friss, finom reggelinek is.


Órákra készülni minimális az energiám, van most sok minden más. Ilyenkor jön jól "a rutin meg az évek", szerencsére sikerül rögtönöznöm értelmeset, hasznosat, mégis játékosan.




RENGETEG a teendő, nagyon lassan haladok, de haladok, és nagy élmény, hogy tudok örülni minden apró kis előrelépésnek, és nem azon kesergek, hogy még mennyi minden hátravan. (Oké, az is hozzátartozik, hogy volt két elég nehéz napom, amikor magamat is nehezen viseltem, de elmúlt.)

A cirkadián ritmusom csodálatos ősi módon működik. Ha sötétedik, menni tudnék aludni, ha magamtól ébredek (hú, de régen volt ilyen), pirkadatkor történik. Sajnos a civilizáció nem az ősi, belénk kódolt ritmust követi. Estékig dolgozom még itthon, reggel pedig, amikor ötkor csörög (zenél) az ébresztő, tudom, hogy ha nem pattanok ki az ágyból azonnal, akkor ott maradok és átalszom a napot...

Ez a fotó ma készült. Élőben sokkal szebb volt.


Van még egy kis dolgom, aztán végre alvás. Még két munkanap.

Meglepetés!


Beszélünk néha a kollégákkal arról, mit lehet, mit érdemes enni, ha oda szeretnének figyelni az étkezésre, ha fogyni szeretnének, ha nem szeretnének egész nap éhesek lenni. Ma készültem nekik néhány reggeli alternatívával. :)
(A ketot akkor szoktam "bevetni", ha valaki kész a változtatásra.)

2019. február 4., hétfő

Annyi a teher, amennyit bírsz?

... nem sorolom fel a napi rutint, ami gyakorlatilag nincs, mert minden nap más... 
... persze, hogy nem lesz ez a hét sem plusz tevékenység nélküli...
... nagyon gyorsan össze kell szednem 120 kreditet is...

... idő...

... ma beszéltem Dr D-vel, felfüggesztem az akupunktúrát, nem lesz rá se idő, se energia...
... gőzerővel intézem az elmaradt befizetéseket, intéznivalókat...
... megint kell lecsípjek az alvásidőből, de ez lesz az első, amit visszaállítok, ha ilyen fáradt maradok...

... energia...

... nincs...

... viszonyítás...



... persze, hogy örülök, hogy van munkám, mert így van fizetésem, amiből fenntartom az albérletet, benzint veszek a kocsiba, amivel dolgozni járok, és nem abban kell aludnom...
... persze, hogy örülök, hogy nem öt számjegyű a fizum, mert így csisszre kijövök minden hónapban és nem csak parízeren meg akciós teszkós kalácson élek, mint anno...
... persze, hogy örülök, amiért Dr D a tűivel visszaadta az emésztőrendszerem működését és nagy mértékben megszabadított a vállfájdalmaimtól...


... ez egy energiavámpír világ, ütik a lovat, amelyik húz, de én már nem húzok...
... teher alatt nő a pálma, nem bírok el többet...
... annyi terhet kapunk, amennyit elbírunk? szerintem a következmény a nem mindegy. bírnám, de mit érek el vele, ha ideges leszek folyamatosan, feszült leszek, ugrok minden szóra, nem lehet hozzám szólni, elsírom magam bármi piti dolog miatt...

... nem tartok még itt. és nem is fogok. állhat a főnökség a feje tetejére, akkor is minimalizálni fogok a munkában. és lesz, hogy túllépem a határidőt. az csak egy munkahely (hiába szeretem a gyerkőcöket és szeretek tanítani, az elenyésző része a munkámnak). és tényleg kíváncsi vagyok kollégák őszinte véleményére: rajtam kívül mindenki bírja a rendszert, az elvárásokat, a munkamennyiséget?

...

... pozitív...

... minden mindig változik, ez sem marad így...
... felismerni, hogy mi nem jó és tenni ellene...
... tudni, hogy szinte semmi nem olyan fontos, mint amilyennek látszik...
... sokszor van választási lehetőség...
... ami bármikor megváltoztatható: a saját hozzáállás.

2019. február 3., vasárnap

Dobozolás kicsit másképp


Nincs energiám előre tervezni, mármint pontosan megtervezni, mikor mit fogok enni. Boltba se mentem. Viszont készültem.

- 4 szendvics (kenyerem, vaj, kolbász, paprika) 2 reggelire
- főztem tojást
- anyutól van még resztelt máj és oldalas
- sütöttem bacont
- készült két adag csokokrém (most szederrel)

Ezek közül bármit tudok vinni munkába. Vacsorákra van itthon ez meg az, össze tudok ütni valamit.

Dobozolós bejegyzések még itt.

Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha

;)


5. hét összefoglaló

1. hét összefoglaló itt
2. hét összefoglaló itt
3. hét összefoglaló itt
4. hét összefoglaló itt

Hétfő

R: pizza (tegnapi maradék)
E: spenótfőzi, sült csirke kolbásszal (M-tól, itt is köszönöm)
V: ?

Kedd

R: -
E: zellerleves, sült hús, kis krumplifőzelék (menzán)
V: ?

Szerda

R: 2 szendvics
E: zöldséges sült karaj, zöldségkrémleves, kis gyümisali
V: 3 szelet sajt

Cs:

R: 2 szendvics
E: ld tegnap
V: ?

P:

R: 2 szendvics
E: sült hal, kis batáta, paradicsomleves
du.: 2 Frei kávé

Szo:

R: vajas kenyér, kávé
E: resztelt máj, paradicsomleves, fánk
du.: a farsangon két kis fánk
V: -

V:

R: kis kolbász
E: paradicsomleves, resztelt máj
V: 

Mozgás:

H: 12km+Pahla
K: 3km
Sze: 7km
Cs: 10km
P: 5km
Szo: 6km
V: 8km



Kezdés
66.7kg
1. hét végén (01.01.)
65.3kg
2. hét végén
64.8kg
3. hét végén
64.8kg
4. hét végén (01. 27.)
64.7 kg
5. hét végén
64.4kg

Írhatnék elemzést, nem teszem. Ha a fölöttem lévő lakásban vasárnap 10 körül klopfolják a húst, akkor minden rendben van. 😂

Haladás eddig 226km.

2019. február 2., szombat

Verkli

Korán mentem, mert nagyon nehezen vezetek sötétben és reggel még nincs forgalom. Beestem anyuékhoz. Elintéztük, amiért mentem, korán gyors ebéd, rohanás vissza Mohácsra. Átöltöztem a közös tánchoz a cowboy szerkóba, bepakoltam a saját jelmezt és tovább Babarcra, ma volt az iskolai farsang. Műsort vezettem, és csudajó volt maga az egész farsang, de igazán élvezni nem tudtam, mert hulla fáradt vagyok.






Tulajdonképpen a tárhelyem tényleg megtelt. A naptáram is. Annyi minden történik, annyi minden kell, de határidőre, de azonnal, de rögvest, de tegnapra, hogy elveszek az információ- és tevékenységdzsungelben. Úgy érzem, teljesen szét vagyok forgácsolódva. Jól hangzik, hogy milyen szuper, ha az ember egyszerre több dolgot képes csinálni, ez olyan modern meg mai, de stop. Sokszor levegőt venni sincs idő. Energia még kevésbé. 

Nem gondolok bele, mert nem akarom végiggondolni az előttem tornyosuló feladatokat. Elsősorban munkahelyiek, de most a magán teendőimmel is nagyon le vagyok maradva. Nem akarok belegondolni, mert rosszul lennék, hiszen annyi dolog ez, ami akkor sem férne bele a napjaimba, ha energiabomba lennék, vagy ha mondjuk csak napi 4 órát aludnék.

Nem új ez a helyzet, és az agyam néha már ki-kikapcsol, tényleg villog a piros jelzés. 

Konkrétan át kellett gondolnom, miket csinálok, miket kell, mik a prioritások, és életem mely területén lévő dolgokat kell csökkentenem. Mert az új nem megy. Nem tudok utánakutatni, kipróbálni, kísérletezni. Nincs rá kapacitásom. 

Jövő héten lesz az, amikor -még- a naptáramba nincs beírva semmi konkrét plusz. Idén először. Még nincs plusz. De utána aztán pörgés ezerrel.  Pedig valamit ki kell találnom, hogy tudok mindent véghezvinni. Persze, hogy meglesz valahogy, a gond az, hogy ezt az egészet nem akarom. Komolyan úgy érzem, hogy nem ezért vagyunk itt a Földön, hogy halálra dolgozzuk magunkat, megöregedjünk, megbetegedjünk, aztán dimenziót váltsunk. Nekem nagyon hiányzik a mindennapjaimból a levegő, a természetes fény, a csönd, a nyugalom. És nagyon zavarnak az elektromos kütyük, az állandó zsezsgés, a folyamatos beszéd, az örökös rohanás, kapkodás. 

Még ha amolyan se füle se farka is ez a bejegyzés, jobbnak látom, ha elmegyek aludni. Holnap egy szabadnap, aztán újra indul a verkli.

EASY KETO MEAL PREP




4 db heti menü itt

Ketogén étrend: 3 napos menüterv itt

30 napos Whole30 (paleo) étrend képekkel, receptekkel itt

Dobozolós bejegyzések (gyűjtemény) itt

2019. február 1., péntek

Eredmény: 1. hónap


1. hét összefoglaló itt
2. hét összefoglaló itt
3. hét összefoglaló itt
4. hét összefoglaló itt

január 1.
66.7kg
február 1.
64.4kg

- Legtöbbször dobozolok, előre főzök.
- Étel: amitől jól vagyok, ez nagy részben keto alap.
- Mozgás: Pahla néha + futás, gyaloglás.
- Semmi faxni.
- Semmi görcsölés.
- Nassolás szörnyen ritkán.
- Időm nincs sok, állandóan rohanok, mindig sűrű a program, sok a munka.
- Nincsenek túlzó elvárásaim.
- Ha valami nem a terv szerint sikerül, azon sincs agyalás.
- Az élet nem a kilókról szól, de ami nekem sikerül, azt bárki meg tudja csinálni. Ha akarja.


Megtalálsz a Facebookon is: Boszorkánykonyha